TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 sie 2018, o 07:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 gru 2012, o 11:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: corolla verso
Rocznik: 2004
Silnik: 2,0 d4d
witam mam ten sam problem moze ktos pomoze przy urochomieniu obroty na biegu jałowym wynosza 900 ostatnio wysiadłem z samochodu broty były 900 rozmawiałem zkolega a słysze ,że obroty zwiekszyły sei do 1100 prosze o pomoc co to może byc pozdrawiam

PostNapisane: 19 gru 2012, o 12:04 
Spamer
Spamer

Pochwały: 303
Marka: Toyota
Model: Avensis T25 Wargon
Rocznik: 2003
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
raf116 napisał(a):
witam mam ten sam problem moze ktos pomoze przy urochomieniu obroty na biegu jałowym wynosza 900 ostatnio wysiadłem z samochodu broty były 900 rozmawiałem zkolega a słysze ,że obroty zwiekszyły sei do 1100 prosze o pomoc co to może byc pozdrawiam

Zima Panie, zima. ;-)

PostNapisane: 19 gru 2012, o 12:16 
Spamer
Spamer

Pochwały: 878
Model: T25FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: ADFTV
raf116 napisał(a):
prosze o pomoc co to może byc

To może być zima.

raf116 napisał(a):
broty były 900 rozmawiałem zkolega a słysze ,że obroty zwiekszyły sei do 1100

Jak broty zwiększyły sei do 1100, to na pewno jest zima i niskie temperatury.

Czytaj ten wątek.

PostNapisane: 19 gru 2012, o 12:34 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T27 WG
Rocznik: 2011
Silnik: 2,0 D-4D
Oczywiscie nie wiem co tym steruje, ale kilkukrotna obserwacja termometru samochodowego potwierdzila ze obroty rosna wraz ze spadkiem temp. na wyswietlaczu po dobiciu do 0 C. w Garazu silnik spokojnie sobie pracuje bez szalenstw na obrotach. Tak czy siak, jest zima, jest -1C sa wyzsze obroty, jest +1C sa nizsze obroty nawet na starcie i do tego trzeba sie przyzwyczaic :brewki:

PostNapisane: 12 lut 2013, o 23:55 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: Avensis
Model: T25 Wagon
Silnik: 2.2 D-4D 2AD-FTV
Witajcie.
Dzisiaj zakupiłem Avensiskę 2.2 D4D z roku 2006.Jestem a właściwie byłem w 110%zadowolony.Kurcze i stało się....Jest to mój pierwszy dizel...Przejechałem 100km i wszystko cacy do momentu kiedy postanowiliśmy z tatą popatrzeć pod maską...W czasie gdy silnik pracował na jałowym biegu odkręciłem korek wlewu płynu chłodniczego,usłyszałem 2 sekundowe pssssssss po czym nagle obroty urosły z równiusieńkich 800 do 1200 i tak zostały.Wyłączyłem autko po chwili odpaliłem znowu ...było ok ale tylko przez chwilę obroty znów wzrosły ;-( .Cóżem zrobił,coś popsułem? Kurcze nie stać mnie teraz na drogie naprawy bo całą gotówkę utopiłem w zakup :-( .Zauważyłem też że te obroty spadną jeśli ustawię temp we wnętrzu na 21 st lub mniej.Jeśli podniosę wyżej to wzrastają....
Proszę o podpowiedź co mam robić bo jestem w stresie,gdyż w mojej drugiej Avce benz mogłem otwierać korek i nic się nie działo :nie:

Dziękuję za podpowiedzi i przepraszam że tak późno...
Darek....

PostNapisane: 13 lut 2013, o 00:13 
BEZ PANIKI :-) Toyoty tak maja. Jak ci sie silnik rozgrzeje obroty spadna. Na jalowym biegu jezeli podkrecisz klime, albo wentylator obroty wzrastaja. Powylaczaj wszystko a zobaczysz ze obroty od razu spadna. W moim T27 jest tak samo.

PostNapisane: 13 lut 2013, o 00:38 
Coś wie...
Coś wie...

Kurde jestem tak "sfefrany" że nie gadaj...Jak go kupowałem to na jałowym chodził pięknie ...Jak przyjechałem i zostawiłem na luzie to też klekotał że hej aż tu nagle....Ale oczywiście temperatura na wskaźniku była w połowie a jak mi się to stało to odpaliłem po półtoragodzinnym postoju....Czyli co...nie panikować ....????A jak długo trza czekać aż obroty spadną?I czy jak podkręcę klimę to już zawsze takie wysokie będzie miał???
Darek....

aha jeszcze jedno ..dziwi mnie że te obroty podniosły się natychmiast po odkręceniu korka.... :wow:-przypadek??? i czy 1200 obr totaka norma jak piszesz ????

PostNapisane: 13 lut 2013, o 00:52 
Spamer
Spamer

Pochwały: 878
Model: T25FL
Silnik: ADFTV
Nic się nie stało, wszystko jest OK, tu masz wyjaśnienie podnoszenia obrotów viewtopic.php?f=71&t=845

PostNapisane: 13 lut 2013, o 18:13 
Coś wie...
Coś wie...

Sorrki,że nie poczytałem na forum ale bylem tak spanikowany,że natychmiast napisałem o pomoc i ją dostałem-zima dłużej chodzi na wyższych a latem krócej...Mam jeszcze co najmniej jedno pytanie ale odnośnie innego zagadnienia nie chcę siać OT..
Dzięki....Darek....

PostNapisane: 13 gru 2016, o 18:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25 FL
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 D4D
To jest dogrzewanie silnika..tez tak mam , dzwoniłem do serwisu i powiedzieli ,ze to normalne. Dbałość o komfort kierowcy żeby mu nie było zimno w "D" ..Ja włączam ogrzewanie dopiero jak się podniesie wskazówka od temperatury na minimum 2 kreski i na 18-19 stopni tylko ...a jak silnik się zagrzeje można dac wieksza temperature ..Pozdro

PostNapisane: 14 gru 2016, o 10:48 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Marka: hyundai
Model: i30
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2015
Silnik: 1.6 CRdi
a mi to w niczym nie przeszkadza i nie kombinuje z temperatura daje na auto i niech samo sobie puszcza ciepelko i tak pusci jak bedzie miec co:)
ja uzywam zawsze dogrzewania plynu i szybciutko cieplym wieje a do tych obrotów latwo sie przyzwyczaic...
wiele opcji o dogrzewaniu bylo ze temp na max ze na auto itp u mnie jak tylko wlacze nawiewy na byle jak i guzik od dogrzewania po ok 70 sek slysze jak sie zalacza dogrzewanie...

PostNapisane: 26 kwi 2018, o 12:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Camry 3.0v6, Carina
Rocznik: 1992
Silnik: 3vz-fe, 2c-e
Witam, po przeczytaniu całego wątku od deski do deski mimo wszystko mam pytanie do kolegów, mając T22 TD 2cte przy temp takich jakie mamy oraz włączeniu zimnego nawiewu bez a/c na I stopień obroty mają prawo być powyżej 1000 na biegu jałowym do czasu uzyskania prawidłowej temperatury silnika? Bo widzę że większość kolegów wspominała o sytuacji takiej w zimie poniżej 10st C, u mnie nie zależnie od temperatury dopóki się nie nagrzeje to trzyma powyżej 1000, max 1200 czy jest to sytuacja prawidłowa ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]