TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 25 cze 2017, o 09:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 lut 2017, o 13:43 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 benzyna
Jutro udaje sie na MINI przeglad w ramach SDC do Szczecina na Struga wiec z checia podziele sie informacjami o kosztach takiego przegladu. Olej bedzie wymieniany na 0W20 zgodnie z zaleceniami producenta (oczywiscie ASO proponowalo i sugerowalo przez telefon wymiane na olej 5W30).

PostNapisane: 12 lut 2017, o 14:22 
Stara się...
Stara się...

Tak jak obiecałem poniżej opiszę swoje wrażenia i koszty po weekendowej wizycie w serwisie Toyoty w Szczecinie na Struga.
Jak już powyżej opisałem umówiłem się telefonicznie na MINI przegląd, który obejmuję również wymianę oleju w ramach programu SDC (-30% na części i koszty serwisu jak to informuje Toyota na swojej stronie). Podczas rozmowy telefonicznej wyraźnie podkreśliłem, że interesuje mnie tylko olej 0W20 - na stronie internetowej kosztorys całego przeglądu MINI z wymianą na olej 5W30 wynosił ok. 480zł (niestety nie było możliwości wyboru oleju 0W20 i sprawdzenia kosztów). Oczywiście serwisant poinformował mnie, że zmiana oleju na 0W20 podniesie koszt przeglądu, ale poza tym nie ma problemu.
Po przybyciu do salonu zostałem poinformowany, że niestety ale nie ma możliwości wykonania przeglądu MINI (z wymianą na olej 0W20) w ramach programu SDC, gdyż ta promocja nie obejmuje oleju 0W20... niemiła niespodzianka... Zdecydowałem się ostatecznie pp konsultacji z Serwisantem na samą wymianę oleju 0W20 i dodatkowo na sprawdzenie układu hamulcowego (gdyż Avke posiadam od niedawna).
Poniżej koszta:

Sprawdzenie stanu tarcz i klocków przód i tył: 146,37 zł
Wymiana oleju i filtra: 209,10 zł
Filtr oleju: 40,66 zł
Uszczelka pod korek: 5,92 zł
Olej silnikowy: 270,49 zł

Suma: 672,54 zł

W ramach programu SDC "Filtr oleju z uszczelką oraz wymianą" już zawiera się w wybranym pakiecie.

Ogólnie mam mieszane wrażenia. Z jednej strony Serwisant bardzo uprzejmy i nie mam mu nic do zarzucenia, gdyż zostałem profesjonalnie obsłużony. Z drugiej strony niemiła niespodzianka odnośnie braku możliwości realizacji programu MINI zawierającego olej 0W20 w ramach programu SDC.
Muszę również uczciwie dodać, że Avka mimo wszystko została przez Serwis "obejrzana", gdyż podano mi również informację dotyczące płynów, stanu ogumienia oraz poinformowano o braku zastrzeżeń dotyczących stanu technicznego.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 12 lut 2017, o 17:57 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 24
Rocznik: 2010
Silnik: 2ZRFAE, 1.8
nettwork napisał(a):
...
Wymiana oleju i filtra: 209,10 zł

:twarz:

PostNapisane: 28 maja 2017, o 17:51 
Stara się...
Stara się...

Jestem po kolejnej wymianie oleju - tym razem ASO Toyota Dakar Rzeszow. Przyjechalem ze swoim olejem (Millers XF Longlife 0w20) i filtrem (KNECHT OX416D1).
Calkowity koszt to niecale 70 zlotych :jupi: :dance:

PostNapisane: 29 maja 2017, o 09:20 
Spamer
Spamer

Pochwały: 489
Marka: Nissan_Toyota
Model: QQ J11, Verso 2xCVT
Nadwozie: inne
Rocznik: 2016
Silnik: DIG-T, 2ZRFAE
Można? Można!

AVE
Obrazek

PostNapisane: 29 maja 2017, o 10:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1ZZFE + LPG
Na Struga nie byłem. Korzystałem na Mieszka I w ZS i jestem zadowolony. Jak dzwoniłem po serwisach to albo były mega kolejki albo ceny z sufitu za wyminę oleju 500zł :D a w ASO na Mieszka I za pół tej ceny i jeszcze mi posprawdzali w samochodzie co tam już do wymiany. Jak np linka hamulca, pasek wielorowkowy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]