TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 28 cze 2017, o 15:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 maja 2016, o 08:40 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: Avensis T25- Mazda 6
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 D-Cat 130kW
Bialy dym to nie tragedia, widac ze cos sie dzieje...hahaha, gorzej jest jak masz zapchane rureczki i wywala blad.
Co do tematu paliwo: nie ma znaczenia, bo leje powiedzmy dobre i tez dymie, nie jezdze w PL tylko DE.

@jozef

jak jezdziles z testerem do testu, to mogles "wymusic" wypalanie, chyba cie technik z ASO nie poinformowal.

DPF nie jest tragiczny tylko go trzeba zrozumiec i opanowac, a nas uzytkownikow traktuja jak "baranow" (bo my nic nie wiemy tylko sie skazymy).

Moj Aven tez zakopci na bialo, ale co z tego....jebie siara(zgnite jaja), wiec chce/lub przebiega wypalanie, kierowcy za mna sie lapia za glowe, ale to nie moj problem....hahaha

PostNapisane: 6 maja 2016, o 11:54 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Model: Corolla Verso
Silnik: 2 AD D-4D 2,2 136 KM
Wypalanie można wymusić - to wiem. Wypalanie wymuszono, jak samochód wszedł w tryb awaryjny z powodu zapchania DPF-a. Ja jeździłem na testy nie dlatego, żeby wymusić wypalanie (samochód nie był w trybie awaryjnym), ale dlatego, żeby obserwować temperaturę na DPF-ie (i inne parametry) w zależności od techniki jazdy i żeby upewnić się, czy moje wnioski wynikające z obserwacji wielkości chwilowego spalania pokrywają się z rzeczywistym stanem procesu zachodzącego w DPF-ie. Jak pisałem wcześniej:
1) jeden raz pojechałem na testy, gdy wg mnie dopiero rozpoczął się proces wypalania (samochód był w trybie wypalania DPF-a, ale nie był w trybie awaryjnym), i rzeczywiście tester potwierdził ten stan;
2) drugi raz pojechałem, by sprawdzić, czy technika jazdy ma wpływ na podniesienie temperatury DPF-a; jak już napisałem - profilaktyczna technika jazdy nie ma wpływu na rozpoczęcie wypalania DPF-a; o rozpoczęciu procesu wypalania decyduje wyłącznie ECU na podstawie odczytanych różnych parametrów, niekiedy nawet, gdy DPF nie wymaga jeszcze wypalania z powodu zapchania, a tylko profilaktycznie. Żadne obiegowe od czasu do czasu "przelatanie" samochodu nic nie daje, jeśli ECU nie da polecenia wypalania na podstawie własnych obserwacji. "Przelataniem" samochodu nie zmusi się ECU do wydania przez niego takiego plecenia. Samemu można wymusić proces wypalania DPF-a tylko jazdą pod bardzo dużym obciążeniem, np. w górach i z dużym bagażem (osobowym lub/i materialnym), kiedy silnik pracuje w bardzo trudnych warunkach i siłą rzeczy to wymusi podniesienie temperatury spalin, w tym w DPF-ie, przynajmniej do ok. 500 st. C, co jednak nie zapewni całkowitego wypalenia sadzy. Do jej całkowitego wypalenia potrzeba przynajmniej 600 st. C. Nie wiem, czy w tak trudnych warunkach jazdy jest w ogóle możliwe uzyskanie takiej temperatury.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 6 maja 2016, o 21:40 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Orientujesz sie jakie sa to dokladnie parametry ktore w ecu wywoluja decyzje o wypaleniu? pozdr

PostNapisane: 6 maja 2016, o 22:40 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 29
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
główny i podstawowy to ciśnienie różnicowe na DPF. Ale podstawą do włączenia procedury jest też temperatura silnika, temperatura spalin, poziom paliwa w zbiorniku i brak błędów w ECU. Nie ma problemu z wywołaniem procedury również na postoju, zatem nie obciążenie jest czynnikiem wpływającym na temperaturę spalin i tym samy osiągniecie odpowiedniej temperatury w DPF.

PostNapisane: 6 maja 2016, o 22:56 
Moderator
Moderator

Ok widze jak w innych systemach malo paliwa w baku I nici z wypalania... pozdrawiam.

PostNapisane: 7 maja 2016, o 09:35 
Coś wie...
Coś wie...

Mialem zapchana rureczke w Verso(130kW), jak dobrze pamietam comp wywalil blad P2002, w ASO odrazu powiedzieli ze to filtr do wymiany....3000 euro z robocizna, ale zanim wydalem ta sume to zainteresowalem sie ta sprawa, okazuje sie ze toyka zrobila techniczny blad i nie wzywala auta do serwisu.
Tak po cichaczu zaczeli wbudowywac szersze rureczki, ktore sie nie upychaly, koszt z robocizna w Aso 140 euro.
Te rureczki mierza cisnienia w DPF : przed i za.

