TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 cze 2017, o 17:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 kwi 2015, o 09:01 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 29
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
nie zakładam sprzęgła z ASO bo szkoda przepłacać. Porównywałem te które mam AISIN Japan z tymi z ASO i nie widzę żadnej różnicy, więc po co przepłacać za pudełko. Przy sprzęgle wystarczy, że ktoś zapomni, że do dokręcania docisku uzywa się klucza dynamometrycznego albo chociażby przepolerować koło zamachowe czy nawet je zabielić jeśli powierzchnia jest nadwyrężona. Nie mówię, że Ty zakładałeś z Allegro ale wielu tak robi, bo przecież na Allegro sprzedają ori towar za mniejsze pieniądze i dokładają do interesu, no Caritas normalnie :hahaha: Sprzęgło AISIN Japan do 1ZZ kosztuje u przedstawiciela AISINa 560zł. Ale jak pisze czasem do mnie mój znajomy Chińczyk "jaki chcesz towar i z jaką nalepką" :hahaha:

PostNapisane: 20 kwi 2015, o 18:53 
Spamer
Spamer

Pochwały: 303
Marka: Toyota
Model: Avensis T25 Wargon
Rocznik: 2003
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
Więc wychodzi na to że miałem przez 2 miesiące dokładnie takie jak Ty/Wy montujecie.
Nie chce mi się dyskutować - ja przekazałem swoje uwagi i to co powiedzieli ludzie od regeneracji sprzęgieł. Ot i wszystko.
Dobrze że każdy ma swoje zdanie ale ja sparzyłem się na aisinie a ludzie od sprzęgieł definitywnie dobili tą firmę w moich oczach.

Allegro jest jakie jest i każdy o tym wie, super taniość w wielu przypadkach musi mieć swoje odbicie na pochodzeniu towaru.

PostNapisane: 9 maja 2015, o 17:22 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Avensis
Model: t25
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2007
Silnik: 1,8 vvti zzt251(L)
Witam mam do profesjonalistow :piwo: pytanie:
Witam, no to sprzęgło zaczęło się ślizgać, więc i mnie czeka wymiana sprzęgła.Mam w związku z tym pytanko,
Czy dużo przy tym będzie miał roboty mechanik w T25 1.8 vvti. Mam na myśli, czy wystarczy odsunąć skrzynię biegów, czy może trzeba silnik też podnosić/opuszczać? Nie znam się, ale mechanik do którego się wybieram tym warunkuje cenę. Oczywiście sprawa jasna, więcej pracy = więcej czasu, trzeba więcej zapłacić.
Poniewaz bede wymienial sprzeglo doczytalem ze trzbea odsuwac skrzynie biegow, pytanie moje:
czy odsuwanie znaczy odkrecanie i dostanie sie bez problemu do srodka ? poniewaz chcialbym od razu wymienic te dwa lozyska w skrzyni, ktore wczesniej czy pozniej i tak pewno trzeba bedzie wymienic a takze synchronizator na biegu 3 bo trzeszczy..
wiec zeby bylo taniej robic to od razu czy nie ,czy lepiej kupic skrzynie, czy macie moze jakies inne pomysly, dodam ze przebieg mam okolo 200.000 tys i nic jeszcze nie terkocze w skrzyni oprocz synchronizatora, mieszkam w UK london( sorry za pismo)

PostNapisane: 12 maja 2015, o 21:35 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1.8 VVTi + LPG
Witam, no to już po zabiegu wymiany sprzęgła. Okazało się że tarcza jeszcze była całkiem całkiem, padł docisk, stąd to ślizganie. Wytrzymał 196tyś km.
Stare sprzęgło na pierwszym montażu było oryginalne Toyoty, produkowane przes Valeo. Było wybite Valeo, a nadruk Toyota na docisku. Na tarczy tylko nadrukowane numery toyotowskie części. Łożysko nie pamiętam. Tarcza z 4 wielkimi sprężynami odkrytymi, bez żadnego dodatku gumy, czy czegokolwiek.

Nowe Aisin ma na docisku wybite Aisin i nr części Aisina. Na tarczy sprzęgła, dokładnie na tych gumo-sprężynach nr części Aisin : DT 031V. Łożysko JAPAN NACHI . Sprzęgło nie wygląda na jakąś podróbę AISINA, no chyba że ktoś lepiej się zna potrafi to potwierdzić.

