TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 paź 2017, o 05:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 maja 2017, o 10:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2008
Silnik: 1zzfe
Cześć wszystkim!
Jest to mój pierwszy post na forum choć już od dawna jestem jego biernym użytkownikiem :-)

Posiadam Avensis T25 1,8 VVTi (1zz-fe) do kilku lat i mam następujący problem od ok 15kkm.

Na zimnym silniku, tylko i wyłącznie podczas jazdy, przy dodawaniu gazu w zakresie rpm 1800-3000 w kabinie słychać wyraźne rytmiczne stukanie pochodzące z prawej strony komory silnika (od pasażera) i przyspiesza wraz z dodawaniem gazu. Jak tylko auto złapie temperaturę to stukanie ustępuje. Brak jakichkolwiek innych objawów usterek, błędów, szarpań, itp. Silnik o dziwo nie bierze praktycznie w ogóle oleju. Przebieg 230kkm (przebieg pewny, auto kupiłem od znajomego, który miał je od nowości). Brak LPG. Luzy zaworowe sprawdzone.

Macie może jakiś pomysł? Miał ktoś może podobny problem?

Jeździłem po mechanikach ale każdy ma swoją wersje co to może być, chętnie podejmie się naprawy ale nie gwarantuje sukcesu...nie bardzo widzą mi się profilaktyczne naprawy za grube tysiące...więc tak czekam i jeżdżę....no ale może ktoś z Was byłby w stanie pomóc? :)

PS.
Tak wiem, że są podobne tematy na forum. Uwierzcie, przeczytałem wszystkie i to nie tylko tutaj. Tematy podobne ale jednak nie dotyczyły takiego problemu jak mój.

PostNapisane: 11 maja 2017, o 23:10 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Marka: Toyota
Model: Avensis t25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2003
Silnik: 1,8 automat
Na moje oko to łańcuch się odzywa

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]