TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 cze 2017, o 02:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 447 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lip 2007, o 11:18 
Witam :)

Mam dziwny problem. Zauważyłem, a w zasadzie wywąchałem podczas używania wentylacji w AVE niezły smród kojarzący się jednoznacznie z pewnym płynem wydzielanym przez homosapiens. Problem częściej występuje przy używaniu dmuchawy, rzadziej przy klimie. Mimo to zacząłem od klimy - wymieniłem filtry przeciw pyłkowe (2 sztuki) i zamówiłem odgrzybianie układu (tzn pryskają chyba na parownik). Niestety problem przy dmuchawie nadal występuje. W zasadzie to i tak jeden i ten sam układ rurek do kratek w desce... I teraz pytanie :) Czy ktoś z was miał podobny problem ? Czy w Ave jest jeszcze jakiś iny filtr odpowiedzialny za układ wentylacji ? Co robić ? Na pewno złożę reklamację na usługę, ale postanowiłem najpierw napisać posta :)

Tytuł:
PostNapisane: 13 lip 2007, o 11:48 
Coś wie...
Coś wie...

Powód może być całkiem inny. Zdarza się że samochód zostaje "zaznaczony" przez kota. Kocury mają zwyczaj zaznaczać swój teren bardzo silnie "pachnącą" wydzieliną. Możliwe że kot "zaznaczył" twój samochód i trafił we wlot powietrza. Sprawdź czy w miejscu gdzie pobierane jest powietrze nie ma tego zapachu i ewentualnie umyj wlot powietrza jakimś detergentem.

Tytuł:
PostNapisane: 13 lip 2007, o 12:26 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: Avensis T25FL
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD-FTV+Box :)
ja mam podobny problem tylko u mnie wystepuje on tylko chwilowo przy zmianie z klimy na zwykly nawiew,i odwrotnie, przez jakas max. minute czuc lekką stechlizne, mialem wymieniane filtry przeciwpyłkowe,i odgrzybianie w tamtym roku, ale zauwazylem ze w kazdym samochodzie jakim jezdzilem z klima jest tak samo wiec nic z tym nie robie

Tytuł:
PostNapisane: 13 lip 2007, o 14:44 
:) Nie no ja muszę to usunąć bo smród jest niemiłosierny :) Wstyd wozić znajomych. Stawiam na kota :) Tylko czy w instrukcji znajdę te wloty gdzie kot mi ... :)?

Tytuł:
PostNapisane: 7 sie 2007, o 12:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

U mnie może aż tak strasznie nie śmierdzi, ale moja Ave złapała wodę w gąbki wyciszające pod pasażerem zwłaszcza i czuć lekki zaduch przy używaniu wentylacji, przy klimie troszkę mniej. Sprawdź może masz to samo.

Tytuł: :)
PostNapisane: 14 sie 2007, o 14:16 
Łukasz-AVE:
Mam ten sam problem, już nawet odgrzybialem dwa razy i nic nie dało, troche to denerwujące, i teraz w więksości jeżdze na klimie moz ena jesień wyłącze bo przy zmiania tak jak u ciebie jest dziwny zapach i taka wilgoć ....

Tytuł:
PostNapisane: 14 sie 2007, o 14:20 
Administrator
Administrator

Pochwały: 54
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8
bakin napisał(a):
już nawet odgrzybialem dwa razy i nic nie dało

To samo... Dwa razy i nic :-(
Wszystkie preparaty do samodzielnej dezynfekcji dają tylko chwilowe efekty :tak:
Słyszałem coś o "wpuszczaniu" preparatu odgrzybiającego przez rurkę odprowadzającą wodę, ale nie sprawdzałem tej opcji :nie:

Tytuł:
PostNapisane: 16 sie 2007, o 08:47 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 65
Model: Prius
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2016
Silnik: 1,8 Hybrid
Cytuj:
To samo... Dwa razy i nic

to samo ... :-( i nic
podobno pomaga odkażanie ozonem własnie jestem w trakcie poszukiwania magików którzy dysponują takim sprzętem we Wrocku jak będzie lepiej po zabiegu to dam znać ???

Tytuł:
PostNapisane: 16 sie 2007, o 18:35 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 4
Człowiek, który odgrzybiał moją klimę, twierdzi, że tak ma być ,bo ten zapach to oznaka, że preparat odgrzybiający działa. Najbardziej go czuć w deszczowe dni, czyli wtedy kiedy jest duża wilgoż i ten preparat, który wsiąkł w palstiki, wchodzi w reakcję z wilgocią i zapobiega powstawaniu grzyba. po tym wykładzie dałem spokój i przyzwyczajam się.

