TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 sty 2018, o 04:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2009, o 09:57 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: Celica
Rocznik: 2000
Silnik: 1.8 VVTI
Miał może ktoś styczność z AMS CAR DESIGN w Łodzi?

Wydają się godni zaufania. Ale czy aby na pewno?

Mają Avensis w cenniku [url=http://]http://www.przyciemnianie.go3.pl/cennik.html[/url] :-D

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2009, o 10:59 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: audi
Model: A.3
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 fsi 150km
co chodzi o sciemnianie szyb to moge polecic firme z garwolina. w tej firme przyciemnialem szybki we wszystkich moich samochodach. nie ma lipy. dla przykladu zobaczcie jak mialem to zrobione w bylym samochodzie:

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Audi/A4/27159

policja zatrzymywala mnie kilka razy i nigdy sie nie czepiali szyb nawet jak kiedys w stolicy mialem starcie z pijanym kierowca.

co chodzi o samo sciemnianie:
1. jesli ktos sie zdecyduje sciemnic boczne szybki to najlepiej jest zrobic tak ze wszystkie szyby(przydnie i tylne boczne) powinny byc w takim samym odcieniu tzn. zeby nie bylo tak ze ktos sobie tylne zrobi ciemniejsze niz przednie.
2. tylna szybe najlepiej zrobic ciemniejsza wtedy wnetrze jest ciemniejsze i samochod lepiej wyglada.
3. jak ktos ma owiewki w bocznych szybach to radze je zdjac po naklejeniu folii poniewaz przy zamykaniu i otwieraniu szybki folia moze sie odklejac i zawijac.
4. po sciemnieniu szybek samochod nie nagrzewa sie mocnoi szybko na sloncu.

Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2009, o 01:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

AMS jest z tego co wiem ok
Nie daj sobie tylko wcisnąć armolite ani clasisa. Jak dadzą ci w tej cenie bruxsafola supreme to będziesz mniał to relatywnie tanio.
Gdybś chciał inne informacje zapraszam na priva

Tytuł:
PostNapisane: 4 sie 2010, o 10:00 
Spamer
Spamer

Pochwały: 55
Marka: Opel
Model: Insignia
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4
Czy ktoś z forumowiczów przyciemniał w swoim aucie szyby ? Jaki to jest koszt?
Który zakład polecacie, a który odradzacie? Nie mogę znaleźć takiego tematu o przyciemninych szybach. Może ktoś robił coś takiego w stolicy i może polecić konkretny zakład? Przyciemniać tylko tylne boczne i klapę czy można też przednie boczne? Robić to folią czy innymi metodami? Piecowo? Jak to się ma do przegłądów i kontroli policyjnej? Szyby musza mieć atest czy przepuszczalność światła 70% tak?

Pozdrawiam Lukatoari

Tytuł:
PostNapisane: 4 sie 2010, o 11:50 
Coś wie...
Coś wie...

Szyby przednie są niedozwolone jeśli chodzi o przyciemnienie. Ja osobiście mam przyciemnione folia i przód i tył z tym że przód jaśniej. Jak jadę na przegląd opuszczam przednie szyby i jest ok, nigdy nikt, nawet policja mnie nie pytała o szyby przednie. Folią przyciemnianie jest tańsze, piecowo droższe. Plusem przyciemniania szyb piecowo jest to że ładniej to wygląda ponieważ cała szyba jest ciemna, folią jest około 0,5cm miejsca nie przyciemnionego u góry szyby, ponieważ tak oni to robią, przy zamkniętej szybie tego nie widac bo wchodzi pod uszczelkę przy otwartej to widać. Również folia się rysuje od ziarenek piasku, aczkolwiek mało jest to prawdopodobne ponieważ przyciemnione szyby masz od środka a tam rzadko kiedy piasek się dostaje jak już to od zewnątrz a tam folii nie masz. Teraz o piecowym przyciemnianiu. ma ona dwa minusy jak dla mnie cena i brak możliwości usunięcia przyciemnienia. Przednich szyb nie polecam tak przyciemniać bo zawsze jakiś służbista może sie trafić i będzie kłopot, folię zerwiesz i po kłopocie. Jako plus powiem że przyciemnione szyby dają fajny klimat w środku auta i złodziej mniej widzi jak coś zostawisz na tylnej kanapie, nie wspomnę już że auto lepiej wygląda no i wiadomo zawsze jak jest słońce to tak nie wali w oczy pasażerom z tyłu. Jako minus to znacznie pogarsza się widoczność przy cofaniu autem w nocy, mi to nie przeszkadza bo cofam po lusterkach a nie wychylam się między dwa fotele.

