TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Toyota Nowakowski

Teraz jest 2 sie 2014, o 00:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sty 2010, o 19:38 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: T27 (AWXGPW)
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0 benzyna CVT
wawa69 napisał(a):
Nowych Avensisów widziałem już około 8szt,a za to żadnej nowej Mazdy 6,Hondy Accord czy Opla Insigni.Może zdarzył się jeden VW Passat.Także w moim mieście T27 bije inne auta klasy średniej na głowę.

Też tak uważam. Mazdę 6 odrzuciłem na wstępie, bo wersja kombi nie jest dostępna z automatyczną skrzynią biegów, Accorda zaś odrzuciłem dlatego, że - po pierwsze - sylwetka Ave (kombi) bardziej mi się podobała, po drugie zaś - przed paroma laty moja koleżanka z pracy jeździła hondą Civic, która po 6-7 latach zaczęła dość widocznie rdzewieć. W podobnym wieku Corolki znacznie lepiej się wtedy trzymały, stąd moje większe zaufanie do Toyoty.

Jeśli zaś chodzi o oferowane parametry i rodzaj auta, to gdybym miał wybierać z nieskrępowaną swobodą, wybrałbym Audi A4 Allroad lub BMW kombi z napędem na 4 koła. Problem w tym, że pierwszy z nich kosztował ok. 200 tysięcy zł, zaś drugi - używany, trzyletni, z przebiegiem 115 tysięcy i półroczną gwarancją dilera BMW - kosztował 95 tysięcy. W tym kontekście 115 tysięcy za nową Avkę, to praktycznie połowa ceny! W zamian tracę trochę luksusu i napęd na cztery koła, bo niezawodności przecież już nie!

Tytuł:
PostNapisane: 28 sty 2010, o 22:25 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Avensis
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 126KM
karlito_26 napisał(a):
nie ukrywam chcialbym miec Avena z mocnym benzynowym silnikiem 250 konnym

Jeśli chciałbyś mieć samochód z silnikiem 250KM V6 na przykład, to Avensis nie jest po prostu dla Ciebie. Ale to nie obniża jego konkurencyjności względem innych aut w tej klasie i tym segmencie.[/quote]

1. Fanatyczne Wasze podejscie jest troche smutne.

2. KN - jaki sens ma Twoja wypowiedz w sprawie silnika i mocy? Jezeli ktos chce miec 250KM na wstepie i szuka samochodu majac przed soba trzy foldery: toyota, vw i ford to z miejsca odrzuci toyote! Czy to nie jest konkurencyjnosc?? Toyota ma bardzo slaba oferte silnikowa i tyle. Toyota ma opinie dziadkowozow i to wina slabych silnikow i rozbujanego zawieszenia. Jezeli masz mocny silnik to musisz miec lepsze zawieszenie i uklad hamulcowy a toyota nie chce isc w ta strone i ma racje bo segment ma inny. Ale jeszcze raz powtarzam konkrencja wypada lepiej jezeli chodzi o MOC.

Tytuł:
PostNapisane: 28 sty 2010, o 23:39 
Coś wie...
Coś wie...

iwo napisał(a):
Jezeli ktos chce miec 250KM na wstepie i szuka samochodu majac przed soba trzy foldery: toyota, vw i ford to z miejsca odrzuci toyote!

Dlaczego? Będzie miał do dyspozycji Lexusy z silnikami aż do 400 KM.

iwo napisał(a):
Czy to nie jest konkurencyjnosc??

Jeśli ktoś chce olśnić świeżo poznaną kobietę zaproszeniem na elegancką kolację przy świecach w czarującej atmosferze, to z miejsca odrzuci MC Donalda, Pizza Hut i Kentucky Fried Chicken. Czy w związku z tym uważasz, że te sieci nie są konkurencyjne?

iwo napisał(a):
Toyota ma bardzo slaba oferte silnikowa i tyle.

