TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 kwi 2018, o 10:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 mar 2018, o 09:41 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2010
Silnik: 2ZR-FAE
Witam
Avensis 2010, po 9-dniowym postoju w minione mrozy, pod chmurką, auto miało problemy z odpaleniem.
Objaw był taki, że rozrusznik kręcił, silnik jakby załapywał, ale tak do końca uruchomić się nie chciał. Tak jakby dostawał za mało paliwa, lub nie było iskry na części cylindrów.
Dopiero naciśnięcie pedału gazu podczas uruchamiania poskutkowało i silnik odpalił.
Już kiedyś wcześniej, jak dobrze pamiętam, chyba jesienią ubiegłego roku, zauważyłem coś podobnego, tzn. po kilkudniowym postoju musiałem ciut dłużej kręcić rozrusznikiem.
Czy jest to niepokojący objaw? Czy może wskazywać na jakąś usterkę, awarię jakiegoś podzespołu?
Czy może jest to normalne, może ten typ tak ma?
Pytam, gdyż powyższy problem jest dla mnie zastanawiający. Przyzwyczaiłem się do dwudziestokilkuletniej Cariny E (4A-FE lean burn), którą jeżdżę już ponad 10 lat, i tak nigdy nie miałem takiego problemu, żeby auto nie chciało odpalić.
Za wszystkie sugestie i podpowiedzi z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam

PostNapisane: 6 mar 2018, o 09:51 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8
Przepustnice kiedy czyściłeś ? Miałem tak samo jak była właśnie brudna przepustnica .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PostNapisane: 6 mar 2018, o 10:07 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Model: Avensis T27 Premium
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 valvematic 147km
Może też być problem ze słabej jakości paliwem, notorycznej jeździe zimą na niskim stanie paliwa co za tym idzie skraplająca się woda w zbiorniku i problemu z rozruchem.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 6 mar 2018, o 10:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2010
Silnik: 2ZR-FAE
Leoart napisał(a):
Przepustnice kiedy czyściłeś ? Miałem tak samo jak była właśnie brudna przepustnica .

Nie, nie czyściłem.
Właścicielem jestem od września ubiegłego roku, po zakupie zrobiłem standardową wymianę płynów, filtrów, świec, przegląd hamulców, klimy, zawieszenia.
Natomiast z przepustnicą nic nie robiłem.
Dzięki za pomysł.
Czy u Ciebie też to był jedyny objaw brudnej przepustnicy? U mnie silnik pracuję bardzo równo, nie faluje. Tylko ten dzisiejszy problem z uruchomieniem.

bobwoj napisał(a):
Może też być problem ze słabej jakości paliwem, notorycznej jeździe zimą na niskim stanie paliwa co za tym idzie skraplająca się woda w zbiorniku i problemu z rozruchem.

To, akurat chyba odpada.
Przyzwyczajony jestem do pełnego zbiornika, szczególnie zimą, a i w lato najpóźniej przy 1/4 zbiornika staram się uzupełniać zbiornik do pełna. Co prawda, paliwo które tankuję, nie jest jakimś super hiper ekstra paliwem z renomowanych stacji paliw, tylko zwykła E95, ale np.staruszka Carina nie narzeka :).
Poza tym ze dwa zbiorniki temu używałem preparatu "STP petrol winter treatment", który wlany do zbiornika wiąże wodę i usuwa ją z układu paliwowego. W najbliższym czasie mam jeszcze zamiar użyć profilaktycznie STP formuły do czyszczenia wtryskiwaczy, ale myślę że przepustnicę warto wyczyścić.

PostNapisane: 6 mar 2018, o 10:46 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8
FUTURISTA napisał(a):
Leoart napisał(a):

Nie, nie czyściłem.
Właścicielem jestem od września ubiegłego roku, po zakupie zrobiłem standardową wymianę płynów, filtrów, świec, przegląd hamulców, klimy, zawieszenia.
Natomiast z przepustnicą nic nie robiłem.
Dzięki za pomysł.
Czy u Ciebie też to był jedyny objaw brudnej przepustnicy? U mnie silnik pracuję bardzo równo, nie faluje. Tylko ten dzisiejszy problem z uruchomieniem.

bobwoj napisał(a):

To, akurat chyba odpada.
Przyzwyczajony jestem do pełnego zbiornika, szczególnie zimą, a i w lato najpóźniej przy 1/4 zbiornika staram się uzupełniać zbiornik do pełna. Co prawda, paliwo które tankuję, nie jest jakimś super hiper ekstra paliwem z renomowanych stacji paliw, tylko zwykła E95, ale np.staruszka Carina nie narzeka :).
Poza tym ze dwa zbiorniki temu używałem preparatu "STP petrol winter treatment", który wlany do zbiornika wiąże wodę i usuwa ją z układu paliwowego. W najbliższym czasie mam jeszcze zamiar użyć profilaktycznie STP formuły do czyszczenia wtryskiwaczy, ale myślę że przepustnicę warto wyczyścić.

Jak byś czyścił to nie rób na gorącym silniku bo przepustnica jest podgrzewana płynem i sie popatrzysz . Po wyczyszczeniu będziesz miał wyższe obroty ale to olej po kilku odpaleniach wróci do normy . Obrazek
Obrazek

Cała robota zajmuje jakieś 20 minut i poziom trudności oceniam w skali 1-100 na około 10 czyli coś w rodzaju wymiany żarówki :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor postu otrzymał pochwałę

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]