Pierwsze odczucia. Miękkie sprzęgło, żadnego ślizgania. Jest słyszalna praca tarczy sprzęgła - tych gumo sprężyn. Może nie jest to drżenie, ale słychać takie burczenie jak się manewrując na parkingu bez dodawania gazu puszcza sprzęgło. W poprzednim sprzęgle nie było czegoś takiego. Szczerze, chyba bym wolał Valeo albo Luka. Na Valeo była większa kultura pracy.

PostNapisane: 13 maja 2015, o 16:03 
Spamer
Spamer

O i zayebistość AISINA znowu nie potwierdza się.
PIKON głowa do góry. Oby się nie pogarszało.

Ja na wtorek umówiony w serwisie i wyciągają swoje oryginalne sprzęgło i koło zamachowe a wkładają moje wymontowane części.
Dodatkowo zamówiłem nowe oryginalne linki za około 1900zł - jak po zmontowaniu będzie ( a tak myślę ) tak samo to nie płacę dziadom nic za robotę a koszty ori sprzęgła i koła zamachowego powinny pokryć koszty nowych oryginalnych linek.

Oby było tak jak myślę bo qrde popłynę na 3 tysiące hehehhe ale będę miał nowe ori sprzęgło i koło zamachowe do sprzedania hehehheh

PostNapisane: 13 maja 2015, o 20:47 
Coś wie...
Coś wie...

No u mnie biegi wchodzą idealnie, tak jak przed wymianą. Te "wibracje" na wolnych obrotach to żadna tragedia, poprostu za każdym razem trzeba trochę gazu dać i problem znika. Kwestia przyzwyczajenia, dla mnie najważniejsze są plusy:
-sprzęgło chodzi leciutko
-bierze o wiele niżej niż poprzednio
-nie ślizga się

Dodaje zdjęcia jak wyglądało moje sprzęgło po zakupie w zaufanym sklepie w Poznaniu:

AISIN KT-286A:
Obrazek

docisk AISIN CTX-088
Obrazek
Obrazek

tarcza AISIN DT-031V
Obrazek

łożysko AISIN BT-112 JAPAN NACHI NP-50SCRN3IP-4
Obrazek

PostNapisane: 14 maja 2015, o 13:37 
Spamer
Spamer

Ja generalnie też byłem zadowolony z pracy AISINA ale właśnie to wolne podjeżdżanie na parkingu mnie wkurzało bo silnik mało nie wyskoczył. Ogólnie to wiadomo że można dodać lekko gazu ale ciężko gdy podjeżdżasz na milimetry i manewrujesz.
Olać to - ja w następnym tygodniu przekonam się jak będzie.

PostNapisane: 16 maja 2015, o 22:00 
Coś wie...
Coś wie...

No ja dzisiaj przyjżałem się uważniej pracy sprzęgła podjeżdżając na wolnych obrotach. Faktycznie u mnie też silnik ma ochotę wyskoczyć jak się rusza bez dodawania gazu. Jednak wystarczy lekko na gaz - już te 1200 obrotów wystarczą i jest dobrze. W końcu to benzyna, nie dieselek. Tu zawsze trochę gazu trzeba dać, inaczej to nawet silnik będzie gasł. Mam wrażenie że problem stoi po stronie konstrukcji tarczy sprzęgła w Aisinie. Nie tłumi tak dobrze jak Valeo. A jakby połączyć docisk AISINA z tarczą Valeo? Pasowało by?

PostNapisane: 19 maja 2015, o 21:45 
Spamer
Spamer

Tak na szybko - nie pracuję przy sprzęgłach więc napiszę co powiedzieli Panowie od sprzęgieł.
Zwykle wina leży po stronie okładzin ciernych i ludzie/mechanicy czasami przywożą im nowe kpl sprzęgła Aisin na wymianę okładzin - twierdzą że te właśnie drgania przy ruszaniu to wina mało precyzyjnie wykonanych okładzin ciernych.

Robiłem dzisiaj sporo testów przy ruszaniu i mój LUK jest o niebo lepszy od tego Aisina jaki założyli mi z zamiennika - może i z 5pkt na 100pkt dam LUKowi mniej niż ori kpl sprzęgła jaki dzisiaj zdemontowali ale tych 5pkt to nic w porównaniu do około 150-200zł różnicy w cenie.

Ja dzisiaj jestem po kolejnej przekładce sprzęgła - znowu mam swój LUK , ori sprzęgło Toyoty serwis sobie zabrał bo na moim sprzęgle o dziwo dla serwisu działa - oczywiście doszukiwał się mosiek uj wie czego ale mylić szum i hałas wyząbkowanej opony do problemów ze sprzęgłem to delikatnie mówiąc/pisząc "qrwa litości" !!!!