Tytuł:
PostNapisane: 16 sie 2007, o 18:54 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
wojtekd3 napisał(a):
Człowiek, który odgrzybiał moją klimę, twierdzi, że tak ma być ,bo ten zapach to oznaka, że preparat odgrzybiający działa. Najbardziej go czuć w deszczowe dni, czyli wtedy kiedy jest duża wilgoż i ten preparat, który wsiąkł w palstiki, wchodzi w reakcję z wilgocią i zapobiega powstawaniu grzyba. po tym wykładzie dałem spokój i przyzwyczajam się.

Jak dla mnie średnio przekonujące wyjaśnienie :nuda: . U mnie po odgrzybieniu w warsztacie uprzedzili mnie, że jeszcze przez jakiś czas będzie czuć preparat odgrzybiający. I rzeczywiście, był taki dziwny, "chemiczny", ale niezbyt przykry zapach. Utrzymywał się, słabnąc, przez kilkadziesiąt kilometrów. Potem już żaden zapach nigdy z nawiewu nie dochodził. Inna rzecz, że wcześniej też nie ;-) - odgrzybianie robiłem profilaktycznie, przed dlugą urlopową podróżą.

Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2007, o 21:15 
Stara się...
Stara się...

Marka: TOYOTA
Model: COROLLA TS
Rocznik: 2002
Silnik: 1.8 192KM
w mojej ave to nie występuje, ale wczoraj dostałem od znajomego jego ave. ten sam rocznik silnik itp tylko kolor czarny i 322 kkm przebiegu. Syf mial straszny, w czymś takim jezdzic nie moge. Zabrałem sie do czyszczenia, wymiany zarówek i mycia jako ze mialem chwile czasu. Przy sprawdzaniu czy wszystko działa(dmuchawa) bo rozbierałem konsole srodkową czułem nieprzyjemny zapach. Wydaje mi sie ze czuć coś jakby spaliny lub z komory silnikowej. Takie jest moje wrazenie.

Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2007, o 16:16 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 65
Model: Prius
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2016
Silnik: 1,8 Hybrid
no obiecałem że napiszę jak "przedmucham" nadmuchy ozonem ale nic takiego nie znalazłem we Wrocku (ale też sie specjalnie do tego nie przykładałem).U mnie pomogło drugie "czyszczenie"klimy przeprowadzone przed wakacyjnym wyjazdem(2m-ce po pierwszym)+ wymiana filtra kabinowego no i "spece" zapodali jakiś silniejszy srodek o cytrynowm zapachu który wywietrzał po tygodniu ale po włączeniu kilmy juz nie ma"aromatu" :jupi:

Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2007, o 16:12 
Spamer
Spamer

Marka: Opel
Model: Insignia
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4
Ja niedawno odgrzybiałem taką pianką oryginalną z Toyoty wpuszczaną od spodu samochodu poprzez rurke do całego układu wentylacyjnego. Od razu wymieniany był filtr kabiny. Zapach przez miesiąc bardzo ładny, później stopniowo zanikał, a teraz jest poprostu czysto. Nie czuć żadnych przykrych zapachów.

Pozdrawiam Lukatoari

Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2007, o 16:34 
Coś wie...
Coś wie...

Fans robiłeś to w Toyocie czy tylko środkiem Toyoty? Ile Cie to kosztowało?

Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2007, o 16:39 
Spamer
Spamer

Marka: Opel
Model: Insignia
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4
Robił mi to mechanik Toyoty, środkiem Toyoty tylko, że nie w serwisie Toyoty, a u siebie w domu :) . Moge się jego spytać ile taka przyjemność kosztuje, bo ja robiłem to przy innej okazji, więc nie powiem Ci teraz ile to kosztuje.

Pozdrawiam Lukatoari

PostNapisane: 6 maja 2008, o 09:35 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
zbibar napisał(a):
szukam pomocy- kupiłem piankę KAGER do odgrzybienia klimatyzacji - w instrukcji pisze, że koniec wężyka wsunąć w wlot powietrza do klimatyzacji tak aby pianka po godzinie mogła wypłynąć przez skraplacz powietrza (nie wsuwać przez wywietrzniki w samochodzie)- gdzie jest ten wlot powietrza - może jakieś zdjęcie?? Moja AVKA to T25 z 2004 z automatyczną klimą

pomóż sobie sam .... i nie baw się tymi trującymi świństwami jedź do zakładu i za stówkę zrobią ci to fachowo i porządnie

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 11:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam - kupiłem środek do czyszczenia klimy firmy KAGER - można kupić w salonie fota (adresy na www.fota.pl), wpuszcza się w rurkę klimy- parownik- która jest pod nogami pasażera - spróbowałem 10 dni temu i zero obcych zapachów- srodek wart polecenia - kosztował 41 zł

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 11:30 
Coś wie...
Coś wie...

