TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 23 paź 2019, o 18:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 maja 2011, o 18:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D4D 116km
Witam,
Parę miesięcy temu zakupiłem Avensis T25 2.0 D4D z 2003r. Mam problem z układem klimatyzacji i proszę o pomoc. Klimatyzacja się nie włącza. byłem u 4 "fachowców";
Pierwszy: nie ma czynnika roboczego, więc uzupełnił => nie działa i rozkłada ręce bo nie wie co się dzieje
Drugi: sprężarka do klimatyzacji do wymiany=> więc pojechałem do fachowca nr 3 który regeneruje sprężarki
Trzeci: sprawdził sprężarkę i mówi że działa prawidłowo i trzeba jechać do speca od elektryki=> po tej wizycie klima dawała znaki życia to znaczy czasami zadmuchało chłodne ale to przez kilka sekund,
Czwarty: specjalista od elektryki coś mi na ściemniał, że jakiś zawór jakieś napięcie skasował mnie na 300zł => w tym samym dniu po odebraniu auta klima działała było chłodno i fajnie, ale następnego znowu nie działa, jadę do niego drugi raz coś po grzebał i teraz klima raz działa, raz nie. Generalnie po wizytach klimatyzacja działa jak jej się podoba, czasami podmucha zimnym a czasami nie.
proszę o pomoc,
ps. może kontakt do jakiegoś gościa który zna się na rzeczy, warszawa bądź okolice.

PostNapisane: 5 cze 2011, o 09:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Silnik: D4D
W sprawach klimatyzacji polecam panów z firmy [tu byla nazwa] . Może ceny nie są najniższe ale jestem zadawolony z ich pracy [url]http://www. [tu byl link][/url].

PostNapisane: 5 cze 2011, o 18:09 
Spamer
Spamer

Pochwały: 890
Model: T25FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: ADFTV
Dobrze płacą za reklamowanie ich na różnych forach ?

PostNapisane: 6 cze 2011, o 00:10 
Moderator
Moderator

Pochwały: 297
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
kolega gembiart jest widzę naprawdę bardzo zadowolony z usług pewnego zakładu, ale jeżeli zakład ten postanowił reklamować się na naszym forum to zapraszam na rozmowy o reklamie z administratorem :kawa: , inaczej (niechętnie ale zdecydowanie :cfaniak: ) usuwam posty a niekiedy także ich autorów...

PostNapisane: 6 cze 2011, o 13:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2003
Silnik: D4D
W t25, d4d 2.0, przebieg 160 tys., którego posiadaczem jestem od początku roku, mam problem z klimatyzacją. Po odpaleniu auta i włączeniu klimatyzacji (automatyczna) przez jakieś 10 sekund leci chłodniejsze powietrze i po tym czasie zaczyna wiać normalne - nieschłodzone. Wentylatory chłodnicy nie chodzą na zwiększonych obrotach. Ponowne włączanie i wyłączanie nic nie daje - tylko przez chwilę chłodniejsze (nie zimne). Po przejechaniu ok 10 kilometrów dopiero zaczyna działać i daje zimne powietrze. Później, jak już silnik nagrzany, klima włącza się już w porządku. Jak tylko klimatyzacja "załapie" i zaczyna ciągle wiać chłodem to od razu wentylatory chłodnicy chodzą na wysokich obrotach i auto jest dużo słabsze. Przy załączaniu sprężarki nie ma żadnego skoku obrotów i niepokojących odgłosów. Zastanawiam się czy mój problem może być związany z zacieraniem się sprężarki - auto jest sporo słabsze. Niedawno przez rok jeździłem nowym Yarisem z silnikiem 1.0 i tam mimom takiego silnika klimatyzacja miała dużo mniejszy wpływ na osiągi samochodu.
Bardzo proszę o pomoc.

PostNapisane: 6 cze 2011, o 13:24 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25 wagon
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8 benzyna
Witam. Na Twoim miejscu pojechałbym do jakiegoś serwisu klimy. Pewnie brakuje czynnika chłodzącego.

