TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 30 lip 2014, o 11:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 597 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: gwarancja na...
PostNapisane: 1 cze 2009, o 14:22 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam Was serdecznie.Może Ktoś wie,czy przy wymianie żarników ksenonów na gwarancji (oczywiście w ASO) jest jakiś limit kilometrów?Moja ave ma prawie 55000(rocznik 2007)i w serwisie powiedziano mi ,że za dużo kilometrów przejechane by gwarancja objęła ksenony.Z góry dzięki za informację.

Tytuł:
PostNapisane: 1 cze 2009, o 14:48 
Moderator
Moderator

Pochwały: 183
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
gwarancja to 3 lata i 100 tys. km, wiec nie wiem co to za odzywka do klienta :jacipokaze: , jak aso nie bedzie operatywne to zostaje dyskusja z TMP :boks:

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 1 cze 2009, o 15:17 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
hmmm, a od kiedy to zarowka (czy tez w tym przypadku palnik) jest na gwarancji??

ja sie takiemu pytaniu nie dziwie... gdyby bylo cos nie tak z palnikiem po przejachaniu 10kkm to sadze ze bez mrugniecia by to wymienili - pewnie stad pytanie o przebieg...

takim tokiem rozumowania to opony tez powinni wymieniac, bo do 100kkm lub przez 3y lata ni emoga sie złużyć??

takie rzeczy jak żarówki czy palniki to normalne materiały eksploatacyjne, a zasadność ich wymiany na gwaracji jest tylko wtedy, gdy faktycznie coś sie z nimi dzieje.... - 55kkm na xenon moze to byc wystarczajace (u tego producenta....)

Tytuł:
PostNapisane: 1 cze 2009, o 15:34 
Moderator
Moderator

poniewaz ksenon (abstrachuje od toyoty i t25) ma zdecydowanie wyzsza trwalosc od zwyklych zarowek, uwazam ze wymiana nalezy sie w ramach gwarancji, ewentualnie w ramach tzw. gestu handlowego :ok:
a opony? red point nie podpuszczaj bo i olej sie zuzywa ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 1 cze 2009, o 15:43 
Mistrz
Mistrz

widocznie to ASO gestu handlowego nie mialo, a chyba jednak tylko pod to można by podciagnąć taka "reklamacje"....;)

;D

pzdr i generalnie zycze aby wymienili na gwarancji...
mi kiedys udalo sie "wymusic" wymiane klockow hamulcowych i toczenie tarcz....;) (naprawde było z nimi coś nie tak....)

Tytuł:
PostNapisane: 1 cze 2009, o 16:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pytam dlatego,że inni forumowicze pisali o wymianie żarników ksenonów na gwarancji ale nic nie wspominali o przebiegu.Pomyślałem ,że nie ma to znaczenia-gwarancja to gwarancja. :-D

Tytuł:
PostNapisane: 2 cze 2009, o 08:04 
Mistrz
Mistrz

hmmm, cos mi sie wydaje ze oni nie pisali o wymianie zarnikow, tylko o wymianie lamp ze wzgledu na matowienie odblysnika, a to zdziebko zasadnicza roznica...;)
mi lampe wymienili nawet po gwarancji - wada fabryczna...
gdyby chodzilo o to, pewnie nie byloby problemu... ale zarnik sam w sobie raczej nie bardzo podlega "gwarancji"....;)

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2009, o 00:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

dzięki za wasze sugestie.ten problem już mam załatwiony pozytywnie.zakończył się wymianą całej lampy a dlatego że nie było dobrego styku na lampie.ale to akurat zrobili mi za granicą (w Norwegii).bez sprawdzania przyczyny tylko na moje słowo.to mi się podoba takie"nie olewanie" klienta i szukanie pretekstu by wyciągnąć kasę.naszym serwisom jeszcze dużo trzeba się uczyć by zaczęły traktować klienta poważnie i szanować go by wrócił-noszenie garniturów nie wystarczy. a tak na marginesie ten serwis w Polsce to w Lublinie a w Norwegii to w Voss.

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2009, o 16:48 
Nowicjusz
Nowicjusz

a ja słyszałem że żarówki xenon mają wieczystą gwarancję i serwis wymienia bez problemu na nową

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2009, o 18:57 
Coś wie...
Coś wie...

Kolega rados pozytywnie załatwił wymianę xenonu na gwarancji był już temat o tym. Z tego co Mi wiadomo to na xenony nie ma limitu kilometrów wszystko zależy od humoru w biurze obsługi klienta :)

Tytuł: ksenony
PostNapisane: 26 cze 2009, o 20:31 
czytam czytam o tych ksenonach i juz zglupialam , ma avensis z 2004 roku z lampami ksenonowymi i calkiem stracily moc bylam w serwisie proponuja mi wymiane calych lamp porazka przeciez nie bede wydawac 5 tys. na lampy to juz lepiej sprzedac samochod , co mozna zrobic z tymi swiatlami

Tytuł:
PostNapisane: 27 cze 2009, o 23:26 
Czytam ten watek i troche rece opadaja. Nie wiem czy zadaliscie sobie trud i sprawdziliscie chocby na naszym ulubionym portalu NUMERY MAGAZYNOWE reflektorow do T25 zarowno xenonowych jak i halohenowych... SA TAKIE SAME, wiec to pieprzenie o innych soczewkach itd nalezy odlozyc w bajki.

