TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 1 wrz 2014, o 15:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 283 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2010, o 03:17 
Coś wie...
Coś wie...

Koledzy!

Kiedyś też używałem wyżej wymenionych preparatów, dopóki nie poznałem profesjonalnego detailingu.

90% efektu uzyskacie poprzez odpowiednie przygotowanie lakieru pod woskowanie. W dużym skrócie jak powinien wyglądać proces:

1. Spłukujemy auto, jeśli brudne możemy użyć piany aktywnej - przed woskowaniem warto.

2. Myjemy auto i tu najbezpieczniejszy dla lakieru sposób: na dwa wiadra, czyli 1 wiadro z szamponem, 2 z czystą wodą i moczymy gąbkę w 1, myjemy mały fragment i płuczemy w 2 i tak to wygląda.

3.Glinkowanie - to pomoże wam usunąć dosłownie wszystkie zanieczyszczenia typu smoła, a nawet te niedostrzegalne gołym okiem, do poślizgu używamy wody z szamponem

4 Po glinkowaniu warto umyć auto, choć niektórzy pomijają ten etap.

5. Suszenie - ściągaczka może rysować lakier, ja polecam mikrofibrę, a ściślej ręcznik z mikrofibry gęsty i gruby.

6 Polerka - można usunąć rysy, zmatowienia. Profesjonalnie wykonuje się ją polerką mechaniczną z zastosowaniem różnych padów i środków. Do amatorskiego zastosowania można ręcznie, ale to pracochłonne i mało efektywne, choć na pewno dodamy autu blasku i usuniemy rysy, a gładsza powierzchnia to też mniejsze przyleganie brudu. Oczywiście ten etap nie jest obowiązkowy.

7 Myjemy auto jak pkt 2 i suszymy jak 5 pkt (tylko w przypadku polerowania)

8 Woskowanie - najlepiej w garażu z dala od wiatru i kurzu. jak woskować? używamy mało wosku, kolistytmi ruchami wcieramy, zostawiamy wosk na jakiś czas, aż zacznie zasychać i ten moment jest ważny (powinna być widoczna mgiełka) bo teraz mikrofibrą ściągamy zasychający nadmiar wosku polerując go kolistymi ruchami, jeżeli pozostawimy wosk zbyt długo aż całkowicie zaschnie to nasze polerowanie zmieni się w katrogę..

To ogólnie wszystko w bardzo dużym skrócie.

Polecane woski:

Collinite 476s (bardzo trwały wosk, uwydatnia głębię koloru)
Collinite 915 (daje efekt szklanej powierzchni)
Meguiar's NXT Generation® Tech Wax® 2.0

i inne szczególnie tych producentów:
DoDo Juice
Poorboys
Chemical Guys

Lakiery czarne/ciemne bardzo uwydatniają pracę, jasne/srebrne - tu ciężej osiągnąć taką głębię jak w przypadku ciemnych. Jeśli chcemy długo cieszyć się woskiem to używamy dobrych szamponów ze stężeniem podanym na etykiecie. Ja osobiście polecam Meguiar's Gold Class - uznany i bardzo bezpieczny dla wosków. Piana aktywna jest agresywna dla wosków. I na koniec jeszcze moja uwaga, te produkty marek które przytoczyłem są droższe od tych z hipermarketu, ale biorąc pod uwagę ich trwałość i minimalne dawki w używaniu wychodzi taniej niż częstsze używanie na tych z hipermarketu. Nie mówię już o efekcie wizualnym.

p.s. jak zachowuje się i wygląda dobrze zawoskowany lakier:
http://www.youtube.com/watch?v=BcnGudgeR5g

ciekawostki: detailing auta, w profesjonalny sposób trwać może nawet 5 dni po 7-8 godzin pracy w przypadku odnowy całego auta
najdroższe woski ma Zymol: http://www.car-spa.pl/index_carspa.php? ... product=63

sam osobiście zamierzam kupić colli 915 dla mojej srebrnej Ave bo daje świetny połysk, tak jakby szklaną powłokę

Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrych efektów! :)

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2010, o 03:52 
Guru
Guru

Marka: Toyota
Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
No dobra ale kilka takich polerek i lakieru nie będzie. Jakbym miał tyle kasy wywalić na woski, które proponujesz to bym wolał położyć Diamondbrite i mieć spokój na 6 lat.

