TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 paź 2017, o 13:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 maja 2011, o 00:14 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 1AZ-FSE 2.0 benzina
Nie, nie, poczytaj dokładnie, obroty nurkują tylko przy włączonej klimie właśnie. Bez klimy i całej reszty odbiorników obroty ustawiają się na 600.

PostNapisane: 17 maja 2011, o 22:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

mjakubczyk napisał(a):
Nie, nie, poczytaj dokładnie, obroty nurkują tylko przy włączonej klimie właśnie. Bez klimy i całej reszty odbiorników obroty ustawiają się na 600.

Na 600? Nigdy tak nie miałem, zawsze mam minimum 800-850, na 600 to już chyba czuć drgania, co do klimy to tak, jak się załączy to jest lekkie wahnięcie obrotami w dół i z powrotem na 800.

PostNapisane: 11 wrz 2011, o 00:14 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 1AZ-FSE 2.0 benzina
Pawelvideo napisał(a):
[...] co do klimy to tak, jak się załączy to jest lekkie wahnięcie obrotami w dół i z powrotem na 800.

Tu muszę wprowadzić poprawkę, już po napisaniu poprzedniego komentarza odkryłem, że obroty spadają jak sprężarka się wyłącza! Pawelvideo, sprawdź jeszcze raz, rozgrzej silnik, włącz klimę i obserwuj wiatraki na chłodnicy. Zatrzymają się jak sprężarka przestaje pracować. Potwierdź to proszę.

Pozdro,
Marek

PostNapisane: 10 lut 2012, o 23:53 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 11
Model: T25 i E11
Nadwozie: kombi
Silnik: 2.0 D4D 116KM i 90KM
Chyba mam podobny problem. Gdy wskazówka obrotomierza spadnie do 800 obrotów jak np. stoję na światłach "włacza" się przeraźliwy stukot. Gdy minimalnie dodam gazu problem znika. Stuk dochodzi właśnie z okolic sprężarki klimy, ale równie dobrze może to być pompa CR (wszystko jest obok siebie).
W taką pogodę klimy i tak nie sprawdzę to znaczy nie dowiem się czy po włączeniu klimatyzacji przestanie stukać bo z tego co wiem sprężarka przy takiej temperaturze jak teraz za oknem w ogóle sie nie załączy dlatego zastanawiam się czy jest możliwość założenia krótszego paska, który omijał by klimatyzację w celu sprawdzenia/wyeliminowania wady sprężarki klimatyzacji?

PostNapisane: 14 lut 2012, o 19:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis T25
Silnik: 2.0 d4d diesel
Witaj !!! przerabiałem to w swojej avce i na 100% jest to sprzęgło klimy nic skomplikowanego jak znajdziesz ogarnięty warsztsat to zrobią ci to na samochodzie bez demontażu sprężarki (trzeba tylko opuścic silnik troche na dół zeby był lepszy dostęp ) Krótszego paska niestety nie da sie tam zastosowac :9 a poza tym jak będziesz jezdził długo z takim sprzęgłem to w koncu strzeli ci pasek co objawi sie brakiem wspomagania kierownicy ! Pozdrawiam!

PostNapisane: 14 lut 2012, o 19:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 d4d diesel
ja robiłem to tu http://serwis.climateam.pl/25,25,regene ... zarek.html jak chcesz to zadzwon i zapytaj o koszt :)

PostNapisane: 19 lut 2012, o 19:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22
Rocznik: 2006
Silnik: 2.0 D-4D
Witam, ja ze swoim Avensisem miałem też bardzo podobny problem. Wymieniałem gumki i tarczę. Wszystko w dobrej cenie dostałem w firmie Laser-Sinex, o której pisaliście już wyżej. Doradzili mi jednak aby przyglądać się sprężarce bo taka sytuacja może się powtórzyć i często oznacza że coś jest nie tak z układem. Jak gumki się wytapiają i zrywa się tarczka to znaczy że są jakieś opory w tłoczeniu. Może być np jakaś niedrożność w układzie.