PostNapisane: 21 sie 2015, o 22:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T25
Nadwozie: liftback
Silnik: 1.8 benzyna
Witam wymienilem w aos sprzeglo kolo zamachowe w listopadzie ubiegłego roku teraz w sierpniu pojechalem do aos odgrzybic klimatyzacje gdy oddali mi samochod powiedzieli mi ze sprzeglo wysoko bierze oznajmilem serwisantowi z aos ze 7 miesiecy temu bylem unich wymienić komplet sprzegla i kolo zamachowe autem zrobilem okolo 1400km przez te 7 miesiecy mam pytanie czy to jest mozliwe nowe sprzglo juz sie wyrobilo??? Podpowiem ze jak samochód jest zimny to sprzeglo bierze bardzo nisko ale z czasem jazdy coraz wyzej lapie czy to mozna wyregulowac?? W aos powiedzieli mi ze to moze byc wysprzeglik

PostNapisane: 26 sie 2015, o 10:40 
Spamer
Spamer

Slawek 1978 napisał(a):
Witam wymienilem w aos sprzeglo kolo zamachowe w listopadzie ubiegłego roku teraz w sierpniu pojechalem do aos odgrzybic klimatyzacje gdy oddali mi samochod powiedzieli mi ze sprzeglo wysoko bierze oznajmilem serwisantowi z aos ze 7 miesiecy temu bylem unich wymienić komplet sprzegla i kolo zamachowe autem zrobilem okolo 1400km przez te 7 miesiecy mam pytanie czy to jest mozliwe nowe sprzglo juz sie wyrobilo??? Podpowiem ze jak samochód jest zimny to sprzeglo bierze bardzo nisko ale z czasem jazdy coraz wyzej lapie czy to mozna wyregulowac?? W aos powiedzieli mi ze to moze byc wysprzeglik

Teoretycznie nie ma regulacji a praktycznie jest ale lepiej nie ruszać chyba że ASO samo wsadzi do tego łapy.
Wymieniałeś u nich sprzęgło więc nie daj się wydy.mać. ( Swoją drogą co im nie pasowało w kole zamachowym? - oddali Tobie stare koło? oddali je na pomiary przed wymianą? )
Jedź do ASO i zgłoś że sprzęgło bierze tak i tak - jak nie wiedzą o co kaman to niech wydrukuje dla Ciebie kwit że byłeś i zgłaszałeś dziwną pracę sprzęgła.
Wysprzęglik AISINa w Inter Carsie i podobnych kosztuje mniej jak 180zeta - nie pamiętam dokładnie.
Zapytaj się ile u nich kosztuje + wymiana.
Obstawiam że to nie jest wysprzęglik i że możesz śmiało jechać do ASO i powiedzieć : " Wymieniałem u Was sprzęgło + koło zamachowe i jest kibel" - jeżeli zaproponują wymianę wysprzęglika to zapytaj się co będzie jeżeli wciąż będzie źle - czy zwrócą pieniądze i wsadzą ponownie stary wysprzęglik czy wypną się dupą.

Napisz o co chodziło z kołem zamachowym - porysowane było czy co?

PostNapisane: 26 sie 2015, o 19:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Kolo zamachowe na kantach mialo mini pekniecia mechanik z aos mowil ze jak sie nagrzewa te pekniecia sie rozszerzają i scieraja okladzine sprzegla dlatego zalecili wymiane kola dla mnie dziwne jest to ze jak auto jest zimne sprzeglo bierze bardzo niziutko ale w trakcie jazdy coraz wyzej lapie niema zgrzytow nieraz tylko jak z 4 na 5 ddaje czuje wibracje na sprzegle ale nie zawsze tak sie dzieje

PostNapisane: 26 sie 2015, o 19:48 
Spamer
Spamer

Jak sądzę nie oddali Tobie koła zamachowego i tylko puste słowa że były pęknięcia?
Ile miałeś najechane?

Ja podczas swoich przygód a ASO Żerań w wawie rozmawiając w innym ASO usłyszałem że koleś który pracuje kilka lat w ASO tylko raz zlecił wymianę koła zamachowego w 1,8 vvti. Sprzęgło zajechane było całkowicie i porysowało koło zamachowe. Tak więc jak w ASO dziwili się dlaczego inne ASO wymieniło mi koło zamachowe to już mi dało do myślenia.

Ale - u Ciebie już po rybach.

