TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 wrz 2017, o 03:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lip 2011, o 20:45 
Guru
Guru

Pochwały: 56
Marka: TOYOTA
Model: Corolla E16
Rocznik: 2015
Silnik: 1ZR-FAE 1.6 VVTi
Kolega kupił kiedyś A4 rocznik 2001 kombi. Granatowego diesla. Oczywiście 1.9 Ja w tym czasie miałem swoją T22. Kilka spostrzeżeń: w środku A4 ciaśniejsze od T22, jakość wykończenia słaba, fotele jakieś krótkie. I co jeszcze? Pełno tej cholernej czerwieni, cały kokpit i przełączniki na czerwono, jakby tam kogoś zarżnięto... :jezyk:

PostNapisane: 18 lip 2011, o 20:52 
Moderator
Moderator

Pochwały: 288
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
w moim tez było podświetlenie na czerwono, podobało mi się, ale się cale spaliło :wysmiewacz: , za to żaróweczki do deski były duużo tańsze jak w toyocie :jupi:
w a4 z 2001 strasznie siadała zaniecha, kto wziął 1.9 tdi na PD lal porządny olej to pośmigał, ale miał wrażenie ze to pionierskie czasy Rudolfa Diesla a nie auto wyprodukowane w wieku 21... tak klekotał, kto wziął 2.5 tdi przegrał życie jak na Interii pisza :jezyk:

Tytuł: Toyota vs Audi
PostNapisane: 19 lip 2011, o 19:24 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25 D4D
Rocznik: 2004
Silnik: 1CD
Kiedyś na giełdzie samochodowej widziałem pełno paneli od klimatronika audi za 20- 50zł.Były tanie to kupowałem dla odzysku elementów LED i zdziwiłem sie ze ktoś chciał za to samo 500zł.Spytałem sie dlaczego ma tak drogo,skoro większosć sprzedaje to samo za psie pieniądze-odpowiedział mi tylko ze to cena za panel sprawny.Ucieszyłem się tylko że nie mam czegoś takiego u siebie.

PostNapisane: 19 lip 2011, o 23:52 
Spamer
Spamer

Pochwały: 123
Marka: Honda
Model: Civic Siwa
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2005
Silnik: 1.4
Obiektywizmu raczej próżno szukać na naszym forum - wielu z nas będzie broniło do ostatniej (lepiej nie zastanawiać się czego) swojego wyboru, chociaż osobiście nie wierzę, że w przypadku każdego z nas decyzja o wyborze marki była od początku do końca zaplanowana (zwłaszcza przy kupnie auta używanego).

3 lata temu przy wyborze konkretnego modelu kierowałem się kilkoma rzeczami, między innymi statystycznym zagrożeniem kradzieżą (bo uważam, że nie jest to przyjemne, gdy potrzebujesz gdzieś pojechać, a tu auta nima). Biorąc pod uwagę jedynie to kryterium, zdecydowanie skłaniałem się ku japońskim znaczkom na masce. Dlatego najpierw szukałem A4 i Passata :-D (podobały mi się i już), ale nie znalazłem fajnego egzemplarza.

Byłoby nam wszystkim łatwiej odnieść się do tego tematu, gdyby po lewej stronie ustawili się użytkownicy całej gamy modeli oferowanych przez Toyotę. A tak raczej porównujecie Avkę do Audi.
Co prawda jestem posiadaczem dwóch Toyek, ale druga to Starlet i nie bardzo jest z czym porównywać, a już na pewno jeśli pisalibyśmy o bezawaryjności: przed ośmioma laty dałem zagazować mojego wieśniaka-przecinaka i jak do tej pory NIC się z nim nie dzieje. Czy Audi tak potrafi?

W temacie ergonomii: w dużym wkurza mnie, że nie widzę, czy klima (manualna) jest włączona czy nie, bo kontrolka jest w durnym miejscu i schylam się, zakrywam słońce, żeby dojrzeć cokolwiek. A w ogóle wkurza mnie, że klima jest ręczna. Z drugiej strony - w Wieśniaku nie mam nawet wspomagania i spokojnie da się jeździć.

Ech, gdyby A3 i A4 były trochę tańsze...

Wyluzujcie ludziska i piszcie.

PostNapisane: 20 lip 2011, o 08:09 
Spamer
Spamer

Pochwały: 815
Model: T25FL
Rocznik: 2006
Silnik: D4D2T-ADFTV
Jeżeli ktoś miał samochody tylko jednej marki to najczęściej będzie zawsze tą markę oceniał lepiej od innych z przywiązania do niej.
Aby porównania toyota - audi były merytoryczne porównywać powinny tylko osoby posiadające przez długi czas i toyotę i audi.

U mnie decyzja o wyborze marki, modelu, wersji była od początku do końca zaplanowana (mimo, że samochód używany), ale ja już tak mam, że nie szukam najtaniej co się ciekawego trafi, tylko dokładnie tego co będzie mnie satysfakcjonować i cieszyć przez wiele lat.

