TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 19 paź 2017, o 11:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2008, o 13:44 
Fans napisał(a):
Naturalnie , oczywiście, że ja używam :)

Podobno nawet ciepłe powietrze jest suche niż zwykły nawiew i w zimie jest to nawet na plus używanie, bo osusza wnętrze pojazdu :)

A jak to jest - bo cos mi sie kolacze w glowie ze ponizej pewnej temeratury otoczenia kompresor klimy sie nie wlacza? Prawda to czy falsz? Bo np. lampka A/C u mnie sie swieci, ale czy klima dziala czy nie to nie mam pewnosci (bo mam wrazenie ze nie dziala na mrozie)

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2008, o 13:58 
Mistrz
Mistrz

kauzyperda napisał(a):
A jak to jest - bo cos mi sie kolacze w glowie ze ponizej pewnej temeratury otoczenia kompresor klimy sie nie wlacza? Prawda to czy falsz? Bo np. lampka A/C u mnie sie swieci, ale czy klima dziala czy nie to nie mam pewnosci (bo mam wrazenie ze nie dziala na mrozie)

Nigdy nic takiego nie słyszałem - ale włączenie klimy powoduje chwilowy spadek obrotów, podobnie jak jej wyłaczenie powoduje chwilowy ich wzrost - czyli łatwo możesz się upewnić, czy działa.

W zeszłym tygodniu, gdy w 3M było -12 st, klima zarówno w T22 jak i w T25 działała aż miło... ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2008, o 15:40 
Coś wie...
Coś wie...

Jak wlaczysz klime to slychac to bardzo dobrze, (i czuc jak z lodowy :P )
poza tym zalecane jest zeby uzywac klimy nawet zima co by byla sprawna, na chodzie caly czas, zeby sie grzyby i bakterie nie zadomowily na dobre :D

Jest genialna do odparowywania szyb, widac jak w oczach szyba robi sie przejrzysta :D

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2008, o 15:46 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 4
Włączanie klimy zimą ma służyć przede wszystkim samemu kompresorowi, a dokładniej by olej który znajduję się razem z czynnikiem w obiegu smarował kompresor i krążył w układzie a nie zbierał się w jednym miejscu. Grzyby i bakterie raczej mechanicznie nie uszkodzą tego układu a brak oleju jak najbardziej może to zrobić. Dlatego od czasu do czasu warto ją włączyć. Jeśli jest ktoś zainteresowany tematem to wystarczy poszukać, informacji na ten temat nie brakuje w internecie.

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2008, o 15:48 
Stara się...
Stara się...

Marka: TOYOTA
Model: T22
Rocznik: 1999
Silnik: 2.0
ayrsen napisał(a):
....raz w tygodniu sobie chodzi, mimo, że zamiast chłodzić - grzeje... :tak: :tak: :tak:

znaczy sie ze działa przy włączonym ogrzewaniu, czy masz ustawione auto i zakres teperatury na bardzo dodatni (bliżej 22st) :)

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2008, o 16:53 
Mistrz
Mistrz

chudini napisał(a):
znaczy sie ze działa przy włączonym ogrzewaniu, czy masz ustawione auto i zakres teperatury na bardzo dodatni (bliżej 22st) :)

Działa przy włączonym ogrzewaniu... :tak: :tak: :tak:

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2008, o 16:58 
Coś wie...
Coś wie...

trzeba używać-w sprężarce też jest olej :-D

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2008, o 22:07 
Guru
Guru

Marka: Toyota
Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Ja włączam raz na tydzień, żeby się ochłodzić LOL

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2008, o 00:26 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22 Kombii
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4-Diesel
Również używam zimą dla dobra kompresorowi i sprężarce i tego miłego suchego powietrza w samochodzie :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2008, o 00:41 
Zaawansowany
Zaawansowany

Kompresor i sprężarka to ten sam element tylko nazwy dwie.... Hehe

PostNapisane: 19 lut 2008, o 22:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam.
Po przejrzeniu instrukcji ave d4d, na dziale klima zaciekawiła mnie jedna rzecz.
Mianowicie była tam na rysunku gumowa rura wyprowadzona do prawego błotnika, po co ona jest i czy jest konieczna bo niemogłem jej u siebie znależć i dlatego mnie zaciekawiło. Mam wolną obejme na rurke nawet zaraz przy zbiorniczku ale niestety pustą:D tak jakby tam cos było i znikneło.
Więc czy jest ona potrzebna no i jeśli tak to gdzie ona jest podłączona bo w błotniku to wiem że była otwarta o ile sie nie myle a gdzie drugi koniec ?

