TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 30 paź 2014, o 18:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 cze 2009, o 12:45 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyota
Model: avensis t22
Rocznik: 1998
Silnik: 2.0 td
czy ktos juz robil zamek klapy bagaznika,chodzi mi dokladnie o ten metalowy bolec ktory jest przykrecony do karoserii?
otoz niedawno zauwazylem ze zamknieta klapa rusza sie.okazalo sie ze sruby mocujace sa niedokrecone.Dokrecilem ale sie odkrecily.Postanowilem zdemontowac i jak odkrecilem lewa to prawa nakretka spadla mi do srodka do karoserii.Teraz trzyma sie klapa tylko na lewej.Mam kilka opcji:
-zostawic na jedenj
-przewiercic cienki otwor na mojego wkreta
-albo dostac sie do wnetrza karoserii <niedaoleko od moich ostworow sa dwa -myslalem zeby je rozciac i w ten sposob powstanie mi miejsce na palce i na klucz,zeby przykrecic ta odkrecona nakredke>
Co wy o tym myslicie?

p.s.zalozylem nowy watek gdyz chce to zrobic jak najszybciej........

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2009, o 17:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

a jaki to jest typ karoserii?? Sedan, liftback czy kombi?
Bo z Twojego opisu nie mogę dojść...

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2009, o 21:33 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyota
Model: avensis t22
Rocznik: 1998
Silnik: 2.0 td
kombi.narazie trzyma jedna sruba

[ Dodano: 2009-07-03, 22:10 ]
i zrobilem

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2009, o 09:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

ponieważ jestem nowy na tym forum, to przede wszystkim chciałbym powitać wszystkich miłośników Ave oraz członków tego forum.
Od listopada jestem szczęśliwym (póki co:-) posiadaczem Ave z 2003r, w wersji Wagon z silnikiem 2.0 D4D.

Pojawił mi się od weekendu problem z otwieraniem tylnej klapy i chciałem zapytać fachowców, stąd podczepiam się pod ten wątek aby nie śmiecić podobnymi na forum.

A wracająć do problemu, to cvhodzi o to, że klapa mi się w ogóle nie otwiera. Reszta centralnego działa okey. Myślałem, ze to siłownik, ale byłem w serwisie i okazało się że sam zamek padł (część która w klapie, która służy do otwierania). Koszt w serwisie w Poznaniu to 280 PLN, z wymianą ma sie niby zamknąć w 300PLN.

Pojawiło się więc u mnie pytanie, czy jak to zwykle bywa nie da sie tego zrobić taniej:)

Nie moge niestety znaleźć takich zamków na necie. Czy ktoś sie orientuje w jakiej moga być cenie?
Czy wymiana takiego zamka jest jakoś szczególnie skomplikowana?
I poki co najtrudniejsze dla mnie zadanie, jak otworzyć taką klapę awaryjnie? Tzn. Ja jej teraz nie moge otworzyć, bo jak napisałem zamek jest uszkodzony. Ale do wymiany musze przecież jakoś tą klapę otworzyć aby sie do niego dostać?

Bedę wdzięczny za pomocne pytania, bo wakacje sie zbliżają, a bez bagażnika ciężko :-)

Pozdrawiam
MTom

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2009, o 09:29 
Moderator
Moderator

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2004_T ... _6709.html

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2004_T ... _6708.html

te dwa linki pokazuja sposob rozmontowania klapy gdybys Sam chcial to uczynic

musisz zdjac tapicerke i probowac zamek otworzyc recznie

http://moto.allegro.pl/item670381502_to ... kombi.html a tu masz zamek do kombi

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2009, o 10:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

wielkie dzieki za wyczerpującą informacje.
Jeszcze jedno pytanko odnośnie montażu. Nie robiłem tego nigdy w tym samochodzie, ale domyślam się, że da sie go wyjąć odkręcając parę śrubek:))
Ale tak jak pisałem, klapy niemogę póki co otworzyć, czy uda mi się więc go wyjąć i otworzyć w koncu klape po jego odkręceniu lub wykręceniu od środka??
Czy jest jakaś inna metoda na otwarcie klapy?

