TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 15 gru 2017, o 04:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 paź 2010, o 22:57 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 5
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1AZ-FSE 2.0 benzyna
Od pewnego czasu mam skrzata w mojej AVie 2005 SOL. Serwis powiedział że to silniczek od sterowania podziałem nawiewu między strefami.

Czy można ten silnik wymontować i gdzie się znajduje? Nie ukrywam że cena silnika z wymianą 1500zł w ASO powoduje że chcę coś pokombinowac zanim się zdecyduję.

Czy dam radę sam?

PostNapisane: 2 lut 2012, o 10:35 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 5
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1AZ-FSE 2.0 benzyna
Ponieważ zadano mi pytanie jaki był dalszy los silniczka odpowiadam szerzej może więcej osób ma taki problem.
1. W ASO Poznań krzyknęli za naprawę 1500zł przy okazji diagnostyki uszkodzili zabezpieczenia wyświetlacza komputera i częściowo sam wyświetlacz. Oczywiście nie przyznali się do niczego a silniczek miałem zamówić, bo na miejscu nie mają.

2. Silniczek znajduje się po stronie pasażera z przodu w okolicy nóg.

3. Aby mieć do niego dostęp konieczne jest zdemontowanie drzwiczek schowka znajdującego się po stronie pasażera. (proste odkręcamy jedną śrubkę z boku + delikatnie odginamy blokujący plastik.

4. Po demontażu silniczek już widać dla dostęp do niego jest fatalny, bo aby mieć pełen dostęp trzeba moim zdaniem zdemontować cały panel osłaniający górę stacyjki. Nie robiłem teg, bo jak się okazało nie było to konieczne.

5. Okazało się, że przyczyną złego działania klimatyzacji był fakt, iż z z silniczka spadła prowadnica do zaworu, sterującego rozdziałem powietrza. Nie umiałem jej założyć bez demontażu silniczka więc odkręciłem silniczek i założyłem prowadnicę, przykręciłem silniczek i wszystko do dziś działa super.

6. Przy okazji naprawiłem panel - opis na tutejszym forum.

Wnioski:
w ASO można, co najwyżej bezpiecznie wymienić olej - tu też konieczna jest rozwaga aby wam nie wlali np Castrola.

PostNapisane: 11 lut 2012, o 22:10 
Moderator
Moderator

Pochwały: 292
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
dzięki za informacje zwrotną :ok:

PostNapisane: 12 lut 2012, o 21:48 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 10
Model: Avensis T27
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 2ZR-FAE
A w zasadzie info w tym temacie masz TUTAJ strona 1 mniej więcej w połowie. Co prawda dotyczy nawiewu prawego ale sytuacja ma się podobnie do strony lewej o czym jest w tekście na str. 2.
Jeśli
jest trzeci mechanizm to przypuszczam że jest taki sam jak opisany tylko znaleźć go trzeba.
Powodzenia.
PS Daj znać jakie efekty, i poproszę o klik w plusika pochwały jeśli pomogło "pliz" (staty se robie , a co ;)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]