TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 23 maja 2019, o 21:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lis 2015, o 14:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8 benzyna
Nie jestem mechanikiem, ale wydaje mi się, że objawy, o których piszesz są przy zużyciu przegubów zewnętrznych "przy kole" czyli np. dłuższego jeżdżenia z uszkodzoną osłoną gumową przegubu, wycieka smar, dostaje się tam brud i woda i po pewnym czasie na skręconych kolach słychać charakterystyczne stuki. W moim przypadku przeguby zewnętrze są OK, z resztą gumy na przegubach wewnętrznych "przy skrzyni" też. Na tą chwilę stawiam na całą półoś lub tylko na przegub wewnętrzny, jutro umówiłem się na wizytę o znajomego mechanika i zaczynamy poszukiwania usterki.

PostNapisane: 16 lis 2015, o 20:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Mnie udało się wyeliminować problem tylko nie mogłem napisać wcześniej bo chcę udupić kilka serwisów w Wa-wie gdzie Nas zlewają i mają nas gdzieś a i dostanie się Toyocie Motor Poland , która prowadzi badania jeśli chodzi o problematycznie wyglądające problemy z usterkami tzw ciężkimi do weryfikacji . U mnie okazało się że podmieniona półoś ze strony pasażera czyli prawej od dawcy z Wielkiej Brytanii załatwiła kłopot a Prymasa Tysiąclecia Carolina 54 polecam :)) - Tam się przejmują problemem a nie zlewają jak inne

PostNapisane: 16 lis 2015, o 20:49 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 FL
Silnik: 1.8
Ile taka przyjemność kosztuje?
Półoś do wymiany czy jest tam coś do naprawienia?

PostNapisane: 17 lis 2015, o 19:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

mnie w wymianą wyniosło 500zł ale co tam konkretnie poszło tego jeszcze nie wiem ale czekam na info od mechanika

PostNapisane: 17 lis 2015, o 20:55 
Stara się...
Stara się...

Ok daj koniecznie znać bo jeśli to to samo co umnie to będę wniebowziety jak to naprawie :)

PostNapisane: 19 lis 2015, o 10:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

No to trzech Panów jeździło i każdy z nich stawia na poduszki pod silnikiem, o dziwo w ogóle nie wspomnieli o przegubie wewnętrznym czy półosi. Specjalnie nie mówiłem o moich podejrzeniach żeby nic nie sugerować. W poniedziałek 23.11. odstawiam im auto na cały dzień do dokładnego sprawdzenia, dam znać co dalej we wtorek

PostNapisane: 19 lis 2015, o 12:33 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 1.8 vvti benzyna
U mnie ASO też stwierdziło poduszki pod silnikiem. Pisałem o tym. A może gruszkowi przy wymianie półosi silnik inaczej się ułożył i dlatego pozbył się wibracji... W sumie poduchy wydają się logiczne, ponieważ przy pewnych prędkościach obrotowych silnik wpada w rezonans i wtedy niesie po całym aucie. A jeżeli nieodpowiednio silnik siedzi na poduchach, to czujemy ten rezonans i wibracje. U mnie kierowca i pasażer czuje, a szczególnie pasażer pod stopami.
I jeszcze jedno, mi wydają się podejrzane wibracje silnika na biegu jałowym. A wtedy półosie nie pracują. Spotkałem gościa z ave po face i silnikiem vvti 1.8, 80 kkm przebiegu, sprawdziłem - on nie miał wibracji, ani silnika (to zbadałem i porównałem z moim), ani przy prędkościach w omawianym zakresie obrotów (to jego odpowiedź). Sprawdźcie i napiszcie czy macie to samo. Kładziesz rękę na pokrywie plastikowej silnika, i zwiększasz prędkość obrotową, w pewnym momencie silnik wariuje. Wg mnie tak nie powinien pracować, że nim trzęsie. Kiedyś miałem corollę vvti 1.4 - tam silnik nie wariował i zachowywał się jak u w/w gościa.