Poszedlem na latwizne, odwiedzilem swego mechanika i podlaczylem komperesor(porzadny) i przedmuchalo rurke.
Caly czas komp mial blad P2002...i trybu awaryjnego nie bylo, auto mialo normalnego kopa......i po 50 km jazdy sam sie wypalil i lampki na desce rozdzielczej zgasly.

Czy comp wykasowal blad nie wiem, ale Verso bylo sprawne.

Oczywiscie w Aso nic nie mowilem bo mialem gwarancje, i filtr zostal wymieniony na nowy......
Wiec nadal sadze ze filtry nie siadaja, tylko ASO chce zarobic.

Owa sytuacje opisywalem na forum, ale ASO ma wiecej mozliwosci jak my szaraki, nastepna sytuacja jest ECU, i tu calej prawdy nie znam, jest jedna wersja co ponoc usuwa kopcenia "bialego" ale ponoc silnik glosniej chodzi.

Jak masz fajne kontakty w ASO to ich tam mecz, ja juz trzecie ASO zmieniam, dlaczego bo w kazdym sie co innego dowiaduje.

Moja Avka fajnie chodzi, a verso juz nie posiadam, bo uszczelka poszla pod glowica (teraz mazda6 i tu sie znow ucze co oni dla mnie przyszykowali).

Chcialem sobie kupic kiedys org. "tester", ale cena mnie przerazila i szarakowi go nie sprzedaja tylko firme musze miec......chore uklady.

Auta u mnie sa zawsze serwisowane w ASO, verso przyzylo 207k km, na Avce mam 100k km i zobaczymy jak bedzie dalej.

PostNapisane: 7 maja 2016, o 10:59 
Coś wie...
Coś wie...

wrc - jakie wszystke parametry ECU zbiera, żeby dać polecenie wypalania DPF-a - nie wiem. Na pewno stopień zapchania DPF-a. To są chyba "tajemnice" producenta. Różni producenci mogą stosować/wymyślić różne systemy, co wynika z mojej ogólnej wiedzy podręcznikowej.

PostNapisane: 7 maja 2016, o 17:09 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Avensis
Rocznik: 2005
Silnik: D-cat
niewiem czy akurat w toyocie tak jest, ale w koreańskich autach badz niektorych japoncach

wymagana jest temperatura robocza silnika na poziomie 94 celsjusze

PostNapisane: 7 maja 2016, o 18:51 
Coś wie...
Coś wie...

Przy najbliższym wypalaniu DPF-a w mojej Toyocie podłączę laptopa i sprawdzę dokładnie temperaturę silnika w momencie rozpoczęcia jego wypalania. Dzisiaj właśnie miałem kolejne wypalanie DPF-a.

PostNapisane: 10 maja 2016, o 05:59 
Moderator
Moderator

Kiedys o tym z kolega troche dyskutowalismy i ze w pewne rzeczy nie wierzyl sciagnelismy z neta serwisowke dpf do mercedesa. Na bank brano tam pod uwage stopien zachania filtra, temp. silnika, ilosc paliwa w baku, predkosc obrotowa silnika. Pierwsza proba wypalenia byla cos kolo 60%, przy ok. 90% przejscie w tryb awaryjny. Dodatkowo niby zapisywano warunki (ile w miescie itd.). Toyota ma inny system ale pewnie podobne dane zbiera. pozdr

PostNapisane: 10 maja 2016, o 22:24 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Model: Avensis T25
Rocznik: 2008
Silnik: 1AD
Witam,

juz 3 raz zapalila mi sie choinka na desce z bledem P2002.
Filtr byl juz 2 razy wypalany w ASO przez poprzedniego wlasciciela wiec wydaje mi sie ze kolejne wypalanie nie ma sensu na dluzsza mete...
Ma ktos z was dobre doswiadczenie z wycieciem DPFa w swojej toyocie?

Dzwonilem do V-techa w Szczecinie - zaproponowali wyciecie + nowy program..
V-tech Pomorze zaproponowal sprawdzone rozwiazanie - emulator.
i tu i tu koszt okolo 1800 zl.

Ktos cos doradzi? Poleci? Odraczi? ;-)
Wycinał ktoś może w okolicach trójmiasta?

Pozdrawiam

PostNapisane: 11 maja 2016, o 18:35 
Coś wie...
Coś wie...

Masz rureczki drozne?

To sa rurki przed i za filtrem, ktore mierza cisnienie.

