TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 paź 2017, o 13:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 gru 2014, o 10:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Opel
Model: Astra H
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2006
Silnik: 1.6 benzyna
Witam Wszystkich
Wszystko jest napisane w moim poscie Niestety nie robilem zdjec zeby teraz pokazac moja prace krok po kroku
Trzeba po pierwsze sprawdzic silnik otwierania klapy prawej strony czy dziala (wystarczy zdemontowac schowek i go widac)
Nagrzewnice poprostu trzeba zdemontowac odkrecajac deske(wystarczy popuscic gore)
Nie polecam tej roboty ludziom o malej cierpliwosci i bez zdolnosci manualnych
Powodzenia

PostNapisane: 6 lip 2015, o 19:11 
Stara się...
Stara się...

Marka: Avensis
Model: T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 diesel
Widzę że w temacie jest o grzaniu, ale są tez posty o złym chłodzeniu.
Ja mam akurat problem z chłodzeniem (grzanie działa rewelacyjnie) przy włączonej klimie na najniższą temperaturę z prawej strony leci lodowate powietrze, a z lewej lekko ciepłe.

wcześniej przeczytałem że to jest problem z dumperem w tym poście http://www.avensisklub.pl/avensis-t25-klimatyzacja-vt2816.htm#23076

ale niestety to nie to, bo ręcznie przesuwałem dźwignię klapki i jak dałem ja do góry to leciało gorące powietrze, a jak dałem na maksa na dół to lekko chłodne, ale jednak znacznie cieplejsze niż po prawej stronie.

czyli wychodzi że może być to problem z ilością czynnika?

podczas testu temperatury (auto stało w cieniu i było 29 stopni) przy obiegu otwartym - powietrze z prawej strony miało 16 stopni a z lewej 24

Avka T25 2003r 2.0d

PostNapisane: 27 lip 2015, o 19:33 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyota
Model: T25
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8 benzyna
mi ostatnio nie chłodziła z jednej strony, pojechałem i dobiłem - po dobiciu jest ok. miałem 120g czynnika na 440g nie dobijanaod nowości

PostNapisane: 5 sty 2016, o 21:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,
Panowie przerabiałem temat dużo słabszego grzania prawej strony (dzisiaj wróciłem od mechanika):
- sprawdzenie "mieszaczy powierza" - wszystko ok - brak poprawy,
- dolanie płynu chłodniczego na full - brak poprawy,
- sprawdzenie czy nie zapowietrzony układ - wszystko ok - brak poprawy.
Podjąłem decyzje, że przed demolką deski celem wyciągnięcia nagrzewnicy podjadę do mechanika aby mi ją przepłukał.
Płukania dokonał karcherem, ciepłą wodą. Mówił, że jakiegoś szlamu nie widział ale po kilkukrotnym przepłukaniu jednej i drugiej rurki zaczęło lecieć ciepłe powietrze z kratek po prawej stronie. Podpiął węże, zalał świeżym płynem i autko grzeje jak szalone! Mam nadzieje, że na długo takie płukanie załatwiło temat. Nie wiem co jest bo płyn chłodniczy lałem dobry, wymieniany co 4 lata a tutaj taki zonk....

Powodzenia w walce z chłodną kabiną w sezonie zimowym. PS coś też w tym musi być, że kierowca ma ciepełko a marznie pasażer...

PostNapisane: 5 lut 2016, o 16:42 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 87
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2005
Silnik: 1AZ-FSE 114kW auto
Cześć wszystkim.
U mnie żadna reanimacja nie pomogła i niestety trzeba było wymienić nagrzewnice. Pracy cały dzień ale było warto. Ogrzewanie działa jak należy. Pozdrawiam

PostNapisane: 1 lip 2016, o 21:05 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Marka: toyota
Rocznik: 2004
Silnik: 1 CDFTV
glubka75 napisał(a):
No to już tłumaczę...dla potomnych:
U mnie było to samo i okazało się jak pisałem wyżej że odpowiada za to ZA NISKI LUB ZUPEŁNY BRAK CZYNNIKA W UKŁADZIE...
Dziś kobitka była "nabić" klimę i brakowało:400g więc była prawie pusta :-D Po napełnieniu działa wybornie...tzn do mojej poprzedniej Ave T22 lub brata Volvo s 70 to jest słabiutko ale o problemie z nie dawaniem sobie rady klimy w T25 już jest opisane gdzieś na forum...Bałem się że jest wyciek ale gość mówił że jakby była nieszczelność to by wszystko do atmosfery poszło i nie zostało nic a tam jednak "coś" było :brewki: Ale koleś ma T25 w benz 2.0 i Jego klima jakby lepiej działała od mojej... :tak:
Darek...

Witam. I ja miałem ten sam problem w swojej avce, z Klimą auto dwustrefową. I podobnie jak u Ciebie glubka - wina była po stronie zbyt małej ilosci czynnika chłodzącego. Na 440 g --było 160 g :jezyk:
Jak w dłuższej trasie - słabo chłodziła, ale jakoś dawała radę. Ale w mieście - na krótkich odcinkach, i nawet krótkich postojach avki w pełnym słońcu - to porażka całkowita. Już wolałem jechać w saunie z otwartymi na full szybami, niż się chłodzić taka klimą :jacipokaze:
Teraz jest jak dale mnie ok :ok:

PostNapisane: 10 lip 2016, o 20:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8 benzyna
Witam
Problem z brakiem ogrzewania po prawej stronie (po stronie pasażera) mam za sobą. W zimie 2014 pomogło płukanie. Niestety problem powrócił w zimie 2015. Pomogła wymiana nagrzewnicy. Nowa bardzo droga (z tego co pamiętam to około 1500-1700zł) więc kupiłem używkę (ceny były około 100-200 zł). Wcześniej oczywiście sprawdziłem czy działa dumper, który otwiera klapy. Opisywane wcześniej na forum. Mam tylko nadzieję, że używka posłuży do zgonu ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]