PostNapisane: 22 lut 2012, o 21:04 
Coś wie...
Coś wie...

Moja toyota już sprawna :auto: Oczywiście przyczyną problemu było sprzęgiełko kompresora klimatyzacji.
avensis_ldz zastanawiające jest to co piszesz o tych oporach w tłoczeniu i niedrożności. W moim przypadku chyba akurat nie miało to związku z awarią, bo w zimie z klimy praktycznie w ogóle nie korzystam więc o żadnych oporach tłoczenia nie mogło być mowy. Dziwnym zbiegiem okoliczności natomiast jest to, że u mnie sprzęgiełko padło tuż po fali najsilniejszych mrozów i sporych problemach z rozruchem spowodowanych spalonymi dwiema świecami żarowymi.

PostNapisane: 26 lut 2012, o 15:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22
Rocznik: 2006
Silnik: 2.0 D-4D
No nie zawsze musi to oznaczać większy problem, może ale nie musi. Trzeba pamiętać, że to jednak jest plastik na pewno mniej wytrzymały na duże różnice temperatur.

PostNapisane: 25 kwi 2012, o 00:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis II T25
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8 vvti
WITAM MAM PROBLEM DZIWNE ZGRZYTY Z POD MASKI ALE TYLKO JEŚLI WŁĄCZĘ A/C I POMIĘDZY 5000 A 6000 OBROTÓW.
JEŚLI WYŁĄCZĘ A/C WSZYSTKO JEST OK .

PostNapisane: 25 kwi 2012, o 10:08 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
5-6 tyś?! Gdzie tak jeździsz? :wow:
Prawdopodobnie sprężarka pomału się zaciera.
Zbyt mało czynnika to mało oleju. M/w co 3 lata powinno się wymieniać czynnik i olej. Przy okazji najlepiej wymienić osuszacz.

PostNapisane: 18 sie 2012, o 13:22 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2004
Silnik: diesel
witam, od paru dni mam taki stukot od strony pasażera , jak stoi na biegu jałowym słychać stukot i takie trykotanie ale jak włącze klime od razu jest spokój , wyłącze klime zaraz słychać stukot , czy można długo z tym jeździć i co to może być ?

stukot bardzo wyraźny po otwarciu klapy silnika przy pasku

PostNapisane: 19 sie 2012, o 21:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV
Mam to samo... diagnoza - wymiana sprzęgiełka klimatyzacji. Nie można długo z tym jeździć bo rozwali sprężarkę i koszty naprawy znacznie wzrosną.

PostNapisane: 19 sie 2012, o 22:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: diesel
a jaki jest koszt takiej naprawy ? co by mi mechanik nie wciskał cen z kosmosu

PostNapisane: 20 sie 2012, o 09:18 
Coś wie...
Coś wie...

zależy kto robi i gdzie ale powiedzmy od 250zł do 450zł. ciężko znaleźć kogoś kto zrobi to "na samochodzie" bez demontażu sprężarki, a wtedy dochodzą koszty nabicia klimy.

PostNapisane: 30 sie 2012, o 12:56 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 10
Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0 D4D
Witam. Moja Ave stoi u mechanika. :jacipokaze: Po zdemontowaniu sprężarki klimy okazało się, że gumki oraz łożysko do wymiany. Po gumkach to w sumie wspomnienie tylko pozostało. :nuda: Nadto według mechanika pojawił się zbyt duży luz na wałku sprężarki i trzeba go usunąć. Sprężarkę zawiózł do zakładu gdzie regenerują - 250 zł za usunięcie luzu na wałku wraz z regeneracją sprzęgła czyli z nowym łożyskiem oraz gumkami. Zastanawiam się czy ten luz na wałku powstał na skutek uszkodzonego sprzęgła? :niewiem: Oprócz sprzęgiełka uszkodzone jeszcze miałem łożysko w rolce napinacza - tej przy pompie wspomagania.

Możliwe aby luz powstał od sprzęgiełka i czym groziłaby dalsza jazda ?

PostNapisane: 13 wrz 2012, o 08:13 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2008
Silnik: 1ADFTV
Witam!

