TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 23 paź 2019, o 18:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 cze 2013, o 23:12 
Spamer
Spamer

Pochwały: 304
Marka: Toyota
Model: Avensis T25 Wargon
Rocznik: 2003
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
kocur57 napisał(a):
Trochę się sugeruję tym co powiedział mój spec od klimy - robiłem u niego wszystkie auta i zawsze wiedział co robi. Podobno sprawdzał napięcia na czujnikach po włączeniu klimy i wg niego nie docierają do układu odpowiednie sygnały sterujące. Czyli wygląda to na inny przypadek.
Tyle że nie bardzo wiem do kogo z tym uderzyć we wrocku lub okolicach.

W rejonie wrocka jest mech_z_toyoty. :tak:
Jest na forum u nas - jego profil memberlist.php?mode=viewprofile&u=16159 wyślij pw z pytankiem. ;-)

PostNapisane: 17 cze 2013, o 14:44 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam miałem podobny problem z klimą w T22. Po włączeni chwilę chłodziła a potem się wyłączała. Byłem u kilku znachorów od klimatyzacji i kazali wymieniać sprężarkę, czujniki etc... nic to nie dało i dalej było to samo. Pojechałenm do elektryka w Legnicy na Jaworzyńskiej za Orlenem posprawdzał jakie sygnały przychodzą do sterownika klimy sprawdził czujniki, sprężarkę i wszystko ok. Okazuje się że komputer silnika nie wystawiał sygnału do sterownika klimy. jedno cięcie i mostek i teraz wszystko gra. Czas diagnozy i naprawy ok 1,5 h za niewielką kasę. Wielki szacun dla gościa który najpierw pomyślał zanim co kolwiek kazał wymieniać na życzenie mogę podać numer telefonu do prawdziwego fachowca Pozdrawiam Paweł

PostNapisane: 17 cze 2013, o 14:49 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 41
Marka: Citroen
Model: Czołg C4 Picasso
Nadwozie: inne
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 ON
Panowie

Mam małe pytanie - pękła mi rurka od klimy . Zależy mi na tanim i szybkim zrobieniu jej. Wiecie może gdzie w okolicach WWA i Piaseczna można tanio zaspawać takowąż rurkę ?

PostNapisane: 17 cze 2013, o 15:14 
Guru
Guru

Pochwały: 100
Marka: CZARNA
Model: WOŁGA T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2005
Silnik: 2,0 D4D 1CD
Jeśli chce Ci się przejechać do miejscowości Karczew k. Otwocka to polecam spawacza:
Karczew, os. Ługi ul. Grota Roweckiego 1 tel: 227191440, 602362475 (nie wiem czy aktualne nr).
Gościu jest naprawdę dobry.

PostNapisane: 17 cze 2013, o 20:39 
Spamer
Spamer

dejv85 napisał(a):
Panowie

Mam małe pytanie - pękła mi rurka od klimy . Zależy mi na tanim i szybkim zrobieniu jej. Wiecie może gdzie w okolicach WWA i Piaseczna można tanio zaspawać takowąż rurkę ?

Poszukaj w necie - gdzieś na Targowej lub Grochowskiej robią takie naprawy. Nie wiem nic więcej o ich lokalizacji. Google może coś podpowie.

PostNapisane: 17 cze 2013, o 21:28 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 93
Model: T25 PRESTIGE CHROME
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 D-4D 175KM :)
kupiłem swoją ave już z niesprawną klimą, pojechałem do Legionowa do Lebiody jest tam takowa promocja że zalewają Ci czynnik z kontrastem za 215zł następnie po 2 tygodniach jeżeli okaże się że jest wyciek naprawią przeciek i za darmo napełnią z powrotem czynnikiem....tak więc wydało mi się to ok.... napełnili czynnikiem z kontrastem...po 2,5 tygodnia przyjechałem na kontrole, klima dalej chłodziła ale mieli sprawdzić ultrafioletem czy nie ma wycieków...i ku mojemu zdziwieniu nawet osłon nie zdjęli poświecił chwile i stwierdził że rurka do zaspawania...koszt? 250zł :hahaha: za zaspawanie rurki... więc teraz już wiem że czynnik wcale nie jest za darmo :hahaha: pedały :baseball: jeżdże już ponad miesiąc i klima cały czas działa..ale musze gdzieś podjechać żeby ktoś dokładnie mi poświecił tym ultrafioletem, bo jeżeli jest w ogóle wyciek to jakiś mikrowyciek który bede musiał i tak zrobić.

