TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 wrz 2017, o 02:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6509 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 217  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 maja 2007, o 21:45 
Mój kumpel wlasnie takie cacko chce sobie sprawić oto jego pytania:

1. Czy w Avensis T25 jest wystarczająco miejsca nad glową? (czytalem komentarze, że się haczy o dach) kumpel ma ok 185cm
2. Czy Avensis T25 jest bardziej komfortowy od passata B6? (wyciszenie&zawieszenie)
3. Co najlepiej wybrać benzyne & diesel 116KM?
4. Ile palą następujące jednostki 1,6 / 1,8 / 2,0 / 2,0 D4D 116KM?

Dzięki.

Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2007, o 22:37 
Coś wie...
Coś wie...

ja mam 191cm i 105kg :-D i mieszczę się z przodu i spokojnie mogę jechać nad morze za takim samym jak ja z tyłu siedząc :)
W B6 bardziej słychać TDi, moim zdaniem B6 jest słabiej wyciszony
Benzyna i tylko 2.0 jezeli cena ma znaczenie, ale nie jest czynnikiem decydującym :-)
jeździłem 1.8 pare tys km i na trasie w 5 osob spalanie 7l przy srednio-dynamicznej jezdzie, 2.0 trzeba liczyc 10l w mieście

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2007, o 09:00 
CarinaGTI napisał(a):
ja mam 191cm i 105kg :-D i mieszczę się z przodu i spokojnie mogę jechać nad morze za takim samym jak ja z tyłu siedząc :)
Benzyna i tylko 2.0 jezeli cena ma znaczenie, ale nie jest czynnikiem decydującym :-)
jeździłem 1.8 pare tys km i na trasie w 5 osob spalanie 7l przy srednio-dynamicznej jezdzie, 2.0 trzeba liczyc 10l w mieście

ale widze ze Ty masz toyote yaris
a ja pytam o avensis t25 po FL podobno gdy mamy ok 190cm to haczymy z przodu głową o dach
nawet nie pomaga obniżenie fotela

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2007, o 09:28 
lukasz54, ale kolega Konrad opisywał avensis. Jest wyraznie napisane :jezyk:

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2007, o 10:34 
czetalem gdzies w necie ze w nowym avensisie T25 nawet podczas opuszczonego max fotela kierowca mając 190cm haczy o dach głową

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2007, o 11:46 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 4
Nic prostszego jak, pójść do najbliższego salony toyoty, wsiąść i sprawdzić na własnej skórze/wzroście.

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2007, o 12:47 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25 Wagon
Rocznik: 2006
Silnik: 2AD-FTV
Kurde no.... mam 194 cm wzrostu... fotel na maxa w dół siadam i jest miejsce nad głową... fotela nigdy nie podnosilem wiec nie wiem jak jest jak podwyzsze.... dzisiaj bede jechal to zobacze co i jak :)

Co do spalania to sie nie wypowiadam bo mam 2.2 a kolega chce do 2.0 ....

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2007, o 13:00 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 4
Widzę, że sami postawni mężczyźni na forum. Ja mam 192 cm i w T22 spokojnie się mieszczę i miejscenad głową jest. W salonie wsiadałem do T25 i nie zauważyłem, żeby było mniej przestrzeni. Ogólnie avensis to całkiem spore auto i nie jest ciasno ani z przodu ani z tyłu.

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2007, o 14:45 
Coś wie...
Coś wie...

lukasz54 napisał(a):
CarinaGTI napisał/a:
ja mam 191cm i 105kg i mieszczę się z przodu i spokojnie mogę jechać nad morze za takim samym jak ja z tyłu siedząc :)
Benzyna i tylko 2.0 jezeli cena ma znaczenie, ale nie jest czynnikiem decydującym

ale widze ze Ty masz toyote yaris
a ja pytam o avensis t25 po FL podobno gdy mamy ok 190cm to haczymy z przodu głową o dach
nawet nie pomaga obniżenie fotela

siedziałem w salonie dwukrotnie, jeździłem ta po FLu i zrobiłem około 100km :-)
Natomiast ave kumpla przed FLem jechałem nad morze i spokojnie sobie poradziłem :-)
Proponuję samemu podjechać do salonu Toyoty usiąść, przejechać się itp

