Dziurka w tłumiku końcowym

Wszystko o silniku, jego osprzęcie, ukł. wydechowym...
2pac
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis

Dziurka w tłumiku końcowym

Post autor: 2pac »

Witam,
ostatnio zauważyłem, ze zaraz po zatrzymaniu coś kapie z tłumika, ale nie z rury końcowej tylko na środku "banki" coś się skrapla i pod samochodem z czasem robi się mokra plama. Po nocy to nawet duża bo o średnicy 30 cm.Płyn zbadałem organoleptycznie jest to najprawdopodobniej woda z sadzą.
Nie chciałbym wymieniać tłumika bo jest ok, tylko "załatać " dziurę, która najprawdopodobniej powstała w wyniku mechanicznego uszkodzenia.
Jakoś tak dziwnie zbiegło się to z wymiana zacisku w prawym tylnym hamulcu, mam podejrzenie że Pan mechanik dobierając się do niego uszkodził tłumik ??? .

Czy ktoś ma doświadczenie z łataniem takich dziur klejami termicznymi?
Czy zrobić "bułę" z kleju, czy może łatkę z blachy?
Czy taki klej na mokrą powierzchnie się przyjmie?
Nie chciałbym traktować tłumika migomatem bo słyszałem że do korozji się przyczynia.

No i ta duża ilość wody trochę mnie zastanawia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Fiat Cinquecento->Daewoo Matiz->Opel Astra G, Opel Corsa B->Opel Astra H->Toyota Corolla e15->Toyota Avensis T27->Nissan Qashqai j11

2pac
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis

Re: Dziurka w tłumiku końcowym

Post autor: 2pac »

Temat do zamknięcia.
Dziurę zakleiłem klejem do tłumików, trzyma.
Fiat Cinquecento->Daewoo Matiz->Opel Astra G, Opel Corsa B->Opel Astra H->Toyota Corolla e15->Toyota Avensis T27->Nissan Qashqai j11

smoczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25

Re: Dziurka w tłumiku końcowym

Post autor: smoczek »

Dziurka w tłumiku jest fabryczna i służy do odpływu wody. Nie należny jej zatykać.

ODPOWIEDZ