Tytuł:
PostNapisane: 4 sie 2010, o 13:17 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 3
Model: T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2.2 + BOX
Fans napisał(a):
Czy ktoś z forumowiczów przyciemniał w swoim aucie szyby ? Jaki to jest koszt?
Który zakład polecacie, a który odradzacie? Nie mogę znaleźć takiego tematu o przyciemninych szybach. Może ktoś robił coś takiego w stolicy i może polecić konkretny zakład? Przyciemniać tylko tylne boczne i klapę czy można też przednie boczne? Robić to folią czy innymi metodami? Piecowo? Jak to się ma do przegłądów i kontroli policyjnej? Szyby musza mieć atest czy przepuszczalność światła 70% tak?

Dokladnie przod i boki musza miec minimalnie 70% przepuszczalności - tyle jest w fabrycznej ave3, wiec nic sie tu nie podziala. Natomiast tylnia i tylnie boczne możesz przyciemnić ile chcesz.

Tytuł:
PostNapisane: 4 sie 2010, o 15:50 
Spamer
Spamer

Pochwały: 193
Marka: Avensis
Silnik: 1.8 147KM
Witam ja mam dość nie dawno przyciemnione szybki : tył i boki max czarne (aczkolwiek od środka widać super) przód dość lekko ,ale dopuszczalnie :ok: cena za całość 450pln po znajomości lepiej widać na ostatnich moich fotkach w temacie : Moja t27--zapraszam i można porównać efekty. Przód jest tak przyciemniony ,że nikt nie powinien się doczepić, folia ( bo przyciemniałem folią ) jest specjalna odbijająca promienie uv ,całość daje efekt przy każdym kolorze --ja mam srebrny metalik. Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 4 sie 2010, o 16:18 
Coś wie...
Coś wie...

ja też mam przód jaśniej i chyba tak musisz sobie przyciemnić aby nie było żadnych krzywych akcji z policją. Jak przyciemnisz sam tył to średnio będzie to wyglądało

Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2010, o 10:52 
Coś wie...
Coś wie...

Ja w swojej T25 Wagon przyciemniłem wszystkie szyby(przednie boczne także) w tym samym odcieniu.Cena 450zł i jak narazie problemów z Policją nie było.

Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2010, o 10:55 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
suprnowa napisał(a):
Ja w swojej T25 Wagon przyciemniłem wszystkie szyby(przednie boczne także) w tym samym odcieniu.Cena 450zł i jak narazie problemów z Policją nie było.

Tzn. nie zatrzymali Cię nigdy za to, czy zatrzymywali, ale się nie czepiali? Bo jeśli to pierwsze, to niewielkie pocieszenie. Co innego, gdyby przy okazji kontroli, czy zatrzymania z konkretnego powodu :chytry: nie zwrócili uwagi.

Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2010, o 12:02 
Coś wie...
Coś wie...

U mnie chyba nigdy nie zwrócili na to uwagi.

Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2010, o 13:16 
Stara się...
Stara się...

Model: T22-99, T25 2.0 D4D
Rocznik: 2008
Silnik: 4a-Fe 1,6 LPG
a mnie jakieś pół rok temu zwinęli za ciemne szyby. Jechałem rano do Lublina na giełdę. Zobaczyłem że wyrósł za mną migający radiowóz. Po czym bardzo uprzejmie :-D poinformowali mnie o powodach zatrzymania - przyciemnione szyby. Już wcześniej panowie w Hanesco, gdzie robione było przyciemnienie, informowali mnie podczas wizyty u nich (celem klejenia szyby po kamyczku), że trzeba będzie zerwać folię z przednich bocznych szyb bo policja narobi rabanu i zapłacę. Powiedziałem że zerwę jak złapią bo tak jest fajnie i autko lepiej wygląda. Poinformowali mnie również że testów na przepuszczalność nie przejdzie żadna nawet najjaśniejsza folia. Miałem certyfikat na te szyby, który był ważny w czasach przyciemniania :-) i nim się zasłaniałem rżnąc głupa. Obyło się na szczęście bez mandatu. Skończyło się na zabraniu dowodu rejestracyjnego, który z Lublina do Puław przesyłali 2 tygodnie, a zaświadczenie które mi wydali policjanci (pozwolenie zamiast zabranego dowodu rejestracyjnego) było ważne 7dni i badaniem na stacji diagnostycznej (20zł). Tak więc samochód stał tydzień nie ruszany bo nie miałem ważnego dokumentu ani dowodu. Jako ciekawostkę powiem że wtedy złapali dwa auta za koleją, mnie i drugiego kierowcę który zerwał folię ze swoich przednich szyb na miejscu. U mnie niestety się nie dało (pojechałem do Hanesco, zrobili to za darmo jako że to ich robota). Co do badania technicznego które wykonuje się co roku, też otwierałem szyby. Na jednej nie chcieli podbić to otworzyłem szyby i pojechałem na drugą :-). Zastanawiam się jak by mnie złapali gdzieś daleko w pierwszy dzień jakiś dwutygodniowych wczasów. Miałbym kupę problemów, bo po dowód rejestracyjny, do swojego wydziału komunikacyjnego (tam został przesłany z miejsca, w którym zostałem zatrzymany przez policję) pewnie musiałbym wracać stopem i z powrotem jechać po samochód :-D bo przecież "kwitek" uprawniający do jazdy ważny 7 dni

Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2010, o 14:13 
Guru
Guru

BC313 napisał(a):
Miałem certyfikat na te szyby, który był ważny w czasach przyciemniania :-) i nim się zasłaniałem rżnąc głupa.