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2010, o 04:17 
Coś wie...
Coś wie...

Schwefel, to nieprawda, że kilka polerek i lakieru nie ma, dużą rolę odgrywają tu użyte środki i pady, czy są mocno ścierne czy mniej.. profesjonalny detailer/lakiernik korzysta z miernika grubości, ręcznie na pewno nie zedrzesz powłoki :) co do Diamondbrite to ja jak i większość detailerów podchodzimy do tego sceptycznie, to marketing, a cena nie mała. Najlepszą ochronę uzyskasz stosując woski regularnie co 1-2 miesiące, a odpowiednie mycie (na 2 wiadra) sprawi że nie będziesz rysował politury i dzięki temu nie będzie konieczna polerka (najgrosze są automatyczne myjnie)

Co do Diamonbide to przytoczę post z profesjonalnego forum o detailingu, ludzi którzy cały czas testują/pracują i bawią się w to: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... diamentowa
Nie miałem okazji widzieć samochodu zrobienego przez DB ale opinie nie są pochlebne. Co do wosków, jak dla mnie kupić wosk za 100zł + szampon 60zł i glnka 60zł to w sumie 220 zł
szampon starczy Ci na (1800ml/35ml = 51 myć) rok jak będziesz mył co tydzień.

Wosk na około 2-4 lata a glinka też koło 2-4 lat. Jak dla mnie nie jest to dużo, ale to już indywidualna sprawa.
Oczywiście woski za 20-40 zł to też bardzo dobre rozwiązanie bo chronią lakier i łatwiej się zmywają brudy, ale krócej chronią więc wychodzi na to samo albo drożej.
Z tej półki cenowej Turtle Wax wg mnie to najlepsze rozwiązanie (mówię o marce). Kiedyś miałem ICE - łatwo się nakłada, nie zostawia białych zabrudzeń na plastikach, nawet można nim plastiki zabezpieczać, ładnie wydobywa z nich czerń, jak środki do opon. To wosk syntetczny (saelant), wydajny. Dużym plusem jest to że dołanczają aplikator i ręczniczek z mikrofibry.

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2010, o 14:38 
Guru
Guru

dkk napisał(a):
Schwefel, to nieprawda, że kilka polerek i lakieru nie ma, dużą rolę odgrywają tu użyte środki i pady, czy są mocno ścierne czy mniej.. profesjonalny detailer/lakiernik korzysta z miernika grubości, ręcznie na pewno nie zedrzesz powłoki :)

Ręcznie może i nie ale kto by polerował ręcznie samochód? To kilka godzin ciężkiej harówki, nie mówiąc o tym, że obolałe palce dają o sobie znać przez następny tydzień.
Ja mówię o takiej polerce którą może zrobić w większości zakładów, czyli "szlifierką". Kumpel jeździł na polerkę co 2 miesiące i po 2 latach pozbył się lakieru ze swojego BMW 525.

Cytuj:
Co do Diamonbide to przytoczę post z profesjonalnego forum o detailingu, ludzi którzy cały czas testują/pracują i bawią się w to: http://forum.kosmetykaaut...ight=diamentowa

Przeczytałem, większość pisze "nie używałem ale słyszałem". Mnie takie opinie śmieszą. Sąsiad pokrył swoją E klasę tym specyfikiem i po 3 latach dalej się błyszczy jak trzeba a gość nie woskuje, nie myje szamponami tylko jeździ na zwykłą myjnię samoobsługową. Dla mnie to jest wystarczający argument za tą powłoką, choć ja osobiście nie wydałbym tyle kasy na nią.

dkk napisał(a):
Z tej półki cenowej Turtle Wax wg mnie to najlepsze rozwiązanie (mówię o marce)

Używam właśnie zielonego i nie mogę powiedzieć żeby starczał na 2-4lata. Po 1,5roku widać już dno pojemniczka.

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2010, o 20:51 
Coś wie...
Coś wie...

