[t25] miejsce anteny

Kącik dla CB-maniaków
Awatar użytkownika
AveJacek
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25
Silnik: D4D 1CD-FTV 2.0

Re: [t25] miejsce anteny

Post autor: AveJacek »

Reling jest plastikowy. Pod plastikiem jest aluminium. Ja kupiłem sobie tylną końcówkę relingu i w niej zrobiłem przecięcie, a uchwyt zamontowałem w aluminium. Jutro zrobie zdjęcie to wstawię.

ADD
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: D-4D 116KM

Post autor: ADD »

Sam reling chyba jest aluminiowy, plastykowe są chyba te maskownice na końcach ??? . Mocowanie na klapie traktuje jako ostateczność. Teraz jeżdze z magnesem, ale szukam dla niego alternatywy, więc pomyślałem o relingu, bo dziury napewno nie będę wiercił.

Awatar użytkownika
AveJacek
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: D4D 1CD-FTV 2.0

Post autor: AveJacek »

Tak jak pisałem wyżej. One są plastikowe, ale szkielet pod tym jest aluminium. Tu są zdjęcia. Tam gdzie jest antena na plastikowym relingu, jest jeszcze dodatkowy kabel z masą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Marcin91
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis
Silnik: 1.8 Valvematic

Post autor: Marcin91 »

Kiedyś używałem długiej anteny Sirio ML-145, za czasów dzieciaka fajnie to wyglądało, ale w tej chwili do Avensisa takiej anteny już bym nie zarzucił. Mam oczywiście CB Radio zamontowane i antenę jaką aktualnie użytkuję to President Virginia. Antenka dość krótka, zamontowana na tylnej części dachu po środku, na pierwszy rzut oka nie wygląda na antenę od CB tylko zwykłą radiową. Jak to wygląda można obejrzeć w temacie o moim aucie. Zasięg spokojnie ma na kilka kilometrów i jest to zupełnie wystarczające.

Awatar użytkownika
sebox21
Stara się...
Stara się...
Silnik: 2AD-FHV

Post autor: sebox21 »

Marcin91 pisze:Kiedyś używałem długiej anteny Sirio ML-145, za czasów dzieciaka fajnie to wyglądało, ale w tej chwili do Avensisa takiej anteny już bym nie zarzucił. Mam oczywiście CB Radio zamontowane i antenę jaką aktualnie użytkuję to President Virginia. Antenka dość krótka, zamontowana na tylnej części dachu po środku, na pierwszy rzut oka nie wygląda na antenę od CB tylko zwykłą radiową. Jak to wygląda można obejrzeć w temacie o moim aucie. Zasięg spokojnie ma na kilka kilometrów i jest to zupełnie wystarczające.
Również jeżdżę na Virginii, co do zasięgu to góra 5 km nie więcej... W dalsze trasy zapinam ML-145.

ODPOWIEDZ