TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 26 wrz 2017, o 22:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 paź 2008, o 10:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam

Właśnie sprowadziłem za Odry Ave 2001 D4D z 2001, dzięki temu forum znalazłem dużo cennych rad dotyczących wymiany rozrządu itp. Jeszcze jedna rzecz mnie nie pokoi a nie znalazłem na forum jednoznacznych odpowiedzi na mój problem choć niektórzy mieli podobne sytuacje. Mianowicie przy przyspieszaniu na V biegu w granicach 90-100km/h całe auto wpada w wibracje i przy prędkości 120 ustaje, na IV biegu sytuacja jest odczuwalna a kilkakrotnie mniej. Ave ma niby przejechane 180 tys. Objawów uszkodzonego koła dwumasowego opisanego na forum nie zauważyłem. Problem znika po wyrzuceniu na luz więc problem niewyważonych kół lub zawieszenia raczej nie dotyczy. Po wielu godzinach spędzonych na tym forum niestety dochodzę do wniosku, że przyczyną jednak będzie koło2masowe lub sprzęgło. Czy może to być wina poduszek pod silnikiem? Ile może kosztować sama diagnoza w serwisie toyoty? Z góry dzięki za wszystkie odp

Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2008, o 10:37 
Moderator
Moderator

Pochwały: 289
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
przemoo napisał(a):
Ile może kosztować sama diagnoza w serwisie toyoty?

witaj na forum, mi aso pomaga w takich sprawach za darmo, ew. to moga byc tez przeguby

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2008, o 11:09 
Guru
Guru

Pochwały: 94
Marka: CZARNA
Model: WOŁGA T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2005
Silnik: 2,0 D4D 1CD
@przemoo
Zacznij od wyważenia kół, koniecznie na samochodzie i zobacz czy pomogło.

Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2008, o 11:17 
Mistrz
Mistrz

Model: Avensis T22,
Rocznik: 1999
Silnik: 1.6
miałem podobne odczucie tyle ze na 3 biegu najmocniej owazało sie ze poleciał przegub wewnętrzny zdiagnozowac mozna samemu bo czuc jest luz w rekach ale trzeba sprwadzic to od spodu czyli jakis kanał

jeszcze sie taki nie urodził żeby wszystkim dogodził

http://krematorium.szczecin.pl/index.php

Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2008, o 11:18 
Nowicjusz
Nowicjusz

wyważałem koła normalnie nie na aucie i jest ok. Tak jak pisałem po wybiciu na luz drżenie ustaje, gdyby była wina kół to na luzie też by drgał..
odnośnie naszych ASO to zadzwonię ile kosztuje taki przegląd chociaż wątpię aby to za free zrobili :tak:

[ Dodano: 2008-10-20, 11:52 ]
stiopa46 napisał(a):
miałem podobne odczucie tyle ze na 3 biegu najmocniej owazało sie ze poleciał przegub wewnętrzny zdiagnozowac mozna samemu bo czuc jest luz w rekach ale trzeba sprwadzic to od spodu czyli jakis kanał

nie znam sie dokładnie na budowie układu napędowego. Wiem tyle, że są przeguby ale nie wiedziałem ze wewnętrzne i zewnętrzne. Na tej aukcji http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=452660510 jest przegub zewnętrzny czy to może ten wymieniałeś?

Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2008, o 12:35 
Mistrz
Mistrz

to jest zewnętrzny ja wymieniałem wewnętrzny od strony skrzyni wystarczy byc pod autem i jak uda ci sie podnosic i opuszczac oske z przegubem to jest on do wymiany u mnie było to bardzo wyczuwalne

Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2008, o 22:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

stiopa46 napisał(a):
to jest zewnętrzny ja wymieniałem wewnętrzny od strony skrzyni wystarczy byc pod autem i jak uda ci sie podnosic i opuszczac oske z przegubem to jest on do wymiany u mnie było to bardzo wyczuwalne

pomęczę Cię troche pytaniami:) powiedz mi jeszcze czy bez problemu wymienia się sam przegub wew. czy trzeba z całą półosią? ile kosztował Cię ten przegub?

Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2008, o 23:30 
Mistrz
Mistrz

no i tu miałem wielkie schody nowy koszt 1200zł zamienników niema bo sie wielokliny nie zgadzają choc wszystkie sklepy mówiły ze to nie problem ty masz inny silnik więc musisz sie dowiedziec sam jaki koszt sprawdz w aso potem podzwon po sklepach zaczesciami

Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2008, o 20:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

witam wszystkich serdecznie.
mam avensisa 2002 d4d 110 KM
mam dwa problemy
pierwszy -bierze olej około 1l na 2-3 tys nie dawno zmieniłem olej 5W/40
na 10W/40 nie pomogło
drugi -autko wpada w wibracje na V biegu .Czuć to najbardziej w zakresie predkosci 80-100 km/h
proszę o pomoc dziękuje

Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2008, o 07:27 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis Verso
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4-D
Tu się 'prochu nie wymyśli' - tak jak pisali koledzy, wymiana przegubu(ów) rozwiąże problem (a problem będzie się nasilał)...
U mnie były padnięte oba wewnętrzne, po wymianie spokój. W Świdnicy jest warsztat wyspecjalizowany w przegubach, wałach napędowych i półosiach do wszystkiego co jeździ
- przekładka dwóch szt. kosztowała mnie 600 zł (w tym - wymiana smaru, jednej osłony gumowej i opasek) zrobiłem na nich ~30.000km i jest OK.

