TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 lip 2018, o 15:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 603 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lis 2017, o 21:50 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2D-Cat
Słyszał ktoś o tym, że przy odłączonym EGR temperatura spalania się podnosi i można przegrzać/ uszkodzić silnik lub jakieś jego elementy?

PostNapisane: 14 lis 2017, o 22:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: t22
Rocznik: 2006
Silnik: d4d
spróbuj go zaślepić na próbę, stare auta nie miały egr i nic się nie przegrzewało

PostNapisane: 14 lis 2017, o 23:17 
Stara się...
Stara się...

Właśnie jeżdżę z zaślepką od 1000km.

Jak było ciepłej to błąd miałem co 300km.
Teraz jak jest po 5stopni na dworze to mam codziennie pod odpaleniu, muszę go kasować (błąd P0400), a zawsze to chwilę trwa (kasuje torque i muszę to robić kilkanaście razy zanim załapie - nie wiem czemu).

Chodziło mi bardziej o długofalowe konsekwencje.

PostNapisane: 14 lis 2017, o 23:47 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 31
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
qbq903 napisał(a):
Słyszał ktoś o tym, że przy odłączonym EGR temperatura spalania się podnosi i można przegrzać/ uszkodzić silnik lub jakieś jego elementy?

EGR jest otwierany w dość wąskim zakresie obrotów i obciązeń silnika więc sam możesz sobie odpowiedzieć.

PostNapisane: 14 lis 2017, o 23:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: t22
Silnik: d4d
EGRa można całkiem wyrzucić z oprogramowania tak żeby nie było błędów, chyba zdrowiej z zaślepką bo spaliny z całym brudem nie wracają do silnika

PostNapisane: 15 lis 2017, o 00:21 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 18
Model: Avensis
Rocznik: 2009
Silnik: D-CAT
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. W silnikach AD EGR służy do redukcji tlenków azotu ale także do "zmniejszenia maksymalnej temperatury w cylindrze"- to po pierwsze. Po drugie nie ma magicznego przycisku "wyłącz EGR" czy nawet "Dpf" w tych silnikach. Jak myślicie, dlaczego nikt z wycinaczy nie pisze jak "ogłupiają" sterownik silnika i co na tym tracicie?

PostNapisane: 15 lis 2017, o 00:25 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 31
Model: Avensis T27
Silnik: D4D 126KM
enesen napisał(a):
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. W silnikach AD EGR służy do redukcji tlenków azotu ale także do "zmniejszenia maksymalnej temperatury w cylindrze"- to po pierwsze. Po drugie nie ma magicznego przycisku "wyłącz EGR" czy nawet "Dpf" w tych silnikach. Jak myślicie, dlaczego nikt z wycinaczy nie pisze jak "ogłupiają" sterownik silnika i co na tym tracicie?

cieszymy się, oświeć nas. Bo o ile zgoda z tymi tlenkami azotu to co jeszcze tracimy oprócz gruzu w dolocie?

PostNapisane: 15 lis 2017, o 06:50 
Stara się...
Stara się...

enesen napisał(a):
To jak to w końcu jest? Co się traci i co oni tak na prawdę usuwają?

Nie widziałem ani jednej negatywnej opinii po usunięciu EGR. W sumie z 2ad widziałem tylko 2 opinie, jedna osoba ma. wycięte programowo a druga emulator. Ale żeby ktoś narzekał i żałował to jeszcze nie słyszałem.

PostNapisane: 15 lis 2017, o 09:00 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 49
Marka: Lexus
Model: IS220D
Silnik: 2ad
Ja nie widzę żadnego negatywnego wpływu braku egra w silniku 2AD. Z tego co się orientuje to tuner robiąc odpowiedni soft w przypadku usunięcia egra w programie wyrównuje ilość spalin ilością czystego powietrza.

PostNapisane: 15 lis 2017, o 10:37 
Spamer
Spamer

Pochwały: 872
Model: T25FL
Silnik: ADFTV
enesen napisał(a):

Tam się nic nie wycina, tylko zaślepia wlot EGR blaszką.
Ewentualnie jeżeli potrzeba, to w programie komputera silnika usuwa się sygnał uchylania zaworu EGR.