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2009, o 10:41 
Moderator
Moderator

jak zdejmiesz tapicerke klapy to powinienes ujrzec zamek wraz z calymi mechanizmami
posprawdzaj czy nie spadlo zadne z ciegienek, poprubuj recznie poruszac mechanizmami, powinno sie dac otworzyc (zdejmiesz, zobaczysz, zrozumiesz na jakiej zasadzie dziala)

nie wiem jak jest w t25 (od ktorej strony sa sruby) ale moze byc tak, ze zamek wykrecisz dopiero po otwarciu klapy

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2009, o 11:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wielkie dzieki,

jak zdecyduje sie na samodzielną wymianę, to podzielę sie doświadczeniami:))

Do usłyszenia:-)

Tytuł:
PostNapisane: 1 sty 2011, o 20:32 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22 Wagon
Rocznik: 2000
Silnik: 2.0 D4D 110 KM
djonizy napisał(a):
kombi.narazie trzyma jedna sruba

[ Dodano: 2009-07-03, 22:10 ]
i zrobilem

To pochwal się bo mam ten sam problem.

Moje maszyny: Zielona Toyka & Yamaha Grizzly 660

Obrazek

PostNapisane: 29 sty 2011, o 12:15 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22 Wagon
Silnik: 2.0 D4D 110 KM
Nikt nic nie wie odnośnie tej jednej śrubki, bo co jakiś czas mi się odkręca, a nie ukrywam, że zaczyna mnie denerować to troszkę.

Moje maszyny: Zielona Toyka & Yamaha Grizzly 660

Obrazek

PostNapisane: 29 sty 2011, o 22:40 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22
Silnik: 3S-FE, 2.0 benzyna
Podłączę się pod temat.

U mnie (T22 kombi, 2000 rok) nie działa zamek - kiedyś wyjąłem akumulator, bo padł i chciałem go zabrać do domu no i okazało się, że wszystkie drzwi ładnie się na kluczyk zamykają a zamek w bagażniku, po włożeniu kluczyka, kręci się dookoła jak karuzela. Zostawiłem tak jak było, nikt mi się nie próbował dobierać do samochodu przez bagażnik :-D ale chciałbym coś z tym zrobić.
Da się to naprawić, czy trzeba wymieniać zamek? Jeśli tak, to wymiana jest prosta (idzie to samemu zrobić, czy trzeba oddać w czyjeś ręce)?

PostNapisane: 31 sty 2011, o 20:31 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 1999
Silnik: 2.0 TD
Scrobbi napisał(a):
Podłączę się pod temat.

U mnie (T22 kombi, 2000 rok) nie działa zamek - kiedyś wyjąłem akumulator, bo padł i chciałem go zabrać do domu no i okazało się, że wszystkie drzwi ładnie się na kluczyk zamykają a zamek w bagażniku, po włożeniu kluczyka, kręci się dookoła jak karuzela. Zostawiłem tak jak było, nikt mi się nie próbował dobierać do samochodu przez bagażnik :-D ale chciałbym coś z tym zrobić.
Da się to naprawić, czy trzeba wymieniać zamek? Jeśli tak, to wymiana jest prosta (idzie to samemu zrobić, czy trzeba oddać w czyjeś ręce)?

Miałem coś podobnego. Po zdjęciu tapicerki z klapy okazało się że dźwigienka od zamka do rygla "ustawiła się" w takim punkcie że zamek kręci się w koło i nie wywołuje to żadnej reakcji rygla. Jak zamkniesz rygiel a następnie otworzysz go pociągając za tą dźwigienkę (wygięty drut) - "załapiesz" o co chodzi z mechanizmem zamykania klapy. Ustaw zamek we właściwej pozycji, to samo zrób z dźwignią łącząca zamek z ryglem i po kłopocie. Wiem że mój opis jest nieco zawiły - ale tak jak napisałem jak zamkniesz rygiel i otworzysz go pociągając za dźwignie - będziesz wiedział co należy zrobić bu wszystko wróciło do normy.