Po pierwsze - nieprawda, bo piszesz "toyota", a masz na myśli "toyota Avensis". A po drugie - Toyota Avensis ma ofertę silnikową dobrze dostosowaną do strategii marketingowej tego modelu i do segmentu odbiorców, na który ten model jest przeznaczony.

iwo napisał(a):
Toyota ma opinie dziadkowozow

Zapominasz kolego dodać, że Toyota w Polsce ma opinię dziadkowozów, a ściślej - opinię dziadkowozów ma Toyota dzięki masowemu w Polsce podejściu prostaczka-cwaniaczka, który w szerokości swoich horyzontów uznaje jedynie niemieckie samochody, bo nasłuchał się od małorolnego dziadka, jakie to za Niemca "taksówki" jeździły. Stereotyp ten utrwalił jeszcze PRL, w którym oprócz socjalistycznego chłamu przedostał się od czasu do czasu jakiś 20-letni merolek i robił za dziesiąty cud świata.

iwo napisał(a):
rozbujanego zawieszenia

No, teraz to już pojechałeś po bandzie. Jeśli Toyota ma rozbujane zawieszenie, to co powiedzieć o fiatach, renaultach i peugeotach? Toż to huśtawki!

iwo napisał(a):
Ale jeszcze raz powtarzam konkrencja wypada lepiej jezeli chodzi o MOC.

Szczerze - powtarzasz komunały ne mające się nijak do rzeczywistości. Zerknij se na stronę Lexusa, zobacz jaka MOC jest oferowana w tych limuzynach i wtedy zabieraj się za wygłaszanie odkrywczych tez.

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 00:04 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27FL
Rocznik: 2012
Silnik: 2,2 D4D 15Okm
To i ja sie wypowiem...

muszę się poniekąd zgodzic z użytkownikiem iwo co do dołożenia do oferty jakiegos konkretnego,mocnego motorka,który możnaby było wziąc jak sie ma ochote,jak np w passacie-są silniki niszowe jak 1.4 tsi,1.6fsi,1.9tdi,jak i są silniki 2.0tsi i 3.2fsiv6,a nawet 3.6fsi(USA)-czyli do wyboru jak chcesz miec auto klasy sredniej,ale z konkretnym motorem,pomimo,tu zgadzam sie z KN, strategii marketingowej Toyki skierowanej do innej grupy uzytkowników.A co do zawieszenia..może nie jest ono rozbujane,ale nie jest też tak stabilne i sprężyste jakie by mogłobyc,czego dowodzą liczne porównania...

Pozdrawiam Mateusz

Jest T27 FL Wagon Prestige 2.2 D4D 150km
VW Touran 2.O TDI 140KM Highline

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 00:17 
Coś wie...
Coś wie...

Możesz wskazać ze dwa z tych licznych porównań?

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 00:23 
Coś wie...
Coś wie...

Nie mam przy sobie tych gazet,dlatego ci nie napisze nr i daty wydania,ale napewno było porównanie w auto swiecie(auto bild) z C5,passatem,mondeo i chyba madzia 6 i w motorze był niedawno test 30tys..
a 2 sprawa to,ze sam miałem passata przed touranem i widze roznice w prowadzeniu..

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 09:07 
Coś wie...
Coś wie...

KN napisał(a):
Możesz wskazać ze dwa z tych licznych porównań?

1. Brak silnika w ofercie o duzej mocy to jest poprostu brak konurencyjnosci! Po co sie tu rozpisujesz o rzeczy oczywistej?

2. Porownujesz Lexusa (np 220d) do mondeo lub passata? Chyba Ci sie cos pomylilo... Zastanow sie co piszesz.

3. Zawieszenie mocnego auta - bo o takim tu mowa na zupelnie inne parametry/zestrojenie zawieszenia i ukladu hamulcowego. Jak takie rzeczy trzeba Ci tlumaczyc to nie zawracaj glowy!

4. Nie wiem jak mam Ci to wyjasnic - brak mocnego silnika w obecnej gamie jest MI-NU-SEM co oznacza nizsza konrunencyjnosc. I blagam przestac przytaczac mcdonaldsy kfc i inne bo to zupelnie ma sie nijak to tematu...

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 09:28 
Zaawansowany
Zaawansowany

Nie przekonacie kolegi KN, będzie bronił do upadłego swojej teorii w której uznaje że w Avensisie niepotrzebny jest mocny benzynowy silnik. Tzn koledze KN nie jest potrzebny więc nikomu nie powinien być potrzebny.

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 09:44 
Coś wie...
Coś wie...

