TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 sie 2017, o 05:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 742 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 mar 2009, o 01:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

witam, jakis tydzien temu kupilam sobie avensis 1.8 vvti 2003 rok, wczoraj pytalam o zapalanie silnika bo od 2 dni jest z tym problem...ale teraz chodzi mi o cos innego, jutro jade do komisu z ktorego wzielam auto (birmingham) poniewaz mam tam gwarance 50/50 tzn ja pokrywam polowe kosztow naprawy. ale wracajac do tematu, zabralam auto tydzien temu, kilka razy jezdzilam trasy okolo 40km a reszte po miescie, w pietek przypadkowo mechanik chcial zlokalizowac filtr oleju kiedy sie z nim umawialam na serwis i zobaczyl ze bagnet jest suchutki!!! dolal 2 l i umowil sie ze mna na serwis na poniedzialek(dzisiaj), dzisiaj wymienil wszystko co sie dalo na serwisie (okazalo sie ze chlodnica tez byla prawie sucha) no i polecil mi zebym podjechala do toyoty zapytac dlaczego nadal jest problem z odpalaniem kiedy to akumulator sprawdzony i wszystko przeczyszczone itd. Pan w toyocie powiedzial ze silnik trzeba rozbierac bo za glosno chodzi...no i rzezcywiscie jak jest jakies 2000-3000 obrotow slychac takie turkotanie jak dodaje gazu na postoju tego nie slychac ale ogolnie chodzi troche glosniej niz inne benzynki. no i po przejechaniu okolo 20 km od wymiany "wszystkiego" odczuwam poprawe jakosci jazdy, jest bardziej plynna i wydaje mi sie ze i to turkotanie jest cichsze, niemniej jednak umowilam sie na jutro z wlascicielem komisu no i upre sie na to zeby to naprawic bo kto wie co moglo sie zrobic jak nie bylo oleju. tylko moje pytanie brzmi czy mozliwe jest to ze po przejechaniu dluzszego dystansu na nowym oleju moze sie samo naprawic tzn ten dzwiek zniknac? no i co ewentualnie moze byc zepsute, boje sie ze wlasciciel wysle auto do zaprzyjaznionego mechanika ktory nic nie zrobi a ja za to zaplace moje 50% czyli tak naprawde calosc naprawy. nie chce zeby mnie zrobil w balona wiec prosze o pomoc.

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2009, o 09:45 
Coś wie...
Coś wie...

A jak wlał 2 litry oleju to jaki stan był na bagnecie? max? min?. Chodzi o to, aby ustalić ile oleju było w silniku przed dolaniem.
A ta głośniejsza praca silnika to na czym polega? Jest to jakiś stuk w rytm obrotów silnika?
Generalnie jest tak, że mnóstwo tych silników bierze olej (nie zachodząc w szczegóły dlaczego), dolanie oleju jeszcze nigdy niczego nie naprawiło, więc jeżeli zaczęłaby stukać panewka to trzeba rozebrać silnik. Również w tych silnikach kontrolka ciśnienia oleju nigdy normalnie - wtedy kiedy powinna - nie zaświeci się, więc trzeba samemu sprawdzać stan oleju. A z odpaleniem mógł być problem z powodu braku płynu chłodniczego.

No i jak jest teraz po dolaniu oleju?

pozdr.

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2009, o 09:48 
Mistrz
Mistrz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22,
Rocznik: 1999
Silnik: 1.6
Po pierwsze gość z komisu może sie odwołać ze powinnas sprawdzić poziom płynów.Ale to nie ujmuje tego ze komis jest odpowiedzialny ze sprzedaż auta z ukrytymi wadami.Więc powinnaś sie domagac zwrotu auta i poniesionych kosztów a jak to nie odniesie skutku to naprawy na ich koszt bo to ich wina i zniedbanie naprawa 50na50 to chyba ostateczność na co mozesz sie zgodzić .Powinas domagać się swoich praw.

jeszcze sie taki nie urodził żeby wszystkim dogodził

http://krematorium.szczecin.pl/index.php

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2009, o 12:10 
Stara się...
Stara się...

Ja bym na Twoim miejscu nie mówił, że oleju było za mało.
Po prostu coś stuka w silniku i koniec. Nie tłumacz się, że jeździłaś bez oleju.

Ja zanim kupiłem 2.0 oglądałem (niechętnie w prawdzie) 1.8.
Uchylam przepustnice i słyszę dziwne gulgotanie, charczenie, stukanie, cholera wie jak to określić. Olałem to auto, ale z ciekawości podjechałem do komisu posłuchać innego 1.8. Gość odpala i tego dźwięku nie ma.