PostNapisane: 3 lut 2013, o 12:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: avensis
Silnik: 4a-fe 1.6
Mam problem z otwarciem bagażnika, avensis T22 sedan. Centralnym zamkiem próbuje otworzyć i nic. Wszystkie drzwi są otwarte poza bagażnikiem. Z tego co zauważyłem przy naciskaniu pilotem brak jest jakikolwiek odgłosów otwierania, bądź zamykania zamka klapy bagażnika. Jak się tam dostać, otworzyć?

PostNapisane: 3 lut 2013, o 13:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2002
Silnik: 1CDFTV
spróbuj przekręcić zamek kluczykiem...

na pewno pomoże. :-D

PostNapisane: 3 lut 2013, o 18:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

niestety nie da się włożyć kluczyka, wygląda na atrapę

PostNapisane: 3 lut 2013, o 19:12 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 86
Model: Avensis CDT250
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D 1CD-FTV
Na moje oko masz klape zablokowaną kluczykiem. Można tak zamknąć kluczem że sie z pilota nie otworzy, coś ala blokada. Wg mnie jedynym ratunkiem gdy nie mozesz wsadzic klucza jest, dostanie sie od srodka do zamka a wlasciwie do bębenka. Zdemontować, wyczyścić i wtedy z klucza powinno isc. Ja tak zrobilem kiedys i chodzi. Manual jak wyczyscic bębenek zamka jest w dziale zrob to sam.

PostNapisane: 9 lut 2013, o 23:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

hej, po pierwsze dzięki za odzew.
Zamek przeczyściłem i teraz mogę kluczykiem otwierać. Z pilota jeszcze nie. Mam podejrzenia do kabli zasilających silnika od zamka, lub sam silniczek. W jaki sposób jest sterowany silnik, wystarczy dać napięcie np. 12V i odpowiednią polaryzację, by ruszył?

PostNapisane: 13 lis 2013, o 02:24 
Stara się...
Stara się...

Model: AVENSIS Wagon FL
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D-4D 110KM
Ja również mam pytanie odnośnie zamka tylnej klapy.

Model :: Avensis T22
Nadwozie :: Station Wagon
Rocznik :: 2001

Otóż w "Avkach" o nadwoziu Kombi, na podsufitce są dwa światełka. jedno z nich umieszczone jest nad przednimi fotelami, natomiast drugie w bagażniku.

Mój problem jest taki, ze jak rozłączę przewód/kostkę w tylnej klapie (przewód znajduje się pod tą dużą, plastikową maskownicą mniej więcej po środku klapy), to światełko w bagażniku nie świeci się ale działa zamykanie i otwieranie drzwi z pilota.

Natomiast, jeśli podłączę ten sam przewód/kostkę , to światełko w bagażniku świeci ale nie działa zamykanie drzwi z pilota - otwieranie drzwi w tym przypadku działa.

Pewien mechanik powiedział, że mam uszkodzony zamek (ten po stronie klapy - NIE UCHWYT :-) ) - że czujnik w zamku jest uszkodzony. Tak zastanawiam się, że gdybym miał uszkodzony czujnik, to zamek w tylnej klapie nie zamykałby się w żadnym z wyżej opisywanych przypadków (czyli nie ważne czy kostka byłaby podpięta czy też nie).

Patrzyłem w sieci na zamki {używane/nowe} i koszt, to 80 - 100złotych. Nie chciałbym wydawać pieniędzy na rzecz, która może okazać się zbędna, która nie musi powodować problemu.

Jeśli ktokolwiek zna ten problem i - ewentualnie - mógłby doradzić, to bardzo proszę o to. Jeśli faktycznie winowajcą okaże się zamek, to prosiłbym także o namiar na taki zameczek. Może być używany.
O ostatniej rzeczy zapomniałbym. Skoro jesteśmy przy zamkach, to może miałby ktoś namiar na czujnik otwierania drzwi, który umieszczony przy wszystkich drzwiach do karoserii (wkręcany, otoczony taką gumową nakładką). Mój wyrobił się. Kleiłem go już kilkakrotnie - tą rurkę, w której znajduje się czujnik.