Jedź do nich i rozmawiaj, zgłoszenie na papierze niech dadzą, po każdej wizycie jak coś nie halo na Twoim zleceniu wypisuj wszelkie uwagi i niech się czopki podpisują bo wypną się doopą za jakiś czas jak coś pójdzie nie tak.

A jak będzie się coś dziwnego działo to w telefonie odpalaj dyktafon i nagrywaj swoje rozmowy z pracownikiem ASO - ja tak robiłem ;-) Może się przyda na przyszłość jak im się zapomni że coś powiedzieli ;-)

PostNapisane: 26 sie 2015, o 20:01 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 75
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Śpioch napisał(a):
Napisz o co chodziło z kołem zamachowym - porysowane było czy co?

http://www.schaeffler.com/remotemedien/ ... _de_en.pdf
strona 27 przypadek 6
Z powodu przegrzania koła zamachowego częsta jazda na półsprzęgle lub dojechanie sprzęgła aż auto stanie kończy się właśnie tak wiele mechaników nie robi z tym nic, bo kto im zapłaci jak już przy wymianie sprzęgła był płacz, że drogo bardzo częsty przypadek w silnikach 1,8.
Śpioch napisał(a):
A jak będzie się coś dziwnego działo to w telefonie odpalaj dyktafon i nagrywaj swoje rozmowy z pracownikiem ASO - ja tak robiłem ;-) Może się przyda na przyszłość jak im się zapomni że coś powiedzieli ;-)

Prawnie zabronione w Polsce musisz powiadomić o ty rozmówce

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 26 sie 2015, o 21:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Czyli co oni mi mogli tego kola nie wymienic?a skasowali mnie za nie????

PostNapisane: 26 sie 2015, o 21:33 
Nowicjusz
Nowicjusz

Kolo zamachowe widzialem zaprowadzili mnie na warsztat i pokazali te pekniecia auto kupilem z niemiec po zakupie odrazu pojechalem do aos zeby mi je sprawdzili wymienili oleje plyny filtry klocki no i na 2 wizycie cale sprzeglo z kolem

PostNapisane: 26 sie 2015, o 21:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Widzialem je na silniku nie zdjete

PostNapisane: 27 sie 2015, o 00:45 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 75
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Zawsze możesz nie wyrazić zgody na daną naprawę oni sugerują wymianę decyzja jest zawsze klienta
Jak byś nie wymienił koła a sprzęgło by szarpało to nie podjęliby próby naprawy gdyż jeden z elementów z autopsji jest uszkodzony.
Ogólnie rozchodzi się oto, że zawsze decyzja jest twoja a serwis stara się tak naprawiać auto żeby nie wracało kolejny raz z tą samą usterką.
Opcja zwrotu części jest możliwa trzeba tylko powiedzieć oprócz napraw gwarancyjnych gdzie część jest zwracana do TOYOTY

PostNapisane: 27 sie 2015, o 05:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

Też tak myslalem dam do aos zrobia porzadnie bedzie z glowy ale gdy kilka dni temu bylem u nich z klimatyzacją i jak zapytal sie mnie serwisant czy w aucie bylo robione cos przy sprzegle to mi rece opadly no nic bede musial sprawdzic czy wymienione bylo koloo bo spezeglo dalej zachowuje sie tak jak przy starym kole jest zimne ok ladnie nisko lapie ale juz jak sie rozgrzeje na dobre lapie coraz wyzej przegrzewa sie zamachowe czy cos niewiem :$jeszcze mi kat dal o sobie znac 3,7tys wymiana:-o rece opadowywuja a co najlepsze jest w tym wszystkim to to ze ja praktycznie tylko w wykendy jeżdżę tym autem do roboty katuje swojego poldziana zeby to sprzęgło smigala tak jak w poldzianie to bylbym szczesliwy no ale tak to jest jak sie zona napala na toyotke 0:)

PostNapisane: 31 sie 2015, o 17:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

11 mam wizyte w aos weryfikacje maja zrobic co jest przyczyną tego ze auto po wymianie sprzegla i kola zachowuje sie tak samo jak przed wymiana

PostNapisane: 2 wrz 2015, o 12:04 
Spamer
Spamer

Życzę Tobie jak najlepiej ale jak zaproponują wymianę wysprzęglika to zapytaj się co właściwie było zepsute.
Widzę że podobna akcja jak i u mnie - najlepiej wymienić wszystko bo tłumoki w ASO Żerań w Wawie gó.no się znają na robocie.