Święte słowa- AMEN :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 10:08 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27
Silnik: 2,0 benzyna
Zgadzam się z KN.
Nie ma na świecie samochodu, który spełniałby oczekiwania wszystkich potencjalnych klientów.
Chcesz mieć samochód sportowy to celujesz w Porsche, Ferrari itp
Chcesz mieć luksus to wybierasz RR, Bentley itp.
Nie jesteś milionerem i chcesz mieć porządny samochód, kupujesz Avensisa.
itd. itp.
Ja z mojego Avensisa ze 152 KM z 2 litrowego silnika napędzającego koła poprzez przekładnię CVT jestem super zadowolony.
Są rózne drobiazgi, ale zalet jest więcej niż wad.

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 10:57 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: benzyna 1.8 148 KM
iwo napisał(a):
Jezeli ktos chce miec 250KM na wstepie i szuka samochodu majac przed soba trzy foldery: toyota, vw i ford to z miejsca odrzuci toyote!

To znaczy, że priorytetem jest 250 KM, a nie Toyota. Nie rozumiem przywiązania do marki "ponad wszystko".

iwo napisał(a):
Toyota ma opinie dziadkowozow i to wina slabych silnikow i rozbujanego zawieszenia.

Powtarzasz obiegową opinię powszechnie głoszoną przez szczęśliwych posiadaczy golfów dwójek i dwudziestoletnich beemek. Opinię do której nie warto się odnosić.
A jak chcesz poznać rozbujane zawieszenie, to poza francuzami polecam Mondeo drugiej generacji - (wiem bo mam).

iwo napisał(a):
Ale jeszcze raz powtarzam konkrencja wypada lepiej jezeli chodzi o MOC.

Na podobnej zasadzie moglibyśmy biadolić, że BMW nie ma niczego poniżej 100.000 zł. Tylko jaki to będzie miało sens?

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 11:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

traumeel napisał(a):
Na podobnej zasadzie moglibyśmy biadolić, że BMW nie ma niczego poniżej 100.000 zł. Tylko jaki to będzie miało sens?

BMW 1 - 99 700 zł

Jednak ma sens :chytry:

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 11:23 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T27
Silnik: 1,8 BENZ
Zupełnie zgadzam się z KN,pewnie gdyby był przykładowo model Avensis V6 300KM,to pewnie by kosztował tyle co najtańszyLexus.Toyota pewnie wymyśliła sobie,że jeśli chcesz mieć luksusowe mocne auto to przechodzisz półkę wyżej i kupujesz Lexusa.
Można oczywiście polemizować o konkurencyjności w danym segmencie ale jak widać Toyota widzi to inaczej,pewnie wychodzą z założenia,że zamiast mówić:jeżdżę 300 konnym Avensisem mówisz po prostu:jeżdżę Lexusem(nie koniecznie mocniejszym).

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 12:05 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25
Rocznik: 2007
Silnik: D4D
wawa69 napisał(a):
...jeśli chcesz mieć luksusowe mocne auto to przechodzisz półkę wyżej i kupujesz Lexusa...

Ale w ofercie konkurencji nie trzeba przechodzić półkę wyżej i mieć od razu auto luksusowe (cokolwiek by to słowo znaczyło), mocny silnik można mieć w tym samym modelu. Też uważam, że oferta silników jest zbyt uboga. Zresztą, z punktu widzenia marketingu, taki "flagowiec" ciągnie zawsze do góry sprzedaż uboższych, tańszych i słabszych modeli. Istnienie Lexusa to dla mnie żaden argument, to jest inna marka po prostu. Chyba niewielu (potencjalnych) klientów myśli na zasadzie "Lexus to też Toyota".

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 12:51 
Coś wie...
Coś wie...

Ale co przeszkadza w tym żeby za takie same pieniądze mieć auto bardziej luksusowe i o klasę wyższe.Może jestem odosobnionym przypadkiem ale zamiast np.Opla Insigni 2.8 V6 260KM,wolałbym Lexusa IS-250 2.5l 208KM,dodam jeszcze,że oba są w podobnej cenie i kosztują około 160tys.
Niestety jak na razie nie mam takiego dylematu,a czy Lexus to Toyota,czy już nie,to temat na inną polemikę.

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 13:55 
Coś wie...
Coś wie...

Model: t25
Silnik: 1.8
Konkurencja polega na ofercie spełniającej określone parametry w sposób pełniejszy lub/i za mniejszą cenę, a nie na ofercie uniwersalnej, przeznaczonej dla wszystkich istniejących grup odbiorców.