PostNapisane: 9 cze 2011, o 23:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

mam te same objawy i tak samo kazdy rozkłada ręce a w aso jak głową w mur sprężarka pomimo tego ze wymieniłem

PostNapisane: 23 cze 2011, o 16:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: awensis
Rocznik: 2005
Silnik: 1,8 benzyna-gas
witam niedawno kupiłem toyote avensis 2005 r 1,8 ben-gas mam problem z klimatyzacją a dokładnie z tym ze jak nastawie na wyświetlaczu na LO najniższy poziom chłodzenia to clima chodzi ok ,ale jesli podniose o pół stopnia zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem ,czy ktoś wie co może być nie tak z góry dziękuje

PostNapisane: 23 cze 2011, o 16:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1,8 benzyna
Są 2 możliwe przyczyny problemu
1 to uszkodzony panel sterowania klimatyzacją.
2. to brak odpowiedniej ilości czynnika chłodzącego
ale ja obstawiał bym na uszkodzony panel sterowania. Oraz radził bym okresowy przegląd klimy (czyszczenie, napełnianie, sprawdzenie szczelności)

PostNapisane: 2 maja 2012, o 13:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1,8 VVTI
Witam serdecznie,

Kupiłem niedawno auto (avensis 1,8vvti, 2004) i mam taki problem z klimatyzacją. Zaraz po włączeniu - schładza powietrze do 12 stopni (sprawdzone miernikiem) po czym temperatura zaczyna stopniowo rosnąć.. trwa to ok.30-40 sekund. Dobrze też widać na szybach w wilgotny dzień - gdy włącze klime - osusza szybko i zaraz potem znowu zachodzi parą.

To co zostało sprawdzone:
-układ jest szczelny, nabity,
-wiatrak się uruchamia,
-rurka która idzie z zimnym powietrzem - która powinna być lodowata jest średnia,
-był przeoliwiony układ (35ml oleju było, choć powinno podobno być ok.5-10ml), zostało wyczyszczone przez przeplukanie odczynnikiem 2krotnie.
-zrobiłem test układu - przez przytrzymanie 2 przycisków na konsoli.. pokazuje 2 errory 23 (podobno standardowy) i 21.

Oraz czy ktoś wie gdzie można kupić koreczki do zaworków? Aktualnie brak..

Proszę o pomoc co może być przyczyną.

PostNapisane: 2 maja 2012, o 19:06 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Silnik: 1ADFTV
kns napisał(a):
-był przeoliwiony układ (35ml oleju było, choć powinno podobno być ok.5-10ml), zostało wyczyszczone przez przeplukanie odczynnikiem 2krotnie.

Tak się składa, że 8 godzin dziennie spędzam składając megawydajne i nowoczesne maszyny do nabijania i serwisowania klimatyzacji samochodowej :) i jakoś nie mogę się domyślić na czym polega wielokrotny odzysk oleju i dodatku UV. Sprężarka jeżeli była zalana olejem ponad stan mogła uleć :( zniszczeniu... ew auto po dachowaniu lub porządnym rowie również może mieć uszkodzoną sprężarkę.

Czujnik temp od klimatyzacji może przesyłać nieprawdziwe informacje co może prowadzić do wyłączenia się układu.

Podaj mi informacje po jakim czasie uzyskujesz na ciepłym silniku 12` z nawiewu to sprawdzę jak to u mnie wygląda.

Nie jestem specem od klimy w autach ale zaciekawiła mnie informacja nt wielekrotnego odzysku czynnika i oleju. jeżeli masz paragony podaj info ile czynnika oleju i UV ściągano za pierwszym i drugim razem. i jeżeli znasz model maszyny która czyściła ci układ to też podaj nazwę (pewnie jest nadrukowana na "paragonie"

Edit:
oczywiścei podaj mi info przy jakiej temperaturze mierzysz czas do 12` z nawiewu.

PostNapisane: 4 lip 2012, o 09:54 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 WAGON
Witam,

Auto T25 2007 288tys, bezwypadkowe, znane od nowości.
Klima serwisowana ze 2 mies temu. Pełen serwis, bez wskazań na to aby coś było nie tak.

Żona ma zarządziła wakacje w Czarnogórze. Auto dojechało (mam nadzieję że i wróci :-)), padła klima.
Klima przejechała 1000km bez problemów, później pomimo włączonego przycisku AC (na zielono) nie chłodziła.
Można było ją włączyć tylko na postoju, niestety później po ok 10-15min się wyłączała.
W chwili obecnej już się nie włącza nawet na postoju.

Serwisów i części do Toyoty raczej nie uświadczysz na miejscu.

Może uda mi się znaleźć jakiś serwis klimy.

Wiem, że to wróżenie z fusów ale może coś mogę sprawdzić samemu.

Nie uśmiecha mi się powrót bez klimy.

