Zakup Toyoty Avensis T27...

Dane techniczne i inne informacje
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 2,0 benzyna

Post autor: toyman »

wawa69 pisze:na razie czekam(szlag by ich trafił) ,mogła by się ta Avensis gorzej sprzedawać to mieli by większy szacunek dla klienta a tak będę czekał do usr..ej śmierci
Ja też czekam. Samochód jest już u dealera i go sobie obejrzałem. Do zarejestrowania brakuje mi tylko jeden papierek. Podobno od marca nie zarestruje się samochodu bez dokumentu potwierdzającego zapłacenie akcyzy i na to właśnie czekam.
Syrena 105=>Fiat 125p (najgorszy samochód jaki miałem)=>Hyundai Pony (pierwsza nówka) =>Honda Civic=>Skoda Octavia=>Toyota Yaris=>Toyota Corolla=>Avensis T27

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE

Post autor: Schwefel »

Ja się chyba skuszę na firmowe Levana 16",jeszcze nie wiem ile kosztują ale pewnie z 5 stówek za sztukę.
I tu cię zdziwię, niestety na minus. Lavana 16" kosztuje 1081,69zł za szt.

Awatar użytkownika
KN
Coś wie...
Coś wie...
Model: Outback
Silnik: 2.5i boxer, CVT

Post autor: KN »

toyman pisze:Podobno od marca nie zarestruje się samochodu bez dokumentu potwierdzającego zapłacenie akcyzy i na to właśnie czekam.
Podobno w różnych urzędach komunikacji jest różnie. Mnie się udało zarejestrować, tylko na fakturze musiała być adnotacja o zapłaceniu akcyzy z podaną kwotą akcyzy.

A propos różnic między wersjami T27 - tak mi dzisiaj przyszło do głowy - to jedną z niewymienionych w folderach różnic między Sol Plus i Prestige jest oświetlenie przestrzeni na nogi kierowcy i pasażera. Sol Plus tego nie ma, a Prestige ma.

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...
Model: AVENSIS T27
Silnik: 1,8 BENZ

Post autor: wawa69 »

Schwefel pisze:
Ja się chyba skuszę na firmowe Levana 16",jeszcze nie wiem ile kosztują ale pewnie z 5 stówek za sztukę.
I tu cię zdziwię, niestety na minus. Lavana 16" kosztuje 1081,69zł za szt.
:wow: :wow: :wow: jeszcze się dobrze dzień nie zaczął i już dostałem obuchem w głowę
na otrzeźwienie :glupek: co za naiwność,widziałem w salonie parę modeli felg i wszystko w granicach 500 zł i tak sobie wymyśliłem,że te też mogą tyle kosztować.Trzeba będzie szukać na własną rękę.

Eboll
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1.6 benzyna

Post autor: Eboll »

Te moje felgi z salonu. Za zakup auta dostałem jakieś punkty i wewaliłem je w te felgi.
Z tym gratisem zapłaciłem coś koło 1250?? Jakoś tak. Felgi prezentują się nie najgorzej. Tylko nie spytali mnie o te czarne silikonki z napisem Toyota i mi to wkleili. Widać na fotkach. Bez tego wyglądały by chyba lepiej.
ja wiem ??

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...

KN pisze:A propos różnic między wersjami T27 - tak mi dzisiaj przyszło do głowy - to jedną z niewymienionych w folderach różnic między Sol Plus i Prestige jest oświetlenie przestrzeni na nogi kierowcy i pasażera. Sol Plus tego nie ma, a Prestige ma.
Czekam na Prestige i na razie mam tylko instrukcję. Doczytałem się, że w Prestige po wyłączeniu "stacyjki" unosi się do góry i cofa kierownica dla ułatwienia wysiadania i ustawia z powrotem po włączeniu "stacyjki". Potwierdzę jak odbiorę samochód.
Kolego KN widze że masz CVT. Czy można zostawić samochód z pracującym silnikiem w położeniu N ? i np wyjść z niego.
Syrena 105=>Fiat 125p (najgorszy samochód jaki miałem)=>Hyundai Pony (pierwsza nówka) =>Honda Civic=>Skoda Octavia=>Toyota Yaris=>Toyota Corolla=>Avensis T27

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...

Eboll pisze:Te moje felgi z salonu. Za zakup auta dostałem jakieś punkty i wewaliłem je w te felgi.
Z tym gratisem zapłaciłem coś koło 1250?? Jakoś tak. Felgi prezentują się nie najgorzej. Tylko nie spytali mnie o te czarne silikonki z napisem Toyota i mi to wkleili. Widać na fotkach. Bez tego wyglądały by chyba lepiej.
Czyli Twoje też wstępnie kosztowały 1000 zł za sztukę?
Jak to jest z tymi punktami,wiem że to jest program lojalnościowy ale szczegółów miałem się dowiedzieć przy odbiorze auta.

Eboll
Coś wie...
Coś wie...