Schwefel napisał(a):
dkk napisał/a:
Z tej półki cenowej Turtle Wax wg mnie to najlepsze rozwiązanie (mówię o marce)

Używam właśnie zielonego i nie mogę powiedzieć żeby starczał na 2-4lata. Po 1,5roku widać już dno pojemniczka.

tu miałem na myśli woski kalibru Collinite, a nie Turtle Wax, właśnie w tym sęk, że droższy wosk starcza na dłużej i to wychodzi na jedno albo i lepij niż tańsze. Nie wiem ile Ci trzyma wosk Turtle Wax po nałożeniu?, co do Collinite to spokojnie 2 miesiące.

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2010, o 22:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Schwefel napisał(a):
Kumpel jeździł na polerkę co 2 miesiące i po 2 latach pozbył się lakieru ze swojego BMW 525.

Po kiego grzyba polerować auto co 2 miesiące? Polerka mechaniczna ma sens, jak lakier jest zniszczony - porysowany, utleniony, zżarty ptasim gie itp. - na tyle, że nie da się tego zamaskować. Wystarczy odrobina zdrowego rozsądku i do stanu wymagającego polerki lakieru nie doprowadzimy. Inna sprawa, że wystarczy parę razy pojechać na automatyczną myjnię, czy umyć auto gąbką na sucho :nie:

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2010, o 23:27 
Guru
Guru

dkk napisał(a):
Nie wiem ile Ci trzyma wosk Turtle Wax po nałożeniu?, co do Collinite to spokojnie 2 miesiące.

Ciężko powiedzieć co dla Ciebie znaczy trzyma ale ostatnio woskowałem przed śniegami czyli jakaś połowa grudnia i do dziś auto błyszczy się w takim stopniu jaki mnie jeszcze zadowala. Jak są warunki (czytaj lato) to woskuję co 2 miesiące niezależnie od błyszczenia lub nie.

leszek.l napisał(a):
Po kiego grzyba polerować auto co 2 miesiące?

Bo czarne BMW musi się błyszczeć jak psu jajca :jezyk: Ja mu odradzałem ale mądrzy z forum BMW byli innego zdania.

Tytuł:
PostNapisane: 1 kwi 2010, o 09:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

Schwefel napisał(a):
Bo czarne BMW musi się błyszczeć jak psu jajca :jezyk: Ja mu odradzałem ale mądrzy z forum BMW byli innego zdania.

No to mu ładnie poradzili... a pewnie wystarczyłoby porządnie umyć, nałożyć szuwaksu w rodzaju Black Hole , na to wosk, i miałby ładnie. A tak - lakiernik :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2010, o 00:17 
Coś wie...
Coś wie...

Schwefel napisał(a):
Ciężko powiedzieć co dla Ciebie znaczy trzyma ale ostatnio woskowałem przed śniegami czyli jakaś połowa grudnia i do dziś auto błyszczy się w takim stopniu jaki mnie jeszcze zadowala. Jak są warunki (czytaj lato) to woskuję co 2 miesiące niezależnie od błyszczenia lub nie.
ja sprawdzam to po kropelkowaniu

Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2010, o 10:13 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27FL
Rocznik: 2012
Silnik: 2,2 D4D 15Okm
Hej..

Ja w sobote wypolerowałem Touran'a Sonax'em jak TUTAJ i elektryczną polerką..Efekty widać poniżej,a toyotę wypolerowałem też sonax'em ale takim w puszce twardym woskiem i efekt niesamowity(zdjęcia dodam na temacie o autku).Naprawdę fajne kosmetyki i łatwo sie nakłada i poleruje..
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Mateusz

Jest T27 FL Wagon Prestige 2.2 D4D 150km
VW Touran 2.O TDI 140KM Highline

Tytuł:
PostNapisane: 6 kwi 2010, o 20:43 
Coś wie...
Coś wie...

A ja zachęcam do obejrzenia odnowy lakieru w DB9, może trochę OT ale myślę, że warto zobaczyć, przy okazji widać jak wygląda profesjonalne przygotowanie samochodu pod wosk

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... hlight=db9

miłego oglądania :)

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2010, o 20:49 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 65
Marka: Toyota_Fiat
Model: Avensis_Panda4x4 '13
Rocznik: 2001
Silnik: d-4D | MultiJet
dkk napisał(a):
A ja zachęcam do obejrzenia odnowy lakieru w DB9, może trochę OT ale myślę, że warto zobaczyć, przy okazji widać jak wygląda profesjonalne przygotowanie samochodu pod wosk

http://forum.kosmetykaaut...4&highlight=db9

miłego oglądania :)

A ja jestem ciekaw ile taka usługa kosztuje

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 16:03 
Coś wie...
Coś wie...

