Akcje serwisowe TOYOTY

Dane techniczne i inne informacje
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zex
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25 FL
Silnik: 1AD-FTV

Akcje serwisowe TOYOTY

Post autor: zex »

http://www.tvn24.pl/-1,1690665,0,1,pali ... omosc.html

Orientuje się ktoś , których konkretnie modeli to dotyczy?

Awatar użytkownika
Anekr
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25
Silnik: 1AD-FTV

Akcja serwisowa TOYOTY

Post autor: Anekr »

Znalezione w sieci:
In the UK, Toyota said it would be recalling 15,500 Avensis 2.0 litre and 2.4 litre petrol-engined models made between July 2000 and September 2008, as well as 3,100 Lexus IS250 petrol-engined models made between August 2007 and February 2009.
za: http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-12283732

Wygląda na to, że modeli z D4D nie dotyczy.
Moja AVE - koniecznie zobacz!

Awatar użytkownika
ArturT25
Mistrz
Mistrz
Model: Vectra CDTI+VIRUS
Silnik: 181hp 400nm

Re: Akcja serwisowa TOYOTY

Post autor: ArturT25 »

Co to się dzieje z tą Toyotą ? Ale z drugiej strony grunt, że się przyznają i robią akcje serwisowe, a nie utajniają usterek.
Jak tu patrzysz to oceń moją białą damę przez link poniżej:

WHITE VECTRA CARAVAN
Akwarystyka profesjonalna. zakładanie i pielęgnacja akwariów roślinnych.

RG

Post autor: RG »

Jak co się dzieje. Nic. To, że ma się napis TOYOTA wcale nie oznacza, że auto było, jest i będzie pozbawione wad. Wystarczy, że któryś z podzespołów zostanie wadliwie wyprodukowany, a impreza siada. Trzeba tu zwrócić uwagę na dwa szczegóły: pierwszy to fakt, że TOYOTA przyznaje się i wzywa do serwisów (na co nie wszystkie firmy motoryzacyjne stać) ale drugi aspekt jest bardziej zawiły - znów głównie USA. Amerykańskie auta to dno, nie są w stanie konkurować z japońskimi i niemieckimi koncernami. Dlatego za pośrednictwem swoich dziennikarzy chętnie rozdmuchują sprawę by skompromitować największego rywala.

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE

Post autor: Schwefel »

RG pisze:ale drugi aspekt jest bardziej zawiły - znów głównie USA. Amerykańskie auta to dno, nie są w stanie konkurować z japońskimi i niemieckimi koncernami. Dlatego za pośrednictwem swoich dziennikarzy chętnie rozdmuchują sprawę by skompromitować największego rywala.
To raz a dwa, że wadliwy pedał gazu został wyprodukowany nie przez kogo innego tylko przez Amerykanów.

Awatar użytkownika
Portal
Guru
Guru
Model: Superb Combi
Silnik: 1.8TSI

Post autor: Portal »

Schwefel pisze:To raz a dwa, że wadliwy pedał gazu został wyprodukowany nie przez kogo innego tylko przez Amerykanów.
Ale o tym jakoś za głośno nie trąbili... :nuda:

Awatar użytkownika
tomi 71
Spamer
Spamer
Model: T27
Silnik: 1.8 147KM

Akcja serwisowa TOYOTY

Post autor: tomi 71 »

Ale ,że ten sam pedał gazu ( czyli ten sam producent ) zamawiał również peugeot oraz renault to już też cicho sza było po paru artykułach w gazetach jak i w TV :chytry: :boks:
http://avensis.info/viewtopic.php?f=64&t=6686 -----------Zaglądnij do mojego tematu tutaj
Obrazek

RG

Generalnie TOYOTA jako jedna z niewielu marek potrafi przyznać się do błędu. Większość koncernów twierdzi że to czysty przypadek, że to wada dotycząca konkretnego egzemplarza. Pamiętam akcję z szybami tylnymi w mondeo. Ford twierdził, że to "przypadek" że szyby pękały w kombi. Tych przypadków było kilka set. Ale to szczegół...

Awatar użytkownika
Portal
Guru
Guru
Model: Superb Combi
Silnik: 1.8TSI

Akcja serwisowa TOYOTY

Post autor: Portal »

tomi 71 pisze:Ale ,że ten sam pedał gazu ( czyli ten sam producent ) zamawiał również peugeot oraz renault to już też cicho sza było po paru artykułach w gazetach jak i w TV :chytry: :boks:
Hmm, "ten sam pedał" i "ten sam producent", to wg mnie subtelna różnica... Nie chcę przez to powiedzieć, że uważam, że wina leży po stronie tego producenta, a to, że wadliwe podzespoły trafiły akurat do Toyoty, to przypadek - nie znam żadnych danych, które by to potwierdzały, ani takich, które by wykluczały. Ale na pewno sprawa zbyt szybko "rozeszła się po kościach" w stosunku do burzy, jaką wywołała na początku.