Pragne wszystkim przypomniec ze kilkanascie lat temu dodatkowe STOPy jak i obrysowki tez byly niezgodne z prawem i pietnowane.

Zalozone intalacje xenonowe do dobze wyregulowanych lamp plus dobrane lampy wyladowcze (ponizej 6000K) sa wiec mniej uciazliwe niz typ jadacy z naprzeciwka ze zle wyregulowanymi lampami lub kierowca Fabii MK1.

Pozdrawiam wszystkich

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2009, o 00:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

marcin07 napisał(a):
Czytam ten watek i troche rece opadaja. Nie wiem czy zadaliscie sobie trud i sprawdziliscie chocby na naszym ulubionym portalu NUMERY MAGAZYNOWE reflektorow do T25 zarowno xenonowych jak i halohenowych... SA TAKIE SAME, wiec to pieprzenie o innych soczewkach itd nalezy odlozyc w bajki.

Pragne wszystkim przypomniec ze kilkanascie lat temu dodatkowe STOPy jak i obrysowki tez byly niezgodne z prawem i pietnowane.

Zalozone intalacje xenonowe do dobze wyregulowanych lamp plus dobrane lampy wyladowcze (ponizej 6000K) sa wiec mniej uciazliwe niz typ jadacy z naprzeciwka ze zle wyregulowanymi lampami lub kierowca Fabii MK1.

Pozdrawiam wszystkich

Niemogą być te same lampy xenon i zwykłe bo przecież są inne gniazda do xenonu. Chyba D2S a w normalnej lampie są na H7 i H1 więc jak?

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2009, o 01:10 
Sorki, zdebialem jak zobaczylem numery seryjne. Ale tak jest w systemie 81135 (RH) 81135 (LH) dla obu systemow oswietlenia. Mysle wiec ze gniazda sa uniwersalne. Daje do myslenia i burzy kilka mitow

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2009, o 01:12 
To samo potwierdza www.toyodiy.com :)

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2009, o 01:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

Sprawdziłem, mają przecież 2 inne nr.
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200401 ... _8101.html
xenon jest nawet w katalogu 2x drozszy 287€ a normalna 139€

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2009, o 11:01 
Moderator
Moderator

ja mysle Marcin ze jestes w bledzie, porownaj 10 cyfrowe numery toyoty, nie numery referencyjne, to definiuja tylko czesc (np. lampa przednia lewa), dopiero zgodnosc 10 cyfrowego OE numeru toyoty oznacza ze czesc jest taka sama :tak:
czy gniazda sa te same po toyodiy nie jestes w stanie stwierdzic, bo lampa wystepuje tylko jako calosc, fakt ze wyglada podobnie, ale wiele szczegolow nie jest widoczne :cfaniak:

Tytuł:
PostNapisane: 29 cze 2009, o 12:33 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marcin07 napisał(a):
To samo potwierdza www.toyodiy.com :)

Kolego Marcin07 wyprowadze Cie z błedu lampy h7 w Toyocie Avensis t25 maja całkiem inne gniazdo zarówki. Zarnika d2s oryginalnego nie wsadzisz do gniazda h7(pisze oryginalnego bo zaraz ktos hapisze ze sa zarniki hid d2s ktore pasuja do h7 made in china;)),inna blache mocujaca to gniazdo z soczewka i inna instalacje we wnatrz lampy niz reflektory xenonowe w tym modelu .Optycznie wygladaja tak samo z przodu.Obale jeszcze jeden mit który czesto wystepuje w watku Xenony .Wszyscy forumowicze nie dajcie sie nabrac na to co mówia w servisie na temat xenonów ze tylko pierwsza ich partia była zła a druga jest juz poprawiona bo to jest jedna wielka sciema XENONY w Avensisie T25 wypalaja sie 0d 2003 do 2006 roku i w modelu t25 po lifcie 2006 do 2008 rowniez sie wypalaja regeneruje te lampy i wiem oczym pisze .Jedyne co Toyota poprawiła to lampy zwykłe na zarowke H7 tam zastapiono plastikowe gniazdo zarówki na aluminowe;) pozdrawiam wszystkich

Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2009, o 19:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam wystarczy zdjac gorna oslone ta mala kolo wlewu do spryskiwaczy otkrec oslone kxenonu nastepnie odlacz kostke zasilajaca odbezpiecz docisk z drutu lekki obrot w lewo i delikatnie wyciagni czas wymiany to okolo 20min.Jesli masz gwarancjie to powinni ci wymienic za friko.Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2009, o 22:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

