[t25] miejsce anteny

Kącik dla CB-maniaków
muodzian
Coś wie...
Coś wie...

[t25] miejsce anteny

Post autor: muodzian »

nazbierałem ostatnio trochę punktów i musiałem przelać pare groszy na konto drogówki.
moja nowa inwestycja to alan 48 plus multi i antena alan ml-145. zestaw za cenę mandatu, a wydajny. mądry Polak po szkodzie. przy okazji: uważajcie na niebieskie nowe mondeo w okolicach jędrzejowa na koneckich blachach (TKN xxxx, jeszcze z flagą, bez gwiazdek- dziwinie)- ma z przodu wydajną kolorową (:D) kamerkę.

tylko teraz.. gdzie postawić antenę? chciałbym ją chować do bagażnika, a nie do przedziału pasażerskiego, więc jeśli przyczepię ją na dach to kabel będzie mi zwisał przez cała tylną szybę.. myślę o klapie (sam środek), tylko wtedy chyba ograniczę "trochę" zasięg.. no właśnie, jak bardzo? nie chcę przyczepiać na stałe, bo pewnie będę kupował nowe auto.

pozdrawiam
była: Ave Sol+ 2.0 D4 VVT-i '07

jonw
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25
Silnik: 1CD-FTV

Post autor: jonw »

Może np. po lewej stronie na klapie ja mialem w astrze wlasnie i na dach i na klapie i w zasiegu nie bylo duzej roznicy. Wystarczy wybrac miejsce i mniej wiecej dawac w to samo zawsze i dobrze swr`a zmierzyc :)

Awatar użytkownika
Red_Point
Mistrz
Mistrz

Post autor: Red_Point »

Obrazek

srodek klapy to bardzo dobre miejsce...

ja mam tak u siebie, w dodatku bardzo krotka antenka (zeby to jeszcze jakos wygladalo, a nie jakis bat na 1,5m....) i spokojnie daje rade, szczegolnie do nasluchiwania...

muodzian
Coś wie...
Coś wie...

ja właśnie kupiłem 1,5m bat, bo króciutk Florida nie zdała egzaminu. Ogólnie antenki poniżej metra nie mogą nic zaoferować.. jak to się mówi "jak mnie widzisz, to mnie słyszysz" :D a wygląd to drugorzędna sprawa.. Toyote kupuje się z rozsądku, Ave najpiękniejsza nie jest, nawet po lifcie. :D spróbuję z tą klapą.. żeby tylko nie podawała do tyłu, bo byłoby mało praktycznie. :D

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE

Post autor: Schwefel »

muodzian pisze:więc jeśli przyczepię ją na dach to kabel będzie mi zwisał przez cała tylną szybę
Odradzam, bo leżący na blasze kabel działa jak papier ścierny.

Jeżeli na dachu to wyprowadzić przez drzwi tylne. Na środku klapy będziesz gorzej odbierał z przodu ale przy 1,5 metrowym bacie wiele nie stracisz.

muodzian
Coś wie...
Coś wie...

tylko jak ja wtedy bede ją chował.. do wnętrza, nie do bagażnika? bo nie wiem czy bedzie mozna odkrecic od antenki ten kabelek (dopiero czekam na przesyłkę)

tyski77
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: tyski77 »

Postaw na klapie bagażnika a duzo nie stracisz z zasiegu. postawienie 1,5 m bata na dachu wygląda smiesznie i nie jest praktyczne gdyż wadzisz w kazdym prakingu pozdiemnym a z antena na klapie juz nie. Zawsze mozesz c howac antene do bagażnika lub do wnetrza ( ja kłade tuż przy siedzeniu pasażera) a magnes zostawiac i nie ruszac by nie rysowac lakieru

szymonunion
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: szymonunion »

Witam,

T25 kombi, jak tam z montazem magnesowki na srodku dachu na folii + guma? Radio w podlokietnik i tunelem srodkowym do bagaznika i stamtad na dach?

Jakies szczegoly montazowe? Prosze o jak najwiecej danych.

Z gory dziekuje!

Pozdrawiam i szerokosci!
--
SzYmOn

Cameleek
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T25
Silnik: 1CD-FTV

Post autor: Cameleek »

szymonunion pisze:Witam,

T25 kombi, ...
Ostatnio sporo czytałem o montowaniu na relingu...wszędzie doradzają aby sprawdzić masę na reling. U mnie tej masy nie ma. Czy ktoś zna ten temat ? Wiercenie odpada, magnes też niechętnie... tylko co z tym relingiem zrobić ?
Gdzieś widziałem zdjęcie poprzecznej belki między relingami i do tego antena - ale czy to nie jest przekombinowane ? Jak Wy sobie z tym poradziliście - czy może ten temat jest bardziej teoretyczny i wszyscy mają uchwyty relingowe gdzie na relingu nie ma masy ?