Wstępnie 415 zł od sztuki. To nie są te fabryczne.
ja wiem ??

Awatar użytkownika
KN
Coś wie...
Coś wie...

toyman pisze:Doczytałem się, że w Prestige po wyłączeniu "stacyjki" unosi się do góry i cofa kierownica dla ułatwienia wysiadania i ustawia z powrotem po włączeniu "stacyjki". Potwierdzę jak odbiorę samochód.
Tak właśnie jest.
toyman pisze:Czy można zostawić samochód z pracującym silnikiem w położeniu N ? i np wyjść z niego.
Oczywiście, że można. Można go zostawić nawet w położeniu Drive (jeśli zaciągniesz hamulec ręczny to nie odjedzie), tylko że jak wysiądziesz, samochód będzie piszczał wewnątrz i na zewnątrz. Piszczał zresztą będzie w każdej sytuacji (również przy zgaszonym silniku) jeśli wysiądziesz, nie zostawiając skrzyni biegów w położeniu P.
Wszystkie stany, w których samochód będzie protestował piskiem, opisane są w instrukcji na stronach 49-51.

Pozdrawiam,
KN.

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...

O felgach już wiem wszystko ;-) ,a teraz o spalaniu bo widzę,że wywołuje dużo emocji.
Avensis 1.8 sol plus manual pierwsze 1700 km,średnie spalanie 7l/100km,średnia prędkość 50 km/h,przed pierwszą wymianą oleju.Wskazanie w/g komputera.Większość km przejechane po drogach gminnych i powiatowych,do tego małe miasto i jeden dłuższy wyjazd po drogach krajowych,także jazda w 90% bez korków z tego co wiem cały czas z włączoną klimą.Myślę,że całkiem niezły wynik.Samochód nie mój ale źródło jak najbardziej wiarygodne a jeszcze jedno właściciel jeździł zgodnie ze strzałkami podpowiadającymi zmianę biegu.

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...

KN pisze:Wszystkie stany, w których samochód będzie protestował piskiem, opisane są w instrukcji na stronach 49-51.
Dziekuję za informacje. Zajrzę kolejny raz do instrukcji. Strasznie grubaśna.

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego jedne T27 mają antenę na dachu a inne jej nie posiadają.

Backonik
Mistrz
Mistrz
Model: T25
Silnik: 1AZ-FSE

Post autor: Backonik »

Może jedne są z nawigacją drugie bez.
Obrazek

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...

Ten który oglądałem jest bez nawigacji i antenę ma schowaną gdzieś w środku,myślę że wersja wyposażenia nie ma znaczenia może po prostu są serie z anteną schowaną i z anteną na dachu,ja chcę bez anteny :-D

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...

wawa69 pisze:Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego jedne T27 mają antenę na dachu a inne jej nie posiadają.
Wg mojej wiedzy:
sedan ma antenę wbudowaną w tylną szybę (od wewnątrz)
kombi ma tradycyjny pręt na dachu (tylna szyba jest zbyt pionowa)

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...

I tu chyba jest pies pogrzebany,będę miał piękną antenkę.

[ Dodano: 2009-04-23, 17:43 ]
Gdyby kto

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE

Post autor: Schwefel »

wawa69 pisze::wow: :wow: :wow: jeszcze się dobrze dzień nie zaczął i już dostałem obuchem w głowę na otrzeźwienie :glupek: co za naiwność,widziałem w salonie parę modeli felg i wszystko w granicach 500 zł i tak sobie wymyśliłem,że te też mogą tyle kosztować.Trzeba będzie szukać na własną rękę.
Jeżeli cię to urządza to Podium 16" kosztuje 1037,98zł czyli 40zł mniej i to jest najtańszy model felg do T27.
P.S. Prawie 600zł za szt. to kosztują felgi stalowe 16" :help:

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

skad te ceny?

Post autor: wrc »

Schwefel pisze:Jeżeli cię to urządza to Podium 16" kosztuje 1037,98zł czyli 40zł mniej i to jest najtańszy model felg do T27.
P.S. Prawie 600zł za szt. to kosztują felgi stalowe 16"
ceny wspaniale, kupa smiechu i nic wiecej :jacipokaze:

pozdr :-D

Eboll
Coś wie...
Coś wie...

ja wiem ??

Awatar użytkownika
KN
Coś wie...
Coś wie...

toyman pisze:sedan ma antenę wbudowaną w tylną szybę (od wewnątrz)
kombi ma tradycyjny pręt na dachu (tylna szyba jest zbyt pionowa)
W prawej tylnej szybie bagażnika kombi też ma antenkę. Nie wiem czy jedna jest od nawigacji, a druga od radia czy jak, w każdym razie ma dwie - w szybie i pręt.

Pręt mi o tyle nie przeszkadza, że myję zawsze w bezdotykowej. Te wałki porysowały mi kiedyś boczną szybę w Primerze, więc nie korzystam teraz.

ODPOWIEDZ