TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 paź 2014, o 09:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1093 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 37  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2009, o 14:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam po raz pierwszy i wydaje mi się, że z dużym problemem :-(
Po przeczytaniu "kawałka" forum wydaje mi się że to koło dwumasowe ale mam nadzieję że się mylę.Moje spostrzeżenia:
- drgania silnika a wręcz całego auta na 5 tym biegu przy obrotach w granicy 1800-2200 szczególnie po rozgrzaniu silnika (50-100km) i komplecie pasażerów. Po redukcji na 4, zwiększeniu prędkości i powrocie na 5 (ok 2500 obr) problemu praktycznie nie ma
-podobne objawy także na 4 tym ale mniejsze
-na niższych biegach drgania występują i nasilają się tylko podczas pokonywania łuków np. rondo
-nie występuje opisywane przez innych "terkotanie" lub inne metaliczne dźwięki na postoju zarówno przy wciśniętym sprzęgle czy nie wciśniętym. Jedyne dziwne dźwięki dochodzące "spod maski" to wkurzające stukanie na nierównościach w okolicy prawego koła ale to najprawdopodobniej opisywany na forum problem ze szczękami hamulcowymi bo stukanie zanika po lekkim wciśnięciu hamulca (wszystkie gumy, łączniki itp. sprawdzone).
-wydaje mi się że drgania na postoju są coraz większe ale moja wrażliwość na objawy uszkodzonego koła dwumasowego wzrasta z każdym dniem :-) więc może to tylko moja wyobraźnia
Może mieliście podobne objawy i nie było to koło dwumasowe lub jakieś inne sugestie?

Dodam że avensis jest z 2001 po FL, przebieg 167000 koło dwumasowe było wymieniane w ASO przy 95000 ale mam ją od 7000km więc nie wiem jak dbał o nią poprzedni właściciel.
HELP

Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2009, o 14:28 
Stara się...
Stara się...

bert napisał(a):
Witam po raz pierwszy i wydaje mi się, że z dużym problemem :-(
Po przeczytaniu "kawałka" forum wydaje mi się że to koło dwumasowe ale mam nadzieję że się mylę.

Z reguły kończące się koło hałasuje, przy ruszaniu i zmianie biegów czuć szarpnięcia.
Twoje objawy wskazują raczej na zawieszenie silnika, jeżeli rzeczywiście koło było wymieniane przy przebiegu 95000 to raczej nie powinno się jeszcze kończyć (moje wytrzymało 210000 i wcale nie było bardzo zuzyte - wymieniłem je przy okazji sprzęgła)

Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2009, o 15:06 
Mistrz
Mistrz

bert, podjedz najlepiej do warsztatu specjalizujacego sie w polosiach. To moga byc zuzyte przeguby wewnetrzne.

Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2009, o 21:17 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Marka: Toyota
Model: Avensis T22 FL
Rocznik: 2000
Silnik: 2.0 D4D POWERBOX
objawy u mnie są takie: na luzie głośne buczenie i drganie całego samochodu. Podczesz jazdy wszystko ustaje o ile samochód jest na biegu i pedał gazu jest wciśnięty gdy puści się gaz odczuwalne jest drganie i słychać buczenie. Wymieniłem koło licząc że to przez nie ale okazało się ze nic nie pomogło bo drga cały czas tak samo tylko wcześniej drgało także podczas jazdy a teraz już nie. Podczas naprawy okazało się też że jedna śruba przy poduszce silnika jest zerwana. Zostało to naprawione jednak nadal jest coś źle. Szkoda że mechanik przy oględzinach auta nie zauważył uszkodzonej śruby tylko zasugerował wymianę koła. Pieniądze wyrzucone w błoto bo koło najwyraźniej było ok a problem dalej pozostał. Mechanik powiedział że nie wie co jest nie tak i koniec tematu. Może ktoś z was miał podobny problem?
jeszcze jedno: Gdy tylko samochód ruszy drganie ustaje ale gdy wrzucam wsteczny i ruszam drga nadal.

Tytuł:
PostNapisane: 29 lip 2009, o 23:27 
Coś wie...
Coś wie...

A jak wygląda w tym temacie docisk sprzęgła i tarcza? koło dwu masowe już jest wyeliminowane czy ktoś sprawdzał sprzęgło?

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2009, o 21:13 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Model: Avensis T22 FL
Silnik: 2.0 D4D POWERBOX
okazało się że taka jakaś poduszka po lewej stronie silnika (pod przewodami od klimy) się uszkodziła i tylko w tym tkwi problem.