Jeżeli wyłączony EGR powoduje troszkę więcej tlenu dla spalanej mieszanki, to paliwo spala się dokładniej i tworzy mniej nagaru w cylindrze :ok:

Jeżeli temperatura spalin dzięki temu minimalnie by się podniosła, to tylko nastąpi efekt jak przy 2T dokładniejszego czystszego dopalania i wydłużenia życia DPF :ok: przez dłuższe odstępy między kolejnymi wypaleniami.

A największa zaleta to sadze lecą tam gdzie ich miejsce, w wydech, a nie zawalają całego dolotu nagarem.

Silnik przy zaślepionym EGR generuje niestety trochę więcej tlenków azotu, ale za to mniej sadzy. Nie wiadomo co jest gorsze dla naszego zdrowia.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 15 lis 2017, o 12:39 
Stara się...
Stara się...

Tak się jeszcze zastanawiałem - skoro EGR jest otwierany tylko przy średnim obciążeniu a na min i max obrotach pozostaje zamknięty to niemożliwe, żeby jego trwałe wyłączenie szkodziło silnikowi, oznaczałoby to, że przy normalnej pracy EGR silnik też jest katowany przy zamkniętym EGR.

P.S. Odradzam wszystkim EGR firmy NTY, moja przygoda z tą firmą skończyła się jak tylko ruszyłem z miejsca - auto dostało niesamowitej czkawki, nie dało się w ogóle jechać

PostNapisane: 15 lis 2017, o 13:13 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 26
Model: INNY
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D4D 1cd 116 +2T
EGR uważam za zło konieczne , dobrze jest kiedy właściciel jest świadomy co wylatuje z rury wydechowej po takiej przeróbce https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... xCBCIKnzFT

PostNapisane: 15 lis 2017, o 13:42 
Coś wie...
Coś wie...

Andrzej każdy ma swoje sumienie, niestety żyjemy w kraju biedy i nędzy i może byłoby inaczej gdyby nie to że każdego z nas dymają jak tylko się da, żeby jak najwięcej powyciągać z kieszeni. Ja bardzo chętnie przesiadłbym się do tesli, ale nie stać mnie nawet na akumulatory do tego samochodu ;) Zresztą auta to jest jakiś tam ułamkowy procent całego zanieczyszczenia środowiska. Chociaż i te tesle to też nie są jakieś super ekologiczne... Myślę nie ma co dalej tego tematu tutaj drążyć i zostańmy przy sprawach technicznych :)

PostNapisane: 15 lis 2017, o 14:34 
Stara się...
Stara się...

ANDRZEJ104 napisał(a):
EGR uważam za zło konieczne , dobrze jest kiedy właściciel jest świadomy co wylatuje z rury wydechowej po takiej przeróbce https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... xCBCIKnzFT
Toyota 2.2 z wyciętym dpf spełnia normy zadymienia sprawdzane podczas badania na skp - jest trochę poniżej granicy, była świeżo po zmianie oleju i filtrów - ale normę spełnia.

Nie wiem czy prosić o takie samo badanie z zaślepionym EGR, z tego co wiem to zawartości tlenków azotu i tak nie są w stanie sprawdzić.
A badanie dymomierzem też zwykle robią niechętnie, bo procedura jest dość ciężka dla auta, wjedzie ktoś 20 letnim rupciem z dymem z wydechu i może już nie wyjechać

Chiny pompują niesamowite ilości zanieczyszczeń do wody i atmosfery ze swoich fabryk ale o tym się za bardzo nie mówi, bo to produkcja i zysk. Podobnie z produkcją żywności - odpowiadającą za znakomitą większość emisji tlenku węgla do atmosfery - ale znowu - żadne Greenpeace i inne tego typu tematu nie ruszą, bo za duże lobby i nikt by ich nie sponsorował.
Dlatego tak jak kolega wyżej zasugerował - dajmy sobie spokój z etyczną kwestią i skupmy się na technikaliach, może gdzieś w ot się założy temat i etyce wycinania dpf i EGR.

