TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 paź 2017, o 13:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 368 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 gru 2016, o 22:27 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 36
Marka: Lexus
Model: IS220D
Rocznik: 2006
Silnik: 2ad
Zero problemów na przeglądzie, jak nie kopci jak stary zetor to nikt nic nie sprawdza.

PostNapisane: 25 gru 2016, o 23:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Marka: toyota
Model: Verso
Nadwozie: inne
Silnik: d-cat
To super, w takim razie jak mnie dopadnie problem filtra, bez wahania usunę drania. Ale chyba nie warto ryzykować wyjazdu za granice po kastracji?

PostNapisane: 25 gru 2016, o 23:54 
Coś wie...
Coś wie...

Zależy którą granicę, ale znam osoby które po kastracji + remapie jezdziły do niemiec i problemów nie było (cupra fr , e60 530d)... Ponoć tamtejsi szeryfowie mają sprzęt do sprawdzania czy auto nie jest po takim zabiegu. Nie wiem natomiast czy mają jakiś analizator spalin, czy jakiś cycek pod obd2. Jeśli druga opcja to zawsze można zablokować złącze, czy to jakiś obd2 blocker czy własna ingerencja i np zrobić gdzieś pstryczek schowany z zasilaniem pod obd2 (tak wiem że cebulaki złodziejaki zazwyczaj mają sprzęt który ma własne zasilanie do obd2 ale nie o tym mowa).

PostNapisane: 1 kwi 2017, o 21:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 5
Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2008
Silnik: 2,2 D-cat
Witam witam. Jestem po kastracji tego badziewia (we Wrocławiu). Minęło sporo czasu więc zapomniałem o problemie i kłębach białego dymu, ale dzisiaj zobaczyłem na forum że są pytania dotyczące przeglądów technicznych (kastratów). Pierwszy przegląd zrobiłem zaraz po "zabiegu". Sprawdzenie elementu o którym piszemy odbyło się w ten sposób że Pan Diagnosta po sprawdzeniu auta poprosił mnie abym podniósł obroty silnika powyżej 2500 a on w tym czasie obserwował co się dzieje z tyłu mojego auta. Ponieważ nic złego się nie działo pierwszy przegląd DPF-a zaliczony. W Kolejnym roku odwiedziłem inna stację diagnostyczną i tutaj spotkała mnie miła niespodzianka wiadomo sprawdzenie autka hamulce zawieszenie nr vin i w pewnym momencie do rury wydechowej Pan Diagnosta wkłada mi sztycę jak do benzyniaka, więc grzecznie go pytam co to za ustrojstwo a Pan Diagnosta mówi że jest to dymomierz i jest to standardowe badanie Diesla. Nic się nie odzywam że mam kastrata tylko spokojnie wykonuję jego polecenia łącznie z tym że jak zwykle podnoszę obroty silnika na poziomie 2500, zaglądam na minę Pana Diagnosty a on że jest super. Tak więc Wszystkich uspokajam że od pewnego czasu mam spokój (łącznie z mniejszym spalaniem). Czasem drażną mnie podniesione obroty silnika przy niskich temperaturach i chętnie bym to zlikwidował. Pozdrawiam Wszystkich którzy walczą z tym tematem.

PostNapisane: 1 kwi 2017, o 22:26 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 30
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
polskie normy 1AD/2AD sprawny spełnia bez najmniejszych problemów z DPF czy bez. Nieobecności DPF-a nie da wykryć się dymomierzem, to są zupełnie różne historie.

PostNapisane: 1 wrz 2017, o 11:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25 D4D
Rocznik: 2007
Silnik: ADT250-1AD
Możecie polecić we Wrocku miejsce, gdzie wywalą "dziada" fachowo (bez emulatorów) w ludzkich pieniądzach? Odwdzięczę się namiarem na dobrą SKP, gdzie mają "ludzkie" podejście :)

kotkowski napisał(a):
Witam witam. Jestem po kastracji tego badziewia (we Wrocławiu). Minęło sporo czasu więc zapomniałem o problemie i kłębach białego dymu, ale dzisiaj zobaczyłem na forum że są pytania dotyczące przeglądów technicznych (kastratów). Pierwszy przegląd zrobiłem zaraz po "zabiegu". Sprawdzenie elementu o którym piszemy odbyło się w ten sposób że Pan Diagnosta po sprawdzeniu auta poprosił mnie abym podniósł obroty silnika powyżej 2500 a on w tym czasie obserwował co się dzieje z tyłu mojego auta. Ponieważ nic złego się nie działo pierwszy przegląd DPF-a zaliczony. W Kolejnym roku odwiedziłem inna stację diagnostyczną i tutaj spotkała mnie miła niespodzianka wiadomo sprawdzenie autka hamulce zawieszenie nr vin i w pewnym momencie do rury wydechowej Pan Diagnosta wkłada mi sztycę jak do benzyniaka, więc grzecznie go pytam co to za ustrojstwo a Pan Diagnosta mówi że jest to dymomierz i jest to standardowe badanie Diesla. Nic się nie odzywam że mam kastrata tylko spokojnie wykonuję jego polecenia łącznie z tym że jak zwykle podnoszę obroty silnika na poziomie 2500, zaglądam na minę Pana Diagnosty a on że jest super. Tak więc Wszystkich uspokajam że od pewnego czasu mam spokój (łącznie z mniejszym spalaniem). Czasem drażną mnie podniesione obroty silnika przy niskich temperaturach i chętnie bym to zlikwidował. Pozdrawiam Wszystkich którzy walczą z tym tematem.

Będę wdzięczny za namiaru tu lub na PW :)

PostNapisane: 5 wrz 2017, o 20:09 
Coś wie...
Coś wie...

Tak sobie myślę,jakbyśmy zblokowali pływak (czy co tam jest co pokazuje ilość zupy w baku) w pozycji rezerwy to czy w wtedy nie byłoby efektu kastracji dpfa ? Na rezerwie chyba komp blokuje możliwość wypalania. Tak wiem niewygodne rozwiązanie, bo nie pokaże stanu i można się zdziwić jak nagle auto stanie :D

PostNapisane: 24 wrz 2017, o 10:19 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2D-Cat
Od roku mam wyciętego DPF'a i nie mam w związku z tym żadnych nieprzyjemności, przeglądy przechodzi bezproblemowo (z tego co wiem i tak spełnia normy - na granicy ponoć, ale spełnia).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 368 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]