Odczucia po zmienia 2009 na 2019

Dane techniczne i inne informacje
ODPOWIEDZ
Zigiteam
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27
Silnik: 2,0 Disel

Odczucia po zmienia 2009 na 2019

Post autor: Zigiteam »

Wiem , wiem 2018 ale moja ma pierwszą rejestracje w 2019. Starą przejechałem 350 tyś i gdyby mi TIR nie zmasakrował tyłu jeszcze bym z rok pojeździł. Naprawiana była przekładnia kierownicy, oba zaciski w tylnych kołach i alternator się rozleciał po 300 tyś. Problem był ze spryskiwaczami. Spalanie wyraźnie wzrosło o jakiś litr na 100 km. Ostatnio też zaczynał kopcić podczas przyśpieszania jak był za wysoki bieg. Generalnie niezawodne auto i dlatego kupiłem takie samo. Hm no właśnie czy aby takie samo? Zalety system bezkluczykowy, start stop który na szczęście można wyłączyć jednym przyciskiem bez zagłębiania się w menu, czego doświadczyłem w Passacie.Sporo nowych bajerów i fajnie ale to też zależy od wersji wyposażenia, moja jest Premium.Lepiej się prowadzi ale jest sporo głośniejsza. Nowy silnik od BMW mało pali i to jest jego główna zaleta, za to jest dużo głośniejszy od starego. Szyby nareszcie reagują tak jak powinny bo w starej był dramat. Oczywiście nic nie zmieniono po otwarciu tylnych w czasie jazdy jeden wielki łomot. Wygodniejsze i podgrzewane fotele, choć na stare nie narzekałem. Brak CD nie przeszkadza mi za to gniazdo zapalniczki i USB w schowku to porażka do tego jego otwieranie jest jeszcze gorsze niż było. Zamiast popielniczki podświetlany schowek, fajny. W bagażniku brak haczyków do zaczepienia siatki pionowej, wkurzyło mnie to, będę musiał jakieś zamontować. Toyota daje dojazdówkę zamiast zestawu naprawczego super. Czy jestem zadowolony, tak bo to prawie nowe auto ( 40tyś) i jeszcze rok gwarancji. Z możliwością przedłużenia o dwa lata za UWAGA 4700 PLN . Światła ledowe robią robotę a automatyczna zmiana świateł drogowych działa naprawdę bardzo dobrze. Przejechałem 6 tyś więc na narzekanie może przyjdzie czas ale mam nadzieje że nie . Pozdrawiam i czekam na wasze wrażenia.

ODPOWIEDZ