PrYmEK, sam wosk kosztuje około 10-11 tysięcy, z tym, że jest dożywotnio uzupełniany. Oczywiście są pewne zalecenia, aby napełniać go co dwa lata ;). Klient przywozi wosk, jest wysyłany do USA tam go napełniają i sprowadzają. Trwa to około 2 tygodnie.
Ja sam jestem w trakcie zakupu wosku Zymola z USA, bo tam są o połowę tańsze. Mój wybór padł na Glasura, w Polsce kosztuje około 550zł, do tego koniecznie cleaner pod wosk Zymola i gitara :) Z testów wynika, że trzyma on około 3,5 miesiąca po nałożeniu (od początku sierpnia do połowy listopada) i co dla mnie ważne zachowuje przez ten czas też efekt wizualny :) Wosku oczywiście bardzo mało się zużywa na jedno nawoskowanie (tak jak przy każdym wosku do samochodu, grubsza warstwa nic nie daje, a przyczynia się do zwiększonego zużycia i może być bardzo trudna do spolerowania po zaschnięciu).

Ogólnie na jasnych kolorach nie widać aż tak efeku pracy jak na ciemnych. Ja mam srebrny metalik, więc jak zbiliżę sie do takiego efektu np. http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... mol+glasur to będę bardzo zadowolony :)

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2010, o 11:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

ayrsen napisał(a):
Meguiars odstrasza ceną niestety (chociaż chyba sprzedają produkty w większych opakowaniach więc wyższa cena w części byłaby tym uzasadniona).

Do tanich nie należy, choć można kupić znacznie droższe. Ale nie w tym rzecz. Wg mnie wspomniana już wcześniej przeze mnie przewaga Meguiars nad innymi kosmetykami nie wynika wyłącznie a super jakości, ale również z efektywności korzystania i trwałości ich produktów. Innymi słowy - zużywa się ich mniej a starczają na dłużej. I to wg mnie powoduje, że w ostatecznym rozrachunku większość z tych, którzy raz spróbowali Meguiars nie chce niczego innego.[/quote]

powierdzam w 100% za butelke zaplacilem przeliczajac na zl ok 130-140zl a mam ja okolo roku i jeszcze zostalo prawie 1/4 :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2010, o 19:45 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 1
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
Tak jak ja kupiłem prawie dwa lata temu środek (mleczko) do czyczenia wnętrza z Meqa i jest bardzo wydajny, a ja bardzo często czyszczę wnętrze. Zapłaciłem za niego 49 zł i teraz też chyba tyle kosztuje . W porównaniu do "Plaka" mówię o wydajności to sami wiecie na ile Plak wystarcza. No i ma bardzo ładny zapach i nie jest tłusty, można śmiało wyczyścić drążek skrzyni biegów czy klamki.

http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=301

Co by nie było OT to wosk jest wydajny z Mequa ale z jednym sie nie zgodzę i producent nie mówi prawdy, przynajmniej nie do końca. Mój wosk zostawia ślady na tworzywach sztucznych, które tak łatwo nie schodzą jak np w woskach Turtle Wax.
Ostatnio porównywałem wosk Turtle Wax do lakieru met. VS Mequiars Cleaner Wax Liquid i różnica polega na tym że Turtle Wax dużo lżej sie rozciera i nie zostawia śladów.
Efekt na miom lakierze niewidoczny pomiędzy jednym a drugim. Może na ciemnych lakierach było by lepiej widać.

Generalnie mój lakier jasny oliwkowy metalik po 4h mycia, czyszczenia nakładania wosku praktycznie efekt mało widoczny.

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2010, o 23:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

a ja sie nie zgodze ze cos zostawia. mam teraz Gold Class Liquid i nie ma zadnych sladow.
w przyszlym tygodniu mam zamiar kupic NXT Tech Wax 2.0 i sprawdzic czy nie bedzie lepszy od obecnego ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2010, o 23:33 
Coś wie...
Coś wie...

bluebart, nie używałem nigdy wosków Megsa, ale od pewnego czasu bardzo interesuję się kosmetykami do aut i jedyne co bym Ci doradził to jeśli masz zamiar kupić w zestawie do NXT Tech Wax szampon NXT to odradzałbym Ci go, ze względu na jego tendencję do zmywania wosku.