PostNapisane: 22 lis 2015, o 22:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam!
Jeżdżę T27-sedan 2.0 d4d od paru tygodni (przebieg 175tys km) no i stwierdzam, że też odczuwam wibracje (bądź przebrzmienia) przy obrotach powyżej 2tys. Spróbowałem na postoju podciągając delikatnie na jałowych do 2500 obr. no i problem tego przebrzmienia istnieje. Coś jakby silnik chciał się wyrwać z mocowania...
Trochę smutna sprawa bo w T25 kombi 2.2 d4d (300 tys. km) nigdy nic takiego się nie działo. Jeździłem też parę miesięcy Corolką Verso T180 i chcąc podnieść komfort jazdy (Verso brzmi we wnętrzu jak puszka) zamieniłem na T27 niestety jestem zdziwiony, że w aucie tej klasy takie coś się przytrafiło.
Co doradzacie drodzy kierowcy Avensis? Jeździć z tym i się nie martwić? Czy to może oznaka poważnej usterki?
Czy ktoś z Was próbował sprawdzić zasilanie paliwem tzn. czy przy tych obrotach jakieś minimalne problemy ze zgraniem wtrysków mogą powodować, że silnik wchodzi na ten dziwny rezonans?
Pozdrawiam serdecznie.

PostNapisane: 24 lis 2015, o 20:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam ponownie Szanowni Forumowicze, nie mam niestety nic konkretnego. Panowie trzymali moje auto dwa dni posprawdzali, rozkręcili poduszki czyli silnik ułożył się od nowa i .... dupa jak rezonował tak rezonuje. Myślę, że można jeszcze zrobić to co gruszek, ale mam na oku T27 więc pozostaje mi sprzedaż z tą usterką (niestety z obniżoną ceną :-( ). Niech nowy właściciel próbuje coś namierzyć może będzie miał więcej szczęścia lub lepszych mechaników.

PostNapisane: 25 lis 2015, o 09:23 
Stara się...
Stara się...

Mendul, ja bym nie nazwał tego usterką, ponieważ po 25 tys km, u mnie, nic nie posunęło się dalej, tylko ...ten typ tak ma... Ktoś kiedyś pisał, że wiązka przewodów dotyka gdzieś karoserii i podczas rezonansu się odzywa. Też coś w tym może być... Dobrze wiedzieć, że to nie poduchy...

PostNapisane: 25 lis 2015, o 14:56 
Stara się...
Stara się...

Nie uważam że wiązka kabli może rezonować zawsze w tym samym przedziale obrotów i na każdym biegu. Szybciej coś mechanicznego np wyżej wspomniana polos. Trzeba będzie bliżej im się przyjrzeć, ale niestety u mnie w tym roku już nie da rady. Dziwne że z tego co ludzie opisują że zdarza się to dość często żaden mechanik nie jest w stanie tego problemu zdiagnozować. Chciałbym żeby to były te półosie bo przynajmniej dalej nie trzeba by było szukać

PostNapisane: 18 gru 2015, o 21:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam ponownie, więcej o rezonowaniu przy 3000 obr. już nie napiszę gdyż T25 znalazła nowy garaż ;-( . Kupujący był mechanikiem i na jeździe próbnej od razu zauważył że podłoga wpada w wibracje stwierdził, że na środku układu wydechowego jest pierścień, którego rozszczelnienie może dawać taki objaw. Czyli macie kolejny trop. Z innej beczki - zauważył także, że tylne lampy są nieszczelne, woda się do nich dostaje i cieknie do bagażnika. Podobno ten typ tak ma i trzeba je zdemontować i uszczelnić, trochę mi wstyd bo wcześniej tego nie zauważyłem. Życzę wszystkim powodzenia w diagnozowaniu rezonansu i jak najmniejszych kosztów oczywiście :tak:

PostNapisane: 12 cze 2016, o 14:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyta
Silnik: 1ZZ-FE
Zgodnie z umieszczonymi podpowiedziami wymienilem sprzeglo i niestety drgania w moim aucie nie zniknely. Wczoraj bylem u mechanika aby wymienic olej. Jego diagnoza, 'sprobuj wymienic swiece', mimo ze drgania wystepuja tylko na biegu. Dodam jeszcze ze gdy auto jest obciazone sa prawie nie wyczuwalne....zagadka.

PostNapisane: 13 cze 2016, o 09:15 
Stara się...
Stara się...

