TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 22 paź 2014, o 14:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2008, o 18:56 
Stara się...
Stara się...

Marka: Avensis
Model: T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 diesel
Umówiłem się na dzis z mechanikiem na dostarczenie mojego auta na wymiane sprzegła, i niestety wyskoczył problem - brak na pobliskich hurtowniach.

Czy może ktos ma namiar gdzie jest dostepne sprzegło do Avensis T25 2.0 D-4D 116ps 2003r silnik 1CD-FTV

szukałem i na allegro znalazłem
LUK nr katalogowy: 623 3044 00 ( u dj_parts jest za 650 zł)
AISIN (u hdmot_pl za 585 zł)

doradzcie co kupić, i gdzie najlepiej w okolicy miedzy Kraków a Tarnów, dlatego że chciał bym wziąść z możliwością zwrotu, bo jak sie rozbierze i okaże się że np do wymiany samo łozysko oporowe, które akurat mam w domu.

Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2008, o 22:11 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
młynarz napisał(a):
Najpierw odpowietrzyłem wspomniany układ wspomagania sprzęgła a potem kompletne sprzęgło.

Nie bardzo rozumiem - co właściwie odpowietrzyłeś? Tzn. co rozumiesz przez układ wspomagania sprzęgła, a co przez odpowietrzenie kompletnego sprzęgła?

młynarz napisał(a):
Ale ciekawa sprawa - przed chwilą podczas jazdy zauważyłem, że pedał sprzęgła jest jakby niżej więc podniosłem go od spodu butem. Teraz sprzęgło "bierze" wyżej a biegi wchodzą łatwiej, tylko nie wiem czy dla tego, że sprzęt się rozgrzał czy przez to podniesienie pedału.

Też mnie to ciekawi, bo ostatnio dosyć nisko mi bierze sprzęgło. Tak samo było na początku, kiedy kupiłem auto. Potem wymieniałem płyn hamulcowy (również w obwodzie sprzęgła) i znacznie się poprawiło - chociaż dopiero po przejechaniu kilku/kilkudziesięciu km. Więc u Ciebie pedał był niżej przy puszczonym sprzęgle? To było zaraz po odpowietrzeniu, czy po przejechaniu jakiegoś dystansu?

Tytuł:
PostNapisane: 25 lis 2008, o 19:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rzeczywiście nie precyzyjnie się wyraziłem. Kompletne sprzęgło oczywiście wymieniłem a nie odpowietrzyłem. Czy pedał był niżej nie zwróciłem uwagi, jednak teraz po tym jak " podniosłem go od spodu butem" wszystko jest ok. a biegi wchodzą super. Tylko co było przyczyną? Mechanik, który wymieniał sprzęgło oglądał to jeszcze raz i też nie wie. Mam nadzieję, że sprawa zakończona.

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2008, o 14:13 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 26
Marka: Toyota
Model: ZNR11L- Wersacze
Rocznik: 2007
Silnik: 1ZZFE-benzyna
duken - i co zmieniłeś to sprzęgło czy okazało się że to tylko łożysko oporowe??

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2008, o 22:07 
Stara się...
Stara się...

witam
<a, pytanko czy ktoś z Was ma drżenie pedału sprzęgła przy lekkim wciśnięciu ewentualnie przy wolnej jeździe na tak zwanym pół sprzęgle.Toyota avensis 2.0 d4d 2004r. liftback.
Dzięki za odpowiedzi co może być przyczyną?

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2008, o 23:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wymieniłem kompletne sprzęgło, choć po wymianie mechanik mówił że jeszcze by pociągnęło. Serwis autoryzowany na przeglądzie też polecał wymianę - ale serwis to osobny rozdział nie będę dzisiaj nawet tego wspominał.

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2008, o 01:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

hubi napisał(a):
witam
<a, pytanko czy ktoś z Was ma drżenie pedału sprzęgła przy lekkim wciśnięciu ewentualnie przy wolnej jeździe na tak zwanym pół sprzęgle.Toyota avensis 2.0 d4d 2004r. liftback.
Dzięki za odpowiedzi co może być przyczyną?

Do wymiany masz koło dwumasowe. Standard. Polecam zakup oryginału, bo zamiennik szybciej się wysypie.

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2008, o 15:32 
Stara się...
Stara się...

żadnych innych oznak brak może narazie się wstrzymać z wymianą jak całe auto będzie się trzęsło to może wtedy kumpel jeździ już dwa lata i nic się nie dzieje.

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2008, o 16:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jezeli bije koło zamachowe to predzej czy pozniej skonczy się to bardzo zle dla wału i panewek. Twoj wybor.
Wiesz nie ktorzy zamiast oleju napedowego leja kujawski. Czy to oznacza ze robia dobrze?