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2007, o 14:59 
Cytuj:
Kurde no.... mam 194 cm wzrostu... fotel na maxa w dół siadam i jest miejsce nad głową... fotela nigdy nie podnosilem wiec nie wiem jak jest jak podwyzsze.... dzisiaj bede jechal to zobacze co i jak :)

Co do spalania to sie nie wypowiadam bo mam 2.2 a kolega chce do 2.0 ....

chodzi mi o T25
wiec powiec jak po podwyższeniu fotela i o spalaniu tez sie wypowiedz 2,2l
chce wiedziec czy ten nowy avensisi jest większy, wygodniejszy, wiecej miejsca nad glową np od passata B6, AUDI A6 i mondeo mk3

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2007, o 18:41 
Coś wie...
Coś wie...

lukasz54 napisał(a):
chce wiedziec czy ten nowy avensisi jest większy, wygodniejszy, wiecej miejsca nad glową np od passata B6, AUDI A6 i mondeo mk3

o ktorej A6 mowisz o najnowszym modelu, czy tym wczesniejszym?
porownujac ave do wczesniejszego audi (2002r. mamy takiego na stanie w rodzinie) to powiem, ze siedzi sie nizej w audi niz w ave i jest wiecej miejsca nad glową w audi. Co do mondeo to nie mam pojecia. Audi to typowy komfort, ave jest delikatnie twardsze, co moim zdaniem jest jego plusem, bo w audi za bardzo buja, jak statkiem na morzu.

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2007, o 20:04 
CarinaGTI napisał(a):
lukasz54 napisał(a):

o ktorej A6 mowisz o najnowszym modelu, czy tym wczesniejszym?
porownujac ave do wczesniejszego audi (2002r. mamy takiego na stanie w rodzinie) to powiem, ze siedzi sie nizej w audi niz w ave i jest wiecej miejsca nad glową w audi. Co do mondeo to nie mam pojecia. Audi to typowy komfort, ave jest delikatnie twardsze, co moim zdaniem jest jego plusem, bo w audi za bardzo buja, jak statkiem na morzu.

a ja slyszalem ze avensis t25 jest duzo miększy i bardziej komfortowy od passata B6 ale sei dzi sie w nim nieprzyjemnie wysoko

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2007, o 21:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Moim największym rozczarowaniem co do Avensis T25 po FL jest właśnie to iz jest mało miejsca nad głową, głównie chodzi mi o tylne siedzenia. Powiem nawet mocniej, wydaje mi się że to trochę kompromitacja bo w niektórych kompaktach jest więcej miejsca nad głowa niż w Ave T25 po FL; problemy już maja osoby o 176 cm. Z przodu ja nie mam problemu (182 cm), ale osoba o 10 cm wyższa wydaje mi się może mieć problem. Być może w przypadku przednich siedzeń, gdy ma się siedzenia z elektryczna regulacja (wyższa droższa opcja), istnieje możliwość większego opuszczenia siedziska niż w fotelach z manualna regulacja (ja mam tylko taką). Tutaj dodam, że w fotelach z manualna regulacja, obniżanie fotela działa, głównie na tylna część siedziska - więc przy maksymalnym opuszczeniu, siedzi się trochę niewygodnie - ma się poczucie zapadania się do tyłu. Przy fotelach z regulacją elektryczną nie ma chyba tego problemu. Ale jeśli chodzi o tył to z tym nie da się nic zrobić. Może specjaliści od marketingu Toyoty uznali, że na tylnych siedzeniach wozi się tylko dzieci a nie dorosłe osoby, ale przy takim założeniu po co kupować auto klasy średniej, wystarczyłby dobry kompakt.

Co do wyciszenie, to natomiast jest coś co budzi moje duże uznanie w Avensis, ale ja nie wiem jak wygląda na tym tle Passat, mogę to tylko odnieś do Forda Mondeo TDCi czy np. Forda Focusa I 1,8 TDCi

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2007, o 22:08 
Coś wie...
Coś wie...