PostNapisane: 4 cze 2016, o 02:49 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 48
Silnik: 2.0 D4D
Niedawno po raz drugi zapchal mi sie dpf przy 224 tys. km (pierwszy raz przy 167 tys. km) z ta roznica, ze tym razem auto nie chcialo wyjsc z trybu awaryjnego. Za pierwszym razem mechanik czyscil (czy wypalal) dpf na aucie przy pomocy plynu do mycia posadzek, a za drugim razem inny mechanik stwierdzil, ze jest zbyt zapchany na wypalanie, wiec go wymontowal i wyczyscil. Przejechalem 10 tys. km i auto dziala bez zarzutow.

Zapraszam na naszego bloga podróżniczego: motoyage.eu

PostNapisane: 5 cze 2016, o 20:04 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1AD
A ile zaplaciles za taka operacje? Bo z tego co kojarzę masz ten sam silnik co ja, a u mnie samo mechaniczne wymontowanie w/w filtra kosztowalo 700zl. Roboty na caly dzien, bardzo tam ciasno i ciezko sie dostac bo filtr jest umoejscowiony pomiedzy grodzia a silnikiem. trzeba bylo od dolu - cytuje mechanika "zdjąć wozek i podwieszac skrzynie biegow".
Elektronicznie filtr byl odlaczony w zakladzie, ktory sie tym specjalizuje, ale mechanicznie nie dali rady.

PostNapisane: 4 lis 2016, o 19:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t 25
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 D-CAT
Jak tam Panowie jakieś nowe wieści?Ja jestem przed demontażem tego g. i jak chcecie zrobię jakiś filmik żeby pomóc ludziom,którzy nie chcą dać się wyd.ymać zachłannym mechanikom.Tuner,który pracuje w firmie zajmującej się oprogramowaniem dał mi radę żeby umyć filtr pod dużym ciśnieniem wodą (forumowicze mający znajomości w straży pożarnej mają łatwiej :) ).Plan mam taki: zdemontuję tego skur...na wykąpie w chemii do dpf i pod ciśnienie :) Zdam relację jak poszło...Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających.

PostNapisane: 4 lis 2016, o 19:55 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 29
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Silnik: D4D 126KM
zrób, oczywiście że poskutkuje, na jakieś pół roku

PostNapisane: 5 lis 2016, o 00:55 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Avensis T25 FL
Silnik: 2.2 D-cat 177KM
jak już go wyciągniesz to go wytnij. na tij robić dwa razy te same robote bo te mycie na długo nie pomoże. sam wyrwałem chwasta i mam spokój.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 8 lis 2016, o 22:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis T25
Silnik: 1AD-FTV
Witam. ja czyściłem filtr w tej firmie,http://www.dpf-technologies.com/kontakt.html dają roczna pisemna gwarancje, koszt 350 pln
miałem 6,5 kPa na biegu jałowym teraz jest 0,2 kPa mówią że przywracają stan fabryczny filtra.jedynym problemem jest wyjecie, trzeba zwalać belkę inaczej nie wyjdzie.Pozdrawiam

PostNapisane: 15 lis 2016, o 10:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 4
Silnik: 2.2 D4D DCAT 177KM
Witam
No i mnie dopadło dymienie przy 174000km
na rozgrzanym silniku pierwszy raz to mi się zdarzyło w lipcuna skrzyżowaniu w mieście, mowie sru pewnie się wypala itp. Potem długo długo nic aż do września znów puścił biała chmurę za sobą, a teraz praktycznie co wyjazd i rozgrzanie silnika w mieście czy tez na trasie ok 200-300km potrafię zostawiać za sobą zasłonę dymną...:( aż wstyd jechać.

Do tego spalanie w cyklu mieszanym 8,9-9.8 l/100 o zgrozo:) na trasie jak zejdę do 8,5 to jest max nie szaleje itp staram się jeździć normalnie ale wg mnie to i tak dużo, za dużo:)

Wiec postanowione będzie operacja wycięcia tego "raka" i emulator
W Poznaniu w DPF SERWIS tak jak chłopaki tu polecali na forum
Koszt 1200-1500zl Heh prezent na święta:)
Mam nadzieje ze to raz na zawsze zamknę etap dymienia i problemów z tym dziadostwem.
Postaram się opisać swoje odczucia po zabiegu i dalszej eksploatacji:)

PostNapisane: 15 lis 2016, o 12:22 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 32
Marka: Lexus
Model: IS220D
Silnik: 2ad
Gajowy30 napisał(a):
Witam
na rozgrzanym silniku pierwszy raz to mi się zdarzyło w lipcuna skrzyżowaniu w mieście, mowie sru pewnie się wypala itp. Potem długo długo nic aż do września znów puścił biała chmurę za sobą, a teraz praktycznie co wyjazd i rozgrzanie silnika w mieście czy tez na trasie ok 200-300km potrafię zostawiać za sobą zasłonę dymną...:( aż wstyd jechać.