To tak gwoli ciekawostki anegdotka.

Jedź do komisu i mów, że stuka.

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2009, o 14:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

jesli chodzi o ta glosna prace to chodzi jak diesel a nie jak benzyna dzisiaj rano znow nie chcial odpalic zegarek znowu na 12 a jak juz jezdzilam to poprostu jak ropniak, no a na postoju to w srodku tez drzal praca byla rowna ale jakis element w srodku wpadl w rezonans i warczal, do tego wskazania komputera co do spalania sie sporo zwiekszylu, codziennie na tej trasie wskazywal 7,2l a teraz okolo 11l, kontaktowalam sie z tym komiesem ale zbywaja mnie jak narazie nieobecnoscia szefa zostawilam im moj nr tel zeby ozdzwonil jak nie oddzwoni dziasiaj zglosze sie do jakiejs firmy co wyjasnia takie rzeczy na innej drodze...tylko teraz musze w necie pogrzebac jakie tak naprawde mam prawa bo wiele rozni sie od polskich, chociaz tu sa podobno bardziej po stronie kupujacego.

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2009, o 15:43 
Stara się...
Stara się...

3 mam kciuki.
Sytuacja wyglada niewesoło :-( Melduj jak sprawy się mają.

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2009, o 16:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

caly czas czekam na kontakt z tego komisu, ale juz zglosilam fakt to odpowiednika polskiego urzedu konsumentow, tam podyktowali mi list jaki mam napisac do komisu i wyslac poleconym, powoluja sie na tutejsze przepisy ze kupujacy ma prawo do 2 tygoni od zakupu oddac samochod i zabrac cala kase, jest to mozliwe nawet jesli wszystko byloby sprawne ale np cos nam sie w nim nie podoba, ja natomiast sprawdzilam kto ma obowiazek sprawdzic olej i okazalo sie ze sprzedawca musi tak zadbac o auto zeby kupujacy nie musial przynajmniej przez 2 tygodnie zagladac pod maske, wiec prawo jest po mojej stronie zobaczymy tylko jak sie sprzedawca do tego ustosunkuje. jesli nie odda mi kasy to po 2 tygodniach jest cos takiego jak szybki sad i wtedy powolujac sie na przepisy ide tam i walcze...cale szczescie ze kupilam go z komisu bo kupujac prywanie nie ma w tym kraju zadnych mozliwosci prawnych. dam znac jak sie rozstrzygnie wszytsko najgorsze jest to ze polubilam ta ave...miala niezla wersje z clima control i wogole sliczna czarniutka ale coz...poszukam takiej samej hehe...

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2009, o 20:26 
Stara się...
Stara się...

Fruziulka1 napisał(a):
miala niezla wersje z clima control i wogole sliczna czarniutka ale coz...poszukam takiej samej hehe...

Poszukaj 2.0 zamiast 1.8.

Powodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2009, o 20:40 
Moderator
Moderator

Pochwały: 287
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
skorzystaj z mozliwosci oddania auta, bo to jakis strucel, i bedzie pewnie dalej problemy sprawial :nuda:

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2009, o 21:10 
Mistrz
Mistrz

Model: T25 Liftback
Rocznik: 2003
Silnik: Tiptronic
wrc napisał(a):
skorzystaj z mozliwosci oddania auta

:tak: :tak: :tak:

Koleżanko słuchaj kolegi , trzeba się pozbyć wyeksploatowanego samochodu.

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2009, o 21:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

a co jest z tym silnikiem 2.l lepszego od 1.8 bo nawet juz taka znalazlam 2.0 t sprint czy jakos tak no i widze ze ma wiecej konikow ale pewnie tez i wieksze spalanie, jak ktos moze to poprosze mi odpowiedziec o roznicy...

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2009, o 21:12 
Moderator
Moderator

a o tym to w dziale o zakupie t22 lub t25 :czytaj:

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2009, o 22:43 
Stara się...
Stara się...

Fruziulka1 napisał(a):
a co jest z tym silnikiem 2.l lepszego od 1.8 bo nawet juz taka znalazlam 2.0

Spalanie podobne, więcej frajdy z jazdy taką ciężką kobyłą jak Ave II.
Silnik tez bardziej udany.

Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2009, o 20:40 
Coś wie...
Coś wie...

silniki 1.8 1zz podięte są kampanią 180tys lub 7lat w serwise bez łachy wymieniają na nowe które nie biorą oleju a co do silnika 2.0 1az to siano wyrywają sie sruby z bloku od głowicy,luzują się płozy od łancucha rorządu itd. a toyota na to leje

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2009, o 17:57 
Stara się...
Stara się...

to samo słyszałem od kobiety ,która kupowała części do Avki z silnikiem 2.0
z gadki była troche podłamana tym samochodem

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 00:41 
Stara się...
Stara się...

ALL JAPANESE napisał(a):
silniki 1.8 1zz podięte są kampanią 180tys lub 7lat w serwise bez łachy wymieniają na nowe
Tjaa.
Klekoczący, gulgoczący 1.8 1zz z przebiegiem 118 tys, kolega pojechal do ASO i liczyć go chcieli za sam wjazd.

Ciekawe w której bajce za darmo naprawiają/wymieniają silniki 1.8, które nie biorą oleju.

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 00:59 
Spamer
Spamer

Pochwały: 123
Marka: Honda
Model: Civic Siwa
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2005
Silnik: 1.4
ALL JAPANESE napisał(a):
silniki 1.8 1zz podięte są kampanią 180tys lub 7lat w serwise bez łachy wymieniają na nowe które nie biorą oleju

Ave 2004 1ZZ-FE serwisowana regularnie, przebieg 134 700 km, stoi w moim garażu. Gdzie mam podjechać? Serio pytam.

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 05:31 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Raczej możesz zapomnieć o ewentualnej wymianie silnika z racji gazu :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 08:33 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
Już to widzę że w ASO Tarnów wymienią silnik za darmo. Od razu jak tam człowiek przychodzi czuje sie jakby słyszał wszystkich myśli "po H..a żeś tu przylazł". Jedynie co to jak dzwoniłem parę razy do serwisu to chyba kierownik odebrał i był nawet miły ale za to reszta do kitu.
pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 21:36 
Spamer
Spamer

Pochwały: 123
Marka: Honda
Model: Civic Siwa
Nadwozie: hatchback
Silnik: 1.4
Schwefel napisał(a):
A co ma zasilanie gazem do olejożerności?
Poza tym, instalacja gazowa została zamontowana w nowym samochodzie w zakładzie, który uzyskał autoryzację toyoty na montaż takiego wynalazku. Kilka miesięcy później toyota wycofała się z tego, ale to już chyba inny temat...

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 21:42 
Moderator
Moderator

TomDexter napisał(a):
A co ma zasilanie gazem do olejożerności?
wystarczy zeby toyota mogla odmowic naprawy gwarancyjnej :boks: nie rozstrzygajac czy ma cos do tego czy nie
Doc napisał(a):
Ciekawe w której bajce za darmo naprawiają/wymieniają silniki 1.8, które nie biorą oleju.
kilka takich bajek zostalo juz opowiedzianych na tym forum :jezyk: , dotyczylo aut w wieku do 6 lat, zakupione w pl, pelna ksiazka serwisowa, proponuje udac sie do watkow o nadmiernym zuzyciu oleju, po co pisac cala historie od nowa :nuda:
mlody02 napisał(a):
Już to widzę że w ASO Tarnów wymienią silnik za darmo
za to placi TMP nie ASO

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 22:01 
Stara się...
Stara się...

wrc napisał(a):
dotyczylo aut w wieku do 6 lat, zakupione w pl, pelna ksiazka serwisowa, proponuje udac sie do watkow o nadmiernym zuzyciu oleju,
ALL JAPANESE napisał(a):
silniki 1.8 1zz podięte są kampanią 180tys lub 7lat w serwise bez łachy wymieniają na nowe które nie biorą oleju

Dotyczy to tylko zużywania nadmiernego oleju. Stary problem 1.8
Tylko i wyłącznie i też nie zawsze. Autor sugerował, że lepszy z tego powodu jest silnik 1.8 niż 2.0. ( ze wzgledu na tą gwarancję ) Przynajmniej ja tak zrozumiałem :-)

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 22:34 
Coś wie...
Coś wie...

