TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 lis 2017, o 04:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lip 2017, o 22:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis t25
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2007
Silnik: 1ZZ-FE
Witam, mam problem z panelem sterującym w Toyota Avensis T25 1.8 2007r. Samochód zakupiłem w lutym b. roku jak się później okazało z uszkodzoną sprężarką klimatyzacji. Po zakupie regenerowanej wszystko chodziło jak trzeba a mechanik był zdziwiony, że "tak dobrze chłodzi" okazało się, że przyczyną dobrego chłodzenia było zbyt wysokie napięcie podawane na sprężarkę - oscylowało w granicach 14 V a według mechanika powinno być 12. Podejrzenie padło na panel sterujący klimatyzacji. Zbyt wysokie napięcie powoduje pęknięcie uszczelniaczy i ubytek oleju, u mnie na szczęście olej kapał na pasek wieloklinowy co powodowało zachlapanie zbiornika na płyn chłodniczy i dzięki temu udało się w porę zapobiec zatarciu sprężarki. Rozszczelnienie uszczelinacza było prawdopodobnie przyczyną uszkodzenia poprzedniej sprężarki. Po wyjęciu panelu widać, że ktoś próbował coś z tym zrobić ale bezskutecznie. Czy ktoś z użytkowników spotkał się z podobnym problemem? Dodam, że mechanik polecił rozglądać się za używanym panelem i teraz drugie pytanie, na panelu sterującym podawane są 2 numery na górze panelu po umieszczeniu w oryginalnej pozycji obok kodu IRC oraz na dole z oznaczeniem miejsca produkcji. Na który numer zwracać uwagę podczas szukania bo natknąłem się na panele z podobnymi numerami ale np.: nie zgadzały się 2 ostatnie wiersze w kodzie na "górze" panelu oraz ostatni wiersz z "dołu". Czy ostatnie wiersze są może oznaczeniem partii lub serii? Poniżej zamieszczam zdjęcia panelu z wcześniej wspomnianymi kodami.

1. Góra -> https://zapodaj.net/5d613603f791d.jpg.html
2. Dół - > https://zapodaj.net/62ecd0c5b14da.jpg.html

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]