Ja sprzęgło wymieniałem z innego powodu (właściwie cały komplet elementów sprzęgła), pisałem, że to nic nie pomaga... Teraz mam na głowie szarpanie - dławienie mojej avki podczas jazdy, szczególnie podczas ruszania 1,2 bieg. Być może to ma zawiązek z wibracjami. Na wibracjach przejeździłem już 30kkm, może to jest tego progres... Najgorzej, że póki co, nie można stwierdzić, co jest przyczyną tego dławienia - szarpania. Podsumowując, Toyota jak ma problem, to pojawia się problem, żeby go znaleźć. A check-engine i inne kontrolki milczą i nie dają znać...

PostNapisane: 13 cze 2016, o 13:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyta
djedyta napisał(a):
Ja sprzęgło wymieniałem z innego powodu ... Teraz mam na głowie szarpanie - dławienie mojej avki podczas jazdy, szczególnie podczas ruszania..

Ja wymienilem z powodu slizgania sie sprzegla, dosc dokuczliwego zwlaszcza przy zaladowanym samochodzie.

Rowniez odczywam poszarpywanie, ale myslalem ze jest to spowodowane tym ze sprzeglo jest nowe i co za tym idzie mam zly nawyk puszczania go za szybko tak jak robilem to do tej pory. Ciezko powiedziec czy jest to ustarka, mam nadzieje ze nie. Polki co mam 25k km z drganiami i nie widze zmian na gorsze lub lepsze. Denerwujace jest to ze w moim przypadku wypada to dokladnie przy 100km na godzine (~2800rpm).

Z uwagi na brak fachowcow tu gdzie mieszkam pozostaje mi chyba czekanie na 'co sie stanie'.

Mendul napisał(a):
zauważył że podłoga wpada w wibracje stwierdził, że na środku układu wydechowego jest pierścień, którego rozszczelnienie może dawać taki objaw.

Czy podloga drgala przy tych obrotach na luzie?

PostNapisane: 13 cze 2016, o 13:45 
Stara się...
Stara się...

Moje sprzęgło ma 23kkm. Fakt, potwierdzam, że avka dziwnie reaguje na puszczanie sprzęgła (też myślałem, że zły nawyk), ale teraz to szarpie, dławi się po puszczeniu sprzęgła, a nawet w trakcie jazdy, na wyższych biegach potrafi się przydławić.

Na luzie drga cały silnik, czuć to też w kabinie, tylko że przy innych obrotach ~2200. W czasie jazdy to ok. 2900 obr/min.

PostNapisane: 16 gru 2016, o 00:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: kombi
Koledzy czy znaleźliście przyczyny drgań? u Mnie Avka T25 1,8 kombi drgania od 80 do 110 km/h tylko na dodanym gazie (co prawdopodobnie sygnalizuje przegub wewnętrzny)

PostNapisane: 17 gru 2016, o 22:41 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Model: Avensis t25
Rocznik: 2003
Silnik: 1,8 automat
A może to jakaś poduszka silnika

PostNapisane: 19 gru 2016, o 12:26 
Stara się...
Stara się...

1. Bez dodawania gazu też są drgania w przedziale 2900 -3000.
2. Jeden mechanik podejrzewa poduszki, ale mówi, że nie opłaca się ich wymieniać (bo może to nie to...). A silnik jest na nowo ułożony, a drgania pozostały.
Pozdrawiam

PostNapisane: 28 gru 2016, o 14:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

Przepraszam że się nie odzywałem ale mój mechanik był dość długo nie osiągalny , a przyczyną u mnie była uszkodzona półoś i po wymianie na używkę wszystko się uspokoiło :) . A najciekawsze jest to że trafną diagnozę postawił właściciel szrotu :hahaha:

PostNapisane: 29 gru 2016, o 10:05 
Stara się...
Stara się...

gruszek, jaki koszt Ciebie dotknął w tej wymianie? Uszkodzona od zewnątrz, czy wewnątrz? Czy przy skręcie kół też ta półoś się odzywała? Jaki masz przebieg?
Pozdrawiam

PostNapisane: 30 gru 2016, o 08:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam przebieg około 200tyś , na zakrętach nie wiem jak było bo nie wiedziałem że mam na to zwracać uwagę . Koszt to używana półoś + wymiana 500zł niestety ale brak tych wibracji i buczenia bezcenny :).

PostNapisane: 2 lip 2018, o 08:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t25
Nadwozie: liftback
Witam, czy komuś udało się rozwiązać problem drgań?