No wlasnie tutaj sobie odpiwedziales na pytanie czym jest konkurencja - przeznaczona dla wszystkich istniejacych grup odbiorcow a ty sam sobie zaprzeczyles - no jednak sa ludzie ktrzy by chcieli jezdzic mocnymi avensisami patrz D cat 177 koni moze cos wiecej

ATS

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 15:16 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: toyota
Silnik: 1.6 benzyna
Ktoś tu chce Avensisa 200KM 4x4 :glupek:
Nie ma :chytry:
Komuś tu "zarzucają" "że jest z TOYOTY" No i co to za argument w dyskusji ????
Do tego jeszcze, że Avensis jest niekonkurencyjny, a ja Wam mówię, ma największą sprzedaż w Polsce w swoim segmencie. Czyli, że jest konkurencyjny. Może to jest przyczyną bólu głowy niektórych??? :hihihi:

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 15:25 
Zaawansowany
Zaawansowany

ma taką sprzedaż bo jest jednym z tańszych aut w segmencie w obecnej sytuacji. O ile się nie mylę octavia też dobrze się sprzedaje z tego względu?

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 15:40 
Coś wie...
Coś wie...

Oczywiście masz rację,że wybór silników,wyposażenia czy rodzaju napędu w Toyocie Avensis jest mniejszy niż np.Passacie czy Insigni,co za tym idzie T27 jest mniej konkurencyjne dla aut z tego samego segmentu.Ale załóżmy zupełnie teoretycznie,że na rynku pojawi się Toyota Avensis V6 2.5l 250KM w cenie około 160tys,bo tyle by pewnie kosztowała,to ile osób kupi właśnie taką Toyotę,a ile zdecyduje się jednak na Lexusa w tej samej cenie może o trochę gorszych osiągach,ale napewno nie na wyposażeniu.

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2010, o 16:23 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
Ludzie, to jest forum dyskusyjne, nie piaskownica! :glupek: :glupek: :glupek:

Pomijając już, że połowa tej dyskusji została przeniesiona z wątku: czego Wam brakuje w T27 :czytaj: , to poziom wypowiedzi zaczął zmierzać w kierunku rynsztoka :wsciekly: . Posprzątałem trochę, a teraz proszę wszystkich o opamiętanie się :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2010, o 12:19 
Coś wie...
Coś wie...

No dzieki za przypomnienie ;)

To ja mam pytanie, jak wypadnie porownanie T27 2009 z Lexus 220d rok 2006.
Pewnie za jakies2-3 lata jak juz bede sie przesiadal z T25 na cos innego. W angli/irlandi koszt taiego samochodu (220d) to ok 15K euro (50k przebiegu) Nowa T27 to kozt ok 27k euro.
Silnik z tego co wiem w 220d jest taki sam jak T25 2.2.
W lexusie nigdy nie jechalem wiec nie wiem czy to jest jakis wielki przeskok toyota vs lexus.

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2010, o 15:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

traumeel napisał(a):
A jak chcesz poznać rozbujane zawieszenie, to poza francuzami polecam Mondeo drugiej generacji - (wiem bo mam).

Tak w kwestii formalnej, to zarowno nowe megane jak i laguna, z bujaniem nie mają nic wspolnego, a wszelkie testy iso i vda, sprawdzające stabilność, przejeżdzają tak szybko jak golf 6(megane) i nowe mondeo czy nowe audi A4(laguna). Nie wiem jak inni, ale obawiam się, ze nowe C5 jest conajmniej przyzwoite..

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2010, o 16:26 
Coś wie...
Coś wie...

Model: AVENSIS T22 KOMBI
Rocznik: 2002
Silnik: D4D
Taka fajna była wczoraj dyskusja . Co już koniec?

Jose Mourinho o sobie

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2010, o 19:52 
Coś wie...
Coś wie...

nibelung napisał(a):
zarowno nowe megane jak i laguna, z bujaniem nie mają nic wspolnego, a wszelkie testy iso i vda, sprawdzające stabilność, przejeżdzają tak szybko jak golf 6(megane) i nowe mondeo czy nowe audi A4(laguna). Nie wiem jak inni, ale obawiam się, ze nowe C5 jest conajmniej przyzwoite..

Na marginesie: Mondeo II i nowe Mondeo to w aspekcie komfortu zawieszenia i pewności prowadzenia dwa różne samochody. W nowym Mondeo wg mnie udało się połączyć idealnie te dwa czynniki.