Jakby co - tel. do warsztatu 607 389 975 (p.Wieczorek)

Pozdr.

Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2008, o 19:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

sandr napisał(a):
Tu się 'prochu nie wymyśli' - tak jak pisali koledzy, wymiana przegubu(ów) rozwiąże problem (a problem będzie się nasilał)...
U mnie były padnięte oba wewnętrzne, po wymianie spokój. W Świdnicy jest warsztat wyspecjalizowany w przegubach, wałach napędowych i półosiach do wszystkiego co jeździ
- przekładka dwóch szt. kosztowała mnie 600 zł (w tym - wymiana smaru, jednej osłony gumowej i opasek) zrobiłem na nich ~30.000km i jest OK.

Jakby co - tel. do warsztatu 607 389 975 (p.Wieczorek)

Pozdr.

witam

powiedz mi czy wymieniałeś same przeguby wew. (razem z półośkami)oraz czy na używki?

Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2008, o 20:54 
Coś wie...
Coś wie...

Facet wymienił na moich półosiach jedynie wywalone przeguby (po obwodzie miały ok. 0,5cm luzu) na używki po przeglądzie (kontrola stanu kamieni, wymiana smaru i opasek) - przy okazji wypatrzył jakąś niefachową składankę przegubu przy łożysku pośrednim (kielich był od anglika), przez co cała półoś robiła się dłuższa od oryginalnej o ~1,5cm...

Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2008, o 07:22 
Coś wie...
Coś wie...

stiopa46 napisał(a):

mozesz to dokładniej opisać jak podejsc do tematu. Czy mam rozumieć ,ze przegub nie powinien miec wogóle luzu w osi Y ? bo u mnie lewy pracuje gora dół jak sie go ząłpie od dołu auta i porusza się własnie w osi Y.....

Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2008, o 09:22 
Coś wie...
Coś wie...

Nasze przeguby wyglądają podobnie do tego na zdjęciu:

ObrazekObrazek

Z czasem dochodzi do wyrobienia współpracujących ze sobą powierzchni kamieni krzyżaka i gniazda kielicha. W końcu, cała moc silnika przekazywana jest na koła poprzez ten krzyżak, a jak ktoś ma 'ciężka nogę' (lub nie zauważy wycieku smaru z osłony) to łatwo można sobie wyobrazić czym to skutkuje...

Co do pytania, występowanie luzu sprawdzimy np. trzymając za kielich, próbując przy tym drugą ręką pokręcać półosią (przód/tył).

Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2008, o 09:45 
Coś wie...
Coś wie...

No ja raczej nogę mam lekką, gośc od ktorego kupiłem auto też a drgania mam na kierownicy i juz powoli sie poddaje. Przegubów nie sprawdzalem, boję sie, ze moja diagnoza jako laika w tej kwestii moze być błędna. Będę musiał poszukac jakiegos fachowca co zna temat. Moze ktos wie gdzie na lubelszczyżnie albo w mazowieckim ktos takowy ma pojęcie o temacie i naprawia przy okazji ??

Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2008, o 11:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

Comet napisał(a):
No ja raczej nogę mam lekką, gośc od ktorego kupiłem auto też a drgania mam na kierownicy i juz powoli sie poddaje. Przegubów nie sprawdzalem, boję sie, ze moja diagnoza jako laika w tej kwestii moze być błędna. Będę musiał poszukac jakiegos fachowca co zna temat. Moze ktos wie gdzie na lubelszczyżnie albo w mazowieckim ktos takowy ma pojęcie o temacie i naprawia przy okazji ??

widze wielu posiadaczy Avek posiada ten problem... podpinam się do kolegi i czy ktoś może polecić fachowca od tych spraw w świętokrzyskim?

Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2008, o 11:24 
Coś wie...
Coś wie...

Dodam, że w moim przypadku drgania nie były zależne od prędkości, a od przekazywanej mocy na koła. Np. podczas wyprzedzania, III bieg - gaz, i przy ok. 2000obr/min zaczyna trzepać kierownicą, cisnę pod 3500 obr/min - trzepie dalej, noga z gazu (wysprzęglenie) i drgania ustają. Podobnie na IV i V biegu.

Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2008, o 15:55 
Mistrz
Mistrz

sandr napisał(a):
Dodam, że w moim przypadku drgania nie były zależne od prędkości, a od przekazywanej mocy na koła. Np. podczas wyprzedzania, III bieg - gaz, i przy ok. 2000obr/min zaczyna trzepać kierownicą, cisnę pod 3500 obr/min - trzepie dalej, noga z gazu (wysprzęglenie) i drgania ustają. Podobnie na IV i V biegu.

Tak jak pisałem wczesniej ze przy dodawaniu gazu były wieksze wibracje cos podobnego jak kolega napisał

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2008, o 10:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

sandr napisał(a):

piszesz,że trzepie kierownicą u Ciebie u mnie to bardziej całym autem a na siedzenie czuje jakbym siedział na fotelu do masażu :-)

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2008, o 14:59 
Mistrz
Mistrz

Takie objawy miałem
cała budą trzesło

Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2008, o 10:42 
Coś wie...
Coś wie...

Wczoraj przegonilem auto specjalnie i u nie wyglada to tak, ze drgania zaczynają sie ok 110 potem cisza i potem przy 140 przenosza sie juz na cale auto. Kierownica wykonuje drgania w bardzo małym zakresie ale z bardzo duza czestotliwoscią. Najciekawsze, ze jak wrzuce na luz przy 140 to nie ma prędkości przejsciowej gdy nie drga, tylko caly czas trzesie nią az gdzies do 80 km/h.

Tytuł:
PostNapisane: 28 paź 2008, o 21:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

witam powracam do watku wibracji nadwozia
wielu z was koledzy pisze o przegubach a facet u mnie w warsztacie powiedzial ze to dwumasa
a co z tym oleje co bierze ktos podpowie
pozdrawiam wszystkich uzytkownikow toyoty

Tytuł:
PostNapisane: 29 paź 2008, o 13:12 
Mistrz
Mistrz

wiekszoszc mówiła o przegubach bo to jest w miare latwe do sprawdzenia samemu

Tytuł:
PostNapisane: 29 paź 2008, o 13:20 
Coś wie...
Coś wie...

marcinhiab33 napisał(a):
a co z tym oleje co bierze ktos podpowie

poszukaj w dziale "Silnik i jego osprzęt" tam znajdziesz odpowiedz... aczkolwiek 1litr na 2-3tys to duzo :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2008, o 19:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam, ja też mam podobną "dolegliwość" w mojej Avensis D4D 2001, otóż na V biegu w zakresie prędkości 80 - 100 km/h auto wpada wibracje, byłem wczoraj z tym w ASO, przejechałem się z serwisantem on prowadził i stwierdził że to raczej nie wina zaiweszenia tylko coś z silnikiem, następnie pojechali moją Toyotą z podpiętym komputerem, diagnoza była następująca: silnik w pewnych przedziałach prędkości obrotowych (2000-2400 obr/min.) pracuje nie tak jak trzeba tzn. 2 z 4 tłoków nie pracują. Winą za ten stan rzeczy obarczyli wtryskiwacze, które zaproponowano mi zregenerować, bo wymiana na nowe to zbyt droga sprawa (ok. 2400 zł/szt.) Teraz się zastanawiam co robić dalej. Napewno udam się jeszcze do jakiegoś warsztatu w celu potwierdzenia usterki i dopiero wtedy zacznę działać. Dodam jeszcze że ASO za darmo dokonało tej diagnostyki.

PostNapisane: 20 sie 2009, o 20:22 
Stara się...
Stara się...

Witam mam problem z moją Ave mianowicie przy prędkości ok 80 km do 100 podczas przyśpieszania auto wpada w dziwne wibracje - cała buda się trzęsie. Tylko podczas przyśpieszania i w tym przedziale prędkości.Moze miał ktoś podobny objaw?

Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2009, o 11:31 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyo
Model: T 22
Rocznik: 1998
Silnik: 2CTE
Ja mam takie coś ale tylko w pewnym zakresie, tzn kiedy osiągnę jakieś 85-90 km/h i utrzymuję taką prędkość. Ale jak przyspieszam i minę ten zakres to nic się nie dzieje. Do tej pory nie wiem co to jest.

Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2009, o 15:14 
Coś wie...
Coś wie...

Zacznij od sprawdzenia kół ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2009, o 22:27 
Coś wie...
Coś wie...

arulek, przy tej prędkości zaczynają sie pokazywać objawy niewyważonych kół i ustępują koło 120/h zobacz na wyważarce czy nie ma wybrzuszeń na oponach lub czy nie są pokrzywione felgi. Załóż przednie koła na tył i wszystko będzie wiadomo.

Tytuł:
PostNapisane: 26 sie 2009, o 18:17 
Stara się...
Stara się...

Diagnoza jest następująca przegub wewnętrzny(ten przy skrzyni ) od strony kierowcy padł .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]