TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 25 lis 2017, o 02:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 wrz 2017, o 09:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: 1CDFTV
Dzień dobry,

od jakiegoś czasu mam problemy z gasnącym Yarisem. Jakiś czas temu działo się to raz na jeden/dwa miesiące jednak w ostatnim czasie dzieje się to po kilka razy dziennie. Podczas jazdy zapalają się kontrolki od poduszek, czerwona kontrolka temperatury i silnika w tym momencie zaczyna szarpać samochodem aż kontrolki zgasną. Czasami zapalą się i zgasną podczas jazdy a czasami jestem zmuszony zjechać na pobocze i wyłączyć silnik odczekać chwilę i zapalić ponownie. Po podłączeniu u mechanika pod komputer nie pokazuje żadnych błędów. Mechanik twierdzi ze to problemy z elektroniką bo wygląda jakby podczas jazdy brakowało mu prądu i gaśnie na chwilę. Samochód to Yaris 2003 z silnikiem 1.0. Podczas zapalania się tych kontrolek słychać dziwne trzaski z okolic kierownicy lub pod maską od strony kierowcy. Wszystko udokumentowałem telefonem. Jak się dobrze wsłuchać to słychać nawet te odgłosy przy zapalaniu kontrolek. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być?? Samemu wymieniłem świece ale to nic nie pomogło.

Link do filmików: http://31.178.235.126:5000/sharing/zOHpbH96B

Z góry dziękuję za pomoc.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]