TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 27 maja 2018, o 21:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 kwi 2018, o 21:17 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2003
Silnik: 1998 benzyna
Witam,
około 2 tygodnie temu jadąc moją Ave włączył mi się tryb awaryjny. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko było ok. Wyświetlił się błąd p0191. Samochód zostawiłem u mechanika, ale nie wiedział co to dokładnie może być więc kazał jeździć i obserwować żeby nie wymieniać niepotrzebnie części, jeżeli może wyjść, że po prostu zatankowałem gorsze paliwo (tankuje tylko na "renomowanych" stacjach). Od tego czasu tryb awaryjny włączył mi się 2 razy na trasie - nie chciał iść powyżej 2 tysięcy obrotów. Zatrzymanie się, zgaszenie i ponowne włączenie pomogło. Dodatkowo 2 razy w mieście miałem podobną sytuację, jednak jak przytrzymałem gaz opór w podłogę to po ok 5 sekundach jechał już normalnie. W obu przypadkach wjeżdżałem z drogi podporządkowanej z prawie zerowej prędkości. Zauważyłem, że sytuacja ta nie występuje (albo akurat nie pojawia się wtedy losowo) kiedy utrzymuje go około 3 tysięcy obrotów.
W momencie gdy występuje ten problem nie śmierdzi paliwem.
Dziś wyjeździłem poprzednie paliwo, zatankowałem 98 i planuje go trochę przepalić - wyjechać na drogę ekspresową i popiłować na 4 tys. obrotów przez jakiś odcinek. Dodatkowo planuje wymienić filtr paliwa, bo i tak już na niego pora. Myślałem też o czyszczeniu przepustnicy. Czytałem też coś na forum odnośnie "resetowania" akumulatora w przypadku problemu z obrotami. Ostatnio przy wymianie żarówki wykręciłem akumulator, który potem wkręciłem i od razu jeździłem. Może to miało jakiś wpływ?
Może macie jakieś doświadczenia z podobnym problemem?

PostNapisane: 9 kwi 2018, o 23:01 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1AZ-FSE
Nie mam doświadczenia z tym błędem, ale p0191 to błąd ciśnienia paliwa a nie problemu z gorszym paliwem.
Więc albo pompa wysokiego ciśnienia się kończy (na listwie fuel-rail, po prawej stronie silnika od tyłu) albo czujnik ciśnienia paliwa na tej listwie przekłamuje.
Podłącz pod komputer, ciśnienie na listwie ma być 8-13 MPa.

PostNapisane: 10 kwi 2018, o 06:17 
Stara się...
Stara się...

Dziękuję za odpowiedź :) co ciekawe dostałem też jedną na innym forum, która również sugerowała ten czujnik. Dodam, że podłączyłem się wczoraj pod komputer i poza standardowymi p0420 i p0430 pojawiły mi się jeszcze błędy p0133 I p0153, czyli błędy odpowiedzialne za sondy lambda. 2 lata temu wymienilem wszystkie 4, a te błędy się wcześniej nie pojawiały

PostNapisane: 11 kwi 2018, o 09:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Jakis
Model: www.interdiag.pl
Rocznik: 1998
Silnik: 2.0
No własnie ja przy swoim miałem problemy z czujnikiem.

PostNapisane: 15 kwi 2018, o 10:14 
Stara się...
Stara się...

Panowie podpowiecie w którym miejscu jest ten czujnik? Jak z dojściem do niego? Samemu wymieniać, czy lepiej oddać do serwisu? Nie jestem zbyt biegły w naprawach

PostNapisane: 20 kwi 2018, o 12:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t25
Nadwozie: kombi
Silnik: Benzyn
Tez mam problem z czujnikiem cisnienia paliwa. Kupilem go na alegro ale mechanik mowil ze musi zdjac kolektor by dostac sie do listwy bo ona jest pid kolektorem i koszt to 400 zl. Nie wiem co robic. Jak go wymienic....

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]