No dobra, ja Panowie sobie sam czyściłem ale nie miałem czasu zrobić manuala (choc jeden już jest) Napiszę parę zdań. Po pierwsze wg mnie samo uzycie srodka moze nie wystarzyć-sam jestem tego przykadem, za pierwszym razem nie udało mi sie zrobic tego dobrze. To było rok temu i od tamtej pory wprowadzilem pewne modyfikacjie. Mianowcie:
po wyjęciu filtra przestrzeń nalerzy odkurzyć odpowiednią końcówką. Ja przyjrzalem się jak to wygląda po samym wyjęciu filtra (lusterko i swiatło dodatkowe) i jest tam naprawdę duzo syfu. Do kocowki dorobiłem przystawkę zeby odkurzyc pod kątem 90 stopni do koncówki (chodzi o zebranie syfu z naroży wymiennika). Powietrze ( z którym pracuje na codzień) jest wredne i idzie droga ktorą mu najlatwiej. Czyli jak filtr sie przypcha będzie szło szczelinami po obwodzie filtra. A wiec cały syf będzie osadzał się w tych miejscach na parowniku i bakrerie bądą miały pozywkę. Dlatego należy to miejsce dobrze odkurzyć- wymiennik musi być suchy. Sam filtr okleiłem po odbowdzie specjalną uszczelką piankową ,zeby powietrze nie przedostawoało się tą drogą. Do odkażenia uzylem srodka opartego na spirytusie o nazwie chyba dicin czy jakioś tak. Powszechnie stosowany do odkarzeania w osrodkach zdrowia. MOze być uzywany na metale. Uzyłem go znaczną ilość aby dostał się w każdy zakamarek- dosłownie spływał rurką odprowadzającą wodę. Po tym zabiegu smrodek ustał.
Konkluzja: wg mnie sam srodek i wymiana filtra może byc niewystarczjąca- zwłaszcza, jak stary filtr był wiekowy.

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 14:27 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
Comet napisał(a):
Sam filtr okleiłem po odbowdzie specjalną uszczelką piankową ,zeby powietrze nie przedostawoało się tą drogą.

Pomysł dosyć ciekawy. A okleiłeś oba filtry dookoła (tzn. razem z krawędziami, którymi filtry się z sobą stykają), czy każdy tylko z 3 stron? I po takim oklejeniu wchodzą bez problemu na swoje miejsce, czy trzeba się mocno gimnastykować?

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 14:51 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
Odgrzybianie klimy w serwisie Skody kosztuje około 120 zł i robią to właśnie takimi preparatami jak w/w mowa. U jednego mechanika kosztuje 130 zł ale mówi że robi to jakimś ozonem, ale nie wiem na czym to polega czy poprostu to jest to samo. Więc w tym wypadku lepiej sobie to zrobić samemu za 50 zł.
pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 07:20 
Coś wie...
Coś wie...

Portal napisał(a):
Comet napisał(a):
Sam filtr okleiłem po odbowdzie specjalną uszczelką piankową ,zeby powietrze nie przedostawoało się tą drogą.

Pomysł dosyć ciekawy. A okleiłeś oba filtry dookoła (tzn. razem z krawędziami, którymi filtry się z sobą stykają), czy każdy tylko z 3 stron? I po takim oklejeniu wchodzą bez problemu na swoje miejsce, czy trzeba się mocno gimnastykować?

Okleiłem wszędzie oprócz dolnej krawędzi na której stoi dolny filtr. Chodzi o to, zeby ewentualne skropliny sie nie zbierały na uszczelce. A jeśli chodzi o łatwość montowania, to dla mnie rewelka- teraz wchodzą delikatnie na wcisk i jak sie wsadzi górny filtr to nie spada odrazu tylko sobie spokojnie tam siedzi i mozna bez problemu wsadzić dolny.

Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, o 16:11 
Stara się...
Stara się...

Witam

Mi nie stety tez zaczelo posmierdywac z klimy. Chcialem sie zapytac gdzie w Warszawie poza ASO polecacie zrobic profesjonalne odkarzanie klimy ze spuszczaniem gazu itd...I jeszcz jedno pytanie jakiej firmy i gdzie mozna kupic filtr przeciw pylkowy. Bo w ASO zycza sobie za niego 100 zł.

EDIT:

Na stronie intercars znalazłem taki filtr kabinowy JAKOPARTS napisane nizy ze oryginał koszt to 64 zł. Wie ktos czy ten filtr sie nadaje ?