PostNapisane: 17 cze 2013, o 21:43 
Spamer
Spamer

Pochwały: 396
Model: T27
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0 D4D 124KM
pedały :hahaha: ....a jak nazwać kogoś kto się na takie numery nabiera? :-D

„Oszustwo będzie tak olbrzymie, tak obszerne, że ujdzie ludzkiej uwadze.
Ci, którzy je dostrzegą będą uważani za szaleńców.”

PostNapisane: 17 cze 2013, o 21:45 
Spamer
Spamer

ATOYOT super promocja. :hahaha:
Ja jeżdżę do kolegi i sprawa z klimą jeśli przestała działać powinna wyglądać mniej więcej tak :
- jak klima nie załącza się to sprawdzenie ciśnienia w układzie
- napuszczenie azotu do instalacji tworząc ciśnienie zbliżone do maksymalnie osiąganego w układzie
- obserwacja manometrów czy i jak szybko ciśnienie spada
- jak spada ciśnienie to wodą z mydłem psikamy złączki, kolanka itp i patrzymy gdzie pojawiają się bańki
- jak widać gdzieś bańki to gitara , jak nie widać to już trochę hoojowo :-D
- jak już się zrobiło hoojowo i nie widać gdzie pojawiają się bańki to można zaryzykować ( $$$ ) i nabić klimę z kontrastem ale przed tym powinno się zobaczyć ultrafioletem ( czy czym tam sprawdzają ) czy nie widać gdzieś poprzedniego kontrastu bo może się okazać że wszędzie już widać plamki.

Można zdemontować chłodnicę lub na aucie sprawdzić jej szczelność ale potrzebne są odpowiednie przyłączki + przewody a takie coś mało kto ma.

PostNapisane: 17 cze 2013, o 21:56 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 93
Model: T25 PRESTIGE CHROME
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 D-4D 175KM :)
lutek napisał(a):
pedały :hahaha: ....a jak nazwać kogoś kto się na takie numery nabiera? :-D

nie skorzystałem z ich promocji :-) wsiadając do samochodu zapytałem tylko czy zawsze jaja robią sobie z ludzi

śpioch wcześniej byłem u innego.. napełniali azotem - schodziło ciśnienie, psikali mydłem - nie ma bąbelków.. dlatego zdecydowałem sie na kontrast bo już nie było wyjścia a ich "promocja" wydawała mi sie w porządku...pedały

PostNapisane: 17 cze 2013, o 22:00 
Spamer
Spamer

Pochwały: 396
Model: T27
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0 D4D 124KM
A już myślałem,że się dałeś naciąć :-)

„Oszustwo będzie tak olbrzymie, tak obszerne, że ujdzie ludzkiej uwadze.
Ci, którzy je dostrzegą będą uważani za szaleńców.”

PostNapisane: 16 lip 2014, o 19:31 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: Avensis
Model: T25
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8 vvt-i
Opowiem jaki dziś miałem przypadek -może komuś się przyda

Wracając spokojnie z pracy nagle samochód tak jakby przez sekundę, może dwie dostał takiej mocnej zadyszki po czym złapał powietrza i znowu zaczął jechać. Po tej całej zadyszce okazało się, że klima przestała mi działać. Podjechałem do mechanika, który stwierdził, że padło sprzęgło sprężarki (kompresora) i że nie należy tym autem już jeździć dopóki się tego nie wymieni. Koszt nowej sprężarki to ok 1580 zł.

