TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 13 gru 2017, o 20:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 kwi 2017, o 11:14 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Marka: toyota
Model: t22 avensis
Rocznik: 2000
Silnik: d4d 110km
Witam.

Witam.Mam pytanie posiadaczy t22 d4d .
Na zimnym jak i na rozgrzanym silniku zauważyłem w okolicach pompy cr cykanie .Nie wiem czy tak ma być .Auto chodzi dobrze.Czy u Was słyszycie podobne odgłosy.Cykanie inne niż daje silnik.Pozdrawiam

PostNapisane: 5 kwi 2017, o 19:21 
Spamer
Spamer

Pochwały: 829
Marka: Toyota
Model: T25FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: D4D2T-ADFTV
U mnie cykało przez ponad 100tys km cały czas tak samo, ten silnika tak miał i ładnie pracował. Nie przejmuj się.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 5 kwi 2017, o 22:53 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Marka: toyota
Model: t22 avensis
Silnik: d4d 110km
Wielkie dzięki za odpowiedź i spokojną noc

PostNapisane: 2 lip 2017, o 17:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis verso
Nadwozie: inne
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 d4d
Witam
Jakiś czas temu (ok 2tyg) auto nie odpaliło, komputer nie pokazał żadnych błędów odrazu.
Po dwóch godzinach odpalił ale jeździł bez mocy i wskoczył błąd związany z zaworkami SCV.
Wyciągnąłem zaworki wrzuciłem do nafty a następnie do myjki. Po zamontowaniu wszystko wróciło do normy.
Niestety od wczoraj występuje z brakiem mocy powyżej 2400rpm. Brakuje mocy, raz zwalnia i za chwilę idzie normalnie.
Błędów brak.
Obstawiam ,że zaworki się już skończyły ale zanim kupię chciałbym być pewny że to one szwankują.
Wrzucam linki do jutuba z logami z jazdy.
Bardzo proszę o jakąś podpowiedź
3 bieg https://youtu.be/UDnLWURU_RM
4 bieg https://youtu.be/JPzxJJ_SvFE
5 bieg https://youtu.be/4SUHJskQJD4

PostNapisane: 2 lip 2017, o 18:41 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 88
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Na filmie 4bieg avensis verso ewidentnie widać że brakuje paliwa. Watro by dodać pozycje jak oni to nazwali coś w podobnie Acceleration position czyli położenie pedału przyspieszenia wtedy widać co dokładnie robisz i ująć korekty wtrysku i prędkość samochodu

PostNapisane: 4 lip 2017, o 15:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

cypisol napisał(a):
Witam
Jakiś czas temu (ok 2tyg) auto nie odpaliło, komputer nie pokazał żadnych błędów odrazu.
Po dwóch godzinach odpalił ale jeździł bez mocy i wskoczył błąd związany z zaworkami SCV.
Wyciągnąłem zaworki wrzuciłem do nafty a następnie do myjki. Po zamontowaniu wszystko wróciło do normy.
Niestety od wczoraj występuje z brakiem mocy powyżej 2400rpm. Brakuje mocy, raz zwalnia i za chwilę idzie normalnie.
Błędów brak.
Obstawiam ,że zaworki się już skończyły ale zanim kupię chciałbym być pewny że to one szwankują.

Po zmianie zaworków na nowe wszystko wróciło do normy

PostNapisane: 27 wrz 2017, o 16:22 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Model: Avensis T22
Rocznik: 1998
Silnik: 2.0 D,90 KM (66 kW)
Dopadło i mnie choć nie mam silnika D4D tylko zwykły 2.0 TD to auto stoi. Otóż ostatnio auto nagle samo zgasło podczas jazdy. Rozrusznik kręcił, wszystko niby jest ok,no ale ruszyć nie chce choć paliwo ma. Winowajcą prawdopodobnie będzie ten zaworek u mnie występuje jeden 23010-64020 dostępny w 72 godz. za 1515zł... :wow: :bojesie: ;-( :sciana: Nie wiem skąd oni biorą te ceny :hahaha: bo tyle im za to nie zapłacę :nonono:
No ale w pierwszej kolejności spróbuję go zdemontować, obejrzeć i przeczyścić jak się da i wypróbować.

