Zakup Toyoty Avensis T27...

Dane techniczne i inne informacje
ODPOWIEDZ
User019
Coś wie...
Coś wie...
Model: T27
Silnik: 1.6

Post autor: User019 »

Przy zakupie niefabrycznych felg w salonie zamiast dekielków Toyota naklejają samoprzylepną nalepkę toyota jak na fotce http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... e2374e31ef

Na słońcu to się odkleja i pozostaje oryginalny dekielek ( u mnie np dezent). Ogólnie żal.pl

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE

Post autor: Schwefel »

Na allegro można znaleźć oryginalne dekielki a cena znów nie zabija
http://www.allegro.pl/search.php?string ... lla-search

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...
Model: AVENSIS T27
Silnik: 1,8 BENZ

Post autor: wawa69 »

Jak to jest z tą homologacją na oryginalne felgi toyoty,gdzieś czytałem,że można stracić gwarancję zakładając nie oryginalne.

Faktycznie obniżyli ceny felg ale 2400 za kpl.to ciągle dużo chyba,że są z jakiegoś wyjątkowego materiału na razie udało mi się znaleźć jeszcze coś takiego,poezja:
http://www.felgi-opony.com/felgi/alumin ... _7_31.html

Eboll
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 1.6 benzyna

Post autor: Eboll »

Oryginalne dekielki próbowali mi dopasować w salonie i nie bardzo pasowały. Byłem świadkiem owych czynności więc nie bujali.
ja wiem ??

Awatar użytkownika
xdauser
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2.2 D-CAT + BOX

Post autor: xdauser »

germi pisze:Do D-CATów nie ma wirusów ;)
Są skrzynki :D
No to wstawi sie skrzynke...
wawa69 pisze:Jak to jest z tą homologacją na oryginalne felgi toyoty,gdzieś czytałem,że można stracić gwarancję zakładając nie oryginalne.
Tak zgadza sie. Bylo juz gdzies wczesniej w tym watku.
194KM + 466Nm = :diabel:

Awatar użytkownika
Fans
Guru
Guru
Model: Insignia
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4

Post autor: Fans »

wawa69 pisze:Jutro (sobota) o 10 na TVN Turbo ma być premierowy odcinek kolejnej serii zakupu kontrolowanego i z tego co widziałem w reklamie kobitka będzie wybierać między T27,Oplem Insignią i Mazdą 6,(chyba nic nie popitoliłem) ciekawe co wybierze.
Schwefel pisze:Pierwszy argument to Insignia=samochód roku, drugi argument to że kobita kupuje, czyli oczami=Insignia, trzeci argument Insignia ma najwięcej kolorów do wyboru a na to kobity lecą. Avensis może tylko coś zwojować wysoką pozycją za kierownicą i dobrą widocznością ale to i tak będzie 3:1 dla Opla
A jednak nie. Wybierała kobieta jeżdząca wcześniej Astrą i co... Insignia zajęła zaszczytne ostatnie miejsce. Jeśli chodzi o kolory to też na nic paleta Insigni, bo ona chciała czarny. Powiedziała, że jest po prostu przereklamowany. Za dużo kosztuje w stosunku do tego co oferują. Niestety 3 miejsce zajęła Avensis, vice - Honda, a lider -> Mazda 6
Opel Vectra 2.0 GT 91r. ---> Opel Vectra 1.8 CD 96r. ---> Toyota Avensis 2.0 D4D 00r. ---> Mazda 6 2.0 MZR-CD (CiTD) 04r. ---> Nissan X-trail 2.2dci 04r. ---> Opel Insignia 2.0 CDTI 4x4 2013r.

Pozdrawiam Lukatoari

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru

Podstawiona była :chytry: Większość znanych mi kobit nawet by nie spojrzała na Mazdę, a już o wskazaniu marki nie mówię.
Fans pisze:Za dużo kosztuje w stosunku do tego co oferują.
No tu już normalnie leżę :hihihi: Insignia i Avensis mają bardzo dobre wyposażenie już w standardzie, Honda trochę odstaje a Mazda to już w ogóle.

P.S. Można ten odcinek obejrzeć gdzieś w necie?

jotes25
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: jotes25 »

Schwefel pisze:
P.S. Można ten odcinek obejrzeć gdzieś w necie?
Podaruj sobie. Badziewie jakich mało. Dwie małpy skaczące dookoła auta i tyle. Ledwo dotrzymałem do końca Avensisa, na szczęście był jako pierwszy. Jako zainteresowany zakupem T27 nie dowiedziałem się z tego programu absolutnie nic...

Eboll
Coś wie...
Coś wie...

jonet25, ale poznał byś preferencje właściciela stacji TV, lub powiązania firm.
Powoli mam dość tego robienia z nas "tępych" konsumentów.
ja wiem ??

Awatar użytkownika
Fans
Guru
Guru
Model: Insignia
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4

Post autor: Fans »

jotes25 pisze:Podaruj sobie. Badziewie jakich mało. Dwie małpy skaczące dookoła auta i tyle.
Wiesz to nie program wszystko o Avensis III. Tylko taki sobie programik, w którym dwie osoby chodzą sobie oglądają cztery samochody, przejadą się i tyle. Dla Ciebie może być badziew dla kogoś innego nie. Nie chcesz nie oglądaj.
Dwie małpy ?? Pomyślałeś przed pisząc coś takiego? Ja widziałem dwie normalne osoby. Prowadzącego i kobiete, a nie małpy może masz coś z oczami... albo czy ty nie jesteś taką samą małpą jak oni?
Opel Vectra 2.0 GT 91r. ---> Opel Vectra 1.8 CD 96r. ---> Toyota Avensis 2.0 D4D 00r. ---> Mazda 6 2.0 MZR-CD (CiTD) 04r. ---> Nissan X-trail 2.2dci 04r. ---> Opel Insignia 2.0 CDTI 4x4 2013r.

