TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 cze 2018, o 17:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Dzwiny dźwięk
PostNapisane: 21 lip 2017, o 00:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2004
Silnik: D4D 2.0 116
Witam i pozdrawiam wszystkich tu obecnych.

Chciał bym opisać problem który ostatnio się pojawił i jest dość denerwujacy. Gdy auto przekracza 1.700 obrotów pojawia się dzwiny dźwięk w kabinie nawet jeśli jedziemy 70kmh dźwięk w kabinie jest jak byśmy jechali 150kmh oraz mimo tylko 2tys obrotów na liczniku dźwięk jest jak by było ich ok 3.5 tys jest to dosc irytujące ciągły szum w aucie bez względu czy pedał gazu jest wciśnięty czy puszczony jak auto schodzi z obrotów cały czas jest hałas dodam iż auto przyspiesza normalnie nie dymi nie szarpie na luzie pracuje normalnie obroty nie skaczą z obrotów schodzi również płynnie a jednak jest jakiś dźwięk. Dodam iż rozrząd robiony był 2 tys km temu problem pojawił się ok 400km temu. Pozdrawiam

Toyota Avensis D4D 2.0 116km kombi

PostNapisane: 27 mar 2018, o 16:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: RAV4
Nadwozie: inne
Rocznik: 2006
Silnik: 2,2 177Km.
Witam szanowne grono. To mój pierwszy, prawie, wpis na forum i od razu problem, zamiast udzielać pomocy. Czytam od miesiąca. Toyotę, co prawda RAV4 2006r 2,2 L D-Cat. 177Km. Mam pół roku. Dzięki waszej wiedzy, wiele spraw usunąłem, więcej przyjąłem do wiadomości, a od niektórych włos Mi się jeży. Do rzeczy. Niby, przeglądam, czytam, używam wyszukiwarki. Jeśli coś przeoczyłem, proszę o skierowanie do linku. Jeśli ktokolwiek wie, będę wdzięczny za sugestie i pomoc. Niby jestem starym kierowcą a rozgryźć problemu, nie potrafię. Ok, przynudzam.
Sprawa taka. Zjeżdżam do domku, silnik ciepły, mruczy cichutko, jak kociak. Po jakimś czasie pracy na wolnych obrotach, ja wiem? 1,2, czasem 3min. Jak by mu się jakaś sprężarka włączała. Zaczyna pracować wyraźnie głośniej, metaliczniej i leciutko drży. Przejadę kawałek, znów cicho, a po zadanym czasie powtórka. Jak by się jakaś lekko zużyta sprężarka załączała. Klima wyłączona jak by co. Stan oleju w normie , świeżo po wymianie. Silnik nawet w tedy,pracuje równo. Wciśnięcie sprzęgła niczego nie zmienia. Myślałem że dwumas wpada w drgania bo jest do wymiany raczej(Silnie grzechocze po przygazowaniu i gaszeniu) Ale jak wyżej. Chyba że się zaciera, ale czy to ma do rzeczy? Przydługo i nudno, ale liczę na sugestie. Pozdrawiam!
Arek.

PostNapisane: 27 mar 2018, o 18:23 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 46
Marka: Toyota
Model: T25FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 (2AD-FTV)
a obroty caly czas na 800obr/min jak jest dziwny dzwiek ?

a na postoju jest zmiana po :
- przygazowaniu i spadku obrotow do 800 obr/min
- wcisnieciu i odpuszczeniu sprzegla (z przygazowaniem i bez )

czy nic to nie daje i trzeba sie przejechac zeby dzwiek zniknal ?

PostNapisane: 27 mar 2018, o 18:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: RAV4
Nadwozie: inne
Rocznik: 2006
Silnik: 2,2 177Km.
Jutro sprawdzę na 100% Ale raczej trzeba się przejechać lub na chwilę zgasić samochód.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]