Pzdr

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2008, o 17:24 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: Corolla
Model: E12
Rocznik: 2006
Silnik: 1ND-TV
Comet, powiedz mi w jaki sposób spryskiwałeś parownik ??? Czy pryskałeś tylko od strony filtra, czy też dodatkowo od strony przewodu odprowadzającego skropliny ???
Pytam, bo sam sie przymierzam do takiej operacji. Odgrzybianie ozonem nie dało żadnego rezultatu. Zakupiłem już specjalny środek Wurth'a do odkażania bezpośrednio parownika (nie piana tylko płyn w spray'u).
Mam nadzieję, że po tej operacji tego zapachu się pozbędę.

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2008, o 17:29 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Honda
Model: Accord
Rocznik: 2004
Silnik: K20A6
grzechu napisał(a):
Comet, powiedz mi w jaki sposób spryskiwałeś parownik ??? Czy pryskałeś tylko od strony filtra, czy też dodatkowo od strony przewodu odprowadzającego skropliny ???
Pytam, bo sam sie przymierzam do takiej operacji. Odgrzybianie ozonem nie dało żadnego rezultatu. Zakupiłem już specjalny środek Wurth'a do odkażania bezpośrednio parownika (nie piana tylko płyn w spray'u).
Mam nadzieję, że po tej operacji tego zapachu się pozbędę.

Jak zrobisz to koniecznie napisz jak ten srodek sie Też jestem zainteresowany

Toyota Avensis T22 kombi ->Honda Civic 5 Gen -> Subaru Justy 1.2 4WD -> Toyota Avensis T22 Sedan -> Honda Accord CL7

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2008, o 19:17 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Jujinn napisał(a):
Na stronie intercars znalazłem taki filtr kabinowy JAKOPARTS napisane nizy ze oryginał koszt to 64 zł. Wie ktos czy ten filtr sie nadaje ?

sprawdz na:
http://www.herthundbuss.com/en/no_cache ... logue.html
oryginal jest toyota/denso

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2008, o 19:41 
Zaawansowany
Zaawansowany

adamsi napisał(a):
Jak zrobisz to koniecznie napisz jak ten srodek sie Też jestem zainteresowany

Napisze na pewno jaki jest efekt. Jeżeli, ktoś ma tak zapuszczony parownik jak ja, to żadne "odgrzybianie" nie pomoże. Jak już "zalatuje" z klimatyzacji przy włączaniu i wyłączaniu to zostaje tylko bezpośrednie działanie na parownik, oczywiście razem z wymianą filtra.
Co do filtra - zakupiłem na Allegro jakiś filtr z węglem aktywnym (jest czarny w przeciwieństwie do zwykłych). Koszt - 63 zł z wysyłką.

wrc napisał(a):
oryginal jest toyota/denso

Taki wyciągnąłem pół roku z mojego auta. Był w stanie tragicznym. Dlatego w moim przypadku pozostaje bezpośrednie działanie na parownik.

Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2008, o 08:09 
Coś wie...
Coś wie...

Do posiadaczy T22 (nie wiem jak to jest w T25):
Jak podniosę maskę to na przewodzie układu kliamtyzacji mam wziernik (obok zbiornika płynu spryskiwaczy) - takie oczko przez ktore widać wnętrze przewodu układu chłodzenia.
Pytanie: co Wy widzicie w tym wzierniku w przypadku gdy układ jest wyłączony a co gdy pracyje klima??

Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2008, o 08:32 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Honda
Model: Accord
Rocznik: 2004
Silnik: K20A6
Comet napisał(a):
Do posiadaczy T22 (nie wiem jak to jest w T25):
Jak podniosę maskę to na przewodzie układu kliamtyzacji mam wziernik (obok zbiornika płynu spryskiwaczy) - takie oczko przez ktore widać wnętrze przewodu układu chłodzenia.
Pytanie: co Wy widzicie w tym wzierniku w przypadku gdy układ jest wyłączony a co gdy pracyje klima??

raz jest przezroczysty a raz zielony, ale musze dokładnie sprawdzić kiedy który. na logike zielony powinien być jak jest włączona klima. ale nie mam 100% pewności

Toyota Avensis T22 kombi ->Honda Civic 5 Gen -> Subaru Justy 1.2 4WD -> Toyota Avensis T22 Sedan -> Honda Accord CL7

Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2008, o 17:02 
Zaawansowany
Zaawansowany

Comet napisał(a):

Z tego co mówili mi przy przeglądzie klimatyzacji jest to do sprawdzania czy jest czynnik chłodniczy, tzn. jeżeli się nie pieni to jest w porządku.
adamsi napisał(a):
raz jest przezroczysty a raz zielony

U mnie jest przezroczysty.

Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2008, o 20:17 
Coś wie...
Coś wie...

No własnie u mnie też jest przezroczysty i się zastanawiam, poza tym to albo jest go na full ablo nie ma wogóle bo tak to wygląda jak by tam nic nie było, idealnie czysto ale uklad chlodzi.....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 447 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]