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2010, o 23:48 
Guru
Guru

bluebart napisał(a):
a ja sie nie zgodze ze cos zostawia

A jakie masz niemalowane plastiki w tym T25?

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2010, o 05:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

chlapacze, plastikowa oslona wlotu powietrza nawiewu, trojkat przy lusterkach i spod lusterek, dokladka pod zderzak.

wiec troche tego jest.

@dkk

mam zamiar kupic tylko wosk, co do szamponu to myslalem nad tym http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=348 tylko zobacze czy cena nie bedzie odstraszajaca. moze nawet wstawie jakies zdjecia jak wyglada czarne ave po takiej kuracji ;-)

bym zapomnial. Mequiars owszem ciezko sie rozciera, ale zalezy czego uzywamy do polerowania. ja kupilem "szmatke do polerki" ktora wyglada jak bandaz tylko troche gesciejsza. jutro jak wyspie sie po robocie (nocna zmiana :nuda: ) do dam zdjecie jak ona wyglada. poleruje sie nia szybciej i wosk elegancko sie wciera :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2010, o 09:28 
Coś wie...
Coś wie...

bluebart, Shampoo Plus, z tego co czytałem na innym forum jest bardzo dobrym szamponem, ale ciężko coś więcej napisać, bo naprawdę niewiele osób go używało. Tu jest porównanie szamponów pod względem ekonomicznym: http://avensis.info/viewtopic.php?t=6976 Ja sam sobie kupiłem i Tobie poleciłbym Duragloss 901. Świetny szampon, ja go kupiłem UK, ale w Polsce już można go dostać, cena w tym zestawieniu to 138zł, ale można go kupić za 125zł po zniżce (więcej na PW) Od razu powiem, że nie ja go sprzedaję i nie mam w tym żadnego interesu. Z Megsa dobry i sprawdzony jest GC, ale dla mnie nie wart swojej ceny. Duragloss ma w sobie wosk, choć wiadomo, że długo nie trzyma. Jak ja miałbym kupić sobie wosk do czarnego auta, kupiłbym Collinite 486s, ze względu na to, że jest chwalony i sprawdzony jako bardzo trwały, daje fajny efekt na czarnym lakierze.

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2010, o 14:39 
Guru
Guru

bluebart napisał(a):
chlapacze, plastikowa oslona wlotu powietrza nawiewu, trojkat przy lusterkach i spod lusterek, dokladka pod zderzak.

I to wszystko nie ma faktury tylko jest gładkie. Spróbuj wyczyścić z tego "wspaniałego" specyfiku niemalowane listwy boczne i zderzaki (w T22 mają bardzo gęstą fakturę). NIE DA SIĘ bo ten proszek włazi głęboko w fakturę i żadne szorowanie nie pomoże, dlatego wywaliłem całe opakowanie po pierwszym woskowaniu. Wcześniej miałem Turtle Wax Extreme Polishing WAX i białe naloty ścierały się, ciężko bo ciężko ale jednak. A cena tego wosku jest 2x niższa, więc dla mnie wybór jest oczywisty. Teraz będę testował glinkę (dzięki dkk za pomoc) + Turtle Wax Ice, który podobno nie zostawia białych śladów i można nakładać go w słońcu.

[ Dodano: 2010-05-22, 14:41 ]
dkk napisał(a):
Jak ja miałbym kupić sobie wosk do czarnego auta, kupiłbym Collinite 486s

A do zielonego (jak w awatarze) i oliwkowego jaki polecasz?

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2010, o 18:40 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22 FL
Rocznik: 2002
Silnik: 1,6 vvti
Wczoraj wyczyściłem cały samochód glinką, bardzo łatwo schodzą wszystkie zabrudzenia. Po tym nawoskowałem Avensis Turtle Wax Ice. Nie pozostawia białych śladów.