Sam widzisz ile osob tyle opini :-)
musisz sie przejechac podanymi przez ciebie 3 autkami i sam sobie wyrobic wlasne zdanie, bo pomijajac gusta, kazdy zawsze zwraca na cos innego w aucie i tym sie kieruje przy zakupie miłosci na 4 kółkach :-D

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2007, o 11:35 
lukasz napisał(a):
Moim największym rozczarowaniem co do Avensis T25 po FL jest właśnie to iz jest mało miejsca nad głową, głównie chodzi mi o tylne siedzenia. Powiem nawet mocniej, wydaje mi się że to trochę kompromitacja bo w niektórych kompaktach jest więcej miejsca nad głowa niż w Ave T25 po FL; problemy już maja osoby o 176 cm. Z przodu ja nie mam problemu (182 cm), ale osoba o 10 cm wyższa wydaje mi się może mieć problem. Być może w przypadku przednich siedzeń, gdy ma się siedzenia z elektryczna regulacja (wyższa droższa opcja), istnieje możliwość większego opuszczenia siedziska niż w fotelach z manualna regulacja (ja mam tylko taką). Tutaj dodam, że w fotelach z manualna regulacja, obniżanie fotela działa, głównie na tylna część siedziska - więc przy maksymalnym opuszczeniu, siedzi się trochę niewygodnie - ma się poczucie zapadania się do tyłu. Przy fotelach z regulacją elektryczną nie ma chyba tego problemu. Ale jeśli chodzi o tył to z tym nie da się nic zrobić. Może specjaliści od marketingu Toyoty uznali, że na tylnych siedzeniach wozi się tylko dzieci a nie dorosłe osoby, ale przy takim założeniu po co kupować auto klasy średniej, wystarczyłby dobry kompakt.

dzięki za odpowiedź wiec avensis jest zbyt niski dobrze zrozumialem?
mając 185cm ocieramy glową dach?
Cytuj:
Co do wyciszenie, to natomiast jest coś co budzi moje duże uznanie w Avensis, ale ja nie wiem jak wygląda na tym tle Passat, mogę to tylko odnieś do Forda Mondeo TDCi czy np. Forda Focusa I 1,8 TDCi

wie cprosze porównaj z mondeo

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2007, o 14:54 
Coś wie...
Coś wie...

lukasz54 napisał(a):

ja podkreśle jeszcze raz, ze w moim przypadku 191cm wzrostu nie obcierałem głową w ogole! oczywiscie fotel na maxa w dół. Nie wiem jak w sedanie, ale w kombi z tyłu moglem spokojnie jechac za sobą :-)

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2007, o 20:09 
CarinaGTI napisał(a):
lukasz54 napisał(a):

ja podkreśle jeszcze raz, ze w moim przypadku 191cm wzrostu nie obcierałem głową w ogole! oczywiscie fotel na maxa w dół. Nie wiem jak w sedanie, ale w kombi z tyłu moglem spokojnie jechac za sobą :-)

ok nie obcierasz ale do dachu masz ok ile cm?
5, 10, 20cm?

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2007, o 21:53 
Coś wie...
Coś wie...

ciut wiecej niz 5cm :-) może max 6-7cm

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2007, o 22:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Cytuj:
wie cprosze porównaj z mondeo

Właściwie odpowiedziałem na twoje pytanie pisząc że jestem pod wrażeniem Avensis. Myślę, że w porównaniu z Mondeo, Ave w kwestii wyciszenia jest o klasę lepszy - zwłaszcza można to poczuć przy dużych prędkościach na autostradzie. Faktem jest, że Mondeo nie jeździłem zbyt długo (2,0 TDCi 130 KM) i miałem sporą przerwę zanim wsiadłem do Toyoty, ale to w Ave „poczułem ciszę” :) i myślę, że to wrażenie nie było tylko efektem euforii z faktu kupienia nowego samochodu i chęci znalezienia plusów rekompensujących problem z miejscem nad głową na tylnej kanapie (ja mam liftback'a).

Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2007, o 14:00 
CarinaGTI napisał(a):
ciut wiecej niz 5cm :-) może max 6-7cm

wiec wychodzi ze avensis jest niższy od golfa mk3?
mój kumpel mówi ze ma 195cm i ejszcze ponad 10cm nad glową w mk3

Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2007, o 18:31 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
lukasz54 napisał(a):
wiec wychodzi ze avensis jest niższy od golfa mk3?
mój kumpel mówi ze ma 195cm i ejszcze ponad 10cm nad glową w mk3

Wiesz, nie wiem czy na Twoje pytanie da się w ogóle odpowiedzieć z taką dokładnością. Weź pod uwagę, że na to, ile kto ma nad głową w danym samochodzie, ma wpływ chociażby ustawienie oparcia fotela. Jedni lubią prawie że leżeć za kierownicą, inni wolą siedzieć prosto - więc tak naprawdę Twój kumpel powinien rzeczywiście wybrać się do salonu i sprawdzić czy mu się wygodnie siedzi, a nie pytać kogokolwiek o wysokość wnętrza i to z dokładnością do pojedynczych centymetrów...

A co do pytania o porównanie Golfa i Ave, to ja bym się nie zdziwił, gdyby Golf był w środku wyższy. Mnie osobiście mocno rozczarowało BMW 740 mojego wuja - jest w środku dużo niższe niż to wygląda z zewnątrz. Może trudno w to uwierzyć, ale ja, przy moich skromnych 180 cm wzrostu dotykałem głową sufitu - i to jadąc z przodu! A dlaczego? Prosta sprawa. To żadna tajemnica, że spore (kto wie, czy nie kluczowe) znaczenie dla wyciszenia odgłosów jazdy ma podłoga. I w samochodach wyższej klasy jest ona po prostu strasznie gruba. W przypadku wspomnianego BMW 7 wystarczy spojrzeć na wysokość progów. I choćby dlatego porównywanie różnych samochodów na podstawie suchych centymetrów ma średni sens...

Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2007, o 21:18 
mówisz ze vw golf mk3 bedzie wyższy?
ja tam lubie w aucie siedziec a nie lezec
a w tym nowym avensis podobno nieda sie ustawic fotela aby siedziec prosto?

Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2007, o 21:24 
Coś wie...
Coś wie...

lukasz54 napisał(a):

co? jezdzilem prawie rok Szmelcwagenem golfem 3 1.9 GTD i miejsca jest mniej nad glowa niz w ave.

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2007, o 08:04 
CarinaGTI napisał(a):
lukasz54 napisał(a):

co? jezdzilem prawie rok Szmelcwagenem golfem 3 1.9 GTD i miejsca jest mniej nad glowa niz w ave.

co dotykales dachu ile masz wzrostu?
ja takiego golfa planuje kupic w najbliższym czasie

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2007, o 16:21 
Coś wie...
Coś wie...

lukasz54 napisał(a):
CarinaGTI napisał/a:
lukasz54 napisał/a:

pisalem dwukrotnie
wersja Special czyli z el. szyberem i prawie dotykalem dachu

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2007, o 16:38 
CarinaGTI napisał(a):
lukasz54 napisał(a):
CarinaGTI napisał/a:
lukasz54 napisał/a:

pisalem dwukrotnie
wersja Special czyli z el. szyberem i prawie dotykalem dachu

a w yaris nie dotykasz?
oparcie masz pochylone bardzo czy na 90 stopni?

[ Dodano: 2007-05-23, 20:43 ]
wiec ostatecznie mając 185cm wzrostu i fotel max do góry/dołu dotykamy dachu? (ile cm)
jest tak az nisko i ciasno w T25?

PostNapisane: 18 maja 2007, o 09:31 
Coś wie...
Coś wie...

http://moto.onet.pl/33994,1,1,0,0,0,galeria_media.html

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 09:50 
Coś wie...
Coś wie...

piękna, piękna i jeszcze raz piękna :-D :-D :-D

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 12:27 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25 Wagon
Rocznik: 2006
Silnik: 2AD-FTV
no dobra zdjęcia. a podpisane jako Test. a gdzie ten test? bo nie mogę znaleźć, stajnia chyba taka jak ja mam... wiec chciałbym przeczytać...

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 12:59 
Coś wie...
Coś wie...

Looke napisał(a):
no dobra zdjęcia. a podpisane jako Test. a gdzie ten test? bo nie mogę znaleźć, stajnia chyba taka jak ja mam... wiec chciałbym przeczytać...

To chyba wszystko co można znaleźć na tej stroince:

http://moto.onet.pl/1410498,2245,artykul.html

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6509 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 217  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]