Pozdrawiam MK

PostNapisane: 4 lip 2012, o 10:17 
Moderator
Moderator

Pochwały: 297
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
to katastrofa bo tam sprezarka kreci sie ciagle, nie ma sprzegla...

PostNapisane: 4 lip 2012, o 10:51 
Spamer
Spamer

Szukaj szybko serwisu klimy, bo jeżeli układ się rozszczelnił to sprężarka (która pracuje ciągle) nie ma smarowania.
Trzeba sprawdzić szczelność układu, jeżeli trzeba uszczelnić, uzupełnić czynnik chłodniczy R134a i olej.
Może mechanicznie układ żyje, ale uciekł R134a.

PostNapisane: 4 lip 2012, o 11:01 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Model: t25 przed i po fl
Silnik: 1cd i 1ad
a jak nie to krotki pasek i tyle. kiedys klimy nie bylo i ludzie jezdzili kaszlakami po Europie! Gdynia 18st i leje....

PostNapisane: 4 lip 2012, o 13:45 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 30
Marka: LEXUS
Model: RX330_IS300 SC
Nadwozie: inne
Silnik: LowPriceGasoline
Jak masz klimę automatyczną to wyłącz zapłon, wciśnij przycisk AUTO i przycisk ZAMKNIĘTEGO OBIEGU WEWNĘTRZNEGO (recyrkulacji) i przekręć na zapłon.
Zaświecą ci się wszystkie kontrolki na panelu centralnym związane z nadmuchami a potem wyświetlą na panelu klimy błędy (dwucyfrowe) np. 23 , 21 itd

Odczytaj i napisz jakie masz i w czym jest problem.

PostNapisane: 5 lip 2012, o 09:34 
Stara się...
Stara się...

Witam,

Klima jest manualna więc raczej nic nie odczytam.
Moja żona zaprawiona jest w bojach bo jeździła jako dziecko z rodzicami do Bułgarii trabancikiem. Auto było wypchane towarami na sprzedaż, a wracając przemycała zarobione dewizy :-).
Temperatura raczej mi dokucza bo mój organizm jeszcze się do niej nie przystosował, dzieciaki i żona znoszą ją bez problemu.

Widzę, że na gwałt muszę znaleźć serwis klimy.

Pozdrawiam MK

PostNapisane: 10 lip 2012, o 19:59 
Stara się...
Stara się...

Witam,

Dla potomnych: w Czarnogórze (Montenegro) jest tylko jedna firma serwisująca półoficjalnie Toyoty (http://www.efelmotors.com), mają dwie lokalizacje w Cetinie (tylko sam warsztat, zrobią przegląd) i w Podgoricy tu również salon sprzedaży. Podjechałem do Cetiny (bliżej) ale nie podjęli się sprawdzenia klimy bo nie mają sprzętu, przekierowali mnie do Podgoricy. Na szczęście jechał jednen z ichniejszych bosów do Podgoricy więc powiedział żebym nie błądził to on mnie poprowadzi. Poprosiłem go tylko aby nie gnał jak szalony bo mnie zgubi, uśmiechnął się tylko i ruszył. Tu gdzie do tej pory jechałem 60km/h (drogi jednopasmowe, brak pobocza, wydarte górom, same zakręty, tunele i albo w górę albo w dół, z przepaścią po jednej stronie), tym razem pokonywałem z prędkością 120km/h, aby nadążyć musiałem wyprzedzać na zakrętach, pomimo ciągłych linii. Oni tak jeżdżą na co dzień.

W Podgoricy przyjęli mnie od razu pomimo braku umówionej wizyty. Testowali auto przez 1.5h. Stwierdzili troszeczkę za duże ciśnienie czynnika co skorygowali i potwierdzili uszkodzenie klimy :-). Stawiają na kompresor, cena nowego 1100Euro + robocizna, mogą wymienić ale zrezygnowałem.

Droga powrotna = sauna.

Reasumując: klima jest ale działa czasami i tylko przez 10min po czym się wyłącza. Freon jest, zakładam że i olej też. To co padło?

Możecie polecić jakiś sprawdzony serwis klimy w Wawie i okolicach, który podejmie się zdiagnozowania problemu, naprawy, zrobi solidnie i nie zedrze?

