TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 19 paź 2017, o 23:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 mar 2012, o 00:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 diesel
Witam przegladlem wasze forum ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie, a mianowicie zakupilem moja avensis tydzien temu jest to 2.0 D4D 2004 rok full opcja z dwu strefowa klimatyzacja a pytanie brzmi : jesli na sterowaniu jest nacisniete A/C wszystko jest w porzadku ale jesli wylacze przycisk od klimy to slychac jakis dziwne brzeczenie z pod maski, jesli tylko nacisne przycisk wszystko jest ok i tak w kolko mozna sie bawic, nie wazne czy na wyswietlaczu mam ustawione 20 stopni czy 22 czy tez low nie ma to znacznia. Nie wiem co jeszcze moge podpowiedziec czekam na jakas odpowiedz albo na to ze ktos mi wyjasni czy jak bede mial na nonstopie nacisniete a/c a nie bede z tego korzystal to znaczy nie bede obnizal temperatury w stosunku do otoczenia czy moje spalanie bedzie wieksze? :P no i oczywiscie czy dzialanie na non stopie klimy nie skroci zywotnosci elementow skladowych. Jestem calkowitym laikiem w tych sprawach POMOZCIE!

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

PostNapisane: 30 mar 2012, o 21:19 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
w momencie jak klima nie chodzi(chłodzi jak kto chce gra slow) czyli kompresor nie pracuje pasek idzie po sprzegle od kompresora i skoro wtedy pojawia sie chalas to tam bym szukal przyczyny, o spalaniu i zywotnosci to sobie cos pewno juz znalazles

PostNapisane: 2 kwi 2012, o 17:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 diesel
Mam rozwiazanie, bylem w serwisie aby zlokalizowali przyczyne szumienia i wynik jest Zepsuta Pompa od klimatyzacji czyli kompressor, za diagnostyke nie zaplacilem nic o dziwo, no ale mieszkam w anglii tu jest troche inne podejscie do klienta niz w naszej ojczyznie.

Moje pytanie jest nastepujace czy z innego modelu pasuja sprezarki do avensis ? naprzyklad od ravki czy innego samochodu?

Cena za wymiane na nowa wraz z montazem to jedyne 1100 funtow brytyjskich . :P

Pozdrawiam

PostNapisane: 4 kwi 2012, o 22:55 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
na 99% posypalo sie u Ciebie lozysko (lub/i sprzeglo) kompresora, u nas to sie naprawia fachowa naprawa 600-800pln max na gotowo, na zachodzie diagnoza "AC compressor damage---replacement" i tyle, jak masz czy latac wymontuj kompresor wyslij po Polski zamontuj i pojedz na nabicie klimy, mozesz kupic drugi ale lepiej wymienic to lozysko i sprzegielko, ciezko Ci doradzic, tam gdzie mieszkasz to duza metropolia nie ma warsztatow co robia to???? to typowa usterka

PostNapisane: 10 kwi 2012, o 23:44 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 4
Model: T25FL > T27FL2
Rocznik: 2016
Silnik: 2ZR-FAE
s_maker85 napisał(a):
Moje pytanie jest nastepujace czy z innego modelu pasuja sprezarki do avensis ? naprzyklad od ravki czy innego samochodu?

Cena za wymiane na nowa wraz z montazem to jedyne 1100 funtow brytyjskich . :P

Pozdrawiam

Taniocha :) W PL ok 7,5tys za wymiane w ASO

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]