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2010, o 20:06 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Ave T22
Rocznik: 1999
Silnik: 2.0TD 2C-TE
Schwefel napisał(a):
Spróbuj wyczyścić z tego "wspaniałego" specyfiku niemalowane listwy boczne i zderzaki (w T22 mają bardzo gęstą fakturę). NIE DA SIĘ bo ten proszek włazi głęboko w fakturę i żadne szorowanie nie pomoże...

Ja po woskowaniu smaruję plastikowe listwy preparatem "K2 Bono Black", jest to czernidło do plastików które błyskawicznie niweluje wszelkie zaschnięte plamy po wosku i sporo innych przebarwień. Zostawia ciemno grafitowy kolor, łatwe w użyciu i niedrogie, polecam.

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2010, o 21:23 
Guru
Guru

Ja też smaruję bo innego wyjścia nie mam. Ale to jest tylko chwilowy efekt bo pierwsze mycie i plamy wyłażą. Używam specyfiku o którym pisałem w tym temacie -> http://avensis.info/viewtopic.php?t=6976

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2010, o 22:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

dkk napisał(a):
bluebart, Shampoo Plus, z tego co czytałem na innym forum jest bardzo dobrym szamponem, ale ciężko coś więcej napisać, bo naprawdę niewiele osób go używało. Tu jest porównanie szamponów pod względem ekonomicznym: http://avensis.info/viewtopic.php?t=6976 Ja sam sobie kupiłem i Tobie poleciłbym Duragloss 901. Świetny szampon, ja go kupiłem UK, ale w Polsce już można go dostać, cena w tym zestawieniu to 138zł, ale można go kupić za 125zł po zniżce (więcej na PW) Od razu powiem, że nie ja go sprzedaję i nie mam w tym żadnego interesu. Z Megsa dobry i sprawdzony jest GC, ale dla mnie nie wart swojej ceny. Duragloss ma w sobie wosk, choć wiadomo, że długo nie trzyma. Jak ja miałbym kupić sobie wosk do czarnego auta, kupiłbym Collinite 486s, ze względu na to, że jest chwalony i sprawdzony jako bardzo trwały, daje fajny efekt na czarnym lakierze.

dzieki za linka. musze zobaczyc czy moge dostac ten szampon w IRL bo do polski narazie sie nie wybieram. Ten wosk tez oblukam :tak:

@Schwefel:

z T22 stycznosci jesli chodzi o myscie/woskowanie nie mialem wiec zwracam honor ;-)
moze obklej tasma tak jak robi sie to przed polerowaniem pasta polerska. napewno koszt mniejszy niz czarnidlo do plastikow ;-)

kozystajac z okazji. moze zna ktos jakos dobry srodek ktory zapobiega przylkejaniu sie owadow do przodu samochodu (grill, swiatla) bo wieczorem po 3h czyszczeniu samochodu i przejechaniu 25k autostrada przod wygladal tragicznie :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2010, o 23:56 
Guru
Guru

bluebart napisał(a):
moze obklej tasma tak jak robi sie to przed polerowaniem pasta polerska
To jest myśl :ok: ale teraz to już po ptokach bo wlazło w zderzak i zmyć się nie da. Szkoda, że producenci nic nie wspominają o tym na opakowaniu.

bluebart napisał(a):
moze zna ktos jakos dobry srodek ktory zapobiega przylkejaniu sie owadow do przodu samochodu

Ja używam tego przed każdym myciem -> http://www.autoland.pl/produkty/kosmety ... owy/insect
Jest tani ale bardzo dobrze rozmiękcza robale. Tylko nie polecam szorować lakieru tą drapaką co dają w komplecie.

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2010, o 19:09 
Coś wie...
Coś wie...

bluebart napisał(a):
kozystajac z okazji. moze zna ktos jakos dobry srodek ktory zapobiega przylkejaniu sie owadow do przodu samochodu (grill, swiatla) bo wieczorem po 3h czyszczeniu samochodu i przejechaniu 25k autostrada przod wygladal tragicznie

nie ma jak dobry wosk, przykład (cytat z innego forum):

"Był szybszy ode mnie, więc niestety zdjęcia przodu autka po przejechaniu ok. 550 kilometrów w cztery godziny nie mam, ale możecie sobie wyobrazić, że przy wysokich temperaturach zewnętrznych autko było od przodu nie żółte, tylko prawie Czerne od much, owadów itd.