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2010, o 23:18 
Zaawansowany
Zaawansowany

Model: Avensis T25
Rocznik: 2008
Silnik: 1ZZ-FE 2012
erjot napisał(a):
wawa69 napisał(a):
...jeśli chcesz mieć luksusowe mocne auto to przechodzisz półkę wyżej i kupujesz Lexusa...

Ale w ofercie konkurencji nie trzeba przechodzić półkę wyżej i mieć od razu auto luksusowe (cokolwiek by to słowo znaczyło), mocny silnik można mieć w tym samym modelu. Też uważam, że oferta silników jest zbyt uboga. Zresztą, z punktu widzenia marketingu, taki "flagowiec" ciągnie zawsze do góry sprzedaż uboższych, tańszych i słabszych modeli. Istnienie Lexusa to dla mnie żaden argument, to jest inna marka po prostu. Chyba niewielu (potencjalnych) klientów myśli na zasadzie "Lexus to też Toyota".

tyle ze za "podstawe" takiego auta (Passat v6) trzeba dac 160tys, navi i dodatki w sumie ze 185tys. Dal bys za Avensis z silnikiem V6 ~185tys?

W tym momencie Lexusa GS300 z 3l V6 z salonu mozna miec za ~180tys.

Lexus - marka luksusowych samochodów osobowych, należąca do japońskiego koncernu Toyota Motor Corporation.

Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2010, o 00:26 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
iwo napisał(a):
Toyota ma opinie dziadkowozow i to wina slabych silnikow i rozbujanego zawieszenia. Jezeli masz mocny silnik to musisz miec lepsze zawieszenie i uklad hamulcowy a toyota nie chce isc w ta strone i ma racje bo segment ma inny.
T27 ma dobre (sztywne) zawieszenie i cholernie wydajne hamulce, więc masz jakieś przestarzałe informacje. Spokojnie można wsadzić 200-220 koni do tej budy tylko ekonomiści i ekolodzy nie chcą...
Insignia 220 koni ma podobnie zestrojone zawieszenie i jakoś daje radę z taką mocą.

Aranaszek napisał(a):
BMW 1 - 99 700 zł
Dołóż lakier metalik i masz już ponad 100k zł :jezyk:

Eboll napisał(a):
Ktoś tu chce Avensisa 200KM 4x4 :glupek:
Nie ma :chytry:
Ja bym kupił pod warunkiem, że to będzie stały napęd a nie jakieś Haldexy jak w szmelcwagenach i byłaby to wersja odchudzona o niskie zderzaki i wielkie felgi. Ale takiej wersji nie ma i nie będzie bo klientów znajdzie się może z 50 na nią. Opłacalność żadna.

Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2010, o 09:22 
Coś wie...
Coś wie...

Nie zgodze sie co do opini. Reklamy i marketing toyoty vs vw sa zupelnie inne. VW ukazywane jest jako bardziej agresywne a toyota to wozenia tesciowej. Taksowki z UK i IRL to bardzo duza grupa avensis'ow. W DE pewnie jest podobnie. Wspominajac opinie generalna nie mialem na mysli swojej... Kupujac avensis najlepszy moj kumpel spytal czy rodzina mi sie powieksza...

Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2010, o 15:18 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
iwo napisał(a):
Nie zgodze sie co do opini. Reklamy i marketing toyoty vs vw sa zupelnie inne.
Z czym się nie zgodzisz? Z faktami? Jeździłeś w ogóle T27 czy tylko powtarzasz głupoty z sieci?

Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2010, o 15:46 
Coś wie...
Coś wie...

czy przeczytales dokladnie co napisalem? Mowie przeciez ze to generalna opinia anie moja. Chcesz mi powiedziec ze marketing tych dwoch jest celowany w te same grupy? co do generalnej opini to masz chyba problem jak garbaty z prostymi dziecmi. tak jest I tyle, to sie jednak bardzo powoli zmienia, zreszta tak samo jak dobra opinia porzadnosci wykonaia toyoty...

Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2010, o 16:23 
Coś wie...
Coś wie...

iwo napisał(a):
to sie jednak bardzo powoli zmienia, zreszta tak samo jak dobra opinia porzadnosci wykonaia toyoty...

Tymczasem produkty konkurencji z roku na rok też jakby mniej porządne...
Globalna tendencja: kup - pojeździj 4 lata - kup nowy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]