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2009, o 15:09 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T25 PRESTIGE
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0D4D
Poniewaz zaczyna mi sie wysypywać sprzegło, a przy okazji wymienie i dwumas mam pytanko ile teraz kosztuje zestaw dwumas i sprzegło kompletne do T25 116KM 2003r i gdzie je najtaniej kupić i czy zdecydować sie na LUK-a czy szukać ASIN?

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2009, o 15:43 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: 1CD-FTV
http://allegro.pl/item737519421_kolo_dw ... _d_4d.html

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2009, o 15:47 
Coś wie...
Coś wie...

taki zestaw można taniej kupić

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2009, o 16:07 
Stara się...
Stara się...

Myślę że w 2500 zł powinieneś się zmieścić, koło tylko LUKA bo Asin do tego modelu nie robił, proponuję kupić tarczę docisk i łożysko - oryginał różnica pomiędzy tym a zamiennikami jakieś 300-400 zł max a koło LUKA bo oryginał w ASO z wymianą bez rabatów około 5500 po upuście 4900
Ja ostatnio wymieniałem i udało mi się wymienić wszystko na oryginalne części a zapłaciłem z wymianą 3500zł, ale myślę żę koło oryginalne też robione jest przez Luka tylko inne pudełko TOYOTY i bez napisów

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2009, o 20:01 
Mistrz
Mistrz

kamil263 napisał(a):
Poniewaz zaczyna mi sie wysypywać sprzegło, a przy okazji wymienie i dwumas mam pytanko ile teraz kosztuje zestaw dwumas i sprzegło kompletne do T25 116KM 2003r i gdzie je najtaniej kupić i czy zdecydować sie na LUK-a czy szukać ASIN?

A kolo wymieniasz, bo masz uszkodzone czy taki masz kaprys? W T25 kolo rzadko pada.

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2009, o 20:08 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 74
Marka: CZARNA
Model: WOŁGA T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2005
Silnik: 2,0 D4D 1CD
BoB77 napisał(a):
...
A kolo wymieniasz, bo masz uszkodzone czy taki masz kaprys? W T25 kolo rzadko pada.

Śmiała teoria :wow:

Tytuł:
PostNapisane: 13 wrz 2009, o 15:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Proszę o pomoc u mnie strasznie rzuca autem po przejechaniu kilkunastu metrów, ale tylko na zimnym silniku. Po zatrzymaniu się i ponownym ruszeniu rzucanie ustaje. Mechanicy są bezradni, pomysły związane z zawieszeniem już sprawdziłem, czy to może być koło dwumasowe. Po przeczytaniu wszystkich postów stwierdzam, że u mnie żadne dziwne odgłosy nie występują więc to może coś innego HELP...

Tytuł:
PostNapisane: 13 wrz 2009, o 22:06 
Stara się...
Stara się...

Ja bym stawiał na świece żarowe a w gorszym przypadku wtrysk. Koło dwumasowe raczej nie jak się uspokaja po chwili.

Tytuł:
PostNapisane: 13 wrz 2009, o 22:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

dzięki za podpowiedź jutro jadę z tym do kolejnego mechanika zobaczymy

[ Dodano: 2009-09-16, 18:15 ]
dzięki kolego za podpowiedź dziś odebrałem auto - prozaiczny problem jedna świeca już nie pracowała. Problem mały ale mechanikom sprawił nie lada problem

PostNapisane: 17 wrz 2009, o 21:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: D4-D
Witam! Mam problem podczas ruszania auto wydaje dźwięk jak by pasek klinowy się ślizgał ale na pewno nie jest to pasek(właśnie jest po wymianie wszystkich pasków) . Odgłosy dochodzą z silnika.Mechanik stwierdza że to koło dwumasowe już się kończy.Przebieg auta 180tyś. Koszt jaki stwierdził mechanik wymiany kompletu sprzęgła i dwumasy to 2500. Czy ktoś z was miał taki problem. Dzięki!

Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2009, o 15:39 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22FL Wagon
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D-4D
Witam,
Dzisiaj z konieczności zakupienia kompletu dwumasy i sprzęgła Do mojej Avki T22 podjechałem do InterCars i bardzo mnie zdziwiło gdy sprzedawca powiedział, że koło z aisina kosztuje ponad 3k pln a oryginalne z Toyoty 2900. Zastanawiający jest fakt, że oryginał jest tańszy od zamienników, bo ceny Valeo kształtują się na poziomie 3500, wg cennika IC. No i jeszcze jedno jest interesujące, bo czytałem że to ponoć Aisin robił koła na pierwszy montaż, więc dlaczego rozgraniczenie na Aisin i org. Toyota?
Do mojego auta zdecyduję się chyba na Aisina, ale zakupionego na allegro. Koszt łącznie z wymianą wyjdzie ok 2500, więc przyzwoicie jak na tę usterkę.
Pozdrawiam.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2009, o 17:21 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 2
Żebyś wiedział za co płacisz podwójną stawkę to masz wybite logo Toyoty. Intercars daje upusty do 40% więc to znaczy że Ty bez zniżki przepłacasz za towar ponad 40% stąd może być droższe. Poza tym w Toyocie 2900 to kosztuje samo koło dwumasowe bez sprzęgła, docisku i łożyska.

Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2009, o 17:26 
Moderator
Moderator

Pochwały: 196
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Scotty_ napisał(a):
Aisin robił koła na pierwszy montaż, więc dlaczego rozgraniczenie na Aisin i org. Toyota?
czesc produkcji laduje w paczkach Toyota, czesc w paczki Aisin, stad potem na rynku dwa rodzaje czesci ;-)
2900 na czesci wydac nie trzeba, przeczytaj poprzednie strony watku to sie dowiesz jak to zrobic ;-)

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 16:20 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22FL Wagon
Silnik: 2.0 D-4D
Cytuj:
Poza tym w Toyocie 2900 to kosztuje samo koło dwumasowe bez sprzęgła, docisku i łożyska.

Ja pisałem o cenie jaką za oryginalne koło Toyota zaproponował mi InterCars. I to wydało mi się ciekawe, że w IC droższy jest Aisin niż Toyota, ba, nawet Toyota jest najtańsza ze wszystkich dwumas jakie mi oferowali.
Pozdrawiam.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 16:25 
Mistrz
Mistrz

IC to zlo :diabel:

Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2009, o 23:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam.Wybrałem ten wątek,albowiem taki wyrok(K.D.) wydał mechanik.Po przestudiowaniu całego wątku(14 stron!!!) zaczynam mieć poważne wątpliwości co do jego wyroku.
Wg Waszych opisów nieodłącznymi objawami umierającego K.D. są:
-drżenie(telepanie)autem na biegu jałowym
-ciężka praca pedału sprzęgła
-problemy z biegami
-dźwięk piszczący,buczący

Ja takich objawów nie mam.
Moje objawy:
-podczas ruszania potężny jakby hrobot,rzężenie,pierdzenie jakby układ wydechowy ale bardziej metaliczny.Jabkby się coś urwało,poluzowało,tarło.Im niższe obroty tym gorszy.Najgorzej na biegu wstecznym.Do niedawna odgłosy te towarzyszyły przy zakresie obrotów 1500-2000.Teraz cały czas.
Podczas pracy na biegu jałowym silnik pracuje równiutko i cichutko nawet podczas gazowania.Słychać tylko takie rytmiczne tykanie pod maską z lewej strony.
-drżenie drążka na 5 biegu i towarzyszący mu delikatny odgłos wibracyjny.Ustaje on po złapaniu go i przytrzymaniu.
-sprzęgło wciska się lekko i płynnie.Jedyne co dziwne to jego skrzypienie.
Poza tym autko ciągnie dynamicznie i równo.

Mam Avkę z 2000r. po liftingu.Przejechane 180kkm.Silnik D4D.Jeżdżę bardziej dostojnie niż sportowo.Mam ją od półtora roku i nachwalić się nie mogłem.Cud auto(do tej pory).
Jeżeli to K.D. to dla mnie,na chwilę obecną, wyrok i niestety będę musiał się jej pozbyć.

Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2009, o 23:38 
Stara się...
Stara się...

Wszystko co opisałeś wskazuje na dwumas więc mechanik miał racje;(
Pozdro.

Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2009, o 07:35 
Zaawansowany
Zaawansowany

Model: avensis T25
Silnik: 2.0 1CDFTV
z ciekawości w necie szukałem różnych czujników parkowania a znalazłem coś takiego jak zestaw zastępujący koło dwumasowe - KIT 4p - ale do toyki nie robią

http://www.valeoservice.com/html/poland ... CDA5CDD84C

lista modeli do których oferują

http://www.valeoservice.com/html/poland ... CDD27860AB

Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2009, o 16:47 
Guru
Guru

Pochwały: 8
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
Arkan1910 napisał(a):
Jeżeli to K.D. to dla mnie,na chwilę obecną, wyrok i niestety będę musiał się jej pozbyć.