Do tego spalanie w cyklu mieszanym 8,9-9.8 l/100 o zgrozo:) na trasie jak zejdę do 8,5 to jest max nie szaleje itp staram się jeździć normalnie ale wg mnie to i tak dużo, za dużo:)

Mam nadzieje ze to raz na zawsze zamknę etap dymienia i problemów z tym dziadostwem.

Cena trochę chora i to na emulatorach na dodatek... w tej kasie ja miałem całość egr off dpf off + soft motoru (który będzie niebawem, bo robiłem na raty z racji braku mocy).

PostNapisane: 15 lis 2016, o 14:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Miłosz napisał(a):
Gajowy30 napisał(a):
Witam

Cena trochę chora i to na emulatorach na dodatek... w tej kasie ja miałem całość egr off dpf off + soft motoru (który będzie niebawem, bo robiłem na raty z racji braku mocy).

to gdzie to robiłeś i w jakiej cenie?

PostNapisane: 15 lis 2016, o 14:45 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 32
Marka: Lexus
Model: IS220D
Silnik: 2ad
Pod Gdańskiem u chłopaków Z Dynoset
https://www.facebook.com/rsgaragestg/?fref=ts

A cenowo wpasowałbyś się w przedziale który podałeś :) Ale najlepiej napisz do nich na fb, mozesz napisać że masz kontakt od Miłosza od Lexusa is220 ;)

PostNapisane: 15 lis 2016, o 19:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: hatchback
Silnik: 2,0 disel
mam Avke 2,0 d4d po lifcie z 2007 r. , jak mam sprawdzić czy ma filtr cząstek stałych , ostatnio mam problem z mocą, naciskając pedał gazu , dusi się, szarpie samochodem ,odczucie braku paliwa na większych biegach.

PostNapisane: 17 lis 2016, o 08:26 
Spamer
Spamer

Pochwały: 803
Model: T25
Silnik: D4D
Gajowy30 napisał(a):
Koszt 1200-1500zl

Za drogo i niepotrzebny jest emulator, szukaj fachmanów co za max 1000 wydłubią zawartość DPFa i wyłączą go w oprogramowaniu silnika, bez niepotrzebnej protezy typu emulator.

PostNapisane: 8 gru 2016, o 17:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.2
Witam, posiadam Ave z 2008 z silnikiem 2.2 D-CAT 177 KM, czy ktoś się orientuje gdzie we Wrocławiu lub bliskiej okolicy można sprawnie usunąć filtr mechanicznie oraz bezpiecznie z pamięci sterownika?

PostNapisane: 20 gru 2016, o 13:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

No i jestem po wywaleniu DPF w Poznaniu w firmie TUNEForce ogólnie chłopaki ogarneli to od 10 do 16 mega szybko muszą mieć w tym wprawę :-D
koszt 1200zł w tym diagnoza, wywalenie całego wydechu i wyjęcie środka z puszki DPFa, wyłączenie 5 wtrysku i wyłączenie opji DPFa w komputerze.
Samochód odebralem na drugi dzien rano, odpalam standardowo do osiągnięcia temperatury optymalnej co chwię spojrzenie w lusterko czy dymi czy nie dymi no i zaskoczenie pozytywne zero zasłony dymnej za mna :ok: :ok: :ok:
Do tego wracałem z Poznania do Gniezna A2 i S5 ok 80km i powiem wam ze pierwszy raz na trasie zszedłem poniżej 7,4l/ 100 czyli jednak spalanie tez mniejsze, zobaczymy w cyklach mieszanych co bedzie.
I moje odczucie jest takie ze Toyota teraz jest żywsza na pierwszych 3-4 biegach znacząco to sie czuje co mnie też bardzo cieszy.

Polecam serwis TUNEForce obsługa klienta bardzo dobra, wszystko wytłumaczone i wyjaśnione rzetelnie

będę kontrolował co będzie sie działo dalej.

PostNapisane: 20 gru 2016, o 15:10 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27 SOL
Silnik: 2.0 D-4D 126KM DPF
Gajowy30 napisz jeszcze czy zamontowali emulator czy wyłączali z oprogramowania silnika DPF razem z 5 wtryskiem ?

PostNapisane: 20 gru 2016, o 15:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

George napisał(a):
Gajowy30 napisz jeszcze czy zamontowali emulator czy wyłączali z oprogramowania silnika DPF razem z 5 wtryskiem ?

Wyłączali z oprogramowania razem z 5 wtryskiem , nie ma emulatora

PostNapisane: 20 gru 2016, o 19:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Model: Verso
Nadwozie: inne
Silnik: d-cat
A orientujecie się jak jest podczas kontroli spalin po kastracji?

PostNapisane: 25 gru 2016, o 22:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t 25
Silnik: 2.2 D-CAT
i jaj z tymi badaniami na przeglądzie?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]