Na szyby, czy na samą folię? Akurat jakiś prawnie wiążący certyfikat musiałaby wystawić instytucja mająca państwowy mandat do pomiarów i homologowania. Podobnie jest z chińskimi zestawami HID, które są "homologowane" - tzn. każdy element z osobna ma homologację do stosowania w samochodach, ale już cały zestaw niekoniecznie. Oczywiście rżnąć głupa na takie coś można, ale z ryzykiem problemów z <p> trzeba się liczyć. Szczególnie, gdyby ktoś się zdecydował na piecowe przyciemnienie przodu :chytry: .

Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2010, o 14:43 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Model: Avensis
Rocznik: 2001
Silnik: d-4D
BC313 napisał(a):
Poinformowali mnie również że testów na przepuszczalność nie przejdzie żadna nawet najjaśniejsza folia.

Są folie ktore legalnie mozna przykleic na przednie szyby. Spelniaja one zadanie jesli chodzi o zmniejszenie ilosci promikeni UV itp, ale nie daja zadnego efektu wizualnego.

Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2010, o 15:18 
Moderator
Moderator

Pochwały: 292
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
PrYmEK napisał(a):
Są folie ktore legalnie mozna przykleic na przednie szyby
naklejke z numerem rejestracyjnym, z norma spalin lub winetke ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2010, o 15:51 
Guru
Guru

wrc napisał(a):
PrYmEK napisał(a):
Są folie ktore legalnie mozna przykleic na przednie szyby
naklejke z numerem rejestracyjnym, z norma spalin lub winetke ;-)

:hihihi: :hihihi: :hihihi:

Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2010, o 16:00 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Aven
Model: Sedan
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 PB
g4cek napisał(a):
Jak jadę na przegląd opuszczam przednie szyby i jest ok

panowie podczas przeglądu pewnie mają niezły ubaw z takich osób tylko jednym nie podbija dowodu, a drugim tak i wtedy właściciel takiego przyciemnionego auta myśli, że zrobił ich w konia gdzie to oni mają większy ubaw myśląc sobie 'kolejny, który myśli, że nie zauważyliśmy'...

Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2010, o 16:06 
Coś wie...
Coś wie...

j.wielgosz napisał(a):
g4cek napisał(a):
Jak jadę na przegląd opuszczam przednie szyby i jest ok

panowie podczas przeglądu pewnie mają niezły ubaw z takich osób tylko jednym nie podbija dowodu, a drugim tak i wtedy właściciel takiego przyciemnionego auta myśli, że zrobił ich w konia gdzie to oni mają większy ubaw myśląc sobie 'kolejny, który myśli, że nie zauważyliśmy'...

Może tak może nie któż to wie ważne że obie strony są zadowolone

Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2010, o 16:07 
Stara się...
Stara się...

Model: T22-99, T25 2.0 D4D
Rocznik: 2008
Silnik: 4a-Fe 1,6 LPG
Portal napisał(a):
Na szyby, czy na samą folię?

Tak tak słusznie, miałem certyfikat na folię przyciemniającą te moje szybki. Ale na nim były normy które teraźniejszym przepisom nie odpowiadają.

PostNapisane: 7 lut 2011, o 13:09 
Stara się...
Stara się...

Model: T22
Silnik: D4d
Witam
Mam pytanko
Czy możecie coś polecić do przyciemnienia tylnych szyb w t22 w kombi tak żeby nie było widać że są mocno ciemne
najlepiej żeby prawie nie było widać że są przyciemnione
Chodzi mi wyłacznie o to by auto w słońcu jak najmniej przepuszczało podczerwieni i nie grzało się w środku
No i folia którą mozna kupic normalnie i samemu przyciemnić

Pozdro

PostNapisane: 7 lut 2011, o 14:32 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
allegro folia profesjonalna nie za 9.90 tylko od 50pln

