TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 23 paź 2019, o 18:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 gru 2018, o 21:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 D4D
Witam. Chciałbym podzielić się moim świeżym problemem w avensis 2006r diesel silnik 2.2. Mianowicie od momentu kiedy wymieniony był filtr kabinowy zauważyłem problemy z grzaniem, powoli się to rozkręcalo, no ale zbagatelizowałem to, na tyle ile potrzebowałem to wystarczało. W dniu dzisiejszym nastał o to taki problem, po około 10 minutach od ruszenia zauważyłem, że tenperatura silnika znacznie skończyła, prawie do czerwonego pola. Akurat miałem tankować więc zjechalem na stacje. Po zatankowaniu udałem sie w dalszą drogę i bylo ok, przez jakąś godzinę, po tym przestało lecieć ciepłe powietrze i temperatura silnika zaczęła skakać (im wiecej gazu i obciążony silnik tym wieksza temperaura) niekiedy do czerwonego pola. Od tago momentu leciało tylko zimne powietrze. Po kilkugodzinnej przerwie w podróży problem był ten sam. W zbiorniku na płyn chłodniczy zauważyłem pod korkiem dziwną maź (czytałem, ze to może byc problem z uszczelka pod głowicą) dodatkowo musiałem dolać płynu chłodniczego bo wyglądało jakby go nie było (późna pora). Dziwią mnie skoki temperatury, czy przy uszczelce pod głowicą ona też tak by skakała podczas dodawania gazu? No ale ta dziwna maź jeszcze... liczę, że to tylko termostat

PostNapisane: 26 gru 2018, o 21:32 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 32
Marka: TOYOTA
Model: Corolla Verso
Nadwozie: inne
Rocznik: 2011
Silnik: 2AD
szkoda termostatu, zbieraj na naprawę silnika

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]