Gust jest jak dupa i każdy ma własny. Nie należy śmiać się, że ktoś lubi tylko taką markę, a ktoś danej nie lubi za wygląd. Mi np. nigdy nie podobał się żaden samochód VW ze względu na wygląd , Audi najczęściej podobały mi się z sylwetki a wewnątrz już niekoniecznie. Nigdy nie śmiałem się z miłośników passatów, to dziecinada. Każdy kupuje taki, aby jemu się podobało.

PostNapisane: 20 lip 2011, o 23:50 
Spamer
Spamer

Pochwały: 193
Marka: Avensis
Model: T27
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147KM
piokli napisał(a):
Jeżeli ktoś miał samochody tylko jednej marki to najczęściej będzie zawsze tą markę oceniał lepiej od innych z przywiązania do niej.
Aby porównania toyota - audi były merytoryczne porównywać powinny tylko osoby posiadające przez długi czas i toyotę i audi.

U mnie decyzja o wyborze marki, modelu, wersji była od początku do końca zaplanowana (mimo, że samochód używany), ale ja już tak mam, że nie szukam najtaniej co się ciekawego trafi, tylko dokładnie tego co będzie mnie satysfakcjonować i cieszyć przez wiele lat.

Gust jest jak dupa i każdy ma własny. Nie należy śmiać się, że ktoś lubi tylko taką markę, a ktoś danej nie lubi za wygląd. Mi np. nigdy nie podobał się żaden samochód VW ze względu na wygląd , Audi najczęściej podobały mi się z sylwetki a wewnątrz już niekoniecznie. Nigdy nie śmiałem się z miłośników passatów, to dziecinada. Każdy kupuje taki, aby jemu się podobało.

też jestem tego samego zdania i jakoś mało wchodzę w dyskusję z racji mojego zdania w tym poście

PostNapisane: 25 lip 2011, o 15:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1AZ-FSE 2.0
Takie porównania nie mają sensu, bo każdy ma swoje upodobania i choćby nie coś było nie tak to wybierze swoją ulubioną markę.
Równie dobrze można porównywać
Toyota vs VW
Toyota vs Skoda
Toyota vs Volvo

itd. Tylko jaki jest sens?

PostNapisane: 25 lip 2011, o 16:17 
Moderator
Moderator

Pochwały: 288
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Kostek40 napisał(a):
Takie porównania nie mają sensu, bo każdy ma swoje upodobania i choćby nie coś było nie tak to wybierze swoją ulubioną markę.
Toyota vs VW
Toyota vs Skoda
Toyota vs Volvo

jest, ma sie jakies pieniadze do wydania, i mozne zestawic dwa rozne auta, dla mnie na pytanie czy chce nowa t27 dcat czy trzyletnie a6 3.0 tdi nie ma jednoznacznej odpowiedzi, auta kosztuja te same pieniadze, stad je ze soba porownuje

PostNapisane: 25 lip 2011, o 17:20 
Guru
Guru

Pochwały: 30
Model: byla T22 jest T 27
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
ja zanim kupilem t27 bralem pod uwage volvo s60 - 2 letnie i bylem bliski zakupu volvo.

PostNapisane: 28 lip 2011, o 23:54 
Stara się...
Stara się...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T25
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2
Kostek40 napisał(a):
Toyota vs VW
Toyota vs Skoda
Toyota vs Volvo

Najlepiej nie porównywać nic, to będzie najbardziej sensowne?

Miałem audice, jeździłem nimi, a teraz jeżdżę avkami, pozwól że sobie te auta porównam i wysłucham pozostąłych, którzy również mają cos do powiedzenia... tak choćby z nudów, a czemu by nie.

PostNapisane: 2 sie 2011, o 21:33 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyota
Model: avensis t25 , t27
Silnik: 1.8 benzyna
Visitor1230 napisał(a):
Nawet sprawny silnik bedzie bral olej jezeli duzo hamujemy silnikiem. Ale to chyba nie miejsce na dywagacje olejowe.

zapytanko: czy znaczy to ze oszczedzamy paliwko kosztem zuzycia oleju? znaczy sie ekonomiczna jazda nie jest ekonomiczna?

PostNapisane: 2 sie 2011, o 21:41 
miki-1982 napisał(a):
Visitor1230 napisał(a):
Nawet sprawny silnik bedzie bral olej jezeli duzo hamujemy silnikiem. Ale to chyba nie miejsce na dywagacje olejowe.

zapytanko: czy znaczy to ze oszczedzamy paliwko kosztem zuzycia oleju? znaczy sie ekonomiczna jazda nie jest ekonomiczna?

Zaoszczedzisz przykladowo 1,5 l benzyny czy diesla na 100 km i spalisz za to np. 0,8 l oleju na 10000 km. I znaczy to ze ekonomiczna jazda jest ekonomiczna a nieekonomiczna jest nieekonomiczna.
Sorry za OT

PostNapisane: 2 sie 2011, o 21:57 
Coś wie...
Coś wie...

