TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 30 wrz 2014, o 15:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lip 2008, o 21:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam wszystkich!
Mam pytanie bardzo ważne bo jesień się zbliża. Pierwszy raz przytrafiło korzystać z czujnikiem deszczu w Avensisie. Wystarczy troszeczkę kropi a wycieraczki pracują jak oszalały. Niby mogę regulować czułość czujka ale mam wrażenie ze to nie ma wpływu na wycieraczki. Czy w ogóle tak to ma wyglądać u innych, czy moja instalacja poprostu jest zepsuta. Jesli to ogólnie tak wygląda czy można tą automatykę likwidować i korzystać z trybu manualny?
Dzięki za odpowiedz

Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2008, o 07:49 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
przyłączam się do pytania - ponieważ mam wrażenie niejednokrotnie że sam lepiej bym sobie dopasował tę szybkość/częstotliwość "ścieru" - chodzi mi ostawienie wpozycji - przerywana

Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2008, o 08:05 
Da się wyłączyć ustawiając pozycję włącznika wycieraczek na samej górze w pozycji off. Wtedy automat nie działa :tak:

Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2008, o 09:30 
Zaawansowany
Zaawansowany

qfas napisał(a):
pozycji off. Wtedy automat nie działa

no niestety qfas - jak zaczyna padać większy deszcz to i w tej pozycji działa, po jakimś czasie zaczynają chodzić coraz szybciej - gdzie jest wogóle regulator czułości czujnika deszczu?

Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2008, o 10:43 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
no to chyba proponuje jakis serwis....
u mnie (ave '04) wycieraczki jesli sa na off to nie ma mozliwosci aby sie wlaczyly, nawet jak bedzie oberwanie chmury!!

co do reglacji 'czulosci' to faktycznie roznice sa praktycznie zerowe...
osobiscie nie uzywam trybu auto... albo raz do gury i mi przeciera, albo normalne wlaczenie na stale....

Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2008, o 12:20 
Zaawansowany
Zaawansowany

Red_Point napisał(a):
no to chyba proponuje jakis serwis....
u mnie (ave '04) wycieraczki jesli sa na off

nie wiem czy o tym samym rozmawiamy-
- otóż jak wycieraczki są na pozycji 0 - to wiadomo nie włączają się i już
- natomiast chodzi tu o nastawę - wycieraczki w pozycji bodajże 1 - praca przerywana - i wtedy jest możliwa regulacja pierścieniem - wśród kilku funkcji na pierścieniu jest pozycja off i ona nie służy do wyłączania wycieraczek, ale powinna służyć do wyłączenia czujnika deszczu i spokojnej przerywanej pracy - natomiast u mnie owszem jak jest mały deszczyk to owszem to jest praca przerywana - ale jak "mądrala" uzna , że jest deszczyk za duży to z pracy przerywanej potrafi przejść w ciągłą mimo, że na pierścieniu jest off

Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2008, o 12:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

U mnie jest pozycja auto, jak dotąd czujnik działa b. dobrze, jak jest mały deszcz to sam odmierza przerwy, gdy zaczyna mocniej padać ustawia szybkość pracy.

Jest pierścień do ustawiania czułości - jak sądze - ja mam obrócony max w dół, wtedy dobrze działa.

Generalnie jest git, myślałem że będzie gorzej.

Pozdro

Lukas

Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2008, o 12:52 
Mistrz
Mistrz

no to faktycznie sie nie zrozumielismy....
niegdy nie 'testowalem' tego rozwiazania, bo nie mam do tego cierpliwosci....
dodatkowo, denerwuje mnie zalaczanie sie przekaznika od tego ustrojstwa i kazdorazowe 'klikniecie'...

Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2008, o 12:57 
Mistrz
Mistrz

Red_Point napisał(a):
no to faktycznie sie nie zrozumielismy....
niegdy nie 'testowalem' tego rozwiazania, bo nie mam do tego cierpliwosci....
dodatkowo, denerwuje mnie zalaczanie sie przekaznika od tego ustrojstwa i kazdorazowe 'klikniecie'...

1) Red_Point - witam i pozdrawiam! :ok:
2) Wydaje mi się, że powinno być tak, jak piszę gregor - Ave T25 jest aktualnie "wyjechana" więc nie sprawdzę, ale czujnik jest czujnik (pewnie ma jednego producenta) i w moim Volvo jest tak, że mogę go włączyć lub wyłączyć za pomocą włącznika - czyli dokładnie tak, jak powinno być w Ave. Chyba, że jakiś błyskotliwy inzynier dodatkow zadbał o nasze bezpieczeństwo i napisał algorytm, że jeśli opad jest bardzo intensywny, to wycieraczki mają działać szybciej, bez względu na wolę kierowcy.

Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2008, o 13:18 
Zaawansowany
Zaawansowany

ayrsen napisał(a):
Chyba, że jakiś błyskotliwy inzynier dodatkow zadbał o nasze bezpieczeństwo i napisał algorytm, że jeśli opad jest bardzo intensywny, to wycieraczki mają działać szybciej, bez względu na wolę kierowcy.

- dokładnie na to mi wygląda

.... czujniki deszczu, asystenci pasa ruchu ...... jeszcze tylko sygnał z satelity o dopuszczalnej prędkości i odbiornik w autku ograniczający prędkość i nie będzie "nie płacz kiedy odjadę.."

Tytuł:
PostNapisane: 31 lip 2008, o 21:59 
Nowicjusz
Nowicjusz

Widzę że problem jest u wszystkich ale niektórym to nie przedszkadza. Jednak poczekam może ktos pioniersko już przerabia to skutecznie. Dziękuję za posty pozdrawiam.

PostNapisane: 17 mar 2009, o 11:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam!!
Brak możliwości ustawienia szybkości pracy wycieraczek przednich.
Na jakiej kolwiek ustawieniu Mist,Off, INT, LO, HI pracują bardzo podobie a może jednakowo tzn. jak mały deszcze pada to chciałbym żeby pracowały co jakiś czas.
Pozdrawiam!!

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2009, o 11:23 
Mistrz
Mistrz

zapomnij....
akurat to zdecydowanie lepiej dzialalo w t22 gdzie byla regulacja co ile wycieraczki maja zbierac...
czujnik deszczu to BEZNDZIEJNE rozwiazanie.... u mnie tez nie ma praktycznie zadnej roznicy, czy sie ustawi na duza czy mala czulosc....

jedna z bardziej denerwujacych funkcji w t25.... i uwstecznienie wzgledem t22

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2009, o 11:36 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 Multidrive
Przesiadłem się niedawno z T22 na T25 i na początku ciężko było się przyzwyczaić do czujnika. Nie mam jednak takich problemów jak wyżej - jak ustawię na auto to działają automatycznie, jak na LO to powoli, jak na HI to zaiwaniają jakby chciały odfrunąć :-) Brakuje trochę ustawienia pośredniego jakie było w T22... Co do automatu to jestem w sumie zadowolony, jedyny feler to taki że nie wiedzieć czemu wycieraczki zwalniają praktycznie do zera na postoju, np. na światłach, co w czasie deszczu czy śniegu jest denerwujące. Poza tym jeżdżę cały czas z ustawieniem auto - i wycieraczki zbierają się w zależności od opadów raz szybciej raz wolniej.

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2009, o 11:43 
Mistrz
Mistrz

hmmm moze ja troche zle opisalem....

u mnie roznica oczywiscie jest miedzy low, hi itd...
nie (praktycznie) roznicy przy tym, jak wyciraczki sa (chyba) na auto, czyli gdy same decyduja jak zbierac... wtedy krecac manetka, ustawia sie ich 'czulosc'... ta czulosc jednak jest o kant d$%^....

zdecydowanie lepiej dzialalo ustawianie co ile czasu ma zbierac wycieraczka w t22 - bez zadnych udziwnionych 'czujnikow', ktore nie bardzo czuja o co kaman....;)

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2009, o 12:27 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 kombi
Rocznik: 2004
Silnik: 1,8
zgadzam się z wami co do czujnika deszczu.
Czasami działa bez zarzutu, elegancko zbiera wodę wtedy gdy się na szybie pojawi, ale czasami w ogóle nie chce wycierać szyb i wtedy muszę przełączyć na inne ustawienia. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2009, o 12:49 
Mistrz
Mistrz

pewnie dlatego ze jest to 'czujnik'....

czujnik, ktorego sensor znajduje sie wylacznie na malutkim kawaleczku szyby, przy lusterku...

dlatego tak beznadziejenie to dziala....
mozesz miec zalana cala szybe, a jesli na nim nie bedzie kropli to sie nie odpala wycieraczki...i odwrotnie
mozesz miec sucha szybe, a tam spadna 2ie krople deszczu i juz wycieraczka zbierze....