PostNapisane: 2 gru 2017, o 15:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 Diesel D-cat
Dzień dobry Panowie!
Mam kilka pytań. Czy można przesterować komputer tak żeby ominąć EGR? I gdzie mógłbym zakupić nowy lub używany o numerze 25620-27100 lub DEG 0106 - 2 kostki, 3 i 2 piny.

PostNapisane: 2 gru 2017, o 18:38 
Stara się...
Stara się...

roberto913 napisał(a):
Dzień dobry Panowie!
Mam kilka pytań. Czy można przesterować komputer tak żeby ominąć EGR? I gdzie mógłbym zakupić nowy lub używany o numerze 25620-27100 lub DEG 0106 - 2 kostki, 3 i 2 piny.
A jakie auto i silnik?

Trzy tygodnie temu fachowiec na poczekaniu zmienił mi za 400zl program na taki bez EGR i dpf (wcześniej jeździłem z sama zaślepką ale co chwila wywalało błąd - patrz na moje poprzednie posty). Póki co wszystko działa idealnie - więc da się, bez większych konsekwencji.

PostNapisane: 14 sty 2018, o 16:43 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 6
Model: T25>T27
Rocznik: 2010
Silnik: Byl 1.8 jest 2.0 1AD
Panowie. Chcialbym wyczyscic u siebie Egr. Zauwazylem ze u mnie jest on chyba chlodzony ciecza. Czy moge odlaczyc te 2 przewody i nic mi sie tam nie zapowietrzy? Czy lepiej probowac czyscis bez odlaczenia?

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 5 lut 2018, o 16:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Rocznik: 2008
Silnik: 2.2 dcat
Cytuj:
Zauwazylem ze u mnie jest on chyba chlodzony ciecza. Czy moge odlaczyc te 2 przewody i nic mi sie tam nie zapowietrzy?

zaciśnij je, żeby Ci płyn chłodniczy nie wyciekł i odłącz.

PostNapisane: 12 lut 2018, o 10:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: avensis t25
Silnik: 2.0 116 km d4d
Witam, ostatnio zapaliły w Toyocie avensis T25 116 KM kontrolki VSC, TRC OFF i silnik które w sumie zgasły po dwóch dniach, po zapaleniu lampek spalanie też wzrosło o jakieś 1,5 litra. Poczytałem że to może być EGR i faktycznie podobno po podłączeniu pod kompa potwierdziło się że to jest zawór. Po wykręceniu okazało się że jest do wymiany, zawór wymieniono na nowy ale spalanie i tak jest wyższe niż sprzed zapalenia się lampek i teraz pytanie czy zawór był zaślepiony i dzięki temu spalanie było niższe czy przyczyna może być gdzieś dalej??

PostNapisane: 27 mar 2018, o 22:14 
Coś wie...
Coś wie...

Model: T27
Silnik: 1ADFTV
mario632 napisał(a):
Panowie. Chcialbym wyczyscic u siebie Egr. Zauwazylem ze u mnie jest on chyba chlodzony ciecza. Czy moge odlaczyc te 2 przewody i nic mi sie tam nie zapowietrzy? Czy lepiej probowac czyscis bez odlaczenia?

Przed odłączeniem węży odkręcać korek od zbiorniczka wyrównawczego aby zeszło ciśnienie. W przeciwnym razie płyn wystrzeli

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PostNapisane: 27 mar 2018, o 23:09 
Stara się...
Stara się...

Dzieki za porade. Zrobi sie cieplej to zobacze jak to wyglada w t27 bo troche zmienili sterowanie w porownaniu z t25

PostNapisane: 28 mar 2018, o 18:49 
Coś wie...
Coś wie...