Pozdrawiam

zapomniałem dodać że moja ave jest po FL może to ma jakieś znaczenie.

Tytuł:
PostNapisane: 19 lut 2008, o 22:39 
Stara się...
Stara się...

mam tę rurkę...zaczyna się w okolicach:patrz foto.

a kończy właśnie w nadkolu po stronie pasażera. sam jestem ciekaw.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2008, o 16:32 
Mistrz
Mistrz

Nie wiem czy myślę o tej samej rurce, ale może chodzi wam o rurę odprowadzająca wodę (czyli skoroploną parę wodną) z układu klimatyzacji. Latem podczas używania klimy na postoju pod tą rurką powinna być plama, dla uspokojenia dodam, że plama wody.

Tytuł:
PostNapisane: 25 lut 2008, o 00:32 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22
Rocznik: 2000
Silnik: 4A-FE 1.6/110KM
bobikos napisał(a):
Kompresor i sprężarka to ten sam element tylko nazwy dwie.... Hehe

Kompresor to słowo pochodzenia obcego (z niemieckiego o ile dobrze kojarzę)
Sprężarka - to nasze, rodzime określenie

A określa to samo :)

Tytuł:
PostNapisane: 26 lut 2008, o 15:29 
Zaawansowany
Zaawansowany

akurat ta rurka która idzie bokiem służy do dostarczania powietrza do webasto (dogrzewacza) i nie ma związku z klimą. Rurki skroplin od klimy nie widać od góry na pewno.

Tytuł:
PostNapisane: 27 lut 2008, o 01:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

a ja niemam takiego dogrzewacza. można go sobie założyć? i tak faktycznie co on daje?

PostNapisane: 12 kwi 2008, o 04:33 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
Witam, dzisiaj kupiłem Toyotkę, no i mam mały problem z klimatyzacją a mianowicie klimatyzacja działa ale nie można jej wyłączyć. Tzn że nawet jak sie lampka na przełączniku nie świeci to i tak dmuchawa sobie chodzi i klima działa cały czas. Przełącznik nawiewu ma 5 stopniową regulację obrotów i na 4 i 5 szybkości wiatrak nie działa i klima sie wyłącza, tzn wiatrak nie obraca sie ale zimne powietrze wylatuje. Co to może być?
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2008, o 08:15 
Moderator
Moderator

klaniaja sie tu sprawy elektryczne, obstawiam jakis przekaznik (a temat powinien wyladowac w elektryce i oswietleniu :) )

[ Dodano: 2008-04-12, 08:28 ]
ewentualnie siadla zakresowka i dlatego tez tak sie dzieje (elektryk Ci to zrobi)

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 15:19 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
czy ona jest dostępna od wewnątrz czy od zewnątrz?. Boje sie że jak wyciągnie to gniazdo z deski rozdzielczej to potem nie wsadzi tego tak jak to powinno być, albo uszkodzi ją.
Pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 18:02 
Mam taki problem z mojej klimatyzacji przy postoju i wolnej jeździe tak do 40km/h czuć zapach jakby farby olejnej przy wewnętrznym jak i zewnętrznym obiegu powietrza jednak przy zewnętrznym mniej przy szybszej jeździe zapach zanika. Dodam, że klimę napełniłem jakiś miesiąc temu i sprężarka od klimy jest nowa tzn z modelu z 2005 roku, bo moja "wysiadła". Jest też odgrzybiona co to może być???

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 18:24 
Mistrz
Mistrz

Skoro jest odgrzybiona (rozumiem że niedawno) to może to być zapach czynnika odgrzybiającego. Przed rokiem odgrzybiałem klimę jakąś ostrą chemią. Spec, który mi to robił, mówił, że zapach zniknie po ok. 2 tygodniach. Owszem, jego intensywność spadła, ale jednak ciągle go czuć, zwłaszcza w wilgotne dni. Na pocieszenie mogę dodać, że im więcej używam klimy, tym mniej intensywny jest ten zapach, po dłuższej jeździe w ogóle go nie czuć.