Hansi nie dotknął ani razu lakieru.
Po użyciu Gilmour Foamaster II Pro Foam Gun z szamponem PH Neutral Snow Foam i spłukaniu wodą, autko było znów czyste.
To naprawdę nie czary - muchy i owady spłynęły z wosku jak nic."
Adres do tego tematu dla dociekliwych ;) http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=104

bluebart napisał(a):
dzieki za linka. musze zobaczyc czy moge dostac ten szampon w IRL bo do polski narazie sie nie wybieram. Ten wosk tez oblukam

Myśle, że nie będzie problemów z dostępnością w IRL, bo w Anglii są bardzo znane.

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2010, o 23:41 
Nowicjusz
Nowicjusz

dkk napisał(a):
....
Myśle, że nie będzie problemów z dostępnością w IRL, bo w Anglii są bardzo znane.

no niestety, ale w jedynym bardzo dobrze zaopatrzonym sklepie ( www.halfords.ie ) nie maja :nie: .

zostaje mi narazie Megs. jak mozesz to luknij na ten link http://www.halfords.ie/webapp/wcs/stores/servlet/SearchCmd?srch=+Meguiars&x=43&y=2&action=search&storeId=11101&catalogId=15551&langId=-1 bo nie bardzo wiem jaki zestawik zakupic (wosk + szmpon + cos na robale )
ewentualnie co ty bys wybral z oferty tego sklepu (nie koniecznie Megsa)

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 13:07 
Coś wie...
Coś wie...

bluebart, hmm tu z marek godnych polecena jest Meg's i Autoglym, jest też Zymol ale bardzo drogi i nieopłacalny (mówię o szamponie). Jeśli miałbym wybrać coś tylko z tego sklepu to na pewno wziąłbym:
1. szampon: http://www.halfords.ie/webapp/wcs/store ... yId_212371
2. wosk: http://www.halfords.ie/webapp/wcs/store ... yId_212371

tak byłoby najbezpieczniej, można też kupić jakikolwiek szampon (najlepiej na początek małe opakowanie na próbę) Autoglyma

lub od razu w zestawie: http://www.halfords.ie/webapp/wcs/store ... yId_212371

Ja jednak wolałbym kupić jednak wosk Colli 476s + szampon Duragloss tu, gdzie sam kupiłem: http://www.shinearama.co.uk/ przesyłka do Polski paczki ważącej 15 kg kosztowała mnie 9 funtów więc do Irlandii nie powinno wyjść drogo.
lub tutaj http://www.i4detailing.co.uk/ z 7% rabatem na kod rabatowy (wysyłam na priv)

Co do owadów, ja osobiście na zawoskowanym aucie używam szamponu Duragloss po długiej jeździe i owady schodzą. Birę 1-2 l wody rozcięczam tak jak podaje producent i jest ok. Wosku nie zmywa. Jeśli samochód nie jest zawoskowany (ostatnio czekam na wosk) to używam piany aktywnej Valet Pro ph neutral i myję ręcznie. Możesz też kupić coś tańszego specjalnie do owadów, ale taki środek może szybko zmyć Ci nałożony wosk.

Jak byś się zdecydował na zakup w Anglii to wybrałbym to:
1. http://www.shinearama.co.uk/search.php? ... e&fdir=asc zastanów się nad wielkością opakowania, przelicz mniej-więcej z tabelki na ile czasu Ci wystarczy szampon. Ja stosuję mniej niż zaleca producent tj. 15-20 ml na 8l wody i jest naprawdę ok :)

2. http://www.shinearama.co.uk/product.php?id=COL-476S-9oz
3. http://www.shinearama.co.uk/product.php ... -FOAMAPP-1 aplikator do nakładania wosku

i na pewno jakąś mikrofibrę do polerowania wosku + do suszenia auta w jakimkolwiek sklepie

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 17:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

@dkk

dzieki za porady :ok:

narazie wezme Megsa (szampon GC + woski NXT), sasiad jedzie do polski w sierpniu to poprosze zeby rozejrzal sie za Colli 476s i Duragloss.

dzisiaj nakladam 2-go warstwe wosku (jak nie przesadze z browarem :diabel: ) a jutro jak pogoda pozwoli kolejna :-D

BTW piwo polecialo :ok:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 283 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]