Napewno dasz rade. Ja po przeczytaniu porad i kilku testów w internecie ogarniałem temat i wszystko poszło bez problemu. Naciąłem sie tylko na wyciek płynu wiec podpowiadam na co warto zwrócić uwage

PostNapisane: 5 kwi 2018, o 15:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 d4d
Witam,
Mam pytanie odnośnie check po zaślepieniu egr. Jeżdżę z takim błędem i chciałem go wyeliminować. Doczytałem, że można odpiąć elektronikę z zaworu i błędu już nie wyrzuca. Mam pytanie czy po odkręceniu sterowania od zaworu trzeba to jakoś zaślepić, coś zrobić dodatkowo? avensis t25 2.0d4d 116KM

PostNapisane: 16 kwi 2018, o 06:56 
Coś wie...
Coś wie...

czarob20 napisał(a):
Witam,
Mam pytanie odnośnie check po zaślepieniu egr. Jeżdżę z takim błędem i chciałem go wyeliminować. Doczytałem, że można odpiąć elektronikę z zaworu i błędu już nie wyrzuca. Mam pytanie czy po odkręceniu sterowania od zaworu trzeba to jakoś zaślepić, coś zrobić dodatkowo? avensis t25 2.0d4d 116KM

W T27 jak mialem odpieta elektronikę to auto dziwnie sie zachowywało, tzn. Przez 20 min jechało normalnie a pozniej nie miało mocy. Po podpięciu kabla EGR ten problem ustał.

PostNapisane: 16 kwi 2018, o 12:33 
Coś wie...
Coś wie...

Odpięcie elektroniki nic nie da. To trzeba najlepiej wyłączyć programowo i zaślepić. A jak ktoś chce kombinować to można spróbować ograniczyć EGR. Dokładniej to kupić zaślepkę i zaczynać od nawiertów 1 , 2 , 3 i obserwować przy ilu nie będzie problemów z checkiem.

PostNapisane: 16 kwi 2018, o 13:44 
Coś wie...
Coś wie...

Miłosz napisał(a):
Odpięcie elektroniki nic nie da. To trzeba najlepiej wyłączyć programowo i zaślepić. A jak ktoś chce kombinować to można spróbować ograniczyć EGR. Dokładniej to kupić zaślepkę i zaczynać od nawiertów 1 , 2 , 3 i obserwować przy ilu nie będzie problemów z checkiem.

U mnie te problemy były po zaślepionym i wyłączonym programowo EGR

PostNapisane: 16 kwi 2018, o 14:42 
Coś wie...
Coś wie...

Tuner mógł coś skopać albo po ludzku mógł się pomylić. Tak jak u mnie np były jakieś cyrki z czujnikiem różnicy ciśnien na dpfie. Po korekcie softu, problem ani razu nie wrócił. Sterowniki denso tak na prawdę to temat dosyć nowy. Nawet nie każdy tuner się jeszcze podejmuje dłubania tego.

PostNapisane: 25 kwi 2018, o 08:28 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Model: Avensis T25 liftback
Rocznik: 2005
Silnik: 1CD-FTV
Witam
Wczoraj mechanik wyczyścił mi egr. Przy wyjmowaniu wylało się z zaworu trochę oleju. Czy miał ktoś taki przypadek?
Pozdrawiam

PostNapisane: 28 kwi 2018, o 08:44 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 42
Silnik: 2.0 D-4D
Przejrzałem cały temat, gdyż mam wrażenie, że zawór EGR w mojej Avenie nie domaga - słabo startuje na wolnych obrotach, puszcza czarnego bąka, a jak już złapie obrotów to idzie jak wściekła ;) Mam zamiar to przeczyścić i o ile sam demontaż i czyszczenie zaworu EGR według opisów zawartych w temacie nie wydaje się być trudne to pytanie mam do sytuacji jaką mogę spotkać u siebie, a przedstawioną na zdjęciu Piotrka:

piokli napisał(a):
Obrazek

Czy wyczyszczenie tego miejsca jest w jakiś sposób niebezpieczne? Czy jak jakiś paproch wpadnie do środka podczas dłubania to mam się bać?

Pozdrawiam.

PostNapisane: 28 kwi 2018, o 09:29 
Stara się...
Stara się...

Rob tak zeby nic nie wpadlo. Wloz kawalek szmatki w otwor. Potem wez jakas duza wykalaczke i z pomoca odkurzacza wyciagaj wszystko.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 603 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]