TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 paź 2017, o 13:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sty 2017, o 09:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2008
Silnik: 1.8 benzyna
Rzadko tu pisze, bo mi się nic nie psuje :-). Ale czytam to forum już prawie od 4 lat.
Ale od rzeczy. Od jakiegoś czasu pojawia się dziwne zachowanie obrotów silnika. Przy przyspieszaniu obroty potrafią się nagle zatrzymać, lub nawet nieco spaść, by po chwili (1, 2 s) ruszyć dalej. Oczywiście mowa tu o przypadku, gdy pedał gazu jest wciśnięty cały czas. Nie dzieję się tak zawsze, często idzie ładnie od samego dołu, aż po 5, 6 tys. beż żadnych problemów.
Objawy te mam myślę około roku. W lato i na wiosnę raczej nie występują a gdy się ochłodzi od czasu do czasu tak się dzieję. Nie jest to bardzo męczące, ponieważ występuje raczej sporadycznie. Chciałbym to jednak całkowicie wyeliminować.
Samochód to T25, benzyna 1.8, 129 KM - 2008 rok, przebieg 143 tys. km - 100% oryginał
Ma ktoś jakiś pomysł, co to może być i jak temu zaradzić?
Aha, na desce brak jakichkolwiek błędów.

PostNapisane: 21 lut 2017, o 15:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

To sprzęgło mi się ślizgało - na początku sporadycznie od czasu do czasu a później już praktycznie non stop. Już wymieniony komplet.

PostNapisane: 21 lut 2017, o 15:25 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 12
Model: Avensis T25/T27
Rocznik: 2003
Napisz jakiej firmy sprzęgło kupiłeś, jaki jest koszt takiej operacji. Mam T25 z 2003 r. przebieg 130 tyś i może mnie też czekać wymiana.

PostNapisane: 23 lut 2017, o 09:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja zapłaciłem za całość 960 zł. W tym było sprzęgło komplet - 350 zł, robocizna - 500 zł, szlif koła zamachowego - 110 zł.
Sprzęgło sachs. Robota była zrobiona praktycznie od ręki, kumpel mechanik przejechał się moją Toyotą i ocenił, że to już ostatnie podrygi sprzęgła. Od razu podjechaliśmy do jego zaprzyjaźnionego warsztatu, zostawiałem samochód i następnego dnia był do odbioru :-). Następnego dnia po wymianie wyjechałem na ferie w góry i sprzęgło hulało, aż miło :-).

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]