TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 paź 2018, o 08:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 paź 2012, o 11:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Renault
Model: Scenic II
Rocznik: 2005
Silnik: 1,9 cdi
Witajcie

Jestem tu nowy, tak samo jak nowy jest u mnie pomysł nabycia Avensisa.

O silniki nie pytam - wybór pada na benzyniaka. Diesel, jaka marka auta by to nie była, przy niewielkich przebiegach rocznych to tylko kłopot i żadna oszczędność a wręcz worek bez dna. Zwłaszcza z moim szczęściem ;-)

Potrzebuję auta dla rodziny (Scenic, którego posiadam jest za mały, poza tym mam dość kaprysów francuzów!) więc zastanawiam się nad Kombi bądź Ave Verso. Wersja T22, na nowszą budżet nie pozwala. Generalnie z racji, że lubię gabaryty Vanów to skłaniałbym się do Verso, ale...

Właśnie, ale:
moje pytanie dotyczy różnic technicznych między avensisem a verso (wersje silnikowe; wyposażenie silnika - typu paski, filtry, pompy; zawieszenie).

Zasłyszałem gdzieś, że oba są na tej samej płycie podłogowej oraz że bardzo wiele części pasuje z jednego modelu do drugiego. Opinia ta jednak pochodzi od "speca" ogólnie od samochodów (z pewnej redakcji motoryzacyjnej), czyli przypuszczam, że nie do końca może znać się dokładnie akurat na Avensisach, zwłaszcza że model to nie nowy.

Sprawa wydaje się o tyle istotna, że T22 Ave Verso jest niesłychanie mało a co za tym idzie i rynek części zamiennych jest ubogi. Nie chcę kupić auta, do którego byle pierdoła będzie musiała być ściągana przez 2 miesiace i to nie wiadomo za jaką kasę.

Jeśli więc auto jest zupełnie odmienne technicznie od Avensisa Kombi to wybór zaczyna być prosty - kombiaków jest sporo, jest w czym wybierać jeśli chodzi o auta, a i części nie brakuje.
Jeśli zaś auta rzeczywiście mają wiele ze sobą wspólnego, to warto chyba się jednak zastanowić nad sprowadzeniem Ave Verso (te oferowane w Polsce to porażka, żenada, wielkie oszustwo itd) i cieszyć się fajnym przestronnym i solidnym autkiem, z którym nie będzie problemów, a jak już się pojawią to będę się mógł posiłkować częściami od zwykłego Avensisa

Z góry dzięki za Wasze opinie i pomoc

PostNapisane: 29 paź 2012, o 11:11 
Moderator
Moderator

Pochwały: 293
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
www.toyodiy.com
roznic jest niemalo

PostNapisane: 29 paź 2012, o 11:20 
Spamer
Spamer

Pochwały: 880
Model: T25FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: ADFTV
Różnic jest bardzo dużo.
Części wspólnych jest nie wiele, wspólne są silniki z osprzętem (chociaż też nie do końca) i kilka rzeczy po za nimi.
Można powiedzieć, że to dwa różne samochody, a łączy je tylko nazwa Avensis.
Verso będzie droższe, bardziej przestronne, trochę głośniejsze wewnątrz - od T22.

PostNapisane: 29 paź 2012, o 12:35 
Stara się...
Stara się...

Marka: toyota
Model: Avensis T27
Rocznik: 2010
Silnik: d4d 2,0
choćby różnica w poduszce silnika, nie dostaniesz jej u producentów zamienników, trzeba lecieć na szrot albo do ASO z kwotą 450PLN, generalnie auto większe przestronne wygodniej się jeździ fakt że głośniejsze, nowe Verso jest mniejsze, Toyota zrobiła alternatywę corolli verso i avensisa verso i jest już ni w kij ni w łeb, 2 lata temu przymierzałem się do Verso, ale pomniejszenie go zdyskwalifikowało ten zakup i poszedłem w AVE VAGON czego nie żałuję, jak zdecydujesz sie na Ave Verso to musi miec komplet siedzeń min 5 osób, sporo aut było sciągniętych w wersji ciężarowej jako dwu osobowe i trzeba zakombiniować fotele, a sprzedawcy się cenią jakby ze złota one były :-)

PostNapisane: 30 paź 2012, o 10:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Renault
Model: Scenic II
Rocznik: 2005
Silnik: 1,9 cdi
Dzięki bardzo za odpowiedzi!

Musze przyznać, że zabiliście we mnie pomysł nabycia Verso.
Auto fajne, przestronne i zapewne wygodne, ale kombinowanie teraz z częściami przez najbliższe lata skutecznie mnie zniechęca do zakupu.

Pozdro

PostNapisane: 30 paź 2012, o 14:50 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 D-4D
Jednym z aut w rodzinie jest verso, obecny przebieg ok 400tyś km - prawdziwy. Silnik d4d 116KM, poza tym, że powoli przeciera się fotel, skóra na kierze się błyszczy etc czyli zużycie wizualne, to w aucie wymieniane były raz amory (gdzies przy 300tyś, tarcze klocki jak potrzeba, rozrządy oleje norma, jeden siłownik zamka centralnego - po prostu przestał działać, i regeneracja wtrysków, łozyska ze 2, tyle.) Nie za dużo kasy w niego zostało włożone jak na 10 lat jeżdżenia, choć widać już po nim wiek, ale jakby go tak dobry fachman odpicował to można by śmniało cofać cyferblat na 170tyś :-D
Moim zdaniem auto znacznie lepiej wykonane niż np t22 (materiały, plastiki etc), produkowane w japonii może dlatego. Fakt, głośniejsze w środku. Na plus jeszcze kapitańskie fotele :ok: Ale i tak wolę siedzieć niżej w swoim t22 ;-)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]