Awatar użytkownika
tomi 71
Spamer
Spamer
Model: T27
Silnik: 1.8 147KM

Akcja serwisowa TOYOTY

Post autor: tomi 71 »

Portal pisze:
tomi 71 pisze:Ale ,że ten sam pedał gazu ( czyli ten sam producent ) zamawiał również peugeot oraz renault to już też cicho sza było po paru artykułach w gazetach jak i w TV :chytry: :boks:
Hmm, "ten sam pedał" i "ten sam producent", to wg mnie subtelna różnica... Nie chcę przez to powiedzieć, że uważam, że wina leży po stronie tego producenta, a to, że wadliwe podzespoły trafiły akurat do Toyoty, to przypadek - nie znam żadnych danych, które by to potwierdzały, ani takich, które by wykluczały. Ale na pewno sprawa zbyt szybko "rozeszła się po kościach" w stosunku do burzy, jaką wywołała na początku.
Tu masz racje bo ile ja sie nasłuchałem ,a ile pytań( od znajomych i kolegów) czy ja też mam ten wadliwy pedał . ??? ...... :wariat: o matulu ile trzeba było tłumaczyć ......... :jacipokaze:
http://avensis.info/viewtopic.php?f=64&t=6686 -----------Zaglądnij do mojego tematu tutaj
Obrazek

anabolo
Mistrz
Mistrz
Model: Camry V6
Silnik: 1mz-fe

Post autor: anabolo »

Niestety coraz więcej producentów zleca produkcję firmom zewnętrznym - rezultat tego jest taki jaki jest. Trochę zdziwiło mnie to, że nawet w Lexusie to się zdarzyło. Moja avka ma już przelatane 300tys i siada po kolei każde "g.." wyprodukowane w niemieckich firmach (głównie Valeo i Bosch) - kiedyś większość podzespołów była robiona przez ich submarkę Denso (w zasadzie egzemplarze czysto-japońskie) i tam takie cuda się nie działy... Faktycznie jest tak, że coraz więcej danych podzespołów produkuje jedna firma dla wielu marek - wszystko rozchodzi się o cenę - dziś auto ma wyglądać, a nie być niezawodne oraz ma przetrwać tylko gwarancję. Oczywiście nadal jest także, że niektóre marki będą lepsze i gorsze - wszystko rozchodzi się o cenę. Trzeba jednak pamiętać, że takie wpadki negatywnie odbijają się na firmie - Toyota w latach 2008 mocno dostała w plecy od konkurencji - musieli poprawić jakość.

kit666
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T 25
Silnik: 2.0 benzyna

Wezwanie Toyoty do serwisow

Post autor: kit666 »

Dzisiaj w TVN CNBC slyszalem o wezwaniu Toyoty do serwisow, chodzilo o modele Avensis roczniki od 2000 oraz jakies model Lexusa. Akcja dotyczy przewodow paliwowych. Czy ktos zna szczegoly ?
Pozdrawiam - Krzysiek
Fotografia Ślubna Śląsk

Awatar użytkownika
suprnowa
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: suprnowa »

Obrazek

Awatar użytkownika
AVE
Guru
Guru
Model: T22,T27 jest T27 FL
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)

Akcja serwisowa TOYOTY

Post autor: AVE »

ale o ktore avensisy dokladnie chodzi ? 2.0 i 2.4 z lat 2000-2008 ?

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE

Post autor: Schwefel »

Tak :tak:
Nas to nie dotyczy.

Awatar użytkownika
honey
Guru
Guru
Model: A4
Silnik: 2.0 gnojowka

Post autor: honey »

http://www.spiegel.de/auto/aktuell/0,15 ... 74,00.html
i tłumaczenie spiegla przez chrome: :-D
26.01.2011

Problemy z przewodów paliwowych
Toyota wycofuje 1600000 samochodów

Odnowiona przypomnieć masy Toyota: Japońska musi sprawdzić, ok. 1,6 mln pojazdów, ponieważ pieczęci znaleziono w przewodzie paliwowym jako słabość. Głównie dotyczy to modeli Avensis.

