[t22+t25+t27] opony wielosezonowe

Wszystko o kołach - felgach i oponach...
Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Re: [t22+t25+t27] opony wielosezonowe

Post autor: wrc »

W takiej firmie możesz nawet opony marki Forum Avensis Info zamówić jeżeli odbierzesz ich jeden pełny kontener. Pozdr

sroczkin1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: sroczkin1978 »

mickowboj pisze:
04 maja 2020, 10:36
Zakupiłem w zeszłym miesiącu komplet nowych TRACMAX A/S Trac Saver w rozmiarze 215/45r17. Miałem lekkie obawy, bo nigdy nie jeździłem na wielosezonowych i to chińczykach (różnie mówią). Skłoniła mnie do tego sytuacja z pandemią (nie wiem czy będę dużo jeździł) i miejsce zamieszkania (trójmiasto). Na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy jechałem na śniegu w ostatnich 2 latach. A przy tym potrzebowałem 2 nowych opon letnich i kompletu zimowych. Parametry mają ok, dodatkowo oprócz M+S mają symbol 3PMSF. Zaryzykowałem… Jak na razie jestem w szoku. Wyważały się bardzo dobrze (małe ciężarki), wulkanizator mówił że w ostatnich latach Chińczycy dogonili już Europejskie marki. Są cichutkie, na suchym dobrze trzymają, na mokrym jak letnie, kilka razy ostrzej wszedłem w zakręt i jest ok. Zobaczymy ile wytrzyma bieżnik i jak wytrzymają wysokie temperatury. Mieszanka nie jest za miękka więc myślę, że może być ok. Za komplet zapłaciłem 839 PLN (taniej ich nie znalazłem), będę zadowolony jak wytrzymają 2,5 sezonu. Jak na razie polecam i proszę się nie słuchać stękań "że chińczyki są słabe" i nie kierować się tylko reklamami. Ja np. czytałem opinie o tych oponkach na stronach włoskich, niemieckich i UK i było dużo pozytywnych.
W poprzednim aucie zjezdzilem dwa komplety opon wielosezonowych . Tez jestem z 3City i na poprzednim aucie pracowałem jako TRAXI driver . Kupowałem tez "chinczyki" ale firmy IMPERIAL - 225/55/17 . Jeden komplet starczał mi na około 100 tys. km i przy jeździe w 90 % "wokół komina " na warunki pogodowe panujące w naszym regionie opony sprawowały sie bardzo zadowalająco .
Do mojej Avensis zakupiłem tez opony wielosezonowe ale ze względu ze auto nie jest już zarobkowe kupiłem sobie KLEBER Quadraxer 2 - 225/55/17 . Puki co opony sprawują się idealnie ale muszę je sprawdzić na śniegu .
Dla kogoś kto nie planuje jechać w góry zima (lub nie mieszka w górach) wiekszosc trasy pokonuje po mieście i tylko sporadycznie rusza w trasę opony wielosezonowe są najlepszym wyborem . Takie moje prywatne zdanie .

mickowboj
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 1.8 benzyna + LPG

Post autor: mickowboj »

No to ładnie Ci wytrzymały. Czemu więc nie zostałeś przy chińczykach? Wczoraj trochę w GDA popadało, potestowałem je i trzymają jak głupie. Zauważyłem jednak, że jak pada i jest mokro to są ciut głośniejsze.

sroczkin1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: sroczkin1978 »

W nowo nabytym aucie chciałem spróbować czegoś innego i na przyszłość mieć jako takie porównanie . A co głośności na mokrym to i Imeriale jak i Kleber są ciut głośniejsze . Widać taka przypadłość wielosezonowych ale najważniejsze ze trzymają się drogi .

ODPOWIEDZ