PostNapisane: 11 wrz 2015, o 15:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

dzis bylem w aos wyregulowali pedał sprzegla i jak reka odioł wszsytko ladnie sie zbiera ale teraz mam kolejny ból glowy P420 W AOS 5,5 tysiaczka wymiana katalizatora :smutas: :smutas: co radzicie? :glaszcze:

PostNapisane: 11 wrz 2015, o 19:21 
Coś wie...
Coś wie...

tu masz temat o katalizatorze:

viewtopic.php?f=21&t=38&start=180

tam kontynuuj sprawę. regenerowany w Poznaniu można kupić za 1100zł z robocizną (stary kat zostawiasz).

PostNapisane: 14 wrz 2015, o 22:12 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Model: Avensis
Rocznik: 2007
Silnik: 1ZZ-FE + LPG
tomek napisał(a):
Witam forumowiczów i mam taki problem,właśnie jestem po wymianie sprzęgła czyli docisk,łożysko,tarcza i podczas podjazdów pod niewielkie krawężniki szczególnie tyłem ( przygazówka i regulacja pedałem sprzęgła) wyczuwam "smród" spalonej tarczy czyli bardzo mocna woń spalenizny w kabinie,normalnie bym o tym nie pisał gdyby to przydarzyło się tylko raz ale to się powtarza prawie przy każdym podjeździe. Czy to może być wina źle zamontowanego docisku, wadliwej lub złej tarczy sprzęgła? Może ktoś z was miał już podobny problem? Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedź. Posiadam Ave 1.8 benzyna 2004 rocznik.

Odgrzebię paszteta,
Czy ktoś rozwiązał ten problem?
Mam identyczne objawy po wymianie sprzęgła.

Rufus

Jeśli moja wypowiedź okazała się przydatna - kliknij plusika

PostNapisane: 8 sty 2016, o 16:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Moja toyota ma przejechane 245.000tys km od pewnego czasu samochód nie ciągnął a silnik wchodził na obroty mechanik orzekł że trzeba wymienić sprzęgło . Kupiłem sprzęgło valeo ,po wymianie okazało się że nie wchodzą lużno biegi najgorzej 1 i wsteczny .
Czy jest jakaś regulacja poza odpwietrznikiem ?

PostNapisane: 5 lut 2016, o 23:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1,8
Ja również ostatnio zmieniałem sprzęgło - przebieg 170 000 km. Po rozebraniu oryginał - napis Toyota Valeo, teraz również zakupiłem Valeo. Przy okazji zmieniłem również olej w skrzyni (było ok 1.5 l czyli 4 setek brakowało). Teraz wszystko ok, biegi wchodzą lepiej niż wcześniej.

PostNapisane: 8 lut 2016, o 21:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: AVENSIS
Silnik: 1.8vvti
Mam drobny problem w 1.8vvti 2003r,ok 50tkm temu wymieniałem sprzęgło kpl. bo się strasznie ślizgało.Parę dni temu chciałem wyjechać z polnej dróżki,koła oczywiście boksowały w błocie,ale po wjechaniu na asfalt zaczęło i się ślizgać lekko sprzęgło.Dwa dni po tym było wszystko ok szybsze przyśpieszanie itp i nie było żadnego problemu,ale dzisiaj rano jadąc do pracy znowu zaczęło się ślizgać.Co to może być bo wg mnie to jeśli było by to sprzęgło to slizgało by się cały,

PostNapisane: 8 lut 2016, o 22:40 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 29
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
wcale nie musi ślizgać sie cały czas, a z pewnością nie w początkowym okresie. Prawdopodobnie spaliłeś tarczę.

PostNapisane: 11 maja 2016, o 11:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: AVENSIS
Silnik: 1.8vvti
Pytanie odnośnie wymiany sprzęgła,czy u Was też były wyrobione tulejki wysprzęglika ?? U mnie objaw był taki że pedał miał lekki luz i czasami ślizgało się sprzęgło,po wyjęciu okazało się że sprzęgło było wyrobione nie równomiernie tylko jakoś z ukosa zbierało i okazało się że to wina tych tulejek była.

PostNapisane: 28 lut 2017, o 18:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis
Silnik: 1.8
mialem problem ze sprzeglem, lapalo przy samym odle, czasm sllyszalny pisk, wimienilem na nowe, pisku nie bylo ale dalej lapalo przy samym dole i czesto czuc byla spalonym sprzeglem, juz sie z tym pogodzilem ale teraz okazalo sie ze to wysprzeglik. szkoda ze mechanik wymieniajacy sprzeglo na to nie wpadl wczesniej

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]