Model: T22
Rocznik: 2000
Silnik: ropozerny
tomi 71 napisał(a):
piokli napisał(a):

też jestem tego samego zdania i jakoś mało wchodzę w dyskusję z racji mojego zdania w tym poście

Jak najbardziej sie z kolegami zgadzam. Tak samo bym ujal swoje gusta w tym temacie.
I tymi slowami jak u ksiedza na kazaniu wyjasnila sie cala filozofia powyzszej dyskusji...

PostNapisane: 2 sie 2011, o 22:12 
Coś wie...
Coś wie...

myslaem ze zuzycie oleju jest wieksze przy hamowaniu silnikiem niz 0.8 na 10000, myslalem ze jest np: 0.8 na 1000 wtedy kiepska ekonomia. pytam bo nie wiem ale teraz juz wiem!! :-)

PostNapisane: 2 sie 2011, o 22:23 
miki-1982 napisał(a):
myslaem ze zuzycie oleju jest wieksze przy hamowaniu silnikiem niz 0.8 na 10000, myslalem ze jest np: 0.8 na 1000 wtedy kiepska ekonomia. pytam bo nie wiem ale teraz juz wiem!! :-)

Te wpisy o oleju nadaja sie do watku o zuzyciu oleju a nie tutaj. Przy zuzyciu takim jakie sugerujesz, silnik nadaje sie do remontu.
Grunt to wiedziec wiecej niz mniej :hahaha:

PostNapisane: 2 sie 2011, o 22:29 
Coś wie...
Coś wie...

w instrukcji jest napisane ze moze pobierac 1litr na 1000 km i nie ma powodu do obaw wiec nowe silniki do remontu? spoko skladam olej znaczy sie bron i koncze temat.

PostNapisane: 16 paź 2016, o 13:48 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Model: Avensis T25
Silnik: 1 CDFTV
Witam. Przeczytałem cały wątek od początku do końca. I widzę ze temat zamknięty. Tylko dodam 2 zdania na od siebie:

1. Porównanie powinno być Toyota v VW. Audi to "teoretycznie" pólka klasy premium - choć ja bym polemizował :diabel: uzasadnienie - pozostawię dla siebie :-)

2.Audi nigdy nie miałem, tylko raz się przejechałem ze znajomymi A4 1.6 B - jadać nim nie zawracałem sobie głowy sinikiem, ale skupiłem sie na wnętrzu - wg mojego gustu niczym mnie nie urzekł, i PLASTIKI skrzypiały. Ale to tylko moja ocena. Bez urazy. Jestem poważnym człowiekiem.

Mieszkam w Lubelskiem /okolice Zamościa, a na co dzień bywam i pracuję własnie w Zmc i tu królują auta koncernu VAG a audi to co 3 auto na ulicy. Za dużo tu tego jest - i mam już dosyć serdecznie tej marki, od samego patrzenia na te samochody. Na dodatek zauważyłem jeszcze dziwny trend - ubywa VW -przybywa AUDI.
Kończąc: jeśli ktoś chciałby kontynuować powyższe porównanie - proponuje porównać pw : bezawaryjności :jezyk:

PostNapisane: 4 lis 2016, o 11:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2002
Silnik: 1.8 VVTI
Na Audi trzeba mieć pieniądze i pracę w Niemczech/Holandii/Francji/Szwecji/Norwegii. Japońskie auta są porównywalne ale no niestety nie oszukujmy się. Wyposażenie Audi jest perfekcyjne. Nawet drzwi się inaczej zamykają (nie słychać trzasków srasków). Wszystkie kompozyty są twarde, zbite, nie gną się jak w pospolitych żukach klasy średniej. Fakt, w Polsce jest 75% rozbitków przekręconych o 100%. Po prostu jeśli auto które jest warte 50 tyś, na allegro wisi za 25 tyś., no to nie ma mowy że wszystko jest w porządku. Musi być coś nie tak. Nie ma co toyoty porównywać do Audi. Audi można porównać do mercedesa, BMW. Toyota to niższa półka. Sam design aut jest po prostu rewelacyjny, sportowy, drapieżny i zarazem z klasą. Dresy to dresy, kupują 80tkę, 100tkę za 2 kapcie po robocie na budowie i taczce piwa, a potem myślą że przegonią Mercedesa za 250 tysi.

-------------
Taśmy C67S, 1.1231

PostNapisane: 4 lis 2016, o 11:35 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 10
Marka: Toyka
Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 Premium
Nareszcie ktoś mądry coś sensownego napisał. Ja tylko dodam, że porównywanie T27 do np. A4 to absurd, hipokryzja, głupota itd....
A4 - cena wyjściowa 131 500
T27 - cena wyjściowa 89 900
różnica na tzw. jakość niemieckiego badziewia to: 41 600
A teraz zamknijcie ten bezsensowny wątek i do roboty.

PostNapisane: 4 lis 2016, o 12:46 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 12
Model: Avensis
Rocznik: 2008
Silnik: 1AD-FTV
........ dokładnie, a kompleksy można leczyć w inny sposób :ok:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]