Po przeczytaniu tematu, rozumiem, że problem ze sprzęgłem występuje jeśli klima nie pracuje. U mnie jest coś takiego, że jak włączę klimę obroty idą troszkę do góry (podczas pracy kompresora) i gdzieś z tej okolicy wydobywa się dziwny odgłos, żadne stukanie czy coś metalicznego tylko takie dziwne wycie, coś takie jakby cykliczne "wu wu wu wu wu". Jak kompresor przestaje pracować (jak wyłączę kilmę lub ustali temp. jaka powinna być) obroty spadają i wyciu ustaje. Co to może być?

PostNapisane: 13 wrz 2012, o 08:22 
Coś wie...
Coś wie...

mras napisał(a):
rozumiem, że problem ze sprzęgłem występuje jeśli klima nie pracuje

Nie zawsze, może być i tak i tak. Mi sprzęgielko padalo juz dwa razy. pierwszym razem w zimie, wiec sila rzeczy nie dalo sie klimy wlaczyc w ujemnej temperaturze (dzwiek pojawial sie tylko na biegu jalowym przy minimalnych obrotach).
Drugim razem sprzeglo padlo w lecie - powrot z chorwacji (wtedy zaczelo sie odzwywac podczas pracy klimy, potem klima przestala chlodzic ale dzwiek pozostal i to praktycznie w calym zakresie obrotow)

Najlepiej nagraj dzwiek i wrzuc na youtuba czy gdziekolwiek to porownamy bo "wu wu wu wu" można rowniez interpretowac jako "ziu ziu ziu ziu" a to w koncu zupelnie inne dzwieki :-D

PostNapisane: 13 wrz 2012, o 08:29 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2008
Silnik: 1ADFTV
Popołudniu wrzucę jakieś nagranie, jak wrócę z pracy. Ten dźwięk pojawia się tylko przy niskich obrotach, jak obroty wzrastają do 2000 to dźwięk znika.

PostNapisane: 5 gru 2012, o 14:49 
Stara się...
Stara się...

Cześć wszystkim.
Piszę tutaj, być może ktoś mi pomoże. Słuchajcie problem polega na tym, że w moim aucie zaczęło coś terkotać, czy raczej stukać (dosyć głośno) szczególnie na wolnych obrotach. Stukot pojawił się podczas stania w korku gdy auto przyspiesza stukot ustaje podobnie jak uruchamiam klimatyzację - jakby sprężarka klimatyzacji dociążała pasek wieloklinowy i stukot jest słyszalny ale mniej. Stukot dochodzi z okolic paska wieloklinowego jakby z jednego z kółek prowadzących. Dzwoniłem do swojego mechanika i ten stwierdził że padły jakieś tłumiki drgań (jest tam gdzieś kilka gumowych jakby obręczy które amortyzują wałek na którym kręci się jedno z kółek prowadzących pasek. Szukam wszędzie tej części i cholera nie wiem jak się ona nawet dokładnie nazywa. Napiszcie czy ktoś miał coś podobnego? Silnik 1CD 116 KM - przebieg 204 tys. I ile coś takiego może kosztować.

Pozdrawiam

PostNapisane: 5 gru 2012, o 15:25 
Coś wie...
Coś wie...

Mechanik ma racje. Przerabiałem to zeszłej zimy.
Te gumki to elementy sprzęgiełka kompresora klimy. Najprościej wymienić całe sprzęgło, bo wymiana tylko tych gumek to już majsterkowanie i małoktóry zakład będzie chciał się w to bawić. Nie zmienia to faktu, że te gumki są dostępne w handlu.
Temat był już na forum.
:czytaj:
viewtopic.php?f=73&t=6592&hilit=sprz%C4%99g%C5%82o+klimatyzacji

PostNapisane: 5 gru 2012, o 16:18 
Stara się...
Stara się...

Wielkie dzięki za pomoc, napisz proszę ile cię to kosztowało? I jakie sprzęgło kupiłeś? jakiej firmy?