PostNapisane: 29 wrz 2017, o 12:25 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Rocznik: 1998
Silnik: 2.0 D,90 KM (66 kW)
Udało się po kilkunastu próbach wykręcić sam zawór choć bez przeszkód się nie obyło i lekko nie było bo trochę czasu zmarnowałem na demontaż rozrusznika,chłodnicy,przewodów bo tak to nie ma miejsca jak tam zajrzeć.
I zawór wygląda po wyjęciu okropnie!
Zobaczcie sami.

Przy okazji dowiedziałem się że to zawór TCV.
Jest sens ściągać ten filtr na zaworze,czy go tylko oczyścić powierzchownie ?

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 29 wrz 2017, o 13:18 
Spamer
Spamer

Pochwały: 829
Model: T25FL
Silnik: D4D2T-ADFTV
Pomocz go w nafcie lub chemii do czyszczenia wtryskiwaczy
i potraktuj prądem zmiennym 10-12V, aby poterkotał trochę, może wypluje trochę osadów które go zawieszały.
Tylko najpierw zmierz napięcie w gnieździe zasilającym zaworek czy tam jest na pewno 12V

PostNapisane: 9 lis 2017, o 22:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

cypisol napisał(a):
cypisol napisał(a):
Witam
Błędów brak.

Po zmianie zaworków na nowe wszystko wróciło do normy

I znowu problem mocy powrócił.
Do chwili obecnej wszystko było ok. Auto znowu traci moc tak jak poprzednio. Po odlączeniu wtyczki z zaworu zielonego lub czerwonego auto nie gaśnie i odpala.
Prześledziłem cały wątek i zastanawiam się czy pompa wtryskowa wyrzuca opiłki i zniszczyła mi te nowe zaworki scv( przejechałem na nich może z 35tkm).
Po przeczyszczeniu nowozakupionych zaworķow ptoblem zniknąl może na 30km a teraz wydaje mi się że jest jeszcze gorzej. Za każdym razem jak wciskam gaz do oporu do auto nie wkręca sie na obroty.
W wolnej chwili wyciągne zaworki i podłoże szmatę pod pompe i zobaczę co tam wyleci....
Egr czyszczony niedawno
Chyba że coś jeszcze przeoczyłem
Obecnie autko ma nalatane 440tkm , poprzedni właściciel zmieniał zawory przy 270tkm , ja przy 400tkm.
Myślę jeszcze aby sprawdzić kata czy nie zapchany ewentualnie go wybałuszyć.
Może ma ktoś namiary na konkretną osobę z okolic Wrocławia która sensownie zdiagnozuje usterķe?

PostNapisane: 19 lis 2017, o 20:18 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Corolla
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 D4D
Co to za szajs te zaworki SCV? :glupek: Już 5 wątek czytam na forach w 2017 r. i u wszystkich problem wraca prędzej czy później. U mnie to samo ... Co prawda pacjent to Corolla 1CD FTV, zaworki wymienione na nowe 3 lata temu wytrzymały 40k km i auto muli jak cholera jak tylko temp. spadnie poniżej 10 C. Odpiąłem dzisiaj każdy z osobna i na zielonym auto ledwo zipie i się dusi na zimnym silniku (czerwony OK). Pojechałem porobić testy drogowe i po godzinie katorgi nagle zielony odżył (rozgrzany silnik) ... Dodam że filtr paliwa zawsze co roku nowy OEM i tankuje tylko na Shellu ...

Sam zmieniałeś te zaworki (kupowałeś z allegro?) czy przez ASO / DENSO?

PostNapisane: 19 lis 2017, o 23:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pr1vet napisał(a):
Co to za szajs te zaworki SCV? :glupek: Już 5 wątek czytam na forach w 2017 r. i u wszystkich problem wraca prędzej czy później. U mnie to samo ... Co prawda pacjent to Corolla 1CD FTV, zaworki wymienione na nowe 3 lata temu wytrzymały 40k km i auto muli jak cholera jak tylko temp. spadnie poniżej 10 C. Odpiąłem dzisiaj każdy z osobna i na zielonym auto ledwo zipie i się dusi na zimnym silniku (czerwony OK). Pojechałem porobić testy drogowe i po godzinie katorgi nagle zielony odżył (rozgrzany silnik) ... Dodam że filtr paliwa zawsze co roku nowy OEM i tankuje tylko na Shellu ...

Sam zmieniałeś te zaworki (kupowałeś z allegro?) czy przez ASO / DENSO?

