TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 23 paź 2019, o 18:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 wrz 2018, o 14:44 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: Avensis
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D4D 1CD
Witam.Mam oto taki poważny problem z klimą. Mianowicie na początku lata padła mi sprężarka. Wymieniłem na nową DENSO. Po około 2 tygodniach pracy znowu przestała chodzić. Oddałem na reklamację. Po 2 miesiącach :wow: rozpatrywania reklamacji okazało się że wewnątrz sprężarki znajduje się jakaś kleista substancja która spowodował zatrzymanie się tłoków. Nie ma żadnych śladów zatarcia sprężarki. Mechanik który wymieniał sprężarkę sam ją rozebrał i potwierdził że wewnątrz sprężarki jest jakaś substancja (trochę kleista) której łatwo nie da się wyczyścić i nie jest to olej. Tworzy cieniutką mało widoczną warstwę na ściankach sprężarki Płyn do płukania układów też go nie bierze. Jedynie ciepła woda.
I teraz pytanie. Co to za cholerstwo i skąd w układzie się wzięło. Czym to usunąć z układu. Mechanik mówi że nie spotkał się jeszcze z czymś takim i że może pękł osuszacz i z niego coś się wydostało.

PostNapisane: 12 wrz 2018, o 20:33 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 23
Rocznik: 2009
Silnik: D-CAT
Jest artykuł w sieci o tym. Poszukaj. Denso twierdzi że to galareta która tworzy się po wymieszaniu lutu i pasty lutowniczej po wymianie skraplacza na nieoryginalny. Na motofocusie jest artykuł o tym. Napisałem w komentarzach że po wymianie skraplacza na nissensa padła mi klima to usuneli bo nissens zaczął walkę ze mną że niby konkurencja pisze. Nigdy nie kupujcie skraplacza Nissensa i innych. Denso twierdzi że tylko ich skraplacz jest ok i ja im wierze.

Pochwały przyznane za post: 3

PostNapisane: 12 wrz 2018, o 22:22 
Coś wie...
Coś wie...

https://motofocus.pl/technika/62558/ust ... skraplacza

PostNapisane: 13 wrz 2018, o 07:20 
Stara się...
Stara się...

Dokładnie mnie to spotkało. Wymieniłem chłodnice klimatyzacji jakieś 1,5 roku temu na nissensa. Przez rok chodziło wszystko ładnie. Potem zatrzymała się stara sprężarka bez żadnych oznak zatarcia. Wymieniłem na denso i po 2 tygodniach znowu przestała działać. W odpowiedzi na reklamację denso odpisało właśnie to co piszesz. Że to jakaś reakcja chemiczna i wina środka lutowniczego i pasty lutowniczej.
Kolego "enesen" czy jakoś udało ci się wypłukać układ i uruchomić klimę ??

PostNapisane: 22 wrz 2018, o 18:29 
Coś wie...
Coś wie...

Niestety jeżdżę z tym problemem od 2 lat. Problem znany dopiero od niedawna. Nie zdecydowałem się na naprawę ponieważ żaden specjalista od klimy nie wiedział co się dzieje. Klima raz chłodzi raz nie. Czekam aż ktoś opracuje sposób naprawy skuteczny w 100%. Dotychczas każdy spec proponował wymianę wszystkiego za ok. 3000zł oczywiście koszt wymiany samej sprężarki i skraplacza. Parownik( w aso ponad 1500zł), zawór rozprężny jak i węże zostają a nie wiem czy normalne płukanie układu wyczyści tą substancję. 2 lata temu skraplacz Denso był droższy od Nissensa o 240zł. Do dziś pluję sobie w brodę...

PostNapisane: 29 wrz 2018, o 18:25 
Stara się...
Stara się...

Zobaczymy co powie mój mechanik. Na razie rozebrał kompresor i jakoś próbuje go czyścić. Tylko nie bardzo wiadomo czym. Na tej stronie było podane że płukać trzeba rozpuszczalnikiem na bazie alkoholu. Zobaczymy co dalej.

PostNapisane: 19 paź 2018, o 16:48 
Stara się...
Stara się...

Klima ruszyła. Mechanik rozebrał kompresor i czyścił go czym się da. Ponoć najlepiej szło czyszczenie gorącą wodą z ludwikiem. Oczywiście układu w ten sposób nie da się wypłukać więc płukał jakimiś dwoma innymi preparatami przeznaczonymi do płukania klim.
Operacja powiodła się ale na jak długo nie wiadomo. Mechanik trochę kręcił nosem i powiedział że nie daje na tą naprawę żadnej gwarancji bo ten syf prawdopodobnie nie wypłukał się z układu. Ale trudno to stwierdzić.
Napisałem też mejla do nissensa z informacją że wg denso to ich chłodnica była powodem awarii i żeby ustosunkowali się do tego. Mejl pozostał bez żadnego odzewu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]