Wmawiam dzieciom żeby uczyły się języków (na razie angielskiego) bo jak pojadą za granicę to się dogadają, tu jednak nikt nie mówi po angielsku, brak Niemców i Angoli, kilku Polaków, dookoła sami Rosjanie :-) - no i dzieci się nie dogadały :-/.

PS: 1.5 godziny diagnozowania w serwisie Toyoty kosztowało mnie ....

10.04 EURO,

Pan na recepcji zaokrąglił tą kwotę do 10 EURO.

Pozdrawiam MK

PostNapisane: 10 lip 2012, o 20:08 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 2ADFHV
niedawno to przerabiałem .... u mnie był to elektromagnes załączający sprężarkę, przegrzewał się i wyłączał sprężarkę.

PostNapisane: 10 lip 2012, o 23:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS WAGON
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0 d4d 116 KM
FREDEK:

Mam do Ciebie pytanie, ja również walczę z klimą a avensisie t25 i robiłem ten test o którym pisałeś,wyskoczyły mi błędy 21 i 24, oczywiście standardowa dolegliwość, chwilę chłodzi a później przestaje. Układ szczelny na 100%, sprężarka pracuje. Czy masz jakieś rady na to ??

Z góry dzięki

PostNapisane: 12 lip 2012, o 10:25 
Stara się...
Stara się...

abpc napisał(a):
niedawno to przerabiałem .... u mnie był to elektromagnes załączający sprężarkę, przegrzewał się i wyłączał sprężarkę.

Witaj,

Tu są upały 35-40 w cieniu. W aucie przy pracującym silniku jest jeszcze gorzej.
Czyli jest szansa, że jak wrócę do standardowych polskich upałów to będzie wszystko OK?

Jak zdiagnozować czy to jest to? Ile kosztowała Cię naprawa i na czym polegała?

Pozdrawiam MK

PostNapisane: 19 lip 2012, o 21:07 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 45
Marka: Mercedes
Model: W124 E_Klasa
Rocznik: 1993
Silnik: OM606
W AD nie ma sprzęgła. Objawy w stylu działa klima przez chwilę a potem przestaje chłodzić będą się pogłębiać (czas działania będzie pewnie coraz krótszy) - u mnie skończyło się wymianą sprężarki (plus osuszacz, skraplacz i pełne czyszczenie układu). Mogę polecić gościa z Miastka, który handluje częściami z rozbitych angielskich toyot. Kupiłem sprężarkę u niego za 600 zł. Działa bez uwag....

OIII

PostNapisane: 3 sie 2012, o 19:03 
Stara się...
Stara się...

Witam,

Kończąc temat:

Jak należało przypuszczać klima padła na całego. Zatarł się kompresor, ukręcił wałek na którym jest koło pasowe. Koło się kręciło niestety nic poza nim. Serwis wymienił sprężarkę (cena używanej kupionej przeze mnie - 550pln), cena wymiany 300pln. Do tego konieczna okazała się wymiana chłodnicy klimatyzacji bo była w opłakanym stanie oraz czyszczenie całego układu bo był pełen opiłków z zatartego kompresora no i nabicie klimy to 1200pln. Na koniec jeszcze odgrzybianie + wymiana filtra kabinowego to 120 pln. Całość 2170 pln. Nie wiem czy to dużo czy mało bo nie mam rozeznania. Mam nadzieję, że zrobione jest solidnie i nie będę miał problemów. Wszystko z rachunkami i gwarancją.

Pozdrawiam MK

PostNapisane: 4 sie 2012, o 21:55 
Guru
Guru

kaminma8 napisał(a):
Witam,

Kończąc temat:

Jak należało przypuszczać klima padła na całego. Zatarł się kompresor, ukręcił wałek na którym jest koło pasowe. Koło się kręciło niestety nic poza nim. Serwis wymienił sprężarkę (cena używanej kupionej przeze mnie - 550pln), cena wymiany 300pln. Do tego konieczna okazała się wymiana chłodnicy klimatyzacji bo była w opłakanym stanie oraz czyszczenie całego układu bo był pełen opiłków z zatartego kompresora no i nabicie klimy to 1200pln. Na koniec jeszcze odgrzybianie + wymiana filtra kabinowego to 120 pln. Całość 2170 pln. Nie wiem czy to dużo czy mało bo nie mam rozeznania. Mam nadzieję, że zrobione jest solidnie i nie będę miał problemów. Wszystko z rachunkami i gwarancją.
Pozdrawiam MK

gwarancji nie masz zadnej bo cokolwiek sie stanie bedzie to wina uzywanego kompresora co im dostarczyles.... wiadomo ze skraplacz po kilku latach pod uv zawsze cos pokaze a serwis musi zarobic. skoro zaplaciles i jestes zadowolony to chyba nie sensu ocenianie czy to duzo czy malo....

