TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 27 maja 2018, o 21:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 sty 2011, o 00:42 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: Avensis
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 2AD–FHV
Witajcie,

Jeśli istnieje podobny wątek to wybaczcie, ja nie znalazłem, jak i nawet w google. Jak zwykle niecodzienny przypadek na moją miarę i jakiś mało standardowy.

Zatem:

Kupiłem Avensis Verso (jak w temacie), ściągniętą z Danii.
Cena okazyjna, wiec jak Pan Bóg przykazał, udało mi sie ją w dniu zakupu zawieźć do aso, aby zrobili przegląd przed zakupem, łącznie z informacja z bazy wg vinu co maja.
Z informacji wyszło im ostatni przegląd 2006 rok, ok 80 tyś, wymiana gwarancyjna turba, i jakieś standardowe wcześniejsze przeglądy.
Z oględzin jakieś duperele do zrobienia, typu drążek, lekkie pocenie sie przy wale korbowym (poniewaz i tak rozrząd będę robił - jedna robota) - kupiłem.
Szczęśliwie przejechałem ok 1500 km (ma w tej chwili jakieś 168 000) i zaczął pojawiać się dźwięk.
Dźwięk przypominający wycie - huczenie wiatru (łożyska?) z okolic turbiny bądź wlotu powietrza... nie jestem pewien,,,
Pojawia sie on równolegle do dźwięku turbiny z tym że z lekkim opóźnieniem, tuż po świście turba i tutaj mam zagadkę.

Dźwięk na pewno jest związany z turbo doładowaniem. Z opóźnieniem jakiś 2 sekund kiedy słychać jak turbina zaczyna świszczeć i doładowywać pojawia się w/w obcy.
Dzieję sie to tylko na nagrzanym silniku do temperatury roboczej. Kiedy jest zimny bądź już ciepły tego zjawiska nie ma. Jest dobre przyśpieszenie, nie ma się do czego przyczepić.
Jeszcze jedno co zauważyłem to że moc samochodu na ciepłym silniku nie idzie w parze ze świstem turba lecz z tym drugim opóźnionym huczeniem. Słychać wówczas że turbo doładowuje lecz nic się nie dzieje, dopiero kiedy zaczyna odzywać się te wycie/huczenie samochód znacznie przyśpiesza. Nawet może ze 2-3 razy słychac było już turbinę, ja w gaz i nic, dopiero się zachłysnął, pojawił się dźwięk i odjechał (wszystko przy ok 2500-2700 obr).
Dźwięk się nasila, kilka dni temu lekko było słychać, a dzisiaj już znacznie.

Macie może jakiś pomysł? Byłem już w kilku serwisach, ale oni nie wiedzą. Może ktoś już z Was się spotkał z podobnym przypadkiem?
Jutro jadę odwiedzę kolejne warsztaty, ale może jakąś wskazówkę tutaj uzyskam.
Każda sugestia ważna.

Auto nie kopci, oleju nie ubyło, sucho etc. nie wiem co to może być...

Pozdrawiam
m.

Albert Einstein

Wcześniej m.in. Avensis T22 D4

PostNapisane: 20 sty 2011, o 09:06 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 13
Marka: Hyundai
Model: i45
Rocznik: 2013
Silnik: 2.4 GDI
w verso potrafi głośno huczeć dolot. zobacz czy pod aku masz dobrze przymocowaną rurę ssącą i jak wygląda jej połaczenie obydową dolną filtra. turbo ciągnie od 1800obr ale zbiera się się tak naprawdę od 2500obr. auto jest b. słabo wytłumione i spod maski wszystko słychać :jezyk:

PostNapisane: 20 sty 2011, o 11:23 
Stara się...
Stara się...

wtom napisał(a):
w verso potrafi głośno huczeć dolot. zobacz czy pod aku masz dobrze przymocowaną rurę ssącą i jak wygląda jej połaczenie obydową dolną filtra. turbo ciągnie od 1800obr ale zbiera się się tak naprawdę od 2500obr. auto jest b. słabo wytłumione i spod maski wszystko słychać :jezyk:

No właśnie patrzono, ale nic nie znaleźli, ja sam też to oglądałem. Wrażenie mam właśnie podobne, że hałas dobiega właśnie z rury dolotowej (w verso jest ona metalowa i przechodzi wierzchem nad silnikiem od strony kierowcy). Jakby wchodziła w rezonans.
Na logikę nie wiem jaki ma związek temperatura silnika, oraz nasilenie się tego huczenia w ostatnich 3 dniach.
Poza tym martwi i denerwuje mnie też związek z momentem obrotowym. Jak auto jest zimne dostaje mocy kiedy słychać świst turbiny, jak się nagrzeje to świst nie ma związku z mocą, natomiast dopiero te wycie jest równoległe do przyśpieszenia...

Jadę zaraz znów testować mądralińskich. Najbardziej mnie denerwują ci, którzy mówią że nic nie słychać, to normalne, lub najlepsi - eksploatować dopóki nie padnie. A wycie doprowadza mnie do szału.

Albert Einstein

PostNapisane: 20 sty 2011, o 19:46 
Stara się...
Stara się...

Tyle wyświetleń a nikt się z czymś podobnym nie spotkał....

Jutro, bądź jak się nie wyrobią to w poniedziałek wyciągają turbo, skrobnę co i jak jeśli wyjdzie szydło z wora...

Albert Einstein

PostNapisane: 20 sty 2011, o 20:16 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 13
Marka: Hyundai
Model: i45
Rocznik: 2013
Silnik: 2.4 GDI
nie denerwuj się :jezyk: na odległość przez ekran kompa dźwięku nie słychać :jezyk: . metalowa rura raczej odpada, bo jest montowana na kilka śrub do silnika, brzęczeć może dolot plastikowy pod aku, lub może być nieszczelność (luźne rury) od intercoolera. ogólnie musisz liczyć na siebie i oblukać w komorze :-D

PostNapisane: 20 sty 2011, o 22:14 
Stara się...
Stara się...

;) bede bacznie obserwował rozbiórkę ;)

Dam znac ;)

Albert Einstein

PostNapisane: 24 mar 2012, o 02:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: PREVIA
Rocznik: 2001
Silnik: d4d 116
Witam,

Mam identyczny problem z dzwiekiem turbiny....

Czy Pan go rozwiązał, jeśli tak proszę opisać jak...

Nie mam pojęcia, co robić

Czekam na info, pozdrawiam wszystkich :-)

PostNapisane: 23 kwi 2012, o 09:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0 D4D
Hejka!
U mnie tez było takie wycie lub miauczenie i była to rura dolotowa powietrza do filtra. Daje takie odgłosy przy zasysaniu powietrza do silnika. Usterkę tą wyeliminowano poprzez przykręcenie wkrętem tej rury do obudowy filtra powietrza w jej dolnej części . W modelach jak 2002 to zaworki przy pompie vsc czy jakoś tak , problem był już opisywany na forum. Pozdrawiam może to pomoże u mnie tak.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]