Pozdrawiam Lukatoari

Awatar użytkownika
mlody02
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T25
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D

Post autor: mlody02 »

Podstawiona była :chytry: Większość znanych mi kobit nawet by nie spojrzała na Mazdę, a już o wskazaniu marki nie mówię.
w moim gronie jest to samo.
Faktycznie obniżyli ceny felg ale 2400 za kpl.to ciągle dużo chyba,że są z jakiegoś wyjątkowego materiału na razie udało mi się znaleźć jeszcze coś takiego,poezja:
http://www.felgi-opony.co...209,2_7_31.htm
:ok:
Pozdr
Krzysiek :)

Eboll
Coś wie...
Coś wie...

Moja Pani po wizycie w salonie Mazdy nie chciała słuchać o kupnie tej marki, ciekawe.....
ja wiem ??

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2,0 benzyna

Post autor: toyman »

W automoto 5/2009 jest "Japońskie starcie na szczycie".
Porównują benzynowe Mazda6, Honda Accord i Toyota Avensis.
Wynik:
1. Toyota Avensis 1,8 VALVEMATIC
2. Honda Accord 2,0 2,0 i-VTEC
3. Mazda 6 2,0 MZR
Syrena 105=>Fiat 125p (najgorszy samochód jaki miałem)=>Hyundai Pony (pierwsza nówka) =>Honda Civic=>Skoda Octavia=>Toyota Yaris=>Toyota Corolla=>Avensis T27

sitekfz1
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: sitekfz1 »

razie udało mi się znaleźć jeszcze coś takiego,poezja:
http://www.felgi-opony.co...209,2_7_31.html
Też myślę o takich tylko w 18 ;-)
Avensis T27 Sedan . No i moja perełka do zabawy FZ1 Fazer.
Obrazek

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru

toyman pisze:1. Toyota Avensis 1,8 VALVEMATIC
2. Honda Accord 2,0 2,0 i-VTEC
3. Mazda 6 2,0 MZR
A to ciekawe czemu porównują 1.8 do 2.0, tym bardziej że T27 przecież ma 2.0.

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...

Schwefel pisze:A to ciekawe czemu porównują 1.8 do 2.0, tym bardziej że T27 przecież ma 2.0.
Też się dziwiłem.
Cytuję: "Wydaje się, że to złoty środek między osiągami. a ceną"
Avensis wygrał dzięki klasie "ekonomia" i autorów przekonał dobrym komfortem jazdy i udaną jednostką napędową
Syrena 105=>Fiat 125p (najgorszy samochód jaki miałem)=>Hyundai Pony (pierwsza nówka) =>Honda Civic=>Skoda Octavia=>Toyota Yaris=>Toyota Corolla=>Avensis T27

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...

User019 pisze:i wiecej - test auta
http://arbiter.pl/galeria/Avensis.III.T27
Przeczytałem. Co do wyposażenia (korbki do tylnych szyb, regulacja odcinka lędźwiowego, ksenony) to ten typ czyli SOL tak ma. Spojrzyj na wyższe wersje wyposażeniowe, tam to jest. Oczywiście nie za darmo.

arczic
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: arczic »

odnosnie wirusowania DCAT. jesli jest mowa o 2,2 177 KM to na pewno da sie to zawirusowac. zakladam ze to ten sam silnik co w T25. wyciagaja z tego ok 200 - 210 KM.

sitekfz1
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: sitekfz1 »

Test T27 z Gdańska w Alpy i spowrotem :ok:
http://moto.wp.pl/kat,125-23681,title,A ... omosc.html
Avensis T27 Sedan . No i moja perełka do zabawy FZ1 Fazer.
Obrazek

Awatar użytkownika
xdauser
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2.2 D-CAT + BOX

Post autor: xdauser »

arczic pisze:odnosnie wirusowania DCAT. jesli jest mowa o 2,2 177 KM to na pewno da sie to zawirusowac. zakladam ze to ten sam silnik co w T25. wyciagaja z tego ok 200 - 210 KM.
Brzmi niezle. Jezeli da sie jeszcze zminimalizowac efekt turbodziury to juz bedzie cacy.
sitekfz1 pisze:Test T27 z Gdańska w Alpy i spowrotem :ok:
Odnosnie szumu moge potwierdzic organoleptycznie. Silnika w zasadzie nie slychac. Od jakis 3000 obr/min jest cichy pomruk, ktory ginie w szumie generowanym przez kola i owiewajace powietrze.

Teraz trzy grosze odnosnie spalania. Byc moze da sie uzyskac deklarowane przez producenta wartosci ale wiaze sie to z emerycka jazda pomiedzy 80 a 100 km/h na szostym biegu. Sprawdzilem to z koniecznosci dojezdzajac do polskiej granicy na rezerwie, gdyz chcialem juz zatankowac po polskiej stronie.

Przy takiej predkosci mialem wrazenie ze stoje w miejscu. Szczerze mowiac przy predkosci okolo 140 km/h na prostej autostradzie (nie mylic z polskim drogami ekspresowymi zwanymi autostradami) mialem mniej wiecej podobne wrazenie.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2009, 22:07 przez xdauser, łącznie zmieniany 1 raz.
194KM + 466Nm = :diabel:

ODPOWIEDZ