Kolonia - Rok rozpoczął się dla Toyoty, który całkiem dobrze. Właśnie teraz, japoński około 8,5 mln samochodów sprzedanych w 2010 roku dla uczczenia okazji serii w ubiegłym roku wydawało się być zapomniane. Ale teraz w grupie są nowe problemy do domu: Ponieważ pojawiły się problemy z przewodów paliwowych muszą być globalnie 1.600.000 pojazdów silnikowych właścicieli w garażu, by sprawdzić przewody paliwowe ich samochodów. Przewodów paliwowych może doprowadzić do wycieku i zapach benzyny w samochodzie, Toyota Niemiec powiedział w środę w Kolonii. W Niemczech około 24.000 pojazdów dotyczy: Niektóre modele Toyoty Avensis i 660 samochodów Nobla zależnej Lexus.

Jak ostry jest ryzyko pożaru, wyszedł z zarejestrowanych nie. Właściciel pojazdu będzie niezwłocznie powiadomiony na piśmie i poprosił, aby przejść do warsztatu. Tam, w części pytania zostaną sprawdzone i wymienione.
Uzbrojony w problematycznych elementów w Europie są tylko modele Avensis 2,0 - i 2,4-litrowy silnik benzynowy z wtryskiem bezpośrednim, które zostały wyprodukowane w okresie od lipca 2000 r. i września 2008 roku. W tym było około 135.000 pojazdów w Europie. Zmieniając zawartość chloru w paliwie może być pieczęć zawór zwrotny z pompą paliwa pod wysokim ciśnieniem i przewody paliwowe są kruche. World zostały zakwestionowane 117 klientów zapach benzyny. W Europie, jednak jak dotąd sprawa stała się ", powiedział rzecznik.

Kiedy Lexus IS 250 samochodów w serii to dotyczy, które były produkowane od sierpnia 2007 do lutego 2009 roku. Europa jest obecnie około 10.000 takich pojazdów. Tutaj, czujnik ciśnienia może być kontrolowany w przewodzie paliwowym oraz w razie potrzeby skorygowana.

Toyota w zeszłym roku ponownie i ponownie z powodu globalnego nagłówki przypomnieć. Po pierwsze, ponad osiem milionów samochodów zostały odwołane z powodu zagłuszania, akceleratory i śliskie maty podłogowe. Później po około pół miliona samochodów hybrydowych, w których elektroniczny układ hamulcowy został błędnie zaprogramowany. Seria awarii nadal w październiku, ustalono na świecie 1,5 miliona samochodów marki Toyota i Lexus z powodu problemów z układem hamulcowym i paliwa w warsztatach. Wizerunek grupy zadali ogromne straty wywołań.

rom / dpa-AFX
pzdr, niereformowalna honey :jezyk:
Obrazek

"Jeśli nie masz nic do powiedzenia, nie ubieraj tego czynu w słowa!"

Awatar użytkownika
mlody02
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T25
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D

Post autor: mlody02 »

No cóż kolejna ftopa, ale na taśmie produkcyjne wszystko może sie zdarzyć...wystarczy że jeden pracownik przyjdzie lekko zmęczony i już.
Słaby dział kontroli muszą mieć. :-)
Pozdr
Krzysiek :)

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

w sumie nic wielkiego, nikt nie splonal, nikt nie zginal, 117 reklamacji, a dla wlascicieli ave z silnikami 1AZFSE i 2AZFSE mozliwosc darmowego odwiedzenia serwisu, jazdy probnej t27 i wyciagniecia jakis gratisow czy rabatow jako odszkodowanie za (nie) poniesione szkody moralne :cfaniak:, dla porownania peugoty plonely wlascicielom z calym garazem, a czesto nawet domem i belgotowcy nic zrobic nie chcieli...

RG

To pokazuje klasę TOYOTY. Przyznali się do błędu, dmuchają na zimne. A, że mają wrogów to się ten temat rozdmuchuje na maxa... Wole jeździć autem firmy, która wprost mówi, ze coś jest nie tak i wzywa na usuniecie usterki, niż autem firmy, która wie że coś jest nie tak, ale woli rżnąć głupa udawać że to tylko przypadek...

Awatar użytkownika
Puzynek
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27
Silnik: 3ZR-FAE

Post autor: Puzynek »

Właśnie dzwoniłem do Toyota Motor Polska, po podaniu VIN-u, miła Pani poinformowała mnie, że mój samochód jest objęty akcją serwisową.
Powiedziała, że w przyszłym tygodniu mogę już dzwonić do dowolnego ASO Toyoty i umówić się na wymianę.

ODPOWIEDZ