PostNapisane: 7 lut 2011, o 15:58 
Guru
Guru

Pochwały: 25
Silnik: 1.8 VVT-i 1ZZ-FE
Ja przyciemniałem w firmie która się tym zajmuje dałem 500 zł za cały tył i przód. Folia kolejno 70,20,5 Zrobiłem tak żeby wyrównać tylną z bokami bo te były już oryginalnie lekko ciemne. Osobiście wydaje mi się że jeśli chcesz żeby to ładnie wyglądało to oddaj do oklejenia, sam zniszczysz papier i nic z tego chyba że umiesz to zrobić. I tak jak pisze kamyk folia tylko profesjonalna, żadne g.... za 9.99 nie wchodzi w grę. Ja takie kupiłem w zeszłym roku żeby zrobić pasek na przednią szybę...oprócz zniszczonej i porysowanej folii i straconej kasy nic nie udało się porządnie zrobić. Folia za 50 zł załatwiła sprawę i nawet samemu łatwo się zakładało...przy tej taniej była masakra...także wybór należy do Ciebie :-D

PostNapisane: 14 lut 2011, o 21:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 benzyna+gaz
Ja mam orginalnie przyciemnione szyby i są bardzo estetyczne myśle też o przednich i o tylnej bo to przyciemnienie jest delikatne a na srebrnym kolorze myśle że będzie dobrze wyglądać

PostNapisane: 14 lut 2011, o 21:48 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Marka: Volkswagen
Model: Volkswagen CC
Nadwozie: inne
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0 177 KM DSG sport
Zeby Ci nie zabrali dowodu to kierowca musi mieć 180 stopni widocznosci czyli przednia szyba i szyba kierowcy i pasażera powinna być nie oklejona nie ma czegoś takiego jak certyfikat folii żadna folia nie ma homologacji a wszystko co zakładasz do auta musi miec homologację ja mam avkę w wersji sol i są fabrycznie przyciemnione szyby na zasadzie bombardowania elektronów ale tylko cały tył i nie ma problemu z 997 pozdrawiam

PostNapisane: 14 lut 2011, o 23:27 
Guru
Guru

Pochwały: 25
Silnik: 1.8 VVT-i 1ZZ-FE
Tył możesz mieć przyciemniony na maxa a jeśli chodzi o boczne przednie to ma być 70 % przepuszczalności światła a nie każdą szybę można okleić folię bo już niektóre szyby same w sobie przepuszczają mniej promieni.

PostNapisane: 19 lut 2011, o 23:07 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 11
Model: Avensis T25
Silnik: 2ADFTV 2.2 D4D
ja w swojej przyciemniłem cały(tylna oraz dwie boczne) oraz z porzodu, ale oczywiscie zgodnie z wymogami. moje złotko wygląda o niebo lepiej ;-)
byłem juz prare razy zatrzymany do kontroli i nie przyczepiali sie.

jakby ktos chciał z okolic legnicy przyciemić szyby to znam super warsztat ;-)

Było:
Moje autko: viewtopic.php?f=62&t=10385

Jest:
Moje autko: viewtopic.php?f=63&t=20601

PostNapisane: 20 lut 2011, o 01:36 
Spamer
Spamer

Pochwały: 193
Marka: Avensis
Silnik: 1.8 147KM
dejwid napisał(a):
ja w swojej przyciemniłem cały(tylna oraz dwie boczne) oraz z porzodu, ale oczywiscie zgodnie z wymogami. moje złotko wygląda o niebo lepiej ;-)

choć mam już lipka przyciemnione to jednak wstaw foty zobaczymy to twoje cudo :-D ..........w przyciemnieniu :ok:

PostNapisane: 20 lut 2011, o 09:25 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Silnik: d-4D
dejwid napisał(a):
oraz z porzodu, ale oczywiscie zgodnie z wymogami.

ciekaw jestem czym.... ?
o ile mi wiadaomo to zadna folia nie daje tych 75% przepuszczalności swiatla, wyjatkiem jest jakas przezroczysta ktora zatrzymuje promienie UV i inne takie, ale nie daje zadnego efektu wizualnego.

PostNapisane: 20 lut 2011, o 09:39 
Guru
Guru

Pochwały: 56
Marka: TOYOTA
Model: Corolla E16
Rocznik: 2015
Silnik: 1ZR-FAE 1.6 VVTi
Z przodu to sobie możesz przyciemnić... Kilka razy widziałem, jak ludzie zrywali folię z przodu podczas spotkania z policją. Jak nie należysz do grupy aut rządowych to certyfikaty można sobie gdzieś wsadzić.

PostNapisane: 20 lut 2011, o 09:48 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Ave
Model: t25
Silnik: sprzedana
dejwid napisał(a):

Jak juz pewnie koledzy pisali, przyciemnianie przednic szyb bocznych jest niedozwolone. Zalezy na kogo trafisz przy kontroli, bo czesc policjanow niebardzo zna chyba przepisy i jak pokazesz "certyfikat" to nic niemowia.

Jak trafisz kiedys na goscia z testerem przepuszczalnosci szyby to bedziesz musial niestety zdzierac folie, czego ci niezycze.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]