TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 paź 2018, o 05:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lip 2018, o 18:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25 FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 2.0 D4D 126 km
Witam wszystkich! :) Pewnie mnie zaraz zjecie za głupie pytania, ale nie daje mi to spokoju. Po 2 miesiącach od zakupu Toyki przejechałem się nią bez radia i wtedy usłyszałem dziwne dźwięki. Miałem kiedyś 4 diesle i niektóre z nich tak chodziły lub podobnie. Ale wole się upewnić czy jest ok. Jak przyspieszam mocno wciskając gaz i kręcę go do ponad 3 tys. To jest normalnie. Ale w czasie jazdy jak puszczę gaz lub wcisnę go minimalnie na 3 lub 4 przy około 80 km/h lub przy ok 1800-2000 obrotów to słychać taki inny dziwek. Głośniejszy taki, z lekkim terkotaniem. I gdy jest upał ponad 27 stopni i auto jest zagrzane to również w czasie przyspieszania chodzi głośniej i jakby terkota tak dziwnie. Nie wiem. To moja pierwsza Toyota może tak ma być? Może doradzacie czy jest ok?

Mam 3 filmiki. 1. To dziwiek rozgrzanego w upał.

[youtube]https://youtu.be/Xgk_kuw6ehA[/youtube]

2. To rozgrzany w upał gazując
[youtube]https://youtu.be/orfviOtfgcw[/youtube]

3. To w czasie jazdy. Ale słabo slychac. Jedynie pod koniec jest ten dziwek słyszalny przy 1900 obrotów.

[youtube]https://youtu.be/KTxznJQ8ApI[/youtube]

Auto ma przebieg 222 tys. Z takim dzieckiem zrobiłem już 2 tysiące. Nic się więcej ni sziejej. Ma moc. Nie odcina. Odpala. Zawór SCV zmieniony. Płynu nie ubywa. Oleju tez. Od kupna zrobiłem 7 tys. Km. Nie wiem czy wcześniej był ten dziwiek, bo nigdy bez radia nie jeździłem. Może wariuje, może mnie trochę uspokoicie. Oby! Pozdrawiam :)

PostNapisane: 22 lip 2018, o 10:33 
Nowicjusz
Nowicjusz

Mechanik przypuszcza, ze ten dźwięk to dwumas. Plus drgania czasem jak stoi krzywo i z klima. I drgania minimalne na postoju przy 2 tys. Obrotów. Ogólnie licznikowo 224 tys. Pewnie wszystko oryginał. Także ma prawo się zepsuć.

PostNapisane: 22 lip 2018, o 16:35 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 48
Model: T25FL
Silnik: 2.2 (2AD-FTV)
tez u siebie od czasu do czasu takie coś zauważam ..
po dźwiękach wyglada z wszystko raczej w normie z autem

PostNapisane: 8 sie 2018, o 16:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Sprzęgło i dwumas nowe LUKa. Inne auto. Biegi wchodzą gładko. Nic się nie blokuje. Nic nie drga i nie szarpie. Wszystko było jeszcze w oryginale. Sprzęgło było na samej końcówce, a dwumasa luźna. Do tego nowy uszczelniacz i wszystko śmiga. Czesc dźwięków znieknela. Ale niestety, gdy jest powyżej 30 stopni na zewnątrz i jadę w korku w mieście, to auto znacznie głośniej pracuje. Mocno stuka i terkocze. Jakby na zaworach. Zastanawiam się czy po prostu w takich warunkach jak klima, korek, 35 stopni na zewnątrz może być za rzadki olej LM 5W30 4300 top tec bodajże? Taki mój podejrzany. W sumie jedyny na ta chwile.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]