Felerne zaworki kupowalem w jparts ( tam zamawiam rozrząd i inne duperele) . teraz zamówiłem w intercarsie jeden zielony za 370zl po dużym rabacie.
Gość który jest obeznany w temacie doradzil zakup tylko w toyocie ale cena kosmos 1500zl za dwa
Dzięki kolegom z checkengine.eu i bigelektron doszedłem do dobrej diagnozy. Okazało się że zielony padł.
Najszybszą metodą oprócz testów drogowych jest wypięcie wtyczki z jednego zaworka , zapiać pierwszy bieg , gaz do dechy( kręcić do 5000obr) auto będzie jechać trochę wolnej jak przy wpiętych dwóch zawrokach ale ma przyspieszać równomiernie. U mnie przy niesprawnym zielonym zaworku jechało równomiernie do 2500-3000 potem odcinało moc do 1500obr i znowu przsypieszało. Na czerwonym jechał bez utraty mocy.
Zaworki wymieniałem sam , filozofii nie ma , ale trzeba mieć dobry imbus. Ja już mam obrobione dwie śruby i muszę nabijać gwiazdki...
Doradzono mi także wymieniać filtr paliwa na równi z olejem i filtrem oleju(wcześniej wymieniałem co 35-45 tyś. żaden knecht ,filtron. Najlepiej oryginał albo bosch. Wcześniej lałem zwykłe paliwo teraz leje verve.

PostNapisane: 19 lis 2017, o 23:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 D4D
No i tego się obawiałem że kupiłeś je tam gdzie ja i wiele zresztą innych osób z tego forum :-)
Czyżby jednak to była chińszczyzna? Tez sam wymieniałem gdyż żadnej filozofii w tym nie ma a w ASO DENSO powiedzieli 1500 za wymianę (niby wraz z wyciągnięciem pompy i sprawdzeniem opiłków ale zasugerowałem się wszech panującą opinią iż w 1CD FTV jest "niezniszczalna pompa").

Ja będę próbował swoje jeszcze wyciągnąć i porządnie przeczyścić. Porównam je też ze starymi oryginałami które zachowałem (przynajmniej mam taką nadzieje że poprzedni właściciel ich nie wymieniał na podróbę) i które być może da się odratować w sposób z filmu poniżej? Testował ktoś czy to coś lepiej pomaga niż typowe moczenie w nafcie?

PostNapisane: 20 lis 2017, o 00:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

he he. drugi film to moj :cfaniak:
Nie wiem jak dużo jeździsz ale czyszczenie nie pomaga na długo. Przerabiałem dwa razy.
Jeżeli chcesz pojeździć autem to tylko wymiana na nowy.
Na filmie czyściłem w płynie od LM i trochę dłuzej jeździły. Puszka ok 60zl
Będe reklamował zaworki w jpartsie pomimo tego że wymagają żeby były montowane w serwisie.

PostNapisane: 20 lis 2017, o 16:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1,4 D4d
Witam,
W chłodniejsze dni (poniżej 10 stopni) pojawia mi się błąd P1272. 100 km przed pojawieniem się błędu auto miało wymieniany zbiornik paliwa na nowy zamiennik.
Auto jeździ i pali normalnie. Filtr paliwa wymieniony, odpowietrzony grzybkiem. Co może być powodem tego błędu?

PS. Gdzie w corolli e12 1.4d jest zawór SCV?

PostNapisane: 24 lis 2017, o 14:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1CDFTV
cypisol napisał(a):
Zaworki wymieniałem sam , filozofii nie ma , ale trzeba mieć dobry imbus. Ja już mam obrobione dwie śruby i muszę nabijać gwiazdki...

Filozofii może nie ma ale gniazda hex liche po tylu latach.
Póki co nie udało mi się ruszyć pierwszej śruby przy czerwonym zaworku a do kolejnych muszę mieć lepsze dojście.
Ciekawe czemu do zaworków nie dołączają nowych śrub ?.
Czy to są jakieś specjalne śruby, przetoczenia na gładko o różnej średnicy i dopiero gwint ?.
Jakiej długości są te śruby ? i czy można je zastąpić innymi ?.

PostNapisane: 12 gru 2017, o 23:58 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Silnik: 2.0 D-4D
Cześć,

Wczoraj wymieniłem oba zaworki SCV.
Dzisiaj podpiąłem pod kompa i wykonałem test aktywny zaworków.
Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie na czerwonym (odpięty zielony) i zielonym (odpięty czerwony)?

Ps. Wcześniej występował błąd 78(8).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]