Tak się akurat składa, że niespełna dwa lata temu już regenerowałem swoją sprężarkę (koszt 1700 zł) na co dostałem 2 letnią gwarancję - na dzień dzisiejszy zostało mi jeszcze 2 m-ce. Zadzwoniłem do mechanika, który mi ją wówczas naprawiał i dowiedziałem się, że teraz jak są upały to bardzo często padają sprężarki a przyczyną są padające sprzęgła. Kazał mi podjechać w przyszłym tygodniu to postara się to naprawić a jak nie to będzie szukał sprężarki na wymianę. Dodał jeszcze, że spokojnie mogę jeździć tym autem bo nic innego poza brakiem klimy się nie stanie.

Chciałbym się u Was doradzić, czy takim autem można jeździć (bo jak widać opinie są rozbieżne) oraz co byście zrobili na moim miejscu tzn brać nową i mieć spokój czy znowu dawać do tego samego mechanika co już ją kiedyś robił? Wiem, że mówimy tutaj o sporej kwocie jaką trzeba wydać na zakup nowej ale z drugiej strony się zastanawiam który mechanik ma rację i któremu wierzyć. Bo jak się zdecyduję na nową to jutro auto mogę mieć gotowe.

PostNapisane: 18 lip 2014, o 18:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Anensis T25
Silnik: 2.0 diesel
Witam. U mnie problem jest tego typu, że 2 miesiące temu nabiłem klimatyzacje, uszczelnili ją (był ponoć jakiś przeciek przy wężu) i było wszystko ok.
Ale od dwóch dni klimatyzacja znowu nie do końca chłodzi tzn. sprężarka się załącza (obroty wzrastają) ale zimne powietrze leci tylko prawą kratką na pulpicie, z lewej leci normalne z nawiewu. Co może być przyczyną?

PostNapisane: 28 lip 2014, o 16:33 
Moderator
Moderator

Pochwały: 297
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Nie rozsypie sie po dwoch miesiacach i pewniejsza niz czesc uzywana. Btw. to chlodnica do silnika, nie do klimatyzacji. pozdr

PostNapisane: 11 sie 2014, o 09:50 
I stało się. Pierwsza poważniejsza awaria mojej T25 i w dodatku z klimą. Posypało się sprzęgło sprężarki klimatyzacji. Ponieważ jest to denso, nie ma w ASO samych sprzęgieł. W czwartek jadę na wymianę całej sprężarki na nową.

PostNapisane: 11 sie 2014, o 13:05 
Moderator
Moderator

Lipa, bo samo sprzeglo wychodzi wiele taniej... pozdr

PostNapisane: 11 sie 2014, o 14:17 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 20
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0VVTiD4 1azfse
RG prosze napisz cos wiecej. Po prostu pewnego dnia przestalo chlodzic czy moze wyło coś, jesli tak to jak długo z tym jeździłeś?

PostNapisane: 11 sie 2014, o 20:50 
Rock'N'Rolla napisał(a):
RG prosze napisz cos wiecej. Po prostu pewnego dnia przestalo chlodzic czy moze wyło coś, jesli tak to jak długo z tym jeździłeś?

Pewnego dnia zauważyłem, że klima nie daje zimnego powietrza. Podczas upałów się o tym przekonałem. A że mam porównanie z klimą w RAV4 to wiedziałem, ze coś jest nie tak. Nie było burczenia, warczenia itp. Pojechałem nabić klimę, czynnika było tylko 120g. I okazało się, że sprężarka nie chodzi. Pojechałem do ASO i tam stwierdzili że posypało się sprzęgło. Jeździłem z tym kilka miesięcy ale dopiero upały pokazały że coś jest nie tak...

PostNapisane: 11 sie 2014, o 23:03 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 49
Model: T25FL
Silnik: 2.2 (2AD-FTV)
RG napisał(a):
I stało się. Pierwsza poważniejsza awaria mojej T25 i w dodatku z klimą. Posypało się sprzęgło sprężarki klimatyzacji. Ponieważ jest to denso, nie ma w ASO samych sprzęgieł. W czwartek jadę na wymianę całej sprężarki na nową.

a to sprzęgło musi być z ASO ? ???
w ASO bendiksu, czy szczotek do rozrusznika też nie ma...całe rozruszniki tylko ;-)
pierwszy lepszy sklep ze sprzęgłami do Denso http://www.sklep.acauto.pl/category/denso-toyota-

PostNapisane: 12 sie 2014, o 01:05 
Stara się...
Stara się...