PostNapisane: 10 gru 2012, o 09:30 
Stara się...
Stara się...

Witam wszystkich. W miniony piątek zawiozłem auto do mechanika razem z amortyzatorami które kupiłem w sklepie laser-sinex w Łodzi. Mechanik próbował wymienić je bez konieczności demontażu sprężarki klimatyzacji i pewnie by to zrobił gdyby nie zapieczona śruba mocująca koło pasowe. Pogadałem z nim i stąd wiem że robił taki manewr już kilkanaście razy i zawsze się udawało. Finał był taki, że trzeba było wyjąć sprężarkę i tym samym wypuścić czynnik z układu klimatyzacji. teraz czeka mnie napełnienie ale i to ma swój plus bo od listopada 2008 nic nie robiłem przy klimie. mam jeszcze pytanie czy ktoś z was wymieniał te gumki na te zakupione w firmie laser-sinex w Łodzi? Ciekawi mnie czy długo wytrzymają? Mechanik po rozmontowaniu sprężarki powiedział że starych gumek praktycznie nie było. Mam nadzieję, że trochę będę miał spokoju, to w sumie pierwsza awaria mojego auta. Pozdrawiam.

PostNapisane: 16 gru 2012, o 11:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t25
Mam taki problem chciałem sobie to sam rozebrać i wymienić gumki i łożysko ale mam problem jak ściągnąć te koło pasowe od sprężarki. http://allegro.pl/sprzeglo-toyota-avens ... 42204.html Nie ma wgl tam żadnej śruby żeby to jakoś odkręcić. Proszę o pomoc. Potrzeba jakiś ściągacz czy coś??

PostNapisane: 9 kwi 2013, o 11:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 D-4D, kombi
Znacie jakiś dobry zakład w Olsztynie, co regeneruje te sprężarki klimatyzacji ?
Chyba właśnie mam tą usterkę i chciałbym aby mi dobrze naprawiono.

PostNapisane: 25 kwi 2013, o 23:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Corolla
Silnik: 1.4
Kolega napisał(a):
Witam serdecznie.Chciałbym zasięgnąć informacji odnośnie wymiany sprzęgła kompresora klimatyzacji w moim modelu.Mechanik kazał zakupić części.Nie mogę rozszyfrować jakie mam zamówić (sprzęgło,klocki gumowe, amortyzatory gumowe,ilość sztuk).Schemat i opis przydał by się. Klimatyzacja "chodzi" ,ale dźwięki irytują mnie.Proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam.

Z tymi częściami bywa różnie. Niekiedy jak coś kupisz niewłaściwego to potem musisz zwracać. Zazwyczaj najwygodniej jest zostawić to wszystko warsztatowi aby znalazł to za Ciebie. Ostatecznie, wcale nie wychodzi to jakoś mega drożej.

PostNapisane: 29 cze 2013, o 14:01 
Guru
Guru

Pochwały: 97
Silnik: 2.0 diesel
Cześć,
padło u mnie sprzęgiełko klimatyzacji?
Jaki jest orientacyjny koszt naprawy? I gdzie w Warszawie można to naprawić?

PostNapisane: 30 cze 2013, o 00:16 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
gdzies bylo o tym, poszukaj, ale sprzeglo koszt ok 300pln plus robota, chyba ze same gumki wymienia, to zalezy od warsztatu z tego co pamietam

PostNapisane: 30 cze 2013, o 20:53 
Guru
Guru

Pochwały: 97
Silnik: 2.0 diesel
a czy można spokojnie jeździć z uszkodzonym sprzęgłem klimatyzacji? Czy trzeba koniecznie to zrobić? :nuda:

PostNapisane: 30 cze 2013, o 20:59 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 10
Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
ja zapłaciłem za taką usługę 400zł z dodatkowo wymienionym łożyskiem napinacza paska klinowego. sprzęgło mam nowe z innego, podobno mało awaryjnego modelu. działa oki. aha - u mnie sprężarka była wyjmowana. lepiej z tym nie jeździć za długo, nie wiadomo jak powstające drgania wpływają na sprężarkę.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]