Schwefel napisał(a):

da rade nawet jak samochud na gazie sprawdzone

[ Dodano: 2009-03-18, 21:35 ]
TomDexter napisał(a):
ALL JAPANESE napisał(a):

Ave 2004 1ZZ-FE serwisowana regularnie, przebieg 134 700 km, stoi w moim garażu. Gdzie mam podjechać? Serio pytam.

zadzwon pomoge

[ Dodano: 2009-03-18, 21:36 ]
mlody02 napisał(a):
Już to widzę że w ASO Tarnów wymienią silnik za darmo. Od razu jak tam człowiek przychodzi czuje sie jakby słyszał wszystkich myśli "po H..a żeś tu przylazł". Jedynie co to jak dzwoniłem parę razy do serwisu to chyba kierownik odebrał i był nawet miły ale za to reszta do kitu.
pozdr

bez łachy muszą wymienic znam odpowiednie metody

[ Dodano: 2009-03-18, 21:39 ]
Doc napisał(a):
ALL JAPANESE napisał(a):
silniki 1.8 1zz podięte są kampanią 180tys lub 7lat w serwise bez łachy wymieniają na nowe
Tjaa.
Klekoczący, gulgoczący 1.8 1zz z przebiegiem 118 tys, kolega pojechal do ASO i liczyć go chcieli za sam wjazd.

da sie da sie

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 23:28 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
Czy ktoś oglądał dzisiaj na TVN turbo - były właśnie dwa przypadki o Toyocie gdzie w jednym koleś kupił Rav4 i po 30000 na przeglądzie wyszło że rav4 jest cała skorodowana, w środku na szynach od siedzeń, drzwi na dole itp...TMP jakoś przez dwa lata nic nie zrobiła i dalej jest akcja z kasą...
a drugi przypadek to taki że gości kupił chyba Hiluxa , gdzie sprzedawca z salonu zaproponował mu bardzo dużą zniżkę i koleś kupił, ale później sie okazało że nie ma takiego upustu jak wziął ten samochód i też TMP nic z tym nie zrobiła, pomimo zawarcia umowy na niższą kwotę tłumacząc sie że to była pomyłka pracownika...po interwencji TVN Turbo TMP poszła na ugodę i koleś musial dopłacić 6000 zł i dostaje samochód.
Jakoś TMP sie raczej nie kwapi żeby wydawać pieniądze na jakieś silniki, i co pójdę i powiem że mają mi nowy silnik założyć?To przecież mnie wysmieją i powiedzą że jestem wariat...
pozdr

PostNapisane: 18 mar 2009, o 23:30 
Moderator
Moderator

przejdz do watku o zuzyciu oleju i tam poczytaj, wymian bylo sporo, byly drogie ale bezplatne dla posiadaczy felernych aut

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 23:31 
Stara się...
Stara się...

Wersja T-spirit jest tu na wyspach wersja najbogatsza :0 duial clima, tempomacik :) skora. Jesli jeszcze do tego wszystkiego jest czarna i pod maska jest 2.0 benzynka to bralbym ja :) Ja mam prawie taka sama :) T3x ale juz ma tempomacik :) Pozdrowionka ze slonecznej szkocji :P

Arek

PostNapisane: 31 sty 2011, o 01:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam
W mojej avce zauwazylem od jakiegos czasu ze komputer pokazuje coraz wieksze spalanie(auto uzytkowane w uk)standardowo pokazywal ze zrobie 37,6mil na galonie w tym momencie pokazuje 31,2mil /galon poczatkowo myslalem ze to wina radia ktore nagle przestalo dzialac i moze cos sie poknocilo z komputerem jednak zauwazylem ze spalanie wynosi teraz ok 11-12l gdzie wczesniej nie przekraczalo 8 w cyklu mieszanym.Do tego silnik strasznie duzo bierze oleju od jakiegos miesiaca.
Moze ktos doradzi?
Bylbym bardzo wdzieczny
2002r 1,8vvt-i ???

PostNapisane: 13 kwi 2011, o 22:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam
Proszę o informacje na temat sposobu i skutków wymiany short block w T25 1.8
Interesuje mnie co w istocie jest wymieniane,jaki jest zakres prac,jak długo to trwa.
Pewnie macie Państwo doświadczenie w tej sprawie . Chętne je poznam.
Pozdrawiam Marek.
(wymiana bloku silnika, wymiana silnika, short block, dół silnika)

PostNapisane: 13 kwi 2011, o 22:51 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
sposob.... wymontowanie silnika.... rozebranie...zalozenie glowicy i osprzetu na nowy blok...zamontowanie....
skutek.... mniejsze badz brak spalania oleju
w istocie jest wymieniany blok silnika bez glowicy i osprzetu

http://en.wikipedia.org/wiki/Short_block

trwa od ok jednego dnia roboczego

PostNapisane: 13 kwi 2011, o 23:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz.
Proszę jednocześnie o informacje co wchodzi w skład nowego (po regeneracji ) bloku.
Czy mimo wymiany, po gwarancji ,w ramach tzw.dobrej woli producenta -klient ponosi
jakieś koszty?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 742 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]