Marka: toyota
Model: avensis t25
Silnik: 1AZ-FZE
Rozzi napisał(a):
RG napisał(a):

a to sprzęgło musi być z ASO ? ???
w ASO bendiksu, czy szczotek do rozrusznika też nie ma...całe rozruszniki tylko ;-)
pierwszy lepszy sklep ze sprzęgłami do Denso http://www.sklep.acauto.pl/category/denso-toyota-

jak ktos lubi przeplacac to i po wentylki do aso mozna jezdzic

PostNapisane: 12 sie 2014, o 12:46 
Coś wie...
Coś wie...

Wczoraj wymieniałem sprężarkę ale nie w ASO lecz była regenerowana. Też padło mi sprzęgło i to podobno się naprawia.
Dlaczego piszę podobno. Otóż moja po wymianie rzeczywiście super chłodzi ale na obrotach w zakresie 1100-1200 obr/min wydaje dodatkowe dźwięki (cholernie wkurzajace) które są tylko i wyłącznie w tym przedziale obrotów.
Wróciłem do tego warsztatu a tam chłop twierdzi że to wina czegoś innego (jego zdaniem rozrząd lub alternator). Dla ciekawostki podam, że przy wyłączonej klimie tego hałasu nie ma!! Czyli dla mnie ewidentnie sprężarka. Mechanik twierdzi, że może być też tak, że sprężarka po włączeniu daje dodatkowe obciążenie na silnik i stąd później te hałasy jeżeli coś jest już na wykończeniu.
Póki co walcze o wymianę sprężarki i zobaczę na czym to się skończy.

RG na jaka wysokość ASO wystawiło fakturę?

PostNapisane: 12 sie 2014, o 12:53 
fisher1981 - w czwartek się okaże ile za to wszystko zapłacę. Mam trochę zniżek i rabatów w ASO. Zobaczymy. Mi super specjaliści poza aso to chcieli elektrykę pruć w aucie i szukać, czemu sprężarka nie chodzi. Klime nabili, ale jak zobaczyłem w jaki nieudolny sposób montuję te plastikowe osłony pod maską to powiedziałem im Papa. I pojechałem do ASO. Ktoś pisze tu - że przepłacam. Ok, pewnie przepłacam. Ale jakoś ciężko mi trafić na naprawdę dobry zakład mechaniki pojazdowej w zach-pom który by mi avensisa porządnie robił. A sporo znam takich super zakładów mechaniki i wiem jak potrafią naciągnąć klienta i wiele spieprzyć bo coś tam niepotrzebnie zrobią.

PostNapisane: 12 sie 2014, o 13:20 
Coś wie...
Coś wie...

Ja też nie mam zaufania do tego warsztatu co robię obecnie ale robię to na gwarancji bo dwa lata temu tam pojechałem i wymieniłem.
Co do plastików - mnie szlag zawsze trafia jak widze jak wszyscy mechanicy nie potrafią głupich zaczepów z pokrywy silnika porządnie zdjać, zawsze mi połamią.

Co do ceny w ASO - jak dwa lata temu dzwoniłem to za sprężarkę chcieli kilka tysięcy złotych więc się przeraziłem.

Jedno jest pewne. Już nigdy nie sprowadzę auta z zagranicy - wolę krajowe z ksiażką, podjadę do ASO posprawdzam i będzie ok a tak przeszłość auta jest mi średnio znana.
Ale to już nie ta Toyota co kiedyś - w tej już tyle wymieniłem że masakra.

PostNapisane: 12 sie 2014, o 15:24 
Moderator
Moderator

RG napisał(a):
fisher1981 - w czwartek się okaże ile za to wszystko zapłacę. Mam trochę zniżek i rabatów w ASO. Zobaczymy. Mi super specjaliści poza aso to chcieli elektrykę pruć w aucie i szukać, czemu sprężarka nie chodzi. Klime nabili, ale jak zobaczyłem w jaki nieudolny sposób montuję te plastikowe osłony pod maską to powiedziałem im Papa. I pojechałem do ASO. Ktoś pisze tu - że przepłacam. Ok, pewnie przepłacam. Ale jakoś ciężko mi trafić na naprawdę dobry zakład mechaniki pojazdowej w zach-pom który by mi avensisa porządnie robił. A sporo znam takich super zakładów mechaniki i wiem jak potrafią naciągnąć klienta i wiele spieprzyć bo coś tam niepotrzebnie zrobią.