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2008, o 19:23 
Stara się...
Stara się...

ale to czuć tylko gdy wciśniesz do połowy pedał sprzęgła.takie mrowienie

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2008, o 09:06 
Stara się...
Stara się...

yaris14 napisał(a):
duken - i co zmieniłeś to sprzęgło czy okazało się że to tylko łożysko oporowe??

Jakos tak mi schodziże na razie tego nie zrobiłem, a przez prawie pół roku to sie troche przyzwyczaiłem że nisko łapie.

tydzień temu jak wymieniałem filtry i olej mechanik trochę podregulował sprzęgło tak że łapie deko wyżej i gdyby nie to że jednak trochę ciężej się wciska niż w innych osobówkach i skok od dołu jest trochę krótki to bym nie myślał o wymianie.

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2008, o 10:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

hubi napisał(a):

ok, twoje auto, jak chcesz moge ci pokazac foty co sie dzieje jak sie nie wymieni kola dwumasowego i ze wtedy koszty robia sie 5 razy wieksze.

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2008, o 11:18 
Stara się...
Stara się...

wojtasgt4 napisał(a):
hubi napisał(a):

ok, twoje auto, jak chcesz moge ci pokazac foty co sie dzieje jak sie nie wymieni kola dwumasowego i ze wtedy koszty robia sie 5 razy wieksze.

jak możesz to dołącz foty do tematu, w końcu nie ma tojak materiał poglądowy

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2008, o 15:05 
Zaawansowany
Zaawansowany

Właśnie dowiedziałem się od pana z Aso Zduńska Wola, że za twardy pedał sprzęgła odpowiada "jakowaś" łapa sprzęgła zakończona kulką , która po jakimś czasie koroduje i ona właśnie powoduje owo upierdliwe twarde wciskanie sprzęgła - wystarczy ją przesmarować i problem znika- ale jak to zrobić ??? może ktoś ma jakiś pomysł :tak:
To już prawie jest jak w dobrym kryminale- co raz to nowy podejżany :diabel:

O.T.
Jestem człowiekiem spokojnym ale to sprzęgło mnie po prostu do szewskiej pasji doprowadza .

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2008, o 16:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

to się dzieje z dociskiem Obrazek przy roz.... kole dwumasowym.

Pogratuluj Panu z ASO niesamowicie przejrzystego umysłu. Ale niestety łapa wysprzeglajaca nie rdzewieje na kulce gdyz jest to fizycznie nie mozliwe.

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2008, o 21:37 
Moderator
Moderator

Pochwały: 196
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
wojtasgt4 napisał(a):
Pogratuluj Panu z ASO niesamowicie przejrzystego umysłu. Ale niestety łapa wysprzeglajaca nie rdzewieje na kulce gdyz jest to fizycznie nie mozliwe.
hmm :nuda: , nie wiem czy to jest przyczyna ciezko chodzacego sprzegla ale u mnie kulka pokonala prawa fizyki na ktore sie powolujesz i zardzewiala :nuda:

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2008, o 21:57 
Zaawansowany
Zaawansowany

wrc napisał(a):
wojtasgt4 napisał(a):
hmm :nuda: , nie wiem czy to jest przyczyna ciezko chodzacego sprzegla ale u mnie kulka pokonala prawa fizyki na ktore sie powolujesz i zardzewiala :nuda:

Już dwie rózne osoby z aso : Zduńska Wola i Katowice wspominały o tej rdzewiejącej zacierającej się kulce- może to jest to , ale jak nasmarować tego nie zdradzili :chytry:

A z fizyki dobry nie jestem- ale jak to mówią : jak człowiek chce żyć to i fizyka jest bezradna :tak:

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2008, o 22:00 
Moderator
Moderator

mam "zapasowa" skrzynie w piwnicy to spojrze jak to mozna ew. zrobic, a zdejmowales gumowa oslone od silownika sprzegla i patrzales jak tam z dostepem?

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2008, o 22:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

wrc napisał(a):
wojtasgt4 napisał(a):

rozumiem, ż ściągnęli skrzynię, oczyścili i przesmarowali kulkę, wszystko złożyli na starych gratach i było ok?

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2008, o 22:04 
Moderator
Moderator

carsik napisał(a):
rozumiem, ż ściągnęli skrzynię, oczyścili i przesmarowali kulkę, wszystko złożyli na starych gratach i było ok?
nie, robilem wymiane dwumasu, a po krotkim czasie skrzyni, wiec sie tam napatrzalem, i rdza byla, nie chce rozstrzygac czy to jest powod, po wymianie bylo duzo lepiej ale za pierwszym razem wymienilem dwumas+sprzeglo+olej w skrzyni, z drugim cala skrzynie, wiec czynnikow moze byc wiecej ???

