TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 lis 2017, o 22:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lis 2014, o 21:57 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: Kierownica z lewej
Taki jest nr OE 90080-19005, BOSCH 0 221 502 002

PostNapisane: 23 lis 2014, o 22:00 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: Kierownica z lewej
Nie.Ten nr OE 90080-19005 nie występuje w opisie aukcji. Możesz tylko kupić na własne ryzyko i pochwalić się pozostałym odnośnie kompatybilności.

PostNapisane: 23 lis 2014, o 22:51 
Spamer
Spamer

Pochwały: 329
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
W opisie aukcji jest numer 90919-02164 i według toyodiy:
http://www.toyodiy.com/parts/xref?s=90919-02164&mE=on

PostNapisane: 23 lis 2014, o 23:15 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 88
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
W tym silniku były montowane trzy rodzaje cewek BOSCH DENSO i jedna cewka na dwa cylindry nie wiem :niewiem: czyj to patent dlatego występuje w liście kompatybilności :szatanek: z tego, co widzę to kolega ma w swoim aucie Bosch a ta cewka z aukcji jest z Denso tyle wiem czy to będzie działać to możesz się pokusić, :cfaniak: ale tylko na własne ryzyko. :-(

PostNapisane: 2 sie 2017, o 09:16 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2004
Silnik: 1ZZFE + LPG
Prawdopodobnie padła/y mi cewki (dzisiaj się okaże ile i które). Wcześniej myślałem że to świece, ale wymieniłem i dalej jest problem, raz odpala z łatwością raz musi trochę pokręcić. Czasem szarpie a na drugi dzień jeździ już dobrze. Auto ma już 177k km a od 50k km jest instalacja lpg. Nie wiem czy cewki były już wymieniane.
1) Powinno się wymieniać wszystkie cewki czy tylko te zepsute?
2) Czy oprócz cewek powinno się wymieniać kable albo coś jeszcze?
3) Jaki cewki polecacie? Zastanawiam się nad Denso to dobry wybór?

PostNapisane: 2 sie 2017, o 16:24 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 15
Model: Aensis II
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 B+G
1) w wersji przedliftowej podobno nie da się zdiagnozować która cewka jest niesprawna. Mi mechanik podpowiedział żeby kipić jedną, wstawić w miejsce pierwszej. Jeśli nie pomoże to włożyć starą na 1, nową na 2. ITD. No chyba że padły dwie. Ja sam tez mam dylemat i chyba kupie cztery. Chyba że jednak da sie sprawdzić w techstreamie która to winna
2) kabli się nie wymienia bo to tylko zwykła wtyczka
3)świece by wypadało bo to koszt 60zł a cewki 400-500zł

PostNapisane: 2 sie 2017, o 19:53 
Stara się...
Stara się...

pawelk napisał(a):
1) w wersji przedliftowej podobno nie da się zdiagnozować która cewka jest niesprawna. Mi mechanik podpowiedział żeby kipić jedną, wstawić w miejsce pierwszej. Jeśli nie pomoże to włożyć starą na 1, nową na 2. ITD. No chyba że padły dwie. Ja sam tez mam dylemat i chyba kupie cztery. Chyba że jednak da sie sprawdzić w techstreamie która to winna
2) kabli się nie wymienia bo to tylko zwykła wtyczka
3)świece by wypadało bo to koszt 60zł a cewki 400-500zł

Świece co dopiero wymieniłem na toyotowskie irydowe. W 3 chodziło mi czy cewki Denso są dobre. Znalazłem Denso po 330zł z zaufanego źródła.

Ale jednak na razie cewek nie będę wymieniać bo powiedzieli mi w serwisie żebym najpierw do gazownika pojechał bo ich zdaniem to sterownik gazu miesza i przez to mogą być problemy. Najgorsze jest w tym wszystkim jak nie wiadomo co to. Pół silnika wymienię a to jakaś pierdoła będzie :nuda:

PostNapisane: 2 sie 2017, o 20:40 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 15
Model: Aensis II
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 B+G
GarryMoveOut napisał(a):
Świece co dopiero wymieniłem na toyotowskie irydowe. W 3 chodziło mi czy cewki Denso są dobre. Znalazłem Denso po 330zł z zaufanego źródła.

Ale jednak na razie cewek nie będę wymieniać bo powiedzieli mi w serwisie żebym najpierw do gazownika pojechał bo ich zdaniem to sterownik gazu miesza i przez to mogą być problemy. Najgorsze jest w tym wszystkim jak nie wiadomo co to. Pół silnika wymienię a to jakaś pierdoła będzie :nuda:

330zł sztuka?
kiedyś wymieniałem to płaciłem 120-150zł, nie ma sensu iść w ideologię jak świece za 60zł sztuka bo takie i takie. Poprzednią ave t22 1.6 miałem lpg i tez dawałem denso po 10-15zł sztuka.
Wymieniłem po 30 tys. dla zachcianki bo mi kable zapłonowe zaczęły pękać. Przejeździłem na gazie 70tys. Z takim silnikiem z jakim kupiłem z takim sprzedałem. Tyle samo brało oleju.
Teraz w T25 też mam świece DENSo, czasami coś mi szarpie ale to samo mam na benzynie. Odłącz aku, podłącz po 15 minutach. Wyłącz LPG i pojeździj 50-100km na benzynie i zobacz czy szarpie.
Jeśli tak to może właśnie cewki. W renault scenic 1 generacji rzeczywiście z tego co pamiętam ostrzegali przed cewkami ale tymi oryginalnymi chyba siemiensa bo padały bardzo szybko.
Zobacz na ceny, według mnie bardzo dobra firma magnetti marelli 114zł,Delphi 123zł, Sentech 147 to są ceny z iparts, może nie podpasują pomimo wybrania modelu auta. Ta delphi na intercarsie 331zł

Jakbyś chciał rzeczywiście z intercarsu to mam tam kolegę, z 331 pewnie spadnie na 200-250zł z paragonem oczywiście albo i mniej bo tam mają ceny domyslne dla debili a dla firm dają 60-70% upustu czasami

PostNapisane: 3 sie 2017, o 10:43 
Stara się...
Stara się...

Dzięki, na razie zaczekam i zobaczę co gazownik mi powie. A z tym odłączenie to nie wiem czy to tak łatwo się da. Nie znam się za bardzo na tym.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]