PostNapisane: 2 lip 2018, o 09:20 
Stara się...
Stara się...

skamill napisał(a):
Witam, czy komuś udało się rozwiązać problem drgań?
Nie, jeżdżę już tak ok 40 tys km, i nic nie jest lepiej ani nic nie jest gorzej... Ten typ tak ma.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 17 lip 2018, o 22:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2003
Też tak mam. Już 70 tyś. zrobiłem. Walnięty jest wewnętrzny przegub na którejś półosi. W tamtym roku wymieniłem całe półosie, obie z przegubami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Może były nie wyważone, bo drgania przesunęły się w okolicę 3,5 tyś obrotów. Przynajmniej da się jechać 90-110 km/h w ciszy. Potem muszę przekroczyć 3,5 tyś. obrotów i znowu cisza.
Te półosie ulegają częstym uszkodzeniom, ten typ tak ma. Trzeba się pogodzić albo znaleźć kogoś od wyważania wałów i przekonać go żeby wyważył kompletną półoś razem z przegubami. Ja takich możliwości i czasu nie mam, więc jeżdżę tak jak jest. Dajcie znać czy komuś się udało.

PostNapisane: 20 sie 2018, o 19:59 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8 vvti
Witam, też mam drgania/głośną pracę silnika miedzy 2600 a 3000 obrotów na każdym biegu ale tylko podczas jazdy(na postooju tego nie ma). proszę o pomoc jak zweryfikować czy to rzeczywiście przegub wewnętrzny.
Krzysiek

PostNapisane: 15 mar 2019, o 10:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2008
Silnik: 1.8 vvt-i 1zz-fe
Chciałbym odświeżyć temat.
Mam od niedawna Toyotę Avensis 1.8 vvti 16v 1zz-fe z 2008 roku. Do tej pory przez 11 lat jeździłem peugeotem 1.6 hdi. Więc moje doświadczenie z benzyną jest żadne. Moje pytanie dotyczy wibracji które pojawiają się od 2800 do 3500 obr czuć jakby silnik warczał, czuć drgania na kierownicy itd. Dzieje się tak podczas dodawania gazu jak i po jego puszczeniu. Po przekroczeniu tych obrotów jest spokój z wibracjami/drżeniem. Pytam, bo nie wiem czy tak ma być, bo silnik wypada w jakiś tam rezonans jak mi jeden z mechaników powiedział, czy coś się dzieje niedobrego. Bardzo proszę użytkowników tych silników o podzielenie się informacjami jak sprawa wygląda w ich samochodach. Z góry dziękuję.

PostNapisane: 15 mar 2019, o 12:48 
Stara się...
Stara się...

Witaj,
nieco zmienia się sposób pracy silnika, czuć drgania/wibracje na kierownicy i pod nogami, szczególnie pasażera z boku. Na autostradzie, ostatnio dawno nie byłem, ale czuć było takie, nazwałbym to rzężenie silnika jakby wał było czuć się kręci przy 120 do 140 km/h (na 5 tym biegu), a powyżej silnik już gładko pracował (czyli 150 - 160 km/h).

Ja jeszcze sprawdzałem to tak: na biegu jałowym ktoś powoli dodawał gazu, a ja położyłem dłoń na plastikowej osłonie silnika (pod maską). W okolicy ok. 2900 czuć było, że silnika wpada w wibracje inne niż, poniżej i powyżej tej wartości obrotów, wyraźnie zmienione i wyczuwalne. Co ciekawe , porównałem w ten sposób drgania tej samej toyoty u innego właściciela i tam ich nie było !!

Co zrobiłem z drganiami... Jeżdżę tak już blisko 60 tys km, i nic poza tym się nie dzieje, brak uwag, czasami mam tylko wrażenie, że się przeniosły nieco w inny zakres obrotów... Albo to już przyzwyczajenie do takiej pracy silnika i rzadko na nie zwracam uwagę.... A może nawet nieco się stłumiły... Who cares... ;) ...

Nawiasem mówiąc, myślę, że poprzedni właściciel właśnie dlatego sprzedał to auto (z małym przebiegiem, bez znaków zużycia !!), bo mu mechanik powiedział, że coś niedobrego dzieje się z silnikiem lub układem jezdnym... :)
Pozdrawiam

PostNapisane: 15 mar 2019, o 16:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

Tylko że ja mam wibracje od 2800 aż do 3500.

PostNapisane: 15 mar 2019, o 18:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Może to być coś z tymi zmianami faz rozrządu?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]