I tak w sumie wyglada, w aso prznejmniej znaja ave na pamiec, zaloza nowe czesci i bedzie na lata. Fakt ze drogo ale tez porzadnie. pozdr

PostNapisane: 14 sie 2014, o 14:43 
I w sumie tak to wygląda, że zaraz jadę po nienaprawione auto. Bo sprężarka która przyszła na wymianę (nówka) się grzeje i jest niesprawna... Żenada...

PostNapisane: 14 sie 2014, o 17:42 
Coś wie...
Coś wie...

Tak wiec pytanie czy rzeczywiście jest ona nowa, znam jużsporo historii o tym jak rzecz kupiona w salonie nie jest nowa a ppłaci się krocie

PostNapisane: 14 sie 2014, o 22:14 
Spamer
Spamer

Pochwały: 516
Marka: Nissan_Toyota
Model: QQ J11, Verso 2xCVT
Nadwozie: inne
Rocznik: 2016
Silnik: DIG-T, 2ZRFAE
Nie ma to jak ASO
dobrze ze sprawdzili przed oddanie auta.

AVE
Obrazek

PostNapisane: 15 sie 2014, o 06:23 
Moderator
Moderator

RG napisał(a):
I w sumie tak to wygląda, że zaraz jadę po nienaprawione auto. Bo sprężarka która przyszła na wymianę (nówka) się grzeje i jest niesprawna... Żenada...

Nowa sprezarka niesprawna i sie grzeje? ???

PostNapisane: 15 sie 2014, o 08:40 
Też się zdziwili. Pewnie niezła zadyma z tego wyjdzie.

PostNapisane: 15 sie 2014, o 14:24 
Coś wie...
Coś wie...

nie dość że tyle się im płaci to jeszcze takie akcje wychodzą - po prostu żenada

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 09:33 
Od wczoraj moja T25 ma znów sprawną klimatyzację. Nie została naprawiona jednak przez ASO Kozłowski ze Szczecina. ASO do tej pory nie ma sprężarki, która miała być nowa a okazała się popsuta. Po ponad 2 tygodniach czekania na telefon od ASO, który nie nastąpił postanowiłem zadzwonić sam i usłyszałem - sprężarki nie mamy i nie wiemy kiedy będzie. Po moim pytaniu, czy zrobią mi wymianę samego sprzęgła - odpowiedź brzmiała - NIE. Jak nie to nie. Wcześniej wmawiali mi, że do tej sprężarki nie ma części zamiennych. Okazało się, że są ale oni tego nie będą robić. Po telefonie do AUTO Japan ze Szczecina, podpowiedzieli mi, żebym udał się do PAMISu Szczecin. Pierwsze wrażenie - masakra, to chyba jakiś dowcip. Ale po wczorajszym dniu zwracam honor - pełna profeska. Auto było tam 8 godzin - długo, fakt, ale wymienili sprzęgło sprężarki, sprawdzili cały układ na szczelność, nabili wszystko czynnikiem i uzupełnili olej w sprężarce. A za 2 tygodnie mam wizytę kontrolną w ramach wczorajszej usługi. Powiem krótko - stargardzkie firmy od klimy to żart, ASO mnie olało i zaproponowali najdroższe z możliwych rozwiązań i dla nich najprostsze - wymiana całej sprężarki. Dodam tylko, że spuścili mi z układu cały czynnik i zapomnieli o tym powiedzieć. Dopiero PAMIS naprawił mi to wszystko. Koszt naprawy - 520zł za całość. Jeśli ktoś będzie miał kłopot z klimą to polecam śmiało tę firmę. Wygląda niepozornie, ale pracownicy to prawdziwi fachowcy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]