generalnie

:/

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2009, o 13:45 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 Multidrive
aha33 napisał(a):
[...]Czasami działa bez zarzutu, elegancko zbiera wodę wtedy gdy się na szybie pojawi, ale czasami w ogóle nie chce wycierać szyb i wtedy muszę przełączyć na inne ustawienia. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.
W instrukcji jest napisane - "Jeżeli zapłon zostanie wyłączony, gdy dźwignia przełącznika wycieraczek jest w położeniu 1, po ponownym włączeniu zapłonu funkcja automatycznego uruchamiania wycieraczek może nie zadziałać, nawet gdy na szybę spadną krople deszczu. W takim przypadku należy przestawnic dźwignię w inne położenie, a następnie powrócić do pozycji 1." Osobiście, kiedy zaczyna padać a wycieraczki się nie włączają robię tak jak radzi instrukcja i hula. Inna rzecz że regulacja czułości pozostawia rzeczywiście wiele do życzenia... :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 22:49 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Model: Avensis T25
Silnik: D-4D
Co do regulacji czułości to się zgodzę - choć u siebie widze różnicę między najmniejszą a największą czułością - ale cóż z tego, jak na najmniejszej czułości i tak są za czułe.

Ale mimo wszystko uważam, że to dobre rozwiązanie jest - zwłaszcza gdy podczas wyprzedzanie nagle zaleje nam przednią szybę woda spod kół wyprzedzanego pojazdu :)

PostNapisane: 12 cze 2009, o 13:01 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2007
Silnik: D4D
Pawel2002 napisał(a):
Na jakimkolwiek ustawieniu Mist, Off, INT, LO, HI pracują bardzo podobnie

Czy te napisy w aucie z automatycznymi wycieraczkami mają jakiś sens czy ważne jest wtedy tylko "+" i "-" a napisy pochodzą z wersji bez czujnika deszczu?

PostNapisane: 12 cze 2009, o 13:41 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2013
Silnik: 2ZR-FAE
Mają sens, tyle tylko, że zamiast INT jest AUTO.

W położeniu LO i HI wycieraczki pracują w sposób ciągły. Automat jest zamiast tradycyjnego INT, czyli pracy przerywanej.

Korzystanie z czujnika deszczu wymaga:
1. Dobrania regulacji czułości do preferencji
2. Przyzwyczajenia (sposób działania czujnika potrafi nieraz zaskakiwać)
3. Dobrych piór i gumek wycieraczek
4. Okazjonalnej ręcznej interwencji (wystarczy użyć spryskiwacza)

Należy również pamiętać (jest w instrukcji), żeby wyłączać wycieraczki. Pozostawienie dźwigni w pozycji AUTO na stałe może powodować, że po kolejnym włączeniu zapłonu układ może nie zadziałać lub zadziałać z dużym opóźnieniem.

PostNapisane: 12 cze 2009, o 13:52 
Stara się...
Stara się...

Raz tylko jechałem w deszczu i jak na razie mam mieszane uczucia. Bywało, że wycieraczki zaczynały szaleć z prędkością mimo, że kropel nie było za dużo.

Jaqb napisał(a):
Mają sens, tyle tylko, że zamiast INT jest AUTO.

W położeniu LO i HI wycieraczki pracują w sposób ciągły. Automat jest zamiast tradycyjnego INT, czyli pracy przerywanej.

Czyli włączenie pracy ciągłej jest zdublowane (w sensie: można uzyskać na dwa sposoby)? Bo przecież pracę ciągłą można też włączyć dźwignią w dół (położenie przedostatnie i ostatnie od dołu).

Tytuł:
PostNapisane: 14 cze 2009, o 20:40 
Coś wie...
Coś wie...

erjot napisał(a):
Czyli włączenie pracy ciągłej jest zdublowane (w sensie: można uzyskać na dwa sposoby)? Bo przecież pracę ciągłą można też włączyć dźwignią w dół (położenie przedostatnie i ostatnie od dołu).

Można tak to ująć :)

Zadaniem trybu AUTO jest dostosowanie pracy wycieraczek do natężenia zachlapywania czujnika, bez absorbowania uwagi kierowcy. Od jednego maźnięcia na kilka minut aż do pracy ciągłej w trybie "HI".

Na początku to urządzenie wymagało przyzwyczajenia, ale można je bardzo polubić. Ostatnio zdarza mi się jeździć Corollą bez czujnika deszczu i bywam zdziwiony, że wycieraczki nie przechodzą samodzielnie z pracy przerywanej na ciągłą.