WIitam mam avke z 2006 i mialem podobny problem wypalil sie kxenon przy 77000 tys km wymienili bez problemu,a porownanie kxenonu do opony jak napisal kolega wyzej jest conajmniej smieszne.Pzdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2009, o 23:46 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 Wagon
Rocznik: 2006
Silnik: 2.0 benzyna
Może traktują to jako 3 lata, a nie 100 000 km - zależy, co przyjdzie pierwsze... ale i tak powinni przy tym przebiegu wymienić bez problemu. jeśli chodzi o gwarancyjne maprawy/wymiany, to w Warszawie polecam Carolina Car Company na Wolskiej - to akurat robią dobrze ;)

Ciekawostka: mój szef ma Saaba z lutego 2006 roku i musiał wymienić ksenony przy około 35-40000 km, ponieważ dziwnie się zachowywały podczas jazdy. Nie zrobili tego gwarancyjnie, a koszt jednego ksenona to ponad 900 PLN :/
Co ciekawe w serwisie powiedzieli, że ksenony (jak rozumiem tylko w Saabie?) powinno się wymieniać co 30000 km, bo mniej więcej po takim czasie się zużywają. Badziewie jakieś... :D

Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2009, o 07:42 
Mistrz
Mistrz

mika12 napisał(a):
Witam Was serdecznie.Może Ktoś wie,czy przy wymianie żarników ksenonów na gwarancji (oczywiście w ASO) jest jakiś limit kilometrów?Moja ave ma prawie 55000(rocznik 2007)i w serwisie powiedziano mi ,że za dużo kilometrów przejechane by gwarancja objęła ksenony.Z góry dzięki za informację.

Red_Point napisał(a):
hmmm, a od kiedy to zarowka (czy tez w tym przypadku palnik) jest na gwarancji??

Dokładnie - proponuję lekturę zapisów gwarancji. Żarówki ksenonowe wieczne? Tak może napisać tylko ktoś, kto nie ma lamp wyładowczych. Owszem - takie żarówki mają dłuższą/stabilniejszą żywotność niż tradycyjne żarówki halogenowe, ale w żaden sposób nie są wieczne a także ich wydajność/jasność spada z biegiem czasu.

Natomiast absolutnie czymś innym jest wypalanie się gniazd wynikająca z tego nieszczelność i zmienione warunki pracy żarówki. Ale ten temat jest opisany na wcześniejszych stronach.

A propos czego - oczywiście potrzebny był w tym celu nowy temat... :nuda: :nuda: :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 6 wrz 2009, o 12:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Silnik: D4D 2.0
Witam.
Ponownie poruszę troszkę stary temat ,a mianowicie zamiana żarówek H7 na xenony w T22.
Jak wiemy Chinczycy ciężko pracują nad nowymi rozwiązaniami zestawy dostępne na rynku ewoluują , może już są takie które można zastosować do T22 po LF , dobre tz. nie oślepiające innych użytkowników, i poprawiające bezpieczeństwo.
Co myślicie o czymś takim http://www.allegro.pl/item734612049_zes ... on_fv.html
może ktoś z was już eksperymentował z czyś takim i ma jakieś doświadczenie?

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 6 wrz 2009, o 12:48 
Mistrz
Mistrz

arojan napisał(a):
Co myślicie o czymś takim http://www.allegro.pl/ite..._ksenon_fv.html

Ja mysle, ze to zestaw do robienia rzezby dedykowany posiadaczom Golfa II z gladka klapa bagaznika :diabel:

Do T22 nie ma reflektorow ksenonowych.

Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2009, o 13:46 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D
Bardzo ciekawe są te lampy można by do nich założyć przetwornice i zrobić ksenony.

Tytuł:
PostNapisane: 14 wrz 2009, o 17:08 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D
Trimix napisał(a):
Tak , to świetny pomysl z tymi ksenonami , jesteś naprawde mądrm człowiekiem .
Masz może jakięs niezgodne z prawem ruchu drgowego pomysły ?

Bardzo ciekawy jestem czy tak przestrzegasz ograniczeń prędkości i innych przepisów???

Wiele osób je zakłada i jeździ tylko trzeba mieć umiar i dobrać odpowiednie parametry przetwornic i żarników. Druga sprawa, jak zamontujesz spryskiwacze i regulacje wysokości reflektorów to policjant nie ma prawa się przyczepić.

Tytuł:
PostNapisane: 14 wrz 2009, o 17:27 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2002
Silnik: 1CD-FTV
Jak dla mnie przeróbka na xenony soczewkowe z głową i doświadczeniem tak. Założenie samych żarników i przetwornic nie

Tytuł:
PostNapisane: 14 wrz 2009, o 23:18 
Mistrz
Mistrz

solonyone napisał(a):
Jak dla mnie przeróbka na xenony soczewkowe z głową i doświadczeniem tak. Założenie samych żarników i przetwornic nie

A jak dla mnie to wszelkie niezgodne z przepisami przerobki to zwykla glupota :diabel:

PostNapisane: 15 wrz 2009, o 13:51 
A ja mam taki problem.Załączam xenony w Avensis i lewy zapala mi się odrazu a prawy po parokrotnym załączeniu i włączeniu świateł.Co to może być????Kto pomoże???

Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2009, o 01:18 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Być może kończy się żarnik.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 597 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]