Oczywiście chodzi mi o części do modelu wymienionego na początku opisu problemu.

Dziękuję.

PostNapisane: 13 lis 2013, o 14:08 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 22
Model: Avensis T 22
Rocznik: 1999
Silnik: 2,0 TD
Mechanik raczej ma rację,uszkodzona krańcówka daje złe sygnały do centralnego zamka i blokuje funkcje zamykania.Ona daje cały czas ten sam sygnał obojętnie czy otwarte czy zamknięte.Tę krańcówkę z zamka da się zregenerować ,jest na forum opis i zdjęcia.Myślenie,że zamek by nie działał przez uszkodzoną krańcówkę,jest błędne,gdyż ona wykrywa czy zamek zamknięty czy otwarty i daje sygnał dalej,więc jakby od drugiej strony logika działa tego układu.Trochę może mijam się z prawdą,ale na odległość bazuję tylko na tym co piszesz,gdybym sam sprawdził może by wyszło co innego ;-)

PostNapisane: 13 lis 2013, o 15:17 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2001
Silnik: 1.8 VVTi
A ja mam takie pytanie czemu nie mogę kluczykiem otwierać ani bagażnika ani drzwi, poprostu kluczyk kręci się dookoła. Co tam może być zje.. bo w weekend miałbym czas się temu przyjrzeć. Ale chciałbym być przygotowany chociaż trochę.

PostNapisane: 13 lis 2013, o 17:14 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 12
Marka: Avensis
Model: T22 kombi sol
Silnik: 1CDFTV 2,0 d4d
ariok napisał(a):
Ja również mam pytanie odnośnie zamka tylnej klapy.

Model :: Avensis T22
Nadwozie :: Station Wagon
Rocznik :: 2001

Otóż w "Avkach" o nadwoziu Kombi, na podsufitce są dwa światełka. jedno z nich umieszczone jest nad przednimi fotelami, natomiast drugie w bagażniku.

Mój problem jest taki, ze jak rozłączę przewód/kostkę w tylnej klapie (przewód znajduje się pod tą dużą, plastikową maskownicą mniej więcej po środku klapy), to światełko w bagażniku nie świeci się ale działa zamykanie i otwieranie drzwi z pilota.

Natomiast, jeśli podłączę ten sam przewód/kostkę , to światełko w bagażniku świeci ale nie działa zamykanie drzwi z pilota - otwieranie drzwi w tym przypadku działa.
Dziękuję.

Nie analizowałem czy tak ma być, ale po czyszczeniu zamka bagażnika, i uruchomieniu, okazało się że jeżeli bagażnik otworzę kluczykiem i zostawię w takim położeniu to centralny nie zamyka bagażnika, reszta drzwi się zamyka.
Zamek musi być w pozycji "zamknięte", wtedy centralny zamyka cały samochód. Nie jest to według mnie winny czujnik, tylko tak zbudowany mechanicznie sam zamek.
Przy brudnym wyłączniku, tym w zamku klapy, u mnie nie zapalało się światełko w bagażniku.
System widział go zapewne jako cały czas otwarty, nie miało to jednak wpływu na pracę centralnego, cały samochód zamykał się i otwierał bez problemów.
Jeżeli centralny nie działa, po podłączeniu kostki, to jest możliwe że masz gdzieś zwarcie do masy i system głupieje.
Na stykach żarówki, w lampce sufitowej bagażnika, przy pomiarze do masy samochodu jest wysoki potencjał.
Dopiero zamknięcie obwodu przez wyłącznik w zamku podaje na jeden z biegunów niski stan i lampka się świeci.
Sprawdź diodę prostowniczą która jest w tym układzie(oznaczona czerwoną strzałką).
Schemat oświetlenia:
Załącznik:
oświetlenie wewn.jpg

Schemat centralnego:
Załącznik:
centralny.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]