nie no jak masz sprzedac auto za grosze to zostaw, ja na padnietych dwumasach robie min 100tyskm no chyba ze lawete ciagasz to wtedy lipa

Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2009, o 18:09 
Moderator
Moderator

Pochwały: 196
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Arkan1910 napisał(a):
Mam Avkę z 2000r. po liftingu.Przejechane 180kkm.Silnik D4D.Jeżdżę bardziej dostojnie niż sportowo.Mam ją od półtora roku i nachwalić się nie mogłem.Cud auto(do tej pory).
ciekawa teoria, sprzedzasz auto bo dwumas padl? zainwestuj troszke w auto i ciesz sie nim dalej, bo to co kupisz bedzie wymagalo "zestawu startowego" i moze sie okazac ze nie jest lepsze do avki, przemysl raz jeszcze ...

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2009, o 22:54 
Zaawansowany
Zaawansowany

Trzeba było kupić Avensis 1,6 przed FL a nie Diesla. 180 000 km to odpowiednio dużo by już zmienić koło. Jeśli z tego powodu chcesz zmienić auto, to tak jak mówiłem nie kupuj Diesla.
To Valeo to coraz bardziej podejrzane mi się wydaje z tymi swoimi "kitami".

Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2009, o 01:06 
Stara się...
Stara się...

Tak zerkam na te Valeo kit i oni przerobili to całe koło na zwykłe jak w TD a w tarcze wrzucili sprężyny..po prostu olali dwumas i zamontowali normalne sprzęgło jak we wcześniejszych dizlach czy benzyniakach.Ale takie rozwiązanie powoduje utratę wszystkich "tych dobrych" właściwości koła dwu masowego samo koło będzie wtedy wieczne ale co z drganiami skrętnymi;( ->gwarancje pewnie dają na zestaw ale na skrzynie już nie.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2009, o 09:37 
Stara się...
Stara się...

Model: T22
Silnik: D4D
Cytuj:
Witam po raz pierwszy i wydaje mi się, że z dużym problemem
Po przeczytaniu "kawałka" forum wydaje mi się że to koło dwumasowe ale mam nadzieję że się mylę.Moje spostrzeżenia:
- drgania silnika a wręcz całego auta na 5 tym biegu przy obrotach w granicy 1800-2200 szczególnie po rozgrzaniu silnika (50-100km) i komplecie pasażerów. Po redukcji na 4, zwiększeniu prędkości i powrocie na 5 (ok 2500 obr) problemu praktycznie nie ma
-podobne objawy także na 4 tym ale mniejsze
-na niższych biegach drgania występują i nasilają się tylko podczas pokonywania łuków np. rondo
-nie występuje opisywane przez innych "terkotanie" lub inne metaliczne dźwięki na postoju zarówno przy wciśniętym sprzęgle czy nie wciśniętym. Jedyne dziwne dźwięki dochodzące "spod maski" to wkurzające stukanie na nierównościach w okolicy prawego koła ale to najprawdopodobniej opisywany na forum problem ze szczękami hamulcowymi bo stukanie zanika po lekkim wciśnięciu hamulca (wszystkie gumy, łączniki itp. sprawdzone).
-wydaje mi się że drgania na postoju są coraz większe ale moja wrażliwość na objawy uszkodzonego koła dwumasowego wzrasta z każdym dniem więc może to tylko moja wyobraźnia
Może mieliście podobne objawy i nie było to koło dwumasowe lub jakieś inne sugestie?

Dodam że avensis jest z 2001 po FL, przebieg 167000 koło dwumasowe było wymieniane w ASO przy 95000 ale mam ją od 7000km więc nie wiem jak dbał o nią poprzedni właściciel.
HELP

Kolego bert mam podobne objawy jak ty. Nie wiem co to może być. Koło dwumasowe raczej nie. Jak byś coś ustalił to daj znać.

Tytuł:
PostNapisane: 3 lis 2009, o 11:36 
Coś wie...
Coś wie...

jestem po wymianie kompleciku dwu mas + sprzęgło kompletne.
samochód zupełnie się zmienił, sprzęgło chodzi jak masło, bierze od samego dołu, w końcu się nie slizga tylko przyśpiesza choć mam wrażenie że trochę się przymulił ale to może kwestia aż się wszystko ułoży, co najlepsze zaczął super odpalać mimo że stał 5 dni na świeżym powietrzu zapalił z pierwszego bezboleśnie.
Wszystko oprócz kosztów tej zabawy polecam :jezyk:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1093 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]