Pozdrawiam
Kamil

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE

Post autor: Schwefel »

Masę możesz doprowadzić kablem z jakiejś metalowej części albo też zainwestować w antenę bezmasową ale tu niestety nie rzucę modelem bo nigdy nie interesowałem się takimi antenami.

sitekfz1
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: sitekfz1 »

Cameleek pisze:
szymonunion pisze:Witam,

T25 kombi, ...
Ostatnio sporo czytałem o montowaniu na relingu...wszędzie doradzają aby sprawdzić masę na reling. U mnie tej masy nie ma. Czy ktoś zna ten temat ? Wiercenie odpada, magnes też niechętnie... tylko co z tym relingiem zrobić ?
Gdzieś widziałem zdjęcie poprzecznej belki między relingami i do tego antena - ale czy to nie jest przekombinowane ? Jak Wy sobie z tym poradziliście - czy może ten temat jest bardziej teoretyczny i wszyscy mają uchwyty relingowe gdzie na relingu nie ma masy ?

Pozdrawiam
Kamil
Zobacz tu :http://gut.nazwa.pl/forum/index.php?
lub tu :http://www.cb-forum.pl/
Avensis T27 Sedan . No i moja perełka do zabawy FZ1 Fazer.
Obrazek

kogut
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: kogut »

muodzian, żyć antenę centralnie na klapę lub na prawym narożniku klapy i będzie dobrze jeśli sprzęt jest okej to obejdzie się bez strojenia.

Awatar użytkownika
Red_Point
Mistrz
Mistrz

a to ciekawe, bo jeszcze nei slyszalem o tak OK sprzecie aby bylo "OK" bez strojenia...
chyba ze "przypadkiem" akurat sie wszystko zgra - szanse marne, chodz wieksze niz 6stka w totka...

pzdr

kogut
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: kogut »

Red_Point, wiem to po moim zestawie mam ponad 10 letniego midlanda ostatnio kupiłem Sirio Ml 145 postawiłem na klapie podłączyłem SWR miarkę i nie było nawet co ruszać promiennika. Więc jeśli sprzęt jest nie okej to będzie kupa :)

sitekfz1
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: sitekfz1 »

kogut pisze:Red_Point, wiem to po moim zestawie mam ponad 10 letniego midlanda ostatnio kupiłem Sirio Ml 145 postawiłem na klapie podłączyłem SWR miarkę i nie było nawet co ruszać promiennika. Więc jeśli sprzęt jest nie okej to będzie kupa :)
Po prostu miałeś farta ;-)
Avensis T27 Sedan . No i moja perełka do zabawy FZ1 Fazer.
Obrazek

Awatar użytkownika
Red_Point
Mistrz
Mistrz

to moze ku jakies nowsze radio, bo jka widac tamtemu jest "wszystko jedno"...

to tak jak ze wszystkim, jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego...
podejrzewam ze tak samo jest w takim razie z takim zestawem, ktory jest zawsze ok...:/

pawellox
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: d4d 2,0 116km 1CDFTV

Re: miejsce anteny w t25

Post autor: pawellox »

Witam. W mojej T25 kombi antena została zamocowania w uchwyt INOX-nierdzewny koszt około 60zł .

Uchwyt znajduje się na klapie bagażnika na wysokości lewej tylnej lampy, jest zmasowany idealnie co wpływa na swr.
Antena to Santiago 600 ma coś około 1550cm. I trzyma się znakomicie.
Kabel antenowy wchodzi do wnętrza klapy, a tam przechodzi wiązką elektryczną do wnętrza kabiny. Nie obciera niczego i nie szpeci wyglądu. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pankuba
Coś wie...
Coś wie...
Model: Mégane 220 GT
Silnik: 2.0 TCE

Re: miejsce anteny w t25

Post autor: pankuba »

A u mnie (też kombi) jest wystawiana w razie potrzeby w lewy/prawy koniec dachu, a jak nie jest używana to leży w bagażniku, kabelek przeciągnięty pod tylną listwą progową a potem przednim fotelem i też nic nie obciera i wygląda jak auto z anteną CB ;-)
Benzin

ADD
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: D-4D 116KM

Re: [t25] miejsce anteny

Post autor: ADD »

Odświeżam temat. Szukam informacji o tym jak sprawdza się antena mocowana na relingu. Z tego, co czytałem kilku urzytkowników wybrało ten sposób mocowania- jak to się sprawdza? Czytałem o tym sposobie montarzu na wielu forach i jedni kategorycznie odradzają, a inni twierdzą, że jest ok, no ale może to zleży od modelu auta. Szukam opinii posiadaczy ave. Facet z dobrego serwisu cb powiedział mi, że jeśli reling ma masę (w znaczeniu elektrycznym) to nie powinno być problemu z montażem, natomiast kilka postów wyżej ktoś pisał, że na relingu nie ma masy. Ktoś wie jak to jest, jak to działa?

Awatar użytkownika
robson__007
Zaawansowany
Zaawansowany
Silnik: 2.0 diesel

Re: [t25] miejsce anteny

Post autor: robson__007 »

Ja mam antenę na uchwycie dmiamond na klapie w kombi...
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