Tytuł:
PostNapisane: 15 cze 2009, o 21:56 
Stara się...
Stara się...

Będę w ASO w czwartek (BTW: moje auto jest objęte akcją sprawdzania i ew. update'u oprogramowania, sprawdźcie wasze) to zapytam o tą dźwignię do sterowania wycieraczkami bo mi się jednak wydaje, że jest po prostu robiona jedna dźwignia dla aut z czujnikiem deszczu i bez. W tych pierwszych obowiązuje "+" i "-" (bo np. w położeniu OFF nic się wyłącza), a w tych drugich - INT, HI, LO, itd.

Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2009, o 12:01 
Coś wie...
Coś wie...

erjot napisał(a):
Będę w ASO w czwartek (BTW: moje auto jest objęte akcją sprawdzania i ew. update'u oprogramowania, sprawdźcie wasze) to zapytam o tą dźwignię do sterowania wycieraczkami bo mi się jednak wydaje, że jest po prostu robiona jedna dźwignia dla aut z czujnikiem deszczu i bez. W tych pierwszych obowiązuje "+" i "-" (bo np. w położeniu OFF nic się wyłącza), a w tych drugich - INT, HI, LO, itd.

Sama dźwignia jest technicznie taka sama, różni się napisami. Na dźwigni do czujnika zamiast INT jest AUTO.

Zasadnicza różnica jest w sterowniku wycieraczek. Tradycyjny steruje pracą przerywaną w położeniu INT zależnie od położenia potencjometru +/- na dźwigni. "Automatyczny" ustawia "wrażliwość" czujnika deszczu zależnie od położenia potencjometru +/- na dźwigni o ile dźwignia jest w położeniu AUTO.

W obu wariantach wycieraczki wyłączają się całkowicie przy ustawieniu dźwigni w położenie OFF. Położenia LO, HI oraz MIST również działają identycznie.

RTFM

Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2009, o 17:05 
Stara się...
Stara się...

Ale ze mnie ciemna masa :glupek: dopiero po wizycie w ASO zrozumiałem działanie wycieraczek. Mnie się wcześniej ubzdurało, że te oznaczenia OFF, AUTO, HI, LO, itd. dotyczą położenia tego obrotowego pierścienia a nie całej dźwigni. Teraz wszystko jest jasne, sorry za zamieszanie.

PostNapisane: 2 mar 2010, o 18:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1CDFTV 2.0 d4d
Witam,

Mam problem gdyż nigdzie nie mogę znaleźć czujnika deszcze do avki 04... tzn jest jeden http://www.allegro.pl/item944508065_toy ... 6_08r.html nie wiem czy będzie pasować rok i czy używany będzie działać... Pomóżcie

[ Dodano: 2010-03-02, 21:29 ]
dzwoniłem do sprzedającego i powiedział ze niestety nie pasują, wiec gdzie mogę kupić czujnik/sensor deszczu do toyoty avensis 04r?

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2010, o 12:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

stary czujnik nawalił czy nigdy nie był w tym modelu.
działa on na zasadzie zmiany załamaniia światła przy padaniu kropli deszczu
to proste urządzenie .Po wymianie szyby żle działa nawet parę dni.musi dobrze związać
specjalny sillon łączący go z szybą .

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2010, o 13:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1CDFTV 2.0 d4d
JANUSZ199 napisał(a):
stary czujnik nawalił czy nigdy nie był w tym modelu.
działa on na zasadzie zmiany załamaniia światła przy padaniu kropli deszczu
to proste urządzenie .Po wymianie szyby żle działa nawet parę dni.musi dobrze związać
specjalny sillon łączący go z szybą .

Mam go w wyposażeniu działa dobrze jednakże mam pękniętą szybę... i powiedzieli mi ze taki czujnik jest jednorazowy. Czy to prawda? W serwisie za szybę ogrzewana, czujnik i wstawienie chcieli 3 tyś zł wiec zadzwoniłem do pilkingtona i mi powiedzieli ze szyba kosztuje 610 załóżmy ze czujnik drugie tyle i robocizna z 300-500 zł to razem max 1700 a nie 3000 zł jak sobie zażyczyli w serwisie... Wiec pytanie czy po wyjęciu szyby czujnik jest do wyrzucenia czy nadaje sie do ponownego zamontowania?!

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2010, o 14:39 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1AZ-FSE 2.0 benzyna
wg mnie sie nadaje tylko muszą go umiejętnie wyjąć zeby nie uszkodzic.

Obrazek

Gurszczak i jego Avensis

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]