TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 13 gru 2017, o 20:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lis 2012, o 22:47 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 1
Marka: Toyota_Mazda
Model: T22_BA
Rocznik: 2000
Silnik: 4A-FE_Z5
ten jest wydechowy, chodzi o dolot :-D
w Ave nie ma silnika krokowego, jest tylko zawór na podciśnienie w przepustnicy

edit: sprawdziłem, kolektor dolotowy masz skręcany

PostNapisane: 22 lis 2012, o 22:55 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
Samo to, że "woła" jest już błędem. Równie dobrze wykręcisz jakikolwiek czujnik i wiedząc, że go nie masz nie będziesz zwracał uwagi na błędy?
Zdiagnozować przyczynę można jedynie skręcając samochód do kupy. Teraz pozostają tylko domysły.

PostNapisane: 22 lis 2012, o 22:59 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: Kierownica z lewej
blueangel007 napisał(a):
Witam panowie, mam problem z falującymi obrotami silnika.
W załączonym filmiku na youtube pokazuje o co chodzi, może mi ktoś doradzi jak mam rozwiązać ten problem.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LcZNmVhBZgE[/youtube]
Specyfikacja:
Toyota Carina E 92r automat, wersja Japońska.
Model: AT190L-ALPNKW JT164ATK000026671
Silnik 1.6 bez ubogiej mieszanki
Skrzynia biegów: automatyczna
Przebieg: 100tyś/km (tak-tak wiem, ale na pewno tyle ma :) )
Instalacja gazowa Elpigaz Stella Nord 4ta generacja (aktualnie elektrycznie odłączona, bo podłączyłem wszytko, tak jak Toyota miała oryginalnie) Instalacja nigdy nie sprawiała żadnych problemów.
Obrazek

Wymieniona skrzynia biegów, ale jest ustawiona w pozycji neutralnej (na luzie), dlatego nie powinna mieć wpływu na obroty silnika (tak myślę) Jednak że ten model skrzyni nie ma wejścia do podłączenia czujnika obrotów silnika nie jestem w stanie określić czy są za wysokie, (na ucho wydaje się, że tak)

Na filmiku nie mam podłączonego filtra powietrza i rezonatora dlatego, że po podłączeniu efekt pulsowania występuje, jedynie pomaga regulacja czujnikiem na przepustnicy, ale wtedy wzrastają obroty silnika i są zdecydowanie za wysokie.
Gdy zatkam dziurę w przepustnicy + przy dobrym wyregulowaniu czujnika położenia przepustnicy, mogę uzyskać mogę uzyskać normalne obroty silnika bez efektu falowania, ale tylko na kilka minut, jak się nagrzeje to pulsuje nadal.
Dodam że leci mi z rury wydechowej woda, ale wyczytałem, że to niby dobrze :cheesy:

Wymienione/naprawione:
Nowe świece
Przepustnica wyczyszczona, kolektor też.
Kopułka rozdzielacza wyczyszczona jak i sam rozdzielacz zapłonu.
Przewody i elektronika sprawdzone.
Komputer sprawny (mam 2szt.)
Skrzynka bezpieczników/przekaźników sprawna (mam 3szt.)
Olej w skrzyni i w silniku normalny poziom inne płyny też ok.
Wymienione filtry powietrza i paliwa.
Paliwo jest ok 15l w zbiorniku.
Sonda lambda odłączona (bo się rozwaliła, ale wcześniej bez niej samochód chodził ok)
Komp nie podaje żadnych informacji o błędach.
Alternator i rozrusznik wyczyszczony i sprawny.
Odłączona maglownica, pompa wspomagania i koła ( bo skrzynie wsadzałem od spodu )
Wtryskiwacze i silnik z racji małego przebiegu raczej sprawne
Wymieniona pasta silikonowa uszczelniająca górna pokrywę silnika.
Nowy katalizator.

Podaj przyczynę która była powodem takiego demontażu silnika. Jeżeli silnik ma tylko 100tkm to wszystko powinno hulać.

PostNapisane: 22 lis 2012, o 23:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Carina E
Rocznik: 1992
Silnik: AT190L-ALPNKW 1.6
Nie no silnik siedzi tam gdzie siedział... wymieniłem tylko skrzynie biegów, bo stara się rozsypała.
Ale to że silnik faluje to nie wina skrzyni biegów, bo jest na luzie (neutral N).
Sonda lambda, tak jak pisałem nie jest powodem problemów, bo bez niej samochód jeździł i nie było falowania, trochę większe spalanie ale zero problemów.
Po założeniu wszystkich rur filtrów itp. falowanie jest nadal. (Wcześniej też odpalałem w tym stanie i nie było żadnego falowania) Zdjąłem to żeby lepiej na filmiku wyglądało.

PostNapisane: 22 lis 2012, o 23:21 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: Kierownica z lewej
Silnik faluje z obrotami jak w CC700 na japońskim gaźniku.Moim zdaniem nie podpięty jest jakiś przewód ciśnieniowy który spadł, urwał się przy demontażu skrzyni. Skoro przed wymianą było OK.