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 19:50 
Cytuj:
Skoro jest odgrzybiona (rozumiem że niedawno) to może to być zapach czynnika odgrzybiającego. Przed rokiem odgrzybiałem klimę jakąś ostrą chemią. Spec, który mi to robił, mówił, że zapach zniknie po ok. 2 tygodniach. Owszem, jego intensywność spadła, ale jednak ciągle go czuć, zwłaszcza w wilgotne dni. Na pocieszenie mogę dodać, że im więcej używam klimy, tym mniej intensywny jest ten zapach, po dłuższej jeździe w ogóle go nie czuć.

U mnie jest identycznie. Najgorzej było przez pierwszy tydzień teraz już go tak bardzo nie czuć

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2008, o 22:06 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: Corolla
Model: E12
Rocznik: 2006
Silnik: 1ND-TV
Czy jest ktoś, kto mógłby mi powiedzieć, gdzie znajduje się parownik od klimatyzacji? Chodzi mi o dokładną jego lokalizację. Muszę się do niego dostać ponieważ po odgrzybieniu klimatyzacji nadal czuć jest "smrodek". Co prawda nie jest on już tak intensywny, ale jest.

Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2008, o 10:43 
Stara się...
Stara się...

W sumie ktory rodzaj odgrzybiania jest lepszy: chemiczny, ultradzwiekami czy tez przygoda z ozonizatorem?

Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2008, o 12:43 
Mistrz
Mistrz

Chemia podobno najskuteczniejsza, ale i smród potem najdotkliwszy.

Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2008, o 21:42 
Zaawansowany
Zaawansowany

Powiem tak: jeżeli kupiłeś auto, w którym dawno nie była odgrzybiana klimatyzacja to żadna z metod pozbycia się zapachu stęchlizny nie będzie skuteczna. Tak jak napisał wojtekd3
tylko chemicznie i tylko i wyłącznie działając bezpośrednio na parownik, do którego de facto dostać się jest bardzo ciężko.

Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2008, o 22:30 
Stara się...
Stara się...

Chodzilo mi tutaj przede wszystkim o skutecznosc metody pozbycia sie i zapachu i grzybow. W najblizszym czasie bede chcial odgrzybic stad pytanie.
Skoro jestesmy przy odgrzybianiu, chcialem zapytac o sposob w jaki jest dokonywana. Dzwonilem dzisiaj do zaprzyjaznionego serwisu i powiedzieli mi, ze wpuszcza sie do kabiny jakies swinstwo na ~3 godziny, a pozniej wietrzy sie. A co z parownikiem? Nic o nim nie wspominali? Jak to sie odbywa naprawde, prosze o info, bo cos mi sie wydaje ze odgrzybianie odgrzybianiu sie nie rowna :)

Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2008, o 22:36 
Zaawansowany
Zaawansowany

Jeśli chodzi o odgrzybianie to metodę ultradźwiękową możesz sobie odpuścić - byłem w paru firmach to na słowo "metoda ultradźwiękowa" widzę na twarzach wymowny uśmiech. Podobno "wersja" ozonowa jest skuteczna. Natomiast jeżeli chodzi o ten przykry zapach - nie wiem - u mnie nic nie pomogło, ale to jak napisałem wcześniej kwestia zaniedbania poprzedniego właściciela. Możesz spróbować ozonowanie+środki chemiczne. Jeśli to nie pomoże spróbuj ponownie jakiejś metody, bo za pierwszym razem jak masz mocno "zapuszczoną" klimatyzację może nie pomóc.

Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2008, o 22:49 
Stara się...
Stara się...

Jak dokladnie wyglada technicznie odgrzybianie chemiczne? Rozpylany jest jakis gaz, gosciu psika tu i tam? W ktorych miejscach - w kabinie, do wylotow powietrza, gdzies pod maska - gdzie? Szczerze mowiac nie mam duzego zaufania do mojego serwisu, wolalbym wiedziec co maja zrobic i co robia zle. A moze ktos poleci jakis dobry serwis w W-wie zajmujacy sie klaimatyzacjami?

Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2008, o 12:35 
Mistrz
Mistrz

Rok temu odgrzybiałem chemicznie. Wyglądało to tak:
Gość wstawił do środka auta jakieś urządzenie wyrzucające z siebie parę (pewnie tę chemię). Włączył klimę, ustawił obieg wewnętrzny i tak to wszystko pracowało ok. 8 godzin. Potem wymienił filtr ppyłkowy i już. To w skrócie, bo nie przyglądałem się temu przez 8 godzin.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]