PostNapisane: 5 sie 2012, o 15:43 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 45
Marka: Mercedes
Model: W124 E_Klasa
Rocznik: 1993
Silnik: OM606
Mnie kosztowała naprawa klimy podobnie, więc należy przyjąć, że jest ok i nie szukać dziury w całym :ok:

OIII

PostNapisane: 29 lis 2012, o 10:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1CD-FTV
Witam,
Mam Ave z 2007 t25 z automatyczną klimą. Ostatnio mi się zepsuła, tzn po włączeniu przycisku AC zapala się kontrolka na nim ale klimatyzacja nie chodzi. Dopełniałem gaz, jest pełny. Ostatnio mechanik rozebrał cały sterownik i zauważył przepalenie. Czy to może być powodem nie działającej klimy. Załączam zdjęcie panelu z przepalonym podzespołem. Czy ktoś ma pomysł czy można to naprawić, ewentualnie podpowiedź gdzie takiej części szukać i jak to się w ogóle nazywa? Czego mam szukać? Obrazek

PostNapisane: 29 lis 2012, o 20:52 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 93
Marka: Toyavka
Model: Авенсис Т27, седан
Rocznik: 2009
Silnik: 2ЗР-ФАЭ
Wygląda to na diodę prostowniczą S 1G czyli 1A 400V. Taka sama jak element D601. Około 2zł w sklepie z elektroniką. Tyle, że przy wymianie trzeba mieć trochę wprawy.
Widać tam jeszcze uszkodzenia ścieżki. Pytanie tylko dlaczego ta dioda się przepaliła? Wymiana elementu bez zlikwidowania przyczyny doprowadzi tylko do jego ponownego spalenia.

PostNapisane: 29 lis 2012, o 20:55 
Spamer
Spamer

Z fotki widać, że to ten sam element co te wyżej: S 1G 73A
To dioda, prawdopodobnie jest to dioda prostownicza 1A 400A, może jakaś szyba dioda Schottky'ego, trzeba poszukać karty elementu.
Łączy 16-sty pin gniazda przyłączeniowego z tranzystorem MOSFET F5018.

Podejrzewam, że jak przez diodę popłynął duży prąd to raczej padło coś jeszcze.
Albo ten tranzystor też padł, albo coś w samochodzie robi zwarcie na tym pinie, albo jedno i drugie.

Raczej udaj się do jakiegoś elektronika, który Ci jakąś diodę wlutuje w to miejsce, albo wlutuje się z miernikiem i sprawdzi po podłączeniu samochodu, czy nie ma tam prądu zwarciowego.

PostNapisane: 29 lis 2012, o 23:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1CD-FTV
piokli napisał(a):
Z fotki widać, że to ten sam element co te wyżej: S 1G 73A
To dioda, prawdopodobnie jest to dioda prostownicza 1A 400A, może jakaś szyba dioda Schottky'ego, trzeba poszukać karty elementu.
Łączy 16-sty pin gniazda przyłączeniowego z tranzystorem MOSFET F5018.

Podejrzewam, że jak przez diodę popłynął duży prąd to raczej padło coś jeszcze.
Albo ten tranzystor też padł, albo coś w samochodzie robi zwarcie na tym pinie, albo jedno i drugie.

Raczej udaj się do jakiegoś elektronika, który Ci jakąś diodę wlutuje w to miejsce, albo wlutuje się z miernikiem i sprawdzi po podłączeniu samochodu, czy nie ma tam prądu zwarciowego.

Dzięki,
A znasz może kogoś w okolicach Warszawy co mógłbyś polecić do tej roboty?
Byłem w Toyocie Marki i powiedzieli że do wymiany byłby cały panel przedni z tą płytką, jest ona itegralną częścią i przydało by się wymienić wszystko. Choć wspomnieli też o ewentualnej naprawie.

PostNapisane: 29 lis 2012, o 23:16 
Guru
Guru

kup ten panel na alll.o i tyle... jak 2 pojdzie z dymem to znaczy ze problem siedzi gdzies w buszu.... poszukam czy nie kupilem takiego z radiem jak znajde dam Ci znac to wymienimy go na kilka piw.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]