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2008, o 22:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

wrc napisał(a):
carsik napisał(a):
nie, robilem wymiane dwumasu, a po krotkim czasie skrzyni, wiec sie tam napatrzalem, i rdza byla, nie chce rozstrzygac czy to jest powod, po wymianie bylo duzo lepiej ale za pierwszym razem wymienilem dwumas+sprzeglo+olej w skrzyni, z drugim cala skrzynie, wiec czynnikow moze byc wiecej ???

no to nie mam pytań. Tam jest zawsze lekka korozja, ale nigdy nie jest przyczyną "ciężkiego chodzenia" dźwigni. Kulka stanowi tylko podporę dźwigni, sama dźwignia na kulce jest przymocowana sprężyną aby generalnie nie spadała więc "ciężkie chodzenie" to jakaś bajka.

Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2008, o 22:31 
Zaawansowany
Zaawansowany

I tu jest prośba do dukena, jak będzie grzebał u siebie przy tym sprzęgle niech mechanik zwróci na to uwagę.

Przepraszam za robienie O.T

Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2008, o 13:58 
Stara się...
Stara się...

Panowie czy do avensisa t25 d4d taka firma jak LUK robi niby na pierwszy montaż koła dwumasowe i sprzęgło brać te elementy koło 1750 sprzęgło 650 chyba taniej nie znajdę.
Może ktoś ma lepsze namiary dzięki

Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2008, o 14:32 
Zaawansowany
Zaawansowany

hubi napisał(a):
Panowie czy do avensisa t25 d4d taka firma jak LUK robi niby na pierwszy montaż koła dwumasowe i sprzęgło brać te elementy koło 1750 sprzęgło 650 chyba taniej nie znajdę.
Może ktoś ma lepsze namiary dzięki

A jesteś pewny że to dwumas i sprzęgło ?
Może lepiej wcześniej rozgrzebać i zobaczyć co i jak a potem martwić się gdzie kupić ???bo może się okazać że to tylko np. łożysko oporowe za 160 zł w ASO.

Tytuł:
PostNapisane: 5 gru 2008, o 16:09 
Stara się...
Stara się...

już opisywałem objawy ibyła odpowiedź na forum że to niestety to.Może kolega coś doradzi.a mianowicie drży pedał sprzęgła ale tylko przy lekkim wciśnięciu i przy zmianie biegów lub przy dodawaniu i odejmowaniu gazu jest takie jedno stuknięcie .poza tym żadnych drgań falowań obrotów i innych rzeczy przypisanych padającej dwumasie .

PostNapisane: 22 gru 2008, o 16:25 
Stara się...
Stara się...

Witam panowie,
Mam tojotke ave 2003 ta w nowej budzie D4D 2.0
i od czasu kiedy ja kupilem i miala wtedy 140 000 przejechane to mam bardzo twarde sprzeglo, w porownaniu nawet do starego golfa III poloneza czy tez jakis starych passatow.
u szwagra w pasacie 2002 to tam nie czu wogole ze sie wciska.
a u mnie naprawde ciezko pracuje....
jezdze juz tak 20 tys km i nie widze pogorszenia, ale ciekawi mnie czy to jest wina tych samochodow, czy to tak ma byc??
moze ktos potrafi mi pomoc poniewaz nie mialem jeszcze okazji wsiac do tego samego autka u kogos i sprawdzic....
bede bardzo wdzieczny za pomoc. z gory dzieki

Portal

[ Dodano: 2008-12-23, 14:44 ]
aha przepraszam nie doczytalem dokladnie, zostaje przy wersji ze te typy tak maja:)

PostNapisane: 27 gru 2008, o 09:22 
Stara się...
Stara się...

TOYOTA AVENSIS D4D 2004 rokMoze ktoś się spotkał z takim problemem- Podczas wciskania sprzęgła słyszę jakiś skrzypienie które wydaje mi się że pochodzi z tego pedału lub jego okolic, pozatym chodzi on dość ciężko (najprawdopodobniej co do ciężkości to sprzegło), ale to skrzypienie czy może mieć coś współnego ze sprzęgłem??
Proszę o pomoc

Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2008, o 11:07 
Stara się...
Stara się...

wyrabiaja sie tulejki pedału sprzegła i trzeba je wymienic

Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2008, o 11:11 
Stara się...
Stara się...

drogie te tulejki i czy w ASO długo trwa wymiana?? to zrobią

[ Dodano: 2008-12-27, 10:15 ]
i czy z tymi wyrabiającymi się tulejkami da się zrobić jakieś 1000km???

Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2009, o 00:12 
Stara się...
Stara się...

madziar napisał(a):
drogie te tulejki i czy w ASO długo trwa wymiana?? to zrobią

[ Dodano: 2008-12-27, 10:15 ]
i czy z tymi wyrabiającymi się tulejkami da się zrobić jakieś 1000km???

Nasmarować tuleje smarem grafitowym i pomaga to na 2-3 miesiące

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]