PostNapisane: 23 lis 2012, o 14:27 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 30
Marka: LEXUS
Model: RX330_IS300 SC
Nadwozie: inne
Rocznik: 2004
Silnik: LowPriceGasoline
to że instalacja odłączona to jedno a pozostałości w postaci węzyków to drugie

posprawdzaj wężyki między wtryskami i kolektorem najlepiej zdejmij w wkrętek w kolektorze i s=zaślep wkrętki

gdzieś też musi być wężyk podciśnieniowy do czujnika LPG też go sprawdź

generalnie zasysa lewe i to dużo

PostNapisane: 11 kwi 2013, o 09:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 7afe
Witam
Czy to norma w toyotach, że obroty w mojej AVE spadają na ok 800 dopiero w momencie gdy silnik osiągnie odpowiednią temp ?(wskazówka temp. w połowie skali) Obroty spadają wprost proporcjonalnie do podnoszącej się temp. czyli ssanie wyłącza się w momencie gdy wskazówka jest w połowie. Czasami robię 20 km, zatrzymuję się, generalnie silnik rozgrzany, a obroty są ok 1000-900, po kilku minutach spadają do odpowiednich. Zmieniłem termostat, ale lipa nadal. Przez to spalanie po mieście ok 10l, na trasie potrafi zejść do 6.6l. Wydaje mi sie że ciągle jeżdżę na ssaniu po mieście. W innych samochodach ssanie wyłącza się po rozgrzaniu silnika dużo wcześniej. Nie znalazłem na forum takiego przypadku.
Pozdrawiam

PostNapisane: 11 kwi 2013, o 10:14 
Spamer
Spamer

Pochwały: 303
Model: Avensis T25 Wargon
Rocznik: 2003
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
Trochę kiepsko szukałeś.

To norma że obroty spadają proporcjonalnie do wzrostu temp.
Proponuję wyczyścić przepustnicę, krokowca. Powinno pomóc. ;-)

PostNapisane: 11 kwi 2013, o 10:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

A gdzie w tym silniku jest krokowy, jak się do tego zabrać?

PostNapisane: 11 kwi 2013, o 10:55 
Spamer
Spamer

markus123 napisał(a):
A gdzie w tym silniku jest krokowy, jak się do tego zabrać?

Szczerze ??
Jak zadajesz takie pytania to lepiej jedź do mechanika bo sam to narobić możesz takiego bałaganu że hej. ;-)

Ogólnie za filtrem powietrza aż do kolektora dolotowego - tam jest przepustnica, krokowiec i reszta bałaganu. ;-)

PostNapisane: 11 kwi 2013, o 11:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jak przeglądałem forum, natknąłem się na kilka postów, w moim silniku nie ma krokowca, stąd moje pytanie. Ale jak twierdzisz że Tobie ssanie się wyłącza w momencie kiedy wskaźnik temp jest w połowie skali no to chyba nie mam co szukać zębów w pupie.
chyba że ktoś jeszcze się wypowie, bo nie daje mi to spokoju. Dzięki Mistrzu za odpowiedź :-)

PostNapisane: 11 kwi 2013, o 13:00 
Spamer
Spamer

Nie patrz na "połowę skali" bo nawet nie zauważysz różnicy na wskazaniu na blacie a temperatura o 10stopni może się zmienić.
U Ciebie zawsze ale to zawsze obroty spadają gdy wskazówka jest na połowie?

Czyszczenie przepustnicy nie zaszkodzi więc tak czy siak zrób to.

PostNapisane: 30 cze 2013, o 04:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t22
Rocznik: 2000
Silnik: 7a-fe
Auto chodziło super tym bardziej, że wymieniłem świece na nowe NGK jednak wiosną moje kable prądowe poprzegryzały myszy? może kuny ? krótki czas jeździłem z uszkodzonymi kablami, potem nasztukowałem ze starymi kablami ( z przed ostatniej wymiany) następniue miałem problem bo przez 2-3tygodnie auto stało bo w sklepie mieli jakiś dziwny problem z zanmówieniem właściwych kabli. W końcu kable są ale akumulator rozładowany do 0 , próbowałem kilka razy odpalić na popych ale ostatecznie dostałem pomoc od dziadka z prostownikiem i od razu jakieś problemy.

To znaczy w tym momencie ujawnił się mój problem , to jest po długim postoju Na benzynie auto jeżdzi ok a na gazie bardzo szarpie , następnego dnia przez ok 10km auto na gazie jechało ok ale pote, było coraz gorzej.Szarpie , skaczą obroty najbardziej widać to na gazie na benzynie autko chodzi ok no może lekko faluja obroty. Co o może być? byłem na regulacji gazu, wymieniłem listwe wtryskową , wymieniłem kable na nowe, 2 serwisy sprawdzały świece i niby ok.. Teraz jestem na etapie , że jeden warsztat mówi , że najlepiej wymienić sterownik i część instalacji gazowej a drugi, ze to problem z silnikiem i pewnie trzeba regulowac zawory??? Ma ktoś jakiś pomysł bo realizacja ww będzie kosztować mnustwo kasy(już dużo wydałem ) a poprawy brak.

PostNapisane: 22 mar 2017, o 09:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t22
Rocznik: 1999
Silnik: 4afe 110KM
Witam mam problem z wolnymi obrotami w toyocie avensis t22 4afe 110km obroty są ponad 1100. W czym może być problem.

PostNapisane: 15 maja 2017, o 21:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T22
Silnik: 1.8 benzyna
U mnie obroty na zimnym silniku trzymają się 1800obr/min, a